virin/urin

Krdi Sitemeter!

On ennast nii ära uuendanud, et ma ei oska sellega enam miskit peale hakata. Kõik vana ja lihtne ja tuttav on kadunud.

Jah, aktiveerisin oma konto ära, sain nende logo asemele numbri tagasi… Aga see number näitab page viewsid, mitte visiteid… Ja ma enda arust valisin küll teistmoodi, aga number ikka vale.

EDIT: nüüd näitab siiski jälle reaalsete külastuste numbrit, hea seegi.

Üleüldse ma ei saa sealsest süsteemist enam miskit aru.

Sellega seoses – oskab keegi mõnda teist asjalikku ja lihtsat counterit soovitada? Ma kohe hea meelega koliks mujale. Zone ei meeldi, nii palju võin öelda, aga rohkem ma neid eriti ei teagi.

Soovitage ühesõnaga!

EDIT 2 esmaspäeva varahommikul: Ma olen täiesti segaduses. Täna hommikul Sitemeterisse logides oli kõik jälle samamoodi nagu vanasti. MA EI SAA ARU! Ma ei näinud seda unes ju! Eile oli number mu blogis asendunud Sitemeteri logoga, mistõttu ma läksin asja uurima, pidin oma konto nö aktiveerima, kogu sait nägi hoopis teistsugune välja ja edaspidi kästi vana kasutajanime asemel e-mailiga sisse logida. Ja täna oli kõik samamoodi, nagu vanasti, sain oma vana välimusega numbri tagasi, mis Sitemeterit lingib ja…

Mis toimub? Kas ma nägin seda kõike unes?

Vista sakib

Sain lõpuks oma säästuläpaka kätte. PÄRAST seda, kui DHL oli kolm korda Mehe töökohta mitte üles leidnud ning talle helistamise ja juhatuse küsimise asemel arvuti sama targalt lattu tagasi viinud, nii et Mees pidi sellele lõpuks ise Vauxhalli järele minema… Kui nüüd veel klaviatuurikleepsud ka kätte saaks, Nadja sõnul on need igatahes teel.

Aga jõudes asjani – Vista SAKIB täiega. Ja säästuläpakale kohaselt polnud sellega kaasas mitte ühtegi plaati – ei Windowsit, ei draivereid. Tõmmaks Vista maha ja paneks XP peale, aga Mehe sõnul otsis Swamm ükskord netist EI Systemi draivereid ja ei leidnudki…

Vista sakib! Loodetavasti harjun ära (samas, Mehel on see tööl algusest peale olnud ja talle ikka ei meeldi). See on igatahes fancy, et mul on nüüd desktopi paremas servas suur kell ja ilmateade 😉

Huvitav, kaua läheb, enne kui ma ctrl-fn nuppude vahetuses olemisega ära harjun? Klaviatuur on muidu suhteliselt normaalne, ehkki veidi jäigem, kui mu vanal läpakal, touchpadi sain ka normaalselt tööle. Aga hiire nupud on küll kohe vastikult jäigad – pole harjunud, et peab nii kõvasti vajutama. Eks ma siis harjun…

Ja kes krt mõtles välja läikiva ekraani, sellele tahaks jalaga anda.

Ja kus seda enne nähtud on, et DVD pesa on vasakul küljel? Sellest muidugi sügavalt suva, lihtsalt imestan, polegi varem ühtki läpakat niipidi ülesehitusega näinud.

Üleüldiselt on mul igasuguste seadete klattimisest sügav kopp ees. Hetkel soovin küll kõige rohkem, et oleks saanud oma vana läppari odavama raha eest ära parandada. Ta on mulle ikka na armas. Päh.

Kiirus on muide normaalne. VEEL. Eks näis, mis hiljem olema hakkab, praegu ei kurda.

Tüdimus

Kolmepäevase nädalavahetuse miinuseks on kahtlemata see, et tööle minna on eriti raske. Vähemalt on töönädal seekord kõigest neli päeva 🙂

Igatahes oli täna suht sünge päev – tuju ei läinud paremaks enne, kui ehk tund-pool enne sulgemist, kojumineku vahetus läheduses.

Ma pole viimasel ajal vist üldse eriti tööasjadest rääkinud, ilmselt pole ka maininud seda, et uue kohvik-deli poole avamisest saadik asendab meie puhkusel olevat supervisorit keegi blond tädi Alex, kes mulle algusest peale hullult närvidele käib. Ta on selline… Hästi viisakas ja armas (sweet ütleks inglise keeles, armas pole päris see, mida ma mõtlen), aga kuradi kontrollifriik. Ma olen olnud seal firmas jaanuarist saati, kogu aeg kohvikus, ma TEAN, kuidas asjad käivad ja mida teha tuleb. Ja siis tuleb keegi tädike kuskilt oma jaburate ideedega, mis enamikus on mõttetud ja teostamatud. Õigemini teostada põhimõtteliselt saab, aga need lihtsalt EI TÖÖTA. Mul on kõiges oma harjunud süsteemid, mis töötavad hästi ja jube kurnav on iga natukese aja tagant selgeks teha, et mingi teise süsteemi loomine pole vajalik ega tee asja paremaks.

Ja siis see pidev kontrollimine… Võeh. Esimestel päevadel oli juhus, kus ta lõuna paiku (kohviku kõige vaiksem aeg) tuli ja näitas mulle digikast oma tai puhkuse pilte (!!!) – as I really care, eks. Ja siis kell neli, kui oli sulgemise aeg ja ma tahtsin koju minna, tuli ta kõike üksikasjalikult üle kontrollima ja tegi ilgelt suure probleemi paarist veepritsmest kuskil kapiuksel ja paarist puuduvast suhkrupakist (no need pisikesed, take away area jms). Oleks võinud sellistele asjadele lõuna paiku tähelepanu juhtida, eks. Ja talle ei tee selgeks, et maailm ei lõppe ära, kui need paar veepritset sinna järgmise päevani jäävad ning midagi ei juhtu sellest, kui suhkrud ei ole pilgeni täis topitud…

No mu katkematu protesti peale ta lõpuks enam nii üksikasjalikult ei kontrollinud, pigem hoiab kell neli kohvikust eemale. Ma ei kannata kontrollimist, tõepoolest. Asi pole ju selles, et ma ilma tema pideva kullipilgu all olemiseta asjad tegemata jätaks… Ma teen need kõik ära ikka. Lihtsalt peale tööaega vinguda mõttetute pisiasjade kallal, grrh.

Täna hommikul ajas ta mind mingite eriti mõttetute listidega närvi, mida ideeliselt iga päev allkirjastama peaks, õigemini kahekümnesse kasti oma nime ja nimetähed kirjutama… Ja siis ma midagi nähvasin ja hiljem tegin veel ühe iroonilise märkuse… Ja saate aru, tädi jooksis manageri juurde kaebama 😀 Ja ma sain pähe. Täitsa lõpp.

Teine masendav uudis tänases päevas oli see, et üks töökaaslane, kes oli umbes 21-22 nädalat rase, kaotas lapse… Some food infection – ainus seletus, mis mulle anti, keegi rohkem ei tea. Ta ise pole arusaadavalt tööl.

Igatahes täiesti masendav. Kuidagi ei oska enam kartagi, et midagi võiks halvasti minna, kui üle poole rasedusest juba selja taga.

Eh, mis seal ikka. Kolm nädalat ja kolm päeva veel, siis tulen sealt igaveseks tulema. Nii kaua kannatab ära.

Pelmeenisupp ja House nüüd 😛

Hmph

Võidusamba mainet hakkab parandama suhtekorraldaja
PM, 22.7.2008

Üks värvikas kuju Eesti avalikkusest ütles mitte väga ammu ühele ajakirjandusväljaandele järgmised sõnad: “Riik on loll ja valitsust ei juhi keegi.” Ma täiesti sihilikult jätan viitamata, ehkki tean, kust ja millal seda lugesin.

Ma isegi ei tea, milline on selle mehe suhtumine sambasse (ma pole Eesti ajakirjandust kuid jälginud) – kardetavasti pigem positiivne.

Ma pole ka kindel, kui palju ma selle mehe vaadetega nõustun ja üleüldse ei tea ma poliitikast midagi, eks.

Lihtsalt nägin seda uudist ja see lause tuli meelde.

Aga kes olen mina, et kritiseerida. Minu väga targa, kaua elanud ja palju näinud ema sõnul olevat igal riigil vaja midagi (loe: sammast), et tähistada oma iseseisvust. Ja pole normaalne, et eestlased oma ajaloo vastu üldse huvi ei tunne ja oma minevikku õieti ei tea.

Ei saa üldistada tegelikult, mul puuduvad andmed keskmise eestlase ajalooteadmiste ja -huvi kohta.

Ma lihtsalt juurdlen, kui palju riigi raha on võimalik kulutada erinevatele SAMMASTELE. Ja kas selles riigis poleks valusamaid kohti, kuhu seda raha investeerida.

Aga tegelikult minu arvamus Eesti riigist vist hoopis tõusis hiljuti tänu teatud avastustele tunduvalt – ma vaid ootan kinnitust, et seda avastust teiega jagada. Nii et ma ei saagi vist väga vinguda. Pole sel riigil vast nii suurt häda midagi, lihtsalt sõna “sammas” tekitab minus juba raskekujulist allergiat.

Scroll to Top