virin/urin

Oeh

Asjad ei lähe üldse hästi.

Mul oli täna töövestlus, spordiklubi adminn. Üks neist kaheksast kuulutusest, millele kaks nädalat tagasi vastasin. Ega erilist tunnet polnud ka – arvasin, et nad ei maksa hästi.

Noh, vestlus ise läks päris okeilt, kui jätta kõrvale “pisike” fakt, et ma suutsin ära unustada ingliskeelse sõna membership (jaa, ma tean seda sõna väga hästi, ma isegi näen seda igal hommikul tööle minnes mingi spordiklubi reklaami peal… Mul jooksis lihtsalt juhe kokku, võib-olla sellepärast, et olin öösel vaid kolm tundi maganud), mis on… No saate isegi aru, et oluline. Aga muidu läks hästi. Tunne on parem, kui tavaliselt.

Häda on selles, et ma ei lähe sinna nagunii tööle. Nad maksavad sama palju, kui mu praegune koht, aga tunnid on sitemad – iga teine nv on tööl ja kellaajaliselt jooksevad kõik vahetused õhtusse välja (nojah, kõige kiirem aeg on ju ikka pärast tööd). Ehk siis ei, ei lähe. See klubi polnud nii fancy ka, kui nt see, kus Iirise sõber Liina töötab, seal tahaks töötada küll 😛

See neiu, kes sai tolle baristakoha, millest mina ilma jäin, ütles täna, et läheb kindlalt 8. märtsil minema ja ei anna sellest ülemusele enne teada – lihtsalt läheb ja saadab hiljem meili, et ei tule tagasi. Ma arvan, et mul oleks lootus tema koht endale saada, ootamatu lahkumine mängib minu kasuks.

Häda on selles, et mulle üleüldiselt ei meeldi seal töötada. NII hull pole, aga no suht nõme ikka. Kohvikus oleks parem, aga idioodivorm ja ülemus jääksid… Ja mulle käib närvidele, et seal käivad järjest kõik ülemused (no neid on omajagu, lähevad järjest kõrgemaks) aeg-ajalt läbi ja nõuavad, et sa teeksid erinevaid asju, mis nende meelest peaksid just nii olema… Nõuavad ühel ajal, nii et sa ei jõua suurt s*ttagi teha, sest sul on kliendid ka teenindada ja kuna restorani poole pealt on pidevalt töötajaid puudu, sest inimesed lähevad ilma ette teatamata ära, siis lastakse kohvikus üle ühe inimese olla vaid sel juhul, kui saba väga pikaks läheb.

Ah, eks näis.

Uut tšekki pole ikka veel saanud – rääkisin küll esmaspäeval oma jama ära, helistati-uuriti-imestati, mis siis valesti läks, aga pandi uus teele ja see oleks pidanud juba samal päeval jõudma. Siis järgmisel. Siis järgmisel. Ja nüüd jälle järgmisel. Niisiis enne järgmist nädalat ma raha kätte ei saa ja ma olen hetkel täiesti pankrotis, viimane £10 kulus eile ära.

Käisime eile eestlaste pubiõhtul, mis oli üldiselt väga lõbus, aga õhtu lõpus hakkasin luksuma ja see kurnas täiesti ära. Koju saime alles pool kaks öösel, siis suutsin ma veel erinevate asjade peale (mittetöötavad netileheküljed, kust mul veel samal öösel vajalikku infot vaja saada oli jne) närvi minna ja kui olin lõpuks maha rahunenud ning just magama jäämas, jõudis koju väga purjus Swamm koos suurema hulga (7-10 hinnanguliselt, mina oma toast jalga välja ei tõstnud ja seega neid üle ei lugenud) pubiõhtult kaasa võetud eestlastega. Vähkresin siis veel tunnikese, sest lärm oli liiga suur… Kolme paiku vist jäin lõpuks magama ja kuuest pidin juba tõusma.

Täna on enamik päevast selle tõttu tapetud kana tunne, töövestlus oli ka mõttetu käik ja siis veel need korterijamad.

Jaa, me peame siit 7. märtsiks välja kolima ja leidsime üleeile juba ühe uue korteri, mis oli ka Brixtonis ja ka odav, mõnes mõttes parem, kui siin, mõnes mõttes halvem… Aga see oli väga hea pakkumine ja me olime juba ära otsustanud selle võtta, lihtsalt tagatisraha kokku ajamisega läks veidi aega ja napsati nina alt ära.

Ühesõnaga suht masendus on.

Ega’s midagi, magan välja ja homme on parem. Eks.

PS. Mul on juba pikemat aega suured süümepiinad mitmete inimeste ees, keda ma pole vaevunud sünnipäeva puhul õnnitlema – Kanters, Daki, Iir ja võib-olla veel keegi. Olen teadnud küll, et sünnipäevad on tulemas, mõnel puhul olen isegi samal päeval mõelnud, et võiks ja peaks, aga see kuradi töö sööb mu energia ja hea tuju nii ära, et mitte midagi ei viitsi teha peale passiivse lugemise. Kirjutada, häh?

Mulle küll ei meeldiks, kui kõik inimesed mu sünnipäeva ära unustaks. Ja ise ei viitsi õnnitleda. Oeh. Piinlik on, ausalt.

Kuradi kohalik pangandus

Alustama peaks ehk meeldetuletusega, et ma olen ülikorralik majandaja. Et mul on oma rahaasjadest selge ülevaade ja ma ei ole enamasti olukorras, kus raha on täitsa otsas ja ikaldus majas. Siinmaal on mul raha enamasti ülearugi, sest ma säästan alati erinevate asjade jaoks.

Aga viimasel ajal on kogu aeg mingid jamad.

Noh, juba detsembris Eestis olles olin lõpuks rahahädas, sest paari viimase tööpäeva palk, mida eeldasin teatud kuupäevaks oma arvele laekuvat, jõudis sinna alles nädal või kaks hiljem (ma sain palka kord nädalas, aga kuna töötasin enne puhkusele minemist pooliku nädala ja pärast puhkuselt tulemist pooliku nädala, siis mulle maksti selle esimese pooliku nädala eest alles siis, kui teise pooliku nädala eest palka sain).

Vana aasta viimastel päevadel suutis mu pangaarve isegi paari naelaga miinusesse minna, sest mu kontol paistis olevat umbes-täpselt nii palju raha, et mobiilile £10 eest kõneaega laadida (broneering näitas kenasti seda summat, mis ma olin Eestis viimati välja võtnud ja mis polnud veel maha läinud), aga hiljem tuli välja, et £2 teenustasu, mis sellesama välja võtmisega kaasnes, broneeringus ei kajastunud.

Esiteks on see jabur, et pank laseb deebetkaardil üldse miinusesse minna – Eestis sellist asja lihtsalt ei juhtu (okei, ainult pangalaenud ja kaardi hooldustasud võivad selleni viia), kui midagi ostad, siis on see kohe bronnis ja sa EI SAA seda raha kasutada, ehkki see pole veel arvelt reaalselt maha läinud.

Siinmaal saab, edukalt. Ühtlasi kasseerivad nad iga arve miinusesse minemise eest trahvi £30. Jajah, sina ise oled veel selles süüdi ka, et pank sul oma deebetkaarti üle kulutada laseb ja pead selle eest korralikult maksma. Tore, kas pole?

Tegelikult selle detsembri lõpu miinuse eest pole siiani mingit trahvi võetud (seda võetavat miinusele järgneva kuu alguses) ja kui võetakse, siis lähen panka mölisema. Kuuldatavasti suunatakse selliste kaebustega mingi kindla inimese jutule ja kui sa suudad ta ära rääkida, siis antakse sulle see trahviraha tagasi. Küll ma juba räägiks!

Kuna vahetasin poole jaanuari pealt töökohta, siis oli mul kuu teises pooles ka rahadega suhteliselt kitsas käes, sest Tinderbox maksis viimase nädala eest tšekiga ning see jõudis kohale viivitusega, pluss veel selle arvele jõudmise aeg. Käisin vahepeal veel shoppamas (allahindluste aeg ju ikkagi), ei kulutanud küll väga palju, aga siiski… Lootsin, et saan Tinderboxi raha suht kiiresti kätte, aga oleksin ka ilma hakkama saanud, sest kuu viimasel päeval pidin ju uuest kohast palka saama.

31. jaanuariks oligi raha nii otsas, et järgmisel päeval metrooga tööle sõitmiseks veel raha oli, aga tagasi tulemiseks enam mitte. Ja te ju teate, mis siis juhtus – ülemus teatas mulle, et mu pangaandmed ei jõudnud miskipärast raamatupidamiseni (olen muide täiesti kindel, et see oligi tema süü, et ta lihtsalt unustas need saata) ja ma saan palka alles veebruari lõpus. Mille peale mina nägusid tegin ja ta mulle tšekki lubas. Noh, Mees oli õnneks oma palga kätte saanud, nii et töölt koju ma järgmine päev ikka sain 😉 Ja siis jõudis Tinderboxi viimase tšeki raha ka juba arvele.

Sain üllataval kombel tšeki juba järgmisel (st selle nädala) esmaspäeval kätte ning viisin selle samal õhtul panka. Kuna järjekorrad olid suured, kasutasin deposit pointi, mis pmst tähendab seda, et täidad lipiku oma konto andmetega, paned selle koos tšekiga spetsiaalsesse ümbrikku ning lased vastavasse kasti. Kuna Iirisel olid ükskord tšeki rahaks tegemisega mingid jamad (pank kaotas ta tšeki lihtsalt kuskile ära – lõpuks sai muidugi kõik korda, aga tema pidi käima ja jamama jne), siis hoidsin hinge kinni, et kõik hästi läheks, aga järgmisel päeval näitas summat ilusti mu konto broneeringus ning see oleks pidanud tänaseks mu arvele jõudma.

Täna tahtsin siis automaadist veidi raha välja võtta, aga automaat ei andnud miskipärast midagi. Tulin koju ning logisin panka sisse, et asja uurida… Ja mida ma näen? Et mu available balance on null ja konto väljavõtte viimane rida näitab minu väljaminekute real sama summat, mis teisipäeval sisse tuli.

Ühesõnaga midagi nad seal p*rse keerasid ja kuna täna on reede, siis ei saa ma enne esmaspäeva midagi teha. Võiksin küll netipanka helistada, aga mobiililt läheks see kõne esiteks jube kalliks (Swamm lõikas kunagi ammu meie lauatelefoni kaabli läbi, seda ka kasutada ei saa) ja teiseks nädalavahetusel nagunii midagi toimu.

P*sk. ma vabandan, ma ei ropenda tavaliselt nii rõvedalt, eriti oma blogis, aga praegu olen küll tige. Tige nagu herilane.

Vihkan siinset pangasüsteemi. Kirgliselt.

Ahjaa, minu kodupangas Lloydsis võtab pangasisene ülekanne ka kolm-neli päeva aega, ehkki HSBC-s pidavat see koheselt toimuma. Pankadevahelised ülekanded võtavad ka sama kaua. Ja see peaks olema 21. sajand… Kurat. Peaks vist panka vahetama. Lõppude lõpuks läksin Lloydsi lihtsalt sellepärast, et nemad ei nõudnud ainsana konto avamiseks address proofi, piisas sellest, et ma olen EL kodanik. Aga nüüd on mul address proof ju olemas (Lloydsi enda konto väljavõtted, haha), seega võiks üle kolida mõnda normaalsemasse panka, mille kaardiga näiteks välismaal käies lisatasuta maksta saaks. Grr.

EDIT: Swamm jõudis just koju ja teatas, et meil on korteriga ka veel mingid jamad ning vbla peame märtsi alguses välja kolima. Et siis viimane tilk minu tänasesse karikasse.

Tramaivõi

Swamm jõudis eile tagasi Londonisse. Kuna mul on parajasti pohhuismi periood, kus koristada ei viitsi, siis ei viitsi üldse eriti segaduse ja muu taolise pärast muretseda, vannitoa lirtsuva põranda pärast ka mitte. Ha ma üldiselt nõustun sellega, et tark inimene ei lähe (kergesti) igasuguste asjade peale närvi.

Aga nüüd ma ikkagi läksin. Rõvedalt. Sest üks ja ainus raudne reegel, mis siin korteris on alati olnud ja mille koha pealt ma pole kunagi mingeid järeleandmisi teinud, on see, et tubakat suitsetatakse õues. Kõik on sellest pärast esimesi karjumisi ka suhteliselt hästi kinni pidanud.

Noh, Swamm on vist pea kahekuisest eemalolemisest selle reegli ära unustanud. Ja Mees on ennast lihtsalt lambaks joonud. Nii nad siis suitsetavad kahekesi elutoas. Mis siis, et lahtisele aknale suhteliselt lähedal, see rõve tubakahais jõudis ikkagi kinni pandud toa ukse alt suhteliselt kiiresti minuni.

Ja ma käisin karjumas, aga nad lihtsalt ei reageeri. Sest Swammil on pohhui ja Mees on ennast lambaks joonud.

Ausalt, ma ei pane joomist pahaks, üldse mitte – ma saan aru, et rõõm Swammi tagasi jõudmisest on suur, tehku seal oma poiste asju. Ma ei paneks hetkel isegi suitsetamist pahaks, kui nad seda õues teeks. Aga milleks, milleks ometigi üritada veidikenegi arvestada inimestega, kellega koos elatakse?

raisk, ma tahaks neile mõlemale jalaga anda. võite ise arvata, kuhu.

mõtled küll, et kahekümnendate teises pooles olevatel noormeestel võiks juba mingi aru peas olla… me elame esimesel korrusel, korteriuks on välisuksega kõrvuti. pole just eriti raske välja minna.

tramaivõi.

Üks maas!

Ma olen kõigis saadetud töömeilides hoiatanud, et ma enne poolt nelja telefoni vastu võtta ei saa ja julgustanud kõneposti teadet jätma. Täna pärast tööd saingi siis esimese linnukese kirja. Ja tagasi helistati kõige esimesest kohast, kuhu ma üleeile CV saatsin. Selleks ajaks, kui ma koju vaikusesse jõudsin ja üritasin tüübile helistada, oli ta juba läinud, aga homme pidi ikka terve päeva kohal olema (pood on kuueni lahti), niisiis homme uuele katsele.

Ma miskipärast usun, et nad ei maksa piisavalt palju, aga noh, vaatame. Oluline on see, et juba kõige esimesest kohast helistati tagasi. Mis annab lootust, et kõik ülejäänud kohad hakkavad seda ka riburada pidi tegema. Muhahahahaa.

Aga eile öösel olin ma kaheni üleval (raamat oli liiga huvitav, et pooleli jätta!), mistõttu täna töölt koju jõudes oli konditsioon nii laip, et põhimõtteliselt jäin pärast mõningast netis surfamist kuue-seitsme paiku magama. Siiani magasin, sõin nüüd ühe banaani ja magan kohe varsti edasi. Nii et töökuulutustega jäi täna vahe sisse – aga pole hullu, homme saan kahe päevaga ikka järje peale.

Homme on pärast tööd jõulupidu. Jajah, jõulupidu esimesel veebruaril. Sest obviously me olime jõulude ajal liiga busy, et siis pidu pidada, nagu meile viimasel staff meetingul teatati. Haa haa. Hakkab pool viis, tund pärast mu vahetuse lõppu, kuskil seal lähedal mingis galeriis. Ainult oma töötajatele, tasuta jook ja snäkid. Rõhutati, et tulge kasvõi vähesekski, aga näidake nägu ära. Ma siis vist lähen, kui viitsin. Ja joon tasuta alkoholi. Miks mitte. Nojah, muidugi on s*tt see, et täna jäi suurest väsimusest duši all käimata, mistõttu mu soengu konditsioon on homme… Khm, jah. Aga pole hullu, panen peavõru pähe ja kärab küll.

Mu ülemus on muide selline imbetsill, et ei võtnud mulle vaevaks teatada, et ma ei saagi selle kuu lõpus palka (alustasin tööd 15, siis anti paber, et palgapäev on iga kuu viimane tööpäev ja OTSE LOOMULIKULT ma eeldasin, et saan ka). Täna sattusin Austraalia tšikiga rääkima, kes nädal tagasi alustas ja talle olla öeldud, et saab alles järgmise kuu lõpus. Kui Ben täna ringi käis ja payslippe jagas ning mulle midagi ei andnud, hiilis mul külm kahtlus hinge. sest vaadake, ma olen omadega nii pankrotis, et mul polnud rahakotis piisavalt raha isegi homme metrooga tööle sõitmiseks (st tööle veel oleks saanud, aga tagasi mitte) – Tinderboxi viimasest palgast on paar nädalat möödas ning nende viimane tšekk jõuab mulle alles laupäeval arvele. Ja ma ostsin Eesti lennupiletid vahepeal. Ja käisin shoppamas. Igal juhul läksin siis Beni käest küsima ja tüüp teatas mulle täiesti ükskõiksel toonil, et oh jah, sa saad ka järgmise kuu lõpus. Et ta lootis, et saan ikka see kuu, aga mingi segadus oli (panga?)andmetega (?) ja ei saa. Ja kui ma ise poleks küsima läinud, siis ma olekski lihtsalt OODANUD oma palka. Sellest rääkimata, et ma kahtlustan nende andmete mitte kohale jõudmise või mis iganes muu segaduse tekitajana ka tema auväärset isikut, sest ta on lihtsalt nii sooda. Sellest ma ei hakka parem rääkima, et ma kolmandat nädalat tööl käin ja mulle ikka seda plastikkaarti antud pole, millega ma alt väravatest läbi saaks, nii et ma pean ennast iga jumala hommik raamatusse kirjutama ja ootama, kuni turvamees helistab üles ja laseb mul kellelgi alla järele tulla (ja see keegi tuleb sageli 5-10 minuti pärast, mistõttu ma lihtsalt HILJAKS jään, ehkki olen kümme minutit enne seitset kohal…). Nojah, Ben lubas suure suuga, et ma saan homme selle passi ka kätte, ma käisin talle täna lihtsalt närvidele sellega mitu korda. See peaks muide fotoga olema, aga minu käest pole keegi fotot küsinud, ehkki ma Benilt mingi hetk küsisin, et kas sa tahad, ma võin tuua ja ta ütles ei-ei. Ja üleüldse jäi mul tema jutust mulje, et pass on ammu valmis, lihtsalt tal pole aega olnud sellele järele minna või midagi. Ma pole muidugi päris kindel.

Tramaivõi. Aga ma selle palgajutu peale tegin talle kohe sellist nägu, et ta teatas mulle 10 minuti pärast, et ma ikka saan selle “kohe”. Tšekiga. Mis tähendab, et enne nädalat-kahte ma seda ikkagi ei saa – kõigepealt peab ta tšeki raamatupidamisest kätte saama ja siis mina selle panka viima ja 3-4 päeva ootama. Oi, kuis ma vihkan seda tšekimajandust.

Aga noh, ma peaks vist õnnelik olema, et ma £160 eest järgmise kuu lõpuni elama ei pea, mis siis, et ma tegelikult saaks läbi häda isegi hakkama – raudne väljaminek on ainult neli travelcardi, kokku veidi alla £100, siis veel veidi süüa aeg-ajalt (noh, tööl saan ju viis päeva nädalas korralikku hommikust ja lõunat) ja veidi elektrit-gaasi ka (sest üüri ma ju hetkel ei maksa). Lihtsalt kokku oleks tulnud hoida kõvasti ja väheke Mehe kulul elada.

Tegime austraallasega nalja, et siin saaks palga siis kiiremini kätte, kui me lihtsalt töölt ära läheks – SIIS nad oleks sunnitud kohe maksma. Ta tahab ka ära minna, baristaks – Austraaliast kaheaastane kogemus olemas ja kandideeris meil algselt, teadagi… Baristaks.

Oeh, kuidagi sai nüüd nii pikk jutt kokku. Lähen tagasi magama 😉

Vaga vesi, sügav põhi ehk uuest tööst

Selle uue tööga läks mul ikka küll oodatust HOOPIS teistpidi.

Ma nimelt sain vestlusel valesti aru – kui tüüp ütles, et nad otsivad ühte supervisori taolist jubinat ja ühte general assistanti, siis mina eeldasin, et nad on mõlemad kohvikus. Tuli aga välja, et kohvikusse on vaja vaid supervisorit ja general assistant tegutseb igal pool mujal… Söögi poole peal – mida ma siiralt vihkan (selles sissekandes ma rõõmustan, et ma ei tee sellist tööd. täpselt sellist, nagu ma nüüd siis teen).

Sellest, mis portsu otsa ma sattusin, sain aru alles oma esimesel tööpäeval, mille alguses mind umbes 2,5h erinevate lepingute ja paberitega tutvustati… Ja siis oli juba liiga hilja taganeda, sest vanast töökohast olin juba ära tulnud ja uhkus tagasi minna ju ometi ei luba. Mõtlesin, et mis seal’s ikka – proovin ära, järsku polegi nii hull.

Kusjuures, üks tšikk, kes minust päev hiljem alustas, oli täpselt samamoodi baristaks kandideerinud ja hoopis toidupoolele sattunud ja minu meelest tuli see talle samasuguse üllatusena, et äkki neil ongi kombeks niiviisi poolvalega uusi inimesi palgata?

Idioodivorm on täiesti olemas – ma sellest kirjutasin ka kunagi. Lilla lühikeste käistega eest nööbitav pluus, mis oleks täiesti kena, kui oleks kehasse, paraku sain praegu suuruse 14, mis on nii suur, et kõige väiksem number 10, mille ma endale varsti saama peaks, on ilmselt ka suur. Must põll, millele pole midagi ette heita ja… Nokamüts. Neid on seal lillasid ja musti, mustad vist uuemad, mulle anti praegu mingi lilla lätu, mis on ikka jube 😀 Pidin uue mütsi ka saama, eks näis. Aga no ON idioodivorm, ei ole midagi öelda. Vähemalt on see kinnine koht, sõbrad ei saa külla tulla 😀

Söögikoha pool on meil selline, et on pikk bistroolett, kus on soojad toidud ja värgid, siis võileivalett, kus me ise klientidele nende soovi järgi võileibu teeme, suur joogilett, kus on peale jookide ka mujal valmis tehtud salatid, magustoidud, puuviljasalatid, mida me ise valmistame jms ning salatilett, kust müüakse hommikul kaaluga erinevaid hommikusöögikrõbinaid ja lõuna ajal samamoodi kaaluga erinevaid salateid.

Mu tööaeg on 7-15.30. Hommikusöök on 7.30-10 ning lõunasöök 11.30-13.30. Muul ajal oleme põhimõtteliselt suletud ja valmistame järgmist söögikorda ette või koristame, no sealt joogiriiulist saab neid valmis asju siis ka osta, aga nende eest saab tegelikult kohvikusse ka maksta, mis asub teisel pool suurt saali ja on avatud kella kuueni.

Hommikusöögi ajal võtavad inimesed endale kõike ise, röstivad saiu ja mökerdavad neid erinevate asjadega või siis soe hommikusöök (peekon, muna, seened jne) või siis tõstavad endale erinevaid krõbinaid kaussi. Meie peame ainult hoolitsema, et kõike piisavalt oleks (kui miski otsa hakkab saama, siis sooja toidu puhul köögist juurde tellima või röstsaia ja krõbuskite puhul ise juurde panema).

Lõunasöögi ajal on soojast toidust üks taimetoit ja kaks lihatoitu, siis me peame reeglina selle lihaosa ise ette tõstma inimestele ja muid lisandeid võtavad ise, salatileti salateid võtavad ka ise ja siis on veel võileivalett, mis on hommikul veel suletud, aga lõuna ajal väga popp, kus me neile erinevaid võileibu kokku keerame.

Kassasüsteem on selline, et raha pole – klientidel on oma nime ja fotoga plastikkaardid, millele nad koridorist asuvatest spets automaatidest saavad raha peale laadida ja sellega siis meil maksta. Hoiab tublisti aega kokku. Maksmine on umbes nii, et tuleb läbi lüüa, mitu viilu peekonit või mitu muna keegi ostis, krõbuskid-salatid ära kaaluda, jookidel on enamasti triipkoodid jne. Ei midagi rasket, kiirelt läheb.

Ma olen selle esimese nelja päeva jooksul seal juba igasuguseid asju teinud ja jõudnud järeldusele, et esiteks pole kogu see värk üldsegi NII hull, kui ma kartsin/ette kujutasin ja teiseks – mida kaugemal mind hoitakse soojast toidust, seda õnnelikum ma olen.

Ehk siis kõige vähem meeldib mulle sooja toidu poolel silma peal hoida, klientidele ette tõsta, köögist juurde tellida ja neid raskeid kuumi asju tassida… Võileibu teha (mida ma ka tegelikult jubedasti kartsin, seal oli nii palju erinevaid asju, tundus keeruline) on tegelikult täitsa okei, krõbuski/salatiletil ja joogriiulil silma peal hoida on ka täitsa okei (joogiriiuli täitmine oli Tinderboxis üks mu lemmiktegevusi) ning kassas on muidugi kõige normaalsem.

Kui ma pärast kahte tööpäeva arvasin, et ma venitan nädala lõpuni välja ning ütlen siis ülemusele, et ei tule enam ja olen lihtsalt nii kaua kodus, kuni uue töö leian, siis reedeks arvasin juba, et vabalt võib seal nii kaua töötada, kuniks uus töö olemas. Aga seda uut tööd tuleks ikka kohe otsima hakata, sest ma eriti kaua ei kannata seal olla. Töö tööks, asi on veel ka suhtumises.

Suhtumine, jah. Peale töökaaslaste on meil seal see kõige kõrgem ülemus, kellega mul vestlus oli ja üks supervisor, kes meid siis iga päev ringi käsutab ja konkreetsed ülesanded kätte annab. Ärge saage valesti aru, kõik on üliviisakad ja positiivsed. LIIGA viisakad ja positiivsed! See supervisor kiidab absoluutselt iga asja eest, kõige väiksemate ja mõttetute asjade eest ja tänab kõiki kogu aeg ette-taha. Ja kõige suurem ülemus liigub ka kogu aeg ringi, lai naeratus näol, pool aega suhtleb klientidega (viisakas small talk), teise poole ajast otsib igasuguseid täiesti mõttetuid pisiasju, mis tema arust peaksid teistmoodi olema ja siis tuleb ja seletab suure naeratusega esimesele ettejäänud tavatöötajale – et näe, selle asja siin saaks ju NII lihtsalt korda teha, palun mine tee. Ja no need ON enamasti mõttetud asjad, näiteks tahab ta, et peekoniviilud oleks taldrikul ühtepidi reas – need polnud seal enne koledasti, lihtsalt pandud igapidi hunnikusse. Täiesti okei nägi välja. Kokad ka hiljem kommenteerisid, et krt, inimesed ei tule meile sellest taldrikust pilti tegema vaid sööma, et see ülemus on veits sooda.

Ühesõnaga meisse suhtutakse nagu idiootidesse 😀 Tinderboxis sellist asja polnud, kõik olid intelligentsed inimesed ja kõik olid kõigiga võrdsed. Õpetati, kiideti, laideti – nii, nagu vaja oli. Aga siin on umbes selline suhtumine, et kiida lolli kogu aeg, siis teeb head tööd. Ma täitsa usun, et neil on seal neid lolle rohkem ka, aga mina pole paraku üks nendest ja ma absoluutselt ei kannata seda suhtumist.

Mis kaastöötajatesse puutub, siis on meil mitu musta ning hunnik poolakaid. Ühesõnaga ongi selline nukker seltskond, kust väga laialt võttes paljud ongi mitte kõige intelligentsemad (teate, see poolakate invasioon Londonis, kellest paljud ei oska keeltki ja ei taha õppida ka – meie omad muidugi oskavad). Tegelikult on nad kõik toredad inimesed, eks meil ole alles see üksteise tundma õppimise periood ja hakkame järjest paremini läbi saama, nalja saab järjest rohkem jne. Aga vahel ma vaatan, mille pärast nad ülemustega vaidlevad (näiteks me saime uued nimesildid ja kirjutasime alla paberile, et kui ära kaotame, siis uus maksab £4, sest vanasti olevat kogu aeg neid ära kaotatud – no minu jaoks on see elementaarne, et silt on kogu aeg olemas ja kuhu kuradi kohta seda kaotada annab, minu jaoks pole sellist paberit üldse vaja, aga kui see on olemas, siis kirjutan alla ja pohhui… Aga üks vaidles seal kõigest hingest vastu ja… Ah, ma ei tea, nii lollid probleemid) ja mõtlengi, et no kurat, mis seltskonda ma ikka sattunud olen.

Kõige ägedamad on kokad – nemad on enamikus britid ja on sellised… Pigem ülemustega võrdsed. Tegijad. Jumala ägedad on kõik. Ja nemad õnneks ei suhtu meisse nagu idiootidesse.

Aga räägin siis lõpetuseks ühest positiivsest asjast ka (noh, peale hea palga ja hea tööaja) – me saame seal JUBE hästi süüa. Kui ma alguses arvasin, et meil on ainult üks paus, sest tööaeg on 8,5h, millest 8h eest makstakse, siis tegelikult on ikkagi kaks pausi – lisaks pooletunnisele lõunapausile ka veerandtunnine hommikusöök, mis on tööaja sees. Sooja hommikusööki me süüa ei tohi ja joogiriiulist enamikke asju ka ei saa (noh, väljast sisse ostetud väiksed pudelimahlad ja smoothied on lihtsalt liiga kallid), aga kõike muud üldiselt saab. Toidud on head, mitmekesised ja tervislikud. Puuvilju võime süüa, näiteks lõuna ajal on iga päev erinevad asjad ja need on HEAD. Vett saab masinast, piima võib õnneks juua 😀 Reedeti tohime sooja hommikusööki ka süüa, mis on jälle eriti hea… Salatid on lõuna ajal ülimõnusad (nii 8-10 erinevat) jne jne jne. Et süüa saab kaks korda päevas ja väga hästi. Pärast Tinderboxi võileibu ja suppe (millest umbes viis olid küll suht head, aga kujuta ise ette, kui sa sama asja viis kuud järjest sööma pead!) on see ikka täiesti taevalik.

Okei, söögiga seoses tuli kohe üks üdini negatiivne asi ka meelde – raiskamine! Kui Tinderboxis jäi reeglina õhtuti üle ehk paar võileiba ja saiakest, mille me siis kas endale võtsime või välja akna peale panime, et kodutud need sealt endale saaks võtta, siis suurfirmade poliitika on teistsugune – töötajatel ei lubata midagi endale võtta, sest me võime sellest toidumürgituse saada ja nad kohtusse kaevata. Kodututele ei lähe ka midagi, kõik asjad LIHTSALT VISATAKSE ÄRA.

Ja oi, ma ei kannata seda raiskamist. Okei, MINA ei pea seda sööki endale saama, aga andke siis vähemalt kodututele! Pret näiteks annab kõik oma ülejäänud võileivad igal õhtul varjupaikadele… Nii saaks. Või lasku töötajatel soovi korral alla kirjutada paberile, et võtavad ajast üle läinud toitu endale omal vastutusel ja EI kaeba firmat toidumürgituse korral kohtusse… Mida iganes! Meil läheb kogu aeg nii palju toitu raisku, et täitsa nutt tuleb peale. Eriti reedel – siis lähevad kõik võileivamaterjalid, mida muidu saab järgmiseks päevaks hoida, ka prügisse, sest üle nädalavahetuse need ei seisa. Räägitakse, et sellega kas harjub ära või siis tuleb uus töö otsida… Minu puhul kardetavasti jääb see viimane variant.

Aga minnes tagasi positiivsete asjade juurde, siis leping on ka korralik – kõik on ilusti kirjas, mingeid soodustusi saame erinevatest kohtadest, koolitusi tehakse aeg-ajalt jne. Ahjaa, boonussüsteem on ka – iga poole aasta tagant saab kuni 5% selle poole aasta palgast – neil on seal terve rida asju, mille järgi nad seda maksavad (alustades sellest, et ei tohi hilineda ja peab korrektne välja nägema kuni selleni, et iga töötaja võiks kord kuus mingi innovaatilise ettepaneku teha ja kõik need erinevad jupid moodustavad mingi protsendi boonusest). Esimese kuu jooksul võin päevapealt töölt ära minna, edaspidi on nädalane etteteatamisaeg, mis on ka nohu.

Nii et – ma ei kahetse sinna minemist. Jah, ma pean kiiremas korras uue töö otsima, sest ma ei viitsi idioodivormi kanda ja toitudega mässata ning ma ei kannata seda suhtumist… Aga seniks on mul parem palk, vabad nädalavahetused, väga hea söök… Ja ilmselt on see kogemus siis lihtsalt millekski hea 🙂

Muide, ostsime eile õhtul lennukipiletid ära – lendame 22. veebruari õhtul Rootsi (õekesel on 30. juubel), sõidame sealt laevaga esmaspäeva õhtul Eestisse (ema sai tasuta piletid) ning lendame Eestist neljapäeval, 28. veebruaril tagasi Londonisse. Ma ei tea, kui palju ma selle kolme päeva jooksul ära teha või kedagi näha jõuan – Mehel on vaja hambaarsti juurde minna ja minul Eesti arvele raha panna, enamiku ajast oleme ilmselt Pärnus. Pooleteise kuu pärast siis selline lühivisiit.

Ja järgmisel kolmapäeval tuleb Maris meile pühapäevani Londonisse külla. Äge!

Scroll to Top