virin/urin

Modellidest jälle

Vaatasin kõik uue hooaja senised osad ära ja ei oskagi midagi arvata. Kas viga on minus või sarjades, et need iga hooajaga üha totramaks lähevad? Kas on asi formaadis, mis algul tundub nii uus ja huvitav, aga hiljem nii etteaimatav? Kõik kohtunike naljad tunduvad idiootsed, tülid lapsikud, erinevate osalejate erinevad eluraskused, mille pärast nad pidevalt pisaraid valavad, üle pingutatud…

Aga võib-olla on viga minus. Võib-olla olen ma lihtsalt liiga sarkastiline.

Põrgusse

Avastasin, et mu pangaarve läks neljapäeval miinusesse, sest Ryanair, kust me nädal enne seda kahed lennukipiletid ostsime, võttis ühtede piletite raha maha kohe, aga teise millegipärast alles nädal aega hiljem.

Ma tõepoolest ei osanud karta, et kõik raha ühel õhtul ostetud piletite eest ühel ajal (st paar päeva pärast tehingu sooritamist) maha ei lähe.

Ja oma konto tegin ma viimse piirini tühjaks vaid sellepärast, et meie uue korteri üüri ja deposiidi raha kokku saada – minu osa oli vaid £420, aga andsin kokku £640. Alguses andsin küll ainult £500, aga Mehel polnud veel palk üle tulnud ja nii ma siis tegingi oma konto tühjaks – küll Mehe käest saan järgmine nädal elamisraha.

Jajah. Nüüd maksan trahvi £15 + iga miinuses oldud päeva eest £6 juurde. Homme on pühapäev ja pangad kinni, enne esmaspäeva ei saa ka parima tahtmise juures raha arvele panna. Arvutage siis ise.

Huvitav, kuidas mul õnnestub niiviisi jätkates see 38k juuniks kõrvale panna, mida silmaopiks vaja on.

P*rsse, ma vihkan siinset pangasüsteemi. Ja ma ei tee enam KUNAGI oma kontot täiesti tühjaks, sest nagu näha, ei saa kunagi kindel olla, et sul jälle miski täiesti ootamatu asi maha ei lähe.

Ja ma ei arva, et ma oleks ise kuidagi hooletu olnud, kui ma ei võrrelnud pärast lennukipiletite ostmist pangaarvelt maha läinud rahasummat Ryanairi kinnitusmailis olevaga. Ma ostan ühel õhtul piletid, mult läheb paari päeva jooksul raha maha – JAH, ma eeldan, et KÕIK raha läks KORRAGA ja KOHE.

Kurat, kurat, kurat. Värdjad süsteemid.

Ma nüüd lõpetan vahutamise, mis sest ikka kasu on.

EDIT: No mis ma enne ikka hädaldan, kuniks see trahv on reaalselt mu kontolt maha läinud, ÄKKI juhtub ime… Eriti küll ei usu, Iirise ja teiste kogemusi arvestades. Mul endal läks tegelikult konto aastavahetuse paiku £2.20 miinusesse, aga ma praegu vaatasin väljavõttelt, et reaalne miinus (kuniks miinust bronnis näitab, pole midagi, trahvi võetakse reaalsest konto miinusesse minemise päevast) oli samal päeval tulnud, kui ma raha juba panka panin, niisiis sellepärast ei tulnud trahvi. Nüüd on £39 ilmselt kindlustatud… Noh, kui võetakse, siis ma lähen panka nukrat nägu tegema, et nii ja naa, mina pole süüdi, niigi vaene jms. Äkki halastavad. Proovima ometi peab…

Google on vahel vastik

Näiteks siis, kui ma googeldan uitmõtte ajel oma eksi ja kunagise suure armastuse nime ning saan teada, et minu ajakirjanikust hea sõbranna on teda mitte väga ammu allikana kasutanud ning mulle seda mitte maininud… Ning ma saan sealt artiklist teada, et mu eks võttis oma praeguse elukaaslasega kodulaenu, mis tähendab, et on ainult aja küsimus, millal ma pulmakelli kuulen. Ja ehkki ma tean, et me kasvasime lahku ning ehkki ma sattusin hiljuti mingi ühise tuttava Orkuti info läbi ühele tema fotole ning vaatasin seda ja tõdesin, et ei tahaks tagasi ei seda suhet ega sellist elu, mida tema praegu elab ning ehkki ma olen õnnelik, kui tal läheb hästi, sest ta on võrratu inimene…

Siis noh, ikkagi torgib natuke. Kas sellises olukorras saab kunagi päris ükskõikseks jääda?

Aga ei, las ta olla. Peaasi, et me mõlemad oleme õnnelikud. Ja homseks olen ma selle kõik juba unustanud 🙂

Tahan palmi alla!

Tuli selline kuldaväärt idee, et võiks lihavõtete ajal, kui neli päeva järjest vaba on, kuskile soojale maale akusid laadima sõita – täiesti suvalisse kohta, kus oleks hästi soe, saaks chillida, puhata, lebotada, päevitada ja ujuda…

Aga noh, kõik lennupiletid on just täpselt selle aja ümbruses üüratult kallid, mis on igati loogiline. Liiga kallid meie jaoks.

Ja ometigi tahaks, nii väga. Mu sünnipäev jääb veel ka sinna sisse…

Niu!

Mida teeksid sina?

…kui sul oleks elukaaslane, kes keeraks igal õhtul kella kaheksa ja kümne vahel magama ning keda ei ole mingi nipiga võimalik sellest võõrutada?

Ainsateks eranditeks on korrad, kus terve õhtu koos oma hea sõbra ja korterikaaslasega joodud – sel juhul pole vahet, kas järgmine päev on tööpäev või mitte, sel juhul tuleb pärast poole öö ajal peolt koju jõudmist ikka veel koos kalli sõbraga tunde juua ja suitsetada – ja sellistel puhkudel olen mina koju jõudmise ajaks nii omadega läbi, et lähen kohe magama ära, seda enam, et kolmveerand kuus tõusmine helistab minu peakeses häirekelli isegi siis, kui purjus olen.

Ma ei taha olla ebaõiglane, ausalt. Vahel nädala sees, pärast varajast tõusmist ja väsitavat tööpäeva, meeldib mulle endalegi varakult magama minna, aga absoluutselt iga päev ja ka nädalavahetustel… Ning mis pidudesse puutub, siis ma tõesõna ei mäletagi ühtki sellist, kus Mees ja Swamm mõlemad kohal on ning Mees pärast koju jõudmist koos minuga magama tuleks (ehkki kell võib olla juba kaks-kolm ning tal on järgmisel päeval tööpäev) ning see ausalt öelda häirib mind natuke (vahelduva eduga rohkem kui natuke). Minuga poleks nagu väärt üleval olla. Ma ei oska hästi üksi magama jäädagi, külm ja vastik on 🙁

Idüll in my ass, ikka pidi sihuke jama õhtu ära rikkuma.

Eks ma siis teen, mis ma sellistel puhkudel alati teen – mossitan üksi voodis ja istun netis. Alternatiiviks oleks ka magama minemine, aga mul tõesti pole und.

Ma ei tea. Ma ei taha sel põhjusel pidevalt solvuda, aga kui see nii pidevalt läheb, siis ma just solvungi. Asi pole selles, et ta päriselt kogu aeg nii meeletult väsinud oleks, pigem tundub, et mina ajan oma igavusega une peale või midagi sellist. Mis ma tegema peaksin?

PS. Peale ronimine ja millegi alustamise üritamine ei aita, äsja järele proovitud – selle peale tehti anult nägusid ja lükati mind eemale. Ma üritasin, tõesti, aga nüüd on minu mõistus otsas.

Scroll to Top