virin/urin

Lootusetu

Ei, me ei jõudnud eile õhtul välja, sest mul oli terve päeva veider olla ja Mees jõudis alles pool kaksteist koju ning vajus kohe magama.

Ei, me ei jõudnud täna välja, sest Plika jauras mitu tundi ning kui me ta kesköö paiku lõpuks magama saime, siis keeldusin ma Kuldse Trio kontserdile (noh, kluppi) minemast ja kell sai märkamatult üks ja siis pool kaks ja “nüüd pole ju enam kuskile mujale minna”.

Meie lapsehoidja magab meie voodis (noh, lapse kõrval ikkagi), pudelitäis piima ootab külmkapis… Ja meie istume kumbki oma arvuti taga.

Nojah, me ilmselt vaatame nüüd paar osa Dexterit, enne kui magama läheme.

Nii palju siis nädalavahetusest lapsehoidjaga.

MA-SEN-DAV.

Kuidas ma vanaduseks valmistun

Lasin endale 2007 jaanuaris kolmanda samba pähe määrida. Tädi jutt tundus ilus ja nagu te juba teate, olen ma lihtsalt viisakas inimene.

Maksin kolme kuuga sisse 3×300 krooni, täpsemalt kokku 899.20. Siis kolisin Londonisse ja lasin maksete tegemise peatada.

Aga hooldustasu võetakse ju ikka edasi, see on 10 krooni kuus… Veebruarist 2007 kuni novembrini 2008, kokku 220 krooni.

Ehk siis minu kulutused kolmandale sambale on siiani 1199.20.

Noh, ma märkasin täna netipangas surfates, et kogu selle jama VÄÄRTUS kokku on hetkel 452.31.

Ma nagu mäletan, et kui ma maksete tegemist peatada tahtsin ja selleks netipangas soovi avaldasin, helistati mulle ja seletati tükk aega… Ja mul oleks nagu meeles, et kogu selle jama täiesti ära lõpetamine on ilgelt keeruline.

Ma siiralt loodan, et mäletan valesti. Peaks panka minema ja ütlema, et nad võivad selle kolmanda samba omale *** (äh, ma olen liiga viisakas).

Ja selle 452 krooni tahaks siiski tagasi saada.

Masendav.

Sellest moraal, et ei tasu olla viisakas, kui just täiesti tasuta asja ei pakuta. SIIS ehk veel võib.

Ja see on ka hea, et SEB mulle kunagi oma teise samba Hansa asemele pähe määris. Nii palju, kui ma nende osakute hindu vaadanud olen, on SEBi oma ALATI parem olnud. Hetkel siis nt 11.79/11.53. Mitte et seal reaalselt suurt vahet oleks, aga siiski – põhimõtteline rahulolu.

Poleks ma seda kuradi teist sammast tegema pidanud, poleks teinud ka. Mis teha, nooruse võlud.

Aga üldiselt mulle tundub, et ainsad kindlad viisid vanaduseks valmistuda oleks kinnisvarasse või kullakangidesse investeerida. Üürikortereid läheb ikka vaja ja kulla väärtus ei langevat.

Noh, mul on veel natuke aega muretseda selle vanaduse üle.

On taas laupäev, tore päev…

Ökomess oli iseenesest nadim, kui lootsin. Oleks eeldanud rohkemat, mitmekesisemat… 50 krooni oli küll liig selle pileti eest, õpilased said 25-ga, see oleks veel ok olnud.

Noh, vähemalt magnetpalli sain Looduspere letist, seda olin juba mõnda aega osta tahtnud, lihtsalt kunagi ei jõudnud poodi. Ja kuna elektriküünalde viimane töötav viiendik andis täna öösel otsad, ostsime soolalambi – mul on lihtsalt magamistuppa öö läbi veidi valgust vaja, et ma Plikat kontrollida ja tissitada-mähkida saaks ilma tuld põlema panemata, laelamp on liiga ere.

Hapukurki, küüslauku, piparmündiga vaarikamoosi, kanepitahvli ja jõulušokolaadi ostsime kah.

Sellest ma küll täpselt aru ei saa, mis on GNLD-l või vene tädikeste müüdavatel plastmassnugadel ühist ökoga, aga olgu peale…

Ja siis käisime veel Pisi-Maideniga saunas. Tähendab, nemad kõik käisid, mina istusin niisama terve õhtu ja vaatasin telekat. Kuivõrd kodus mul sellist asja ei leidu, oli lõbu laialt.

Üldises plaanis oli tõeliselt mõnus kodust nii pikaks ajaks välja saada. Plika magas messil kogu aja ja saunaõhtust ka enamiku, ainult tissi tahtis paar korda.

Aga nüüd õhtul kodus pidi ta muidugi jaurama nagu tavaliselt – poolteist tundi võttis vaigistamine aega, läks vist isegi hästi. Ma lihtsalt ei saa aru, MIKS ta peab just õhtul/öösel jaurama – päeval on nagu linnuke oksal, kui nutujoru korra tulebki, vaigistab selle max kümne minutiga. Kas kõik tited on programmeeritud võimalikult vastikul ajal jaurama või? Ma ei oska lihtsalt midagi ette võtta – mähe on kuiv, kõht on täis, gaasirohtu saab korralikult, aga IKKA peab õhtul pärast viimast tissi raudpoltkindlalt tund-kaks karjuma ja jaurama, mitte ükski rahustamine ei aita. Tüüüüüütu. Eriti tüütu on see muidugi siis, kui Mees samal ajal väljas joob (nagu täna) ja ma pean kõik see aeg üksi hakkama saama – enamasti on vähemalt võimalus laps teise kätte anda, kui ise sellest pikast asjatust kussutamisest ära väsid.

Mis seal ikka… Lapsevanema argipäev.

Reisimine kahekuuse lapsega?

Plaanime minna jaanuari alguses Rootsi õekese ülikooli õpetamisele. Vaidleme selle üle, kas Rootsis oleks mõttekam liigelda auto või bussiga.

Kui ma julgesin plaanida jõulude ajal bussiga Pärnusse sõitu, sain kurjustada, et nii väikest last ei tohi küll keset talve ühistransporti lasta, sest kõik kaasreisijad on potentsiaalsed viirusekandjad. Loogiline, eks.

Aga kaks ja pool nädalat hiljem on Rootsis 2x120km ühistranspordis juba ohutum sõita, sest kes teab, mis ilm siis on, kiilasjää võib olla, auto võib lumme kinni jääda, ei tea, kas liisinguautoga üldse välismaale minna tohibki, Mehe nimele sõiduloa tegemine maksab… Ja üleüldse autoga ja nii väikese lapsega võõral maal on ohtlik.

Mina optimistina ei näe põhjust arvamiseks, et siis just nii kole ilm olema peaks kui täna, minu jaoks ei oma mingit loogikat see, et liisinguautoga ei tohi sõita välismaal (et kuniks liisingut maksad, oled Eestis lõksus? Raske uskuda, aga ma neid seadusi ei tea ka) ja ma ei usu, et kellegi teise nimele sõiduloa tegemine eriti palju maksab. Mehel sõidukogemust on ja ma täiesti usaldan teda.

Noh, mis te arvate? Kas me peaks bussiga minema või autoga? Viimasel juhul tuleb auto omanik ehk minu ema ära veenda 😉

Või peaks äkki üldse minemata jätma, sest ettevõtmine on liiga riskantne?

Nojah, lapsele oleks kindlasti ohutum, kui teda üldse kogu aeg kodus hoida. Ma olen vist lihtsalt süüdimatu 😛

Müstika

Kui raske saab olla tuvastada üht filmi, mille pealkirja ei mäleta?

Mäletan, et augustis oli Londonis igal pool bussidel mingi filmi reklaam, mida näha tahtsin. Plakatil oli noor tšikk, tegu oli tõenäoliselt mingi noortekomöödiaga, tegevus toimus tõenäoliselt keskkoolis või ülikoolis vms.

Ma olen 90% kindel, et see oli august. Ma olen sirvinud liste 2008. aastal välja tulnud filmide kohta ja ma ei suuda midagi tuttavat leida.

Oeh.

Scroll to Top