Oi, kuidas ma vihastasin
Lugesin sihukest toredat artiklit, mis räägib, kuidas lõpuaktuste rõivamood muutub vabamaks. Säästuajastule sobivalt on kommentaari küsitud Tallinna Kaubamajalt ning artikli lõpus on ära toodud ka näidiskomplektid:
Näidiskomplektid neiule:
Your Face roosa kleit 1899krooni
Mosaic ehe 249 krooni
Sacha London roosa king 1799 krooni
French Connection kleit 2299 krooni
Your Face must jakk 1299 krooni
Sacha London beež king 1799 krooni
Näidiskomplektid noormehele:
Mosaic läikiv elevandiluu valge ülikond, mudel Agis, hind 2699 krooni
Sangar roosa extra slim päevasärk, mudel Jaen, hind 499 krooni
Dako roosa polüester-lips, hind 179 krooni
Pierre Cardin beež püksirihm, hind 449 krooni
Filanto heledad kingad, hind 999 krooni
Mosaic hall pintsak 1399 krooni
püksid 699 krooni
Gowri roheline päevasärk slim 499 krooni
Strellson roheline lips 699 krooni
Pierre Cardin beež püksirihm 449 krooni
Romano Sicari beežid kingad 1099 krooni
Et nagu… Et nagu… ET NAGU???
Kleit 2k? Kingad 2k? Ok, ma saan aru, et ülikonda ja meeste kingi vist ülaltoodust eriti odavamalt ei leia (või äkki leiab ka, ma pole üldse kursis), aga seda enam – on siis vaja sinna juurde 500-kroonist vööd ja 700-kroonist lipsu?
Mina lõpetasin aastal 2002, kleit maksis 700 krooni (oli toona suht kallis), kingad vist 400, juuksuris-kosmeetikus-maniküüris-pediküüris käisin ka. Kokku läks juba siis korralik summa, aga tutkit see teismeline rahamuredest aru saab.
Võrdluseks: ülikooli lõpuaktusel, pärast kolme aastat iseseisvat elu ja majandamist, kandsin emalt laenatud seelikut ja 99-kroonist Terranova pluusi. Kingad olid kunagi varem miskiks pidulikumaks puhuks ostetud (TÜ ball äkki? Üle 700 kindlasti ei maksnud, ehk isegi 500, tõesti ei mäleta), prantsuse patsist sain lokid, meigi ja maniküüri tegi kosmeetikust sõbrants ja kursaõde, kellel ma vastutasuks aitasin paar lõputööks vajalikku intervjuud ära transkribeerida.
Mõistus tuleb aastatega, tõsi ta on. Enne ei saa raha väärtusest ega näiteks vee ja elektri kokkuhoiu mõttest aru, kui oled oma elu peal ja ise arveid maksad.
Aga kus on Postimehe mõistus, et ta masu ajal sihukese artikli üllitab? Enamik teismelisi on kahetsusväärselt kergesti mõjutatavad. Kes teab, kui paljud nüüd veel Kaubamaja kalleid kleite ja kingi nõudma hakkavad…
Tramaivõi, tõepoolest.