virin/urin

Mh

Eile õhtul oli täpselt selline ikaldus, mis paneb oma praeguse elamissituatsiooni üle hullult vinguma. Jõudsin 23 läbi töölt koju – kuna olin poole kolmeni päeval voodis vedelenud ja pool hommikut maha maganud, polnud und absoluutselt. Netti ei saanud, sest Kayl oli vaja mingeid asju teha. Saatsin Murakale sõnumi, et ta mulle helistaks, kui veel ei maga, aga ta ei teinud seda (no kell oli juba selleks ajaks pool kaksteist ka).

Mitte midagi teha ei olnud, absoluutselt und ei olnud ja kõigele lisaks oli üle mõistuse palav, sest Iirisel ja Kayl oli külm ning küte oli sees (tavaliselt olen ma ise ka külmavares, ei teagi, mis häda siis nüüd äkki). Nii ma siis lihtsalt passisin rahutult.

Lõpuks aretasin endale mingi tegevuse ja lõpuks tuli uni ka. Aga tõesti. See lihtsalt ajab närvi. miski peab muutuma.

Aga noh, kõik asjad on nagunii suurelt muutumas. Ma arvan. Ega ma tegelikult ei tea. Võib-olla lihtsalt tundub nii.

Tegelikult sain ma just veidi aega tagasi infot, mida ma PÕHIMÕTTELISELT küll juba varem teadsin, aga kui jälle ja erinevatest allikatest sedasama asja öeldakse, siis peaks ma loll olema, kui see mind murelikuks ei teeks.

Positiivse poole pealt nii palju, et mul oli eile ma ei teagi mitmes sulgemine, tegin vist neljandat korda masinaid ja esimest õhtut sain sellega normaalselt hakkama. Arvan siiani, et viga pole minus, vaid inimestes – eile õhtul oli rahulik, nii et ma sain normaalsel ajal rahus asjaga pihta hakata ja kliendid ei voorinud katkematult kümneni välja.

Igatahes tore. See nädal mul rohkem sulgemisi pole, see on ka tore. Täna olen 11-20, homme vaba, N 6.15-15.15, R 7.15-15.15, L pidi alguses vaba olema, aga kuna uus poiss vist ikka ei tule meile tööle, siis 8-17, kui ma ei eksi. Kuri olen. Tahtsin laupäeva vabaks. Samas üks tšikk jäi haigeks ja mingi päev ei käinud, ehk ta on nõus selle laupäeva võtma, sest tal muidu jääb nädalas jube vähe päevi. Et on veel lootust.

Mul sai eile täis kaks kuud Londonis.

Mulle ei meeldi, kui mulle midagi lubatakse ja seda siis ei tehta. Lepp tuleb meelde. Oi oi.

Lähen nüüd tööle.

******

Minge te ka kõik p*rsse.

Tänan tähelepanu eest.

*läheb ja üritab oma p*rssekeeratud elu lahti sõlmida umbes seitsmekümne neljandat korda*

(siiani tundub, et kui ühe sõlme lahti saab, tuleb neli kohe juurde)

Kaamos

Eile oli tööl ilge k*pp. Sulgesin ja pidin taas masinaid puhastama, mida ma teatavasti vaid kaks korda teinud olen. Seekord oli aga reede õhtu ning inimesed käisid kogu aeg. Kuna mina olin masina taga, pidin puhastamise kõrvalt ühtlasi ka kohvi tegema. Ütleme nii, et puhastamiseks eriti enne sulgemist aega ei jäänud (ehkki ideeliselt peaks sellega vaikselt tund enne sulgemist tegelema hakkama), sest KOGU AEG käisid inimesed. Ja siis supervisor 22.15 bitchis, et ma omadega valmis pole.

F*cking hell, ma olen niigi s*taks tubli. Mul lihtsalt pole kogemust veel nii palju. Pole olnud võimalust harjutada ja ongi kõik. Asjaolusid arvestades sain ma kõigega niigi hästi hakkama ja tema õiendamine oli täiesti asjakohatu. Aga no mis teha. Meil on kaks sellist bitchi seal, kes pool aega lihtsalt mölisevad. Teise poole ajast on normaalsed õnneks. Kõik ülejäänud töötajad on normaalsed. Õnneks.

Enivei, täna lasi seesama supervisor mu miskipärast pool tundi varem töölt ära. Ma ei tea, miks. Mulle muidugi selle poole tunni eest siis ei maksta ka, aga täiesti pohhui. Mul oli täiesti kõrini sellest päevast. Tegelikult oli hommikul hästi tore tükk aega ja ma olin heas tujus, aga lõpuks sai kopp ette sebimisest.

Õeke jõudis õnnelikult kohale. Mina küll õigeks ajaks Victoria coach stationisse ei jõudnud (sest vahepealse paari vaba tunni ajal oli ju tingimata vaja pooleks tunniks lõunasse sõita), nii et sel hetkel, kui departure poole pealt sisse läksin ja siltide järgi arrivalit leida üritasin, jõudis ta sealt juba välja tulla ja ma oleks tast tänaval äärepealt mööda kihutanud. Otsisin blondi, aga tema juuksed on hetkel pruunid 😀

Kuna õekesel oli ilge nälg, siis tutvustasin teda Londoni rämpstoiduga, alustuseks kanakebabiga. Talle ei maitsenud kusjuures. Ma ei tea, mulle küll meeldib, vähemalt siis, kui hästi tehtud on. Enivei, järgmiste päevade jooksul tutvustan teda kana ja ribidega, vaatame, kas need lähevad paremini peale.

Üldiselt on aga ikaldus. Algselt oli plaan kuskile kluppi minna, aga kui koju jõudsime, siis oli kõigil kuidagi väsinud olemine. Iiris peab homme varahommikul tööle minema ja tal oli teatud asjaoludel võrdlemisi s*tt tuju, nii et ta lihtsalt ei jõudnud. Poisid olid kuskile pärapõgusse (loe: itta) mingile peole sõitnud, nii et neist polnud ka asja.

Jõime kolme peale veidi üle pudeli veini, aga nii väike kogus otse loomulikult pähe ei hakanud. Mõtlesime poodi uue veini järele minna, aga leidsime lõpuks, et pole mõtet, kuna sellise unisuseastme juures oleks me lihtsalt ennast ilma mingite tagajärgedeta (loe: purju jäämata) magama joonud. Nii me siin praegu kahekesi oleme – Iiris läks juba magama, mina halan blogis ja õeke leidis riiulist mingi eestikeelse raamatu Londonist (mida tal vaesekesel muud ikka teha, kui mina teda ka ignoreerin :P)

Aga põhimõtteliselt ma leian, et tänase õhtu asjade kulg on täiesti lubamatu. Kui inimene vaid kolmeks päevaks Londonisse külla kutsuda (rangelt võttes ainult kaks päeva ja üks õhtu pealegi), siis pole absoluutselt kohane õhtul kodus passida. Eriti laupäeva õhtul. Aga kuidagi lihtsalt läks nii, et kellelgi polnud energiat kuskile minna ja midagi teha. Halb.

Olgu, meil on veel kaks päeva. Vahakujude muuseumisse tuleb minna,Oxford Streetile poode kaema, Camdenisse kindlasti ja siis veel muidugi tüüpilised turistilõksud (õde uurib praegu raamatust nende kohta). Ma ei oska ise midagi eriti asjalikku välja pakkuda, sest Buckinghami palee on mu meelest nõme ja Big Ben samuti (see viimane küll ainult päevavalges, öösel on nunnu).

Hyde Parki ilmselt ka… Notting Hill oli mõttes… Thamesi ääres võiks ära käia (seal kah pimedas ilusam)… Ah, ma ei tea. Vaatame. Ma pole suurem asi turist.

Aga et nutt ja hala oleks ikka täielik, pean natuke vinguma ka eraelulistel teemadel.

Ma olen nimelt täiesti ära unustanud, kui ärritav on olla armunud kellestki sisse võetud (ma ei armu nii kergesti, ma arvan, ehkki siin jääb alati küsimus, millest kurat saada aru, et vohh – NÜÜD olen armunud).

Ja ma pean silmas just seda harvamat varianti, kus tunded pole ühepoolsed, vaid vastastikused. Kus on päriselt mingi asi (hah, ma ei tea, keel ei paindu ütlema suhe, ma pole selle mõttega ikka veel harjunud).

See on ärritav, et ma käin pool päeva ringi, totter naeratus näol, ja mõtlen lolle mõtteid. See on ärritav, et ma ei suuda enamik aega mõelda muust, kui et tahaks temaga koos olla. See on ärritav, et ma ei taha enam üldse üksi funktsioneerida. Lähedusest on nii kuradi kerge sõltuvusse jääda.

(Ärritav on see miskipärast ainult nii kaua, kuni ma temast eemal olen. Temaga koos olles on kõik jälle lill. Milline üllatus, ah. Paraku – rohkem on seda aega, mil me koos POLE)

Lähenedes asjale iroonilisemalt – Londonis on kuradi raske meest pidada, kui sa elad põhjas ja tema lõunas. Need kuradi vahemaad. See kuradi aeg, mis nende läbimiseks kulub. See kuradi raha, mis aja vähendamisele kulub (loe: metroo on kallis, aga mugav). Rääkimata selle konkreetse juhtumi raskendavatest asjaoludest.

Ei ole sellist asja nagu Eestis, et lihtsalt “hüppaks läbi”. Igasugune kokkusaamine nõuab planeerimist ja aega. Aega, mida sageli piisavalt pole. Sest kõik on nii kuradi kaugel.

Tegelikult olen ma ju õnnelik. Ja mul on lihtsalt s*tt tuju, sest täna õhtul ei lähe miski nii, nagu peab. Ja sellepärast ma vingun.

Asjad võiksid lihtsamad olla, päriselt.

Ma kardan. Kardan, et kuna kõik on nii keeruline, nagu ta on, siis läheb lõpuks midagi halvasti. Et ma olen sellega juba liiga seotud ja saan haiget. Ma ei taha jälle haiget saada.

Aga üldiselt olen ma kindel, et homme on elu jälle lill. Sest ma olen Londonis. Sest mul on õeke külas. Sest BBC weather lubab sooja ilma. Sest ma olen armunud kellestki väga sisse võetud ja kevad on südames.

Õeke on ammu magama jäänud. Peaks vist tema eeskuju järgima.

Pikalt (ja mõtlikult)

Iirise blogi lugedes tuli meelde, et pole enam nädalaid Sitemeterit külastanud. Tegin nii mitmeidki (huvitavaid) avastusi.

1) Viimasel ajal on jõutud minu blogini googeldades: navitrolla t-särk osta, seina mürasummutus, kuumade jookide klaasid, ole see kellena sa ennast tunned ja kanna neid riideid (kusjuures selle eriti veidra otsingu esimene vaste olin mina ja teine Marta & Potsataja :D)

2) Mu blogil on üks uus linkija (aga olen hetkel liiga väsinud, et tema blogi põhjalikumalt uurida)

3) Külastajate arv hakkab lähenema 25 000-le. 10 ja 20 magasin teatavasti maha, 25 oleks ju ka päris ilus, aga oma viimase aja kaootilist interneti külastamist arvestades ei pane ma seda raudselt tähele ja üldiselt on jumala pohhui.

4) Mu blogi külastatavus on tublisti langenud – varasemalt ~230-lt külastuselt päevas ja ca 3-minutilisest keskmisest pikkusest 137 ja 1:24 peale. Ma üldse ei imesta, kusjuures. Eestis olles kirjutasin tunduvalt rohkem ja ilmselt skandaalsemalt, olin nö lähemal… Ma kohe tunnen, et kogu Londonis oldud aja jooksul on mu blogi alla käinud – kirjutan vähe ja igavalt.

Tegelikult pole mul selle külastatavuse maha rahunemise vastu midagi, mul vahepeal tekkis indeed kõhe tunne, kuna nii paljud võõrad lugesid (ja mul pole siiani õrna aimugi, kui palju neid reaalselt on). Jah, ma olen avameelne ja iseenesest pole mul midagi selle vastu, kui kogu maailm mu elust loeb, paraku pole kõik inimesed selles maailmas üldse mitte toredad ja kõike seda, mida ma kirjutan, võib keegi kunagi kuidagi minu vastu ära kasutada… Ma võin vabalt rääkida võhivõõrale inimesele tänavalt ära terve oma eluloo kõige pisemate ja piinlikumate detailideni, aga ainult sel tingimusel, kui ma tean, et ta on TORE – kui ma tean, et ta ei kasuta saadud infot halbadel eesmärkidel… Aga kui paljude võõraste puhul saab üldse sellist asja eeldada?

Avameelsus on nuhtlus, ma ütlen. Ma tõesti tahaks teile siia rohkem kirjutada, mul toimub siin praegu igasuguseid huvitavaid asju. Aga ma lihtsalt ei saa. Veel vähemalt mitte. Olen ennast jälle suutnud keerulisse olukorda mässida ja mul pole õrna aimugi, kuidas see laheneb…

Ja üldse on viimasel ajal iga vähegi põnevama olulisema asjaga nii, et on tunne, nagu ma ei saaks sellest siin rääkida. Sest liiga paljud loevad ning ei või eales teada, millal kirjutatu mulle ennast kätte maksab. See on äärmiselt kurb. Mulle meeldib kirjutada avameelselt. Huvitavalt. Põnevalt. Kahemõtteliselt. Teravmeelselt. Skandaalselt. Ma oskan kirjutada. Ma naudin kirjutamist. Aga elu on liiga habras, et sellega liialt mängida. Nii ma siis vaikin. Rohkem, kui sooviksin.

Olen viimasel ajal veetnud kodus väga vähe aega, sestap ka kasinad postitused. Rangelt võttes on internet ju kogu aeg olemas, aga ma lihtsalt ei viitsi blogi kirjutada, kui ma kodus pole. On muidki asju teha 😛

See on tegelikult ju hea? Et mul on oma elu ja ma ei istu enam nii palju arvutis? Aga fakt on see, et ma igatsen seda aega tagasi. Seda, kus mul on olemas oma arvuti ja normaalse kiirusega püsiühendus. Hetkel kasutan Iirise läpakat ja megaaeglast dial up ühendust ning olen äärmiselt tänulik, et seegi võimalus olemas on, aga… Närvid lähevad krussi, kui kõik nii aeglaselt avaneb või kui kellelgi jälle lauatelefoni kasutada vaja on! Ma olen teatavasti äärmiselt kannatamatu inimene. Aga noh, kuna ma nii vähe kodus olen, siis see ei häiri sugugi nii palju, kui võiks. Ja küll kunagi saab normaalse neti ka.

Millest ma teile siis rääkida võin? Tööst muidugi. Tööga on viimasel ajal natuke kehvasti. Olen seal nüüdseks täpselt kolm nädalat olnud ja aeg on sealmaal, et mulle õpetatakse piima soojendamist. Raske on asjaga mitte kursis olevatele inimestele seletada, aga… Põhimõtteliselt on kohvi tegemise point selles, et on shotid (ma ei tea sellele sobivat eestikeelset vastet ja ei viitsi ka mõelda), piim ja lisad (siirupid, mocha… pagan, mis möks see tegelikult on, ma polegi kindel? jne), millest siis kõik erinevad kohvid kokku keeratakse. Tavaline latte näiteks, nö regular/medium size on 2 shotti kohvi ja piim, millel on väheke vahtu. Tavaline cappuccino on samuti kaks shotti, aga vahusem piim. Single espresso on lihtsalt üks shot ilma mingite lisanditeta. Double espresso kaks shotti. Small suurusel on üks shot ja large suurusel 3 shotti. Jne jne jne.

Aga see piim siis. Seda tuleb auruga kuumaks ajada. Nii kaua, kuni keegi mul kätt hoiab, saan hakkama, aga niipea, kui mind üksi jäetakse, läheb kõik p*rse. Ma ei saa kunagi aru, millal vahtu küllalt on, ei saa mullidest lahti ja siis veel kuumus! Selle peaks käega ära tunnetama, millal õige on, otse loomulikult võib ja peab alguses kraadiklaasi kasutama… Õige kuumus on 145-150F, sellest vähem ega rohkem ei tohi olla. Öeldakse, et selle saab jumala kiiresti käe sisse. Et kui tunned, et on liiga kuum, siis ongi valmis. S*ttagi! Mul on juba 125 juures liiga kuum. Ja siis leiuta seal.

Ja piima valamine… Seda peab ka kindlaksmääratud reeglite järgi tegema. Lattel ühtmoodi, cappuccinol teistmoodi. Viimasel on kergem, seal on nii vahune piim, et lihtsalt valad ja suht ongi kõik. Latte piim on nö vedelam ja seal sa peaks nii valama, et lõpuks ilus kujund jääks peale – mõtlesin tükk aega, kuidas seda kirjeldada, mingi puulehe taoline, aga lõpuks tuli pähe, et pildi võiks ju otsida – vot selline.

Niisiis ma ei oska õigesti vahtu ajada (alati tuleb liiga vähe või palju), ma ei tunneta õiget kuumust (tavaliselt jääb liiga külmaks) ja ma ei oska ilusaid kujundeid valada. Nutt ja hala ühesõnaga.

Nad räägivad, et läheb kergemaks, eks ma siis ootan. Aga praegu on mul esimest korda seal tööl tunne, et ma teen asja, mida ma ei oska teha, ei taha teha, ega ei taha ka õppida. Ja see on nõme tunne.

Teine asi, mida ma eriti ei oska, on sulgemine. Esiteks nö. pre-closing asjad (ma jälle ei leia eestikeelset vastet, mis mulle tobe ei tunduks) – terve nimekiri asjadest, mis tuleb igal õhtul ära teha. Sada asja vaja üle kontrollida ja vajadusel juurde tuua/uuesti täita (topsid, suhkrud ja muud värgid), sada asja vaja ära puhastada teatud reeglite järgi. No neid asju ma kõiki juba enam-vähem oskan teha, aga alati mõtlen, kas ma ikka mäletan õigesti või KUI palju peaks neid topse siia ikka juurde tooma jne. Ja siis päris enne sulgemist on tööl kolm inimest, üks on supervisor ja kaks tavalist töötajat. Üks hoolitseb selle eest, et köögipoolel kõik tehtud saaks, teine tegeleb masinatega. Köök on kukepea, seda ma olen korduvalt teinud, see on lihtne. Aga nende masinate puhastamine – olen seda teinud vaid korra ja siis näidati mulle ette ning tehti pool minu eest ära. Tean, et neljapäeval pean seda uuesti tegema, seekord ise… Ja kardan, et pool on meelest läinud ning supervisor vihastab jälle.

Oeh. Ma pole kindel, palju teile sellest jutust kohale jõudis või kui huvitav teil seda lugeda oli, aga ehk mul oli lihtsalt vaja ennast välja elada.

Lühidalt: kui siiani olid kõik asjad, mida tegin, suhteliselt lihtsalt ja kiiresti õpitavad ning nendega polnud probleeme, siis nüüd olen käinud tööl piisavalt kaua, et mind pandaks õppima kõige keerulisemaid asju, aga nende selgeks saamine võtab rohkem aega ja mul pole absoluutselt mitte mingisugust motivatsiooni, et neid selgeks õppida. Nagu üks mu supervisor ütles: if you make it with your heart, it’s gonna be good coffee. Sry, tõesti, aga ma ei suuda seda südamega teha, sest mind absoluutselt EI HUVITA kogu see värk. Kui ma seni tundsin oma tööst lihtsat rahuldust, sest oli palju väikesi asju, mida ma oskasin teha, siis nüüd ma peamiselt vaid kardan, et mind pannakse jälle tegema asju, mida ma ei oska teha. Ühesõnaga tööl pole enam nii lõbus kui enne ja see ei ole üldse tore.

Aga noh, täna ma juba paar kohvi tegin täitsa ise normaalselt ära, et ehk läheb paremaks. Harjutamise asi, ma ju tean. Lihtsalt raske on, kui ei ole mingit huvi ja ei tahagi õppida.

Eelmisel nädalal suutsin kaks korda tööle hiljaks jääda, ühe korra pool tundi ja teise korra tunni. Esimesel puhul olin graafiku valesti maha kirjutanud, sest käekiri oli segane – mina lugesin välja 15.45, tegelikult oli 15.15. Teisel korral oli tegemist õhtuse vahetusega ning kõik eelmised kolm korda olin alustanud 15.15, seega eeldasin, et nii on ka seekord. Kaks minutit enne tööle jõudmist märkmikku vaadates avastasin, et seekord pidin kohal olema 14.15. Oi, vastik on hilineda, siin eriti. Siin on kõik nii range. Clock in ja clock out, kõik jääb arvutisse kirja… Ja vahemaad on nii suured, transport nii ettearvamatu… Kuna ma pole viimasel ajal kordagi kodust tööle tulnud, vaid kaugelt lõunast, siis olen kogu aeg olnud hilinemise piiri peal ja see ajab närvid jumala krussi. Õnneks olen alati õigeks ajaks jõudnud. Siiani. Oeh.

Et ma ei teagi, mis selle tööga saab. Ei viitsi enam eriti teha. Inimesed on enamik toredad, ainult kaks naissoost supervisorit on, kes kohati on ägedad, aga kohati ikka üldse ei meeldi. Teised on kõik VÄGA toredad. Aga ikkagi. Ei viitsi eriti.

Nii nädal tagasi kirjutas keegi mu blogi kommentaariks, et nägi kuulutust ühe fotopoe aknal, mis otsib töötajaid. Siiralt peaks sinna CV viima, aga pagan, eelmine nädal oli nii kaootiline ja kõik mu mõtted 100% mujal. Homme on vaba päev, aga kardan, et ei jõua printimiseni (kodus pole printeril tinti ja väljas ei viitsi otsida). Ah, eks näis. Peaks tegelikult kõik fotopoed uuesti läbi käima ja neile uue ja parema CV viima. Nüüd, kus mul esimene töökoht juba olemas on, on kindlasti kergem uut leida.

Ahhaa, ma mainin ikka selle ka ära. Ühele mu hiljutisele postile jäeti kommentaar, mis linkis blogi, kus oli kiidetud mind kui teenindajat. Ma pean selle siin ikka ise ka ära tooma, sest ausalt – südame tegi soojaks. Väga soojaks 🙂

See klienditeenindus on ikka üks mitme otsaga asi. Ühest küljest see meeldib mulle. Ma tean, et ma olen HEA. Mulle meeldib inimestega suhelda, mulle ei valmista mingit probleemi olla sõbralik ja kogu aeg naeratada ja rääkida ja… Noh, enamasti. Vahel on endal ka nii s*tt tuju, et ei taha naeratada. Aga mul pole kunagi olnud erilist tahtmist/vajadust oma eraeluliselt halba tuju klientide peal välja elada.

Teisest küljest jälle – kaua sa viitsid. Kaua sa viitsid passida suvalises poes, kus iga töll tänavalt võib sisse jalutada ja sa oled sunnitud temaga viisakas olema. Toredaid inimesi on õnneks rohkem. Eriti siin, Londonis, kus kõik on nii nii nii viisakad, aga oli rohkem ka Eestis. Kui aga ühele päevale satub mitu erilist jobu, kes igast asjast mingi hullu probleemi suudavad tekitada, siis viskab kopa ette küll. Siis oleneb juba suuresti enda tujust, kas sa lased neil endale korda minna või mitte.

Ja noh, siis muidugi veel see teema, et mul on siiski kõrgharidus. Kuidas sa siis oled lihtsalt kuskil mingi müüja. Noh, ma tean küll, Eesti toodab kõrgharituid üle ka ja ma tõesti läksin ülikooli lihtsalt sellepärast, et KÕIK läksid ning valisin ainsa eriala, mis tundus olevat mulle sobiv, seda aga üldse ei olnud…

Oleks jälle vist kohane mainida, et ma ei kahetse üldse, et ma ülikooli läksin. See oli võrratu ja hindamatu elukogemus, mida ma ei vahetaks mitte millegi vastu. See kolm aastat Tartus oli väga ilus aeg ning kõik need sõbrad ja tuttavad… Aga on siiski äärmiselt tõenäoline, et ma ei hakka sel erialal mitte kunagi tööle ning on fakt, et mul pole siiani õrna aimugi, mida ma oma eluga peale hakata tahan. Ja see on juba ikaldus.

Sellepärast ma läksingi müüjaks. Poodi, kuhu ma üle kõige tahtsin tööle saada. Ja mul oli ligemale kaks aastat seal suhteliselt ilus olla. Aga idioodid tänavalt tüütasid, alamakstus ahistas (ja klienditeenindaja kohta ei saanud seal isegi väga kurta), firmasisesed pinged kasvasid (üleüldine tööpuudus Eestis sellele lisaks) ning töö- ja eraelu, mida ma pole kunagi suutnud lahus olla, kasvas kohati üle pea ja mõistuse. Nii ma siis tulin ära Londonisse, sest mulle tundus, et kui ma ei oska oma eluga nagunii midagi peale hakata ja klienditeeninduses töötan, siis oleks seda põnevam välismaal teha.

Oh, siin on ka põnev, ega ma ei kurda. Küll peamiselt Eesti- või õigemini eestlastekeskselt põnev, aga siiski. Samas… Töö oli Eestis nauditavam, elamistingimused samuti. Mh. Aga ei, ma üldse ei kahetse 🙂 Ja ma tean, et see on vaid aja küsimus, kui ma saan ägedama töö ja normaalsema elamise. Ma lihtsalt natukene vingun.

Tegelikult olen ma enamik ajast eluga rohkem kui rahul. Äärmiselt HEA on olla teatud põhjustel. Eks ma räägin pikemalt, kui saan. Kõigepealt tuleb mõned asjad ära klaarida.

Öö on käes ja isegi pesu on pestud ja kuivama pandud. Nüüd on küll viimane aeg magama minna. Homme on VABA päev! Saan välja magada ja siis lähen Iirisega šoppama. Tema šoppamised on küll juba šopatud ning raha otsas, aga mulle on moraalset tuge vaja. Ega mul ka raha eriti pole (isegi nagu oleks, aga varsti vaja üüri maksta ja Eesti krediitkaart ootab, võlgadest rääkimata, nii et need “suured” summad on petlikud), aga mõningaid asju on lihtsalt vaja.

See tuli nüüd küll kuradi lohepikk sissekanne jälle (poolteist tundi kirjutasin). See on see asi, kui oled üle kolme päeva kodus ja netis ja tead, et kiiret pole kuskile, sest järgmisel päeval saad välja magada. Loodan, et teie vahepeal magama ei jäänud 🙂

Iga algus on raske?

Ja peaaegu terve nädal on sujuvalt möödunud. Keegi isegi enam ei küsi kommentaarides, miks ma ei kirjuta. Hmm, ohu märk?

Igatahes… Ma pole midagi kirjutanud, kuna pole olnud midagi (positiivset!) kirjutada. Mul on tunne, et ma ei funktsioneeri piisava suutlikkusega ja mul on selle pärast häbi. Mul on tunne, et ma peaks olema jõudnud selle ajaga rohkem teha ja rohkem saavutama ja häbi on tulla isegi vinguma, et elu on raske.

Noh… On jah raske. Tunduvalt raskem, kui arvasin. Ja ma ei suuda enesega rahujalale jõuda, Ma ei saa aru, kas mul on üldse mingitki õigust vinguda, või on viga tõesti selles omaenese väheses suutlikkuses ning tuleks endale öelda: mokk maha ja hakka TEGUTSEMA.

Abitu tunne on.

Ahhaa, kõigepealt võiks vist ära mainida selle, et ma tegin eile õhtul suure vea, arvutades reaalselt välja, kui palju raha ma kaotasin, kuna unustasin enne turvakontrolli valuutavahetust külastada… 50 naela! Ja hetkel on see minu jaoks kuradi suur raha.

Ma tulin siia nagunii peamiselt emalt laenatud rahaga, kuivõrd mu enda suhteliselt kasinad varud kuivasid ettenägematute kulutuste peale (ruuteri toitejuhe, internetilepingu lõpetamine jne) suhteliselt kokku.

Põhimõtteliselt oli mul siia jõudes 365 naela. Sellest 350 oleks pidanud ideeliselt korteri jaoks jätma. Umbes sellisest summast Iiris mulle enne siia tulekut rääkis.

Aga alguses sai ostetud rongipileteid, bussipileteid, veidi süüagi jne. Sularahas on alles kuskil 335. Lisaks kasutan nüüd kõige võimaliku jaoks krediitkaarti. Tegelikult saangi kõige vajaliku jaoks seda kasutada, sest mul on vaja vaid Oysterit laadida (transport, eks) ja süüa osta – mõlema jaoks on võimalik valida piisavalt kohti, kus kaardimakse on võimalik.

Ma olen oma krediitkaardi 3000-kroonisest limiidist ära kasutanud kuskil 720. Alles on ca 98-99 naela. See 335, mida varem mainisin, seda ei tohi näppida, see PEAB korteri jaoks jääma.

Hetkeseisuga olen emale 8000.- võlgu (+ 3000.- on veel Annika ja ma ei saa rahu enne, kui ta selle reaalselt ära maksnud on, ma nägin täna öösel õudusunenägu sellest, kuidas ta otsustas, et ei viitsi ikka enam Eestis elada ja tõmbas lihtsalt uttu ning kuna üürileping oli ikka minu nimel, siis jäigi kõik jama minu kaela ja miinuseid oli veel paar tuhat rohkem… Tegelikult ma isegi ei tea, kas nad on juba tema nimele lepingu ümber teinud või ei, ma väldin temaga suhtlemist nii palju kui võimalik ja loodan parimat, ma tean, et see asi on neil päevakorral), Marisele 500.- (ta maksis lennujaamas mu lisakilode eest) ning pangale ca 720.- (krediitkaart).

Vaba raha on veidi alla saja naela ning mida väiksemaks kulub see summa, seda suuremaks muutub võlg pangale.

Eesti deebetkaardi peal on mul raha umbes-täpselt nii palju, et saaks ära maksta märtsi kommunaalid ja elektri, üüratu interneti lõpetamise lepingu, õppelaenu ja Eesti moblaarve.

Ja kui ma ei leia siin tööd nii kiiresti, et ma saaksin kuu lõpus palka, siis on asi kohe VÄGA p*rses. Sest krediitkaart vajab tagasi maksmist (okei, ma võin selle põhimõtteliselt nulli kulutada ja siis hakkab jooksma intress 16% aastas, mis pole 3000.- pealt just tappev), järgmise kuu keskpaigaks on vaja järgmise õppelaenu raha ning võlad tahavad ka võimalikult kiiresti tagasi maksmist, sest ma tunnen ennast füüsiliselt kehvasti, kui ma kellelegi võlgu olen, eriti nii suurtest summadest rääkides.

Ma tean küll, et ema saaks mulle veel laenata, kui häda käes, aga MA EI TAHA. Ma jälestan võlgu, ma pole elu sees kellelegi nii palju võlgu olnud kui praegu (õppelaen ei loe, eks) ja minus tekitab külmavärinaid paljas mõte VEEL laenata. Krediitkaardi kasutaminegi on vastik, aga see on hädavajalik.

Mis palga maksmisesse puutub, siis see on siinmail vist kombeks peamiselt kuu lõpus. Iirise palgapäev on nt kuu viimane reede ja kui ta alustas töötamist 20. märtsi paiku, siis talle selle kuu lõpus veel palka ei makstud. Kayle makstakse ühes kohas nt iga kahe nädala tagant ja see olevat tema sõnade kohaselt parem variant, kui kord kuus, sest makse läheb vähem. Siinsest maksusüsteemist ei tea ma suurt midagi peale selle, et maksuvaba miinimum on vist 100 naela kuus. Aga kui suur on tulumaks ja mis maksud veel maha võetakse, seda ei osanud Kay mulle seletada ja ausalt öelda pole mul praegu energiat, et sellist infot netist ise otsima hakata. Kui keegi viitsib minu eest otsida või lihtsalt teab, kust sellist infot võimalikult lihtsalt ja selgel kujul leida, siis anna link, ole hea!

Miinimumpalk on £5.35 tunnis ja sellest lähevad maksud maha ja üle selle pole alguses ilmselt lootust saada.

Okei, ma siis räägin teile ka oma suhteliselt käpardlikest töö otsimise katsetest…

Ma oleksin pidanud juba Eestis oma ingliskeelse CV korda tegema ja hakkama Gumtree kuulutuste peale CV-sid saatma. Aga ma tõesti ei jõudnud. Töötasin iga päev ja ajasin selle kõrvalt veel muid asju ja… Okei, ilmselt oleks jõudnud küll, aga nii hüper super tubli ma lihtsalt pole.

Siis oleks ma pidanud sedasama asja Muraka juures tegema. Seal ma lihtsalt ei viitsinud, sest tegemist oli mujalgi. No ma tahtsin närve puhata ka, olgem ausad. Ma lihtsalt ignoreerisin seda mõtet (aga see ei kadunud tegelikult kuskile ja trummeldas edukalt vähemalt alateadvuses edasi).

Viimasel päeval Muraka juures kirjutasin CV lõpuks valmis. Sinna polnudki vaja muud, kui seda nö. lühitutvustust, väikest juttu stiilis ennast-kiitmast-ma-ei-väsi. Ülejäänu oli juba varasemast olemas. Seda, et ma sain ainult 10 CV-d välja printida, sest vanemad olid juba kodus ja Murakas ei tahtnud palju rohkem (täiesti arusaadav, ma oleks ise samas olukorras täpselt samamoodi tundnud), ma teile juba eelmises sissekandes vist rääkisin.

Õhtuks Londonisse tagasi jõudes olin nii väsinud, et ei teinud sel päeval enam midagi.

Teisipäeval oleks ideeliselt pidanud esiteks Gumtreed kammima ja teiseks ennast kuskile ümbruskonda välja pakkuma minema (Iiris nt vihjas, et ühe piljardisaali aknal oli ettekandja otsimise kuulutus).

Kuna kasutasin siis veel seda meeletult hüplikku ja aeglast wifit, oli neti kasutamine üldse paras k*pp. Kammisin kuulutusi, suutsin lõpuks kahele neist vastata ning kolmanda maili saatmise juures jooksis nett lihtsalt täitsa kokku ja nii asi jäigi. Otsustasin selle asemel siis välja minna.

Välja minemisega oli veel see teema, et mul polnud võtmeid. Nii korteri kui alumine uks käivad snepriga, nii et välja oleks ma saanud, aga sisse tagasi mitte. Seega liiga vara polnud mõtet minna, sest Iiris ja Kay pidid koju jõudma alles 17-18 ajal ning ma oleks muidu lihtsalt väljas passinud.

Lõpuks läks mul aega nii palju, et lahkusin alles veidi enne kuut… Ja sattusin teel trepist alla kokku töölt koju jõudva Iirisega, kes tegi tabava märkuse selle kohta, et mis mõttega ma enam kuskile lähen, bossid lähevad ju kõik viiest koju. Õige jah, aga sellele ma siis ei mõelnud.

Kuna nad pidid nagunii Kayga kokku saama, läksin siiski välja, et vähemalt sealt piljardisaalist küsida.

Oi, kas teate, ma ei julgenud isegi sinna alguses sisse minna, mis siis, et seal oli isegi kuulutus akna peal ja nii 😀

Lõpuks ikka läksin. Sealne töötaja oli mingi jube kahtlane mees, kes küsis, kust ma pärit olen jne, igatahes pakkus ta lõpuks mulle nädalas kuue 8-9 tunnise tööpäeva eest 180 naela, mis teeks alla 3 naela tunnis ja otse loomulikult saatsin ta pikalt.

Siis läksin suurest meeleheitest Iirise ja Kayga välja sööma, ehkki raha teatavasti ei olnud. Maksin £4.50… Mis pole midagi hullu, kui sul on töö ja palk jne, eks. Aga mul hetkel veel pole ja võrdluseks võin tuua, et hiljem käisin poest süüa ostmas ning seal maksin 2l piima, 2 pk makaronide, suure saia ja mingi määrdejuustu eest kokku 2.87. Khm, jah.

Lubasin endale pühalikult, et ei söö enam kordagi väljas enne, kui töö on olemas.

Kolmapäeval oli Iirisel vaba päev. Mõtlesime, et vaatame koos netist kuulutusi ja läheme ennast kuskile välja pakkuma jne. Sest ta küll on seal hotellis, aga tahaks ikka midagi paremat.

Tegelikult läks nagu ikka, uimerdasime tükk aega niisama, suutsin kolmele Gumtree kuulutusele vastata ning oligi juba sujuvalt pärastlõuna.

Siis käisime pesu pesemas ja kuni pesu ennast pesi, jalutasime ümbruskonnas ringi. Mina ei julgenud kuskil suudki lahti teha (selleks siis, et ennast pakkuda), Iiris küsis kahest poest, kus me niisama ringi vaatasime.

Siis jäi tee peale ette üks fotopood. See tõmbas mind hoopis suurema jõuga.

Aga ma ikka kartsin. Tõenäoliselt poleks läinudki sisse. Aga Iiris nii kaua torkis mind tagant, kuni ma läksin.

See oli selline väike pood, kus tehti ainult fotosid ja müüdi raame-albumeid. Ei mingeid kaameraid ega muud taolist.

Küsisin siis võimaliku töö kohta, hetkel neil polnud… Uuriti, kas ma olen laboris töötanud varem. Ja seal koha peal ma tõmmasin endale ilmselt suhteliselt vee peale, sest olin aus – ütlesin, et kolm päeva. Mis tähendab praktiliselt mitte midagi. Igatahes tüüp ütles, et ma võin oma CV tuua, sest suve paiku läheb kiiremaks ja siis on rohkem inimesi vaja jne.

Oeh. Ma pean endale pähe taguma selle, et aususega ei saavuta siinmaal midagi. Vähemalt mitte tööd otsides. Julmalt tuleb kogemused kokku valetada. Järgmine kord ütlen, et olen kuu aega nt laboranti asendanud, kui midagi taolist peaks küsitama 😀 Mida see halba teha ikka saab, laborit kasutada ma veidi oskan ja mulle tõesti meeldis seal.

Igatahes oli mul seal fotopoes nii kodune tunne (suht samasugune labor ja digikiosk olid, nagu meilgi), et otsustasin hoopis selles suunas vaadata.

Otsisin netist kohalikke fotopoode, et ennast neisse pakkuma minna. Neid poode, mis kaameraid ka müüvad, sest just selles vallas on mul pea kaheaastane kogemus, eks. Kasutasin seda lehekülge ja kirjutasin välja umbes kaheksa, millel olid olemas koduleheküljed ja mis paistsid muidu normaalsed.

Ühe praakisin neist esialgu välja, sest see asus liiga kaugel, aga teised otsustasin kõik läbi käia, sest nad asusid suht lähestikku – Oxford Streeti ja New Oxford Streeti kandis.

Kay õpetas mulle, kuidas bussiga kohale jõuda – pidin mingit suurt torni jälgima, mida ma ei näinudki. Jälgisin tänavanimesid ja jõudsin mingil hetkel otsusele, et nüüd olen ilmselgelt liiga kaugele sõitnud, õigest kohast tõenäoliselt ammu möödas ning et targem on maha minna ja edasi vaadata.

Sattusin aga nii õige koha peale, kui üldse sattuda andis. Mitte Kay seletuste järgi õigesse kohta, aga minu vajaduste jaoks õigesse – sealsamas bussipeatuses oli Jessops ning kohe teisel pool teed Jacobs Digital Photo & Video, mis on põhimõtteliselt vist enam-vähem kaks Londoni kõige suuremat fotopoodide ketti.

EDIT poolteist kuud hiljem: Sattusin muideks täitsa õigesse kohta, just seal ma Kay seletuste järgi pidingi maha minema, õigemini ta rääkis kahest peatusest, millest üks oli ühel pool ja teine teisel pool ristmikku, mõlemad olid tema seletuse järgi nö “õiged” ja see peatus oli üks neist. Aga see jõudis mulle alles tükk aega hiljem kohale.

Läksin siis sisse, vaatasin ringi… Jube turvaline tunne oli. Selles mõttes, et kõik kaamerad olid tuttavad. Kõik kaubamärgid olid tuttavad… Okei, mitte KÕIK. Oli ka tundmatuid nimesid, õigemini nimesid, mida ma küll teadsin, aga mida meie ei müünud. Siiski – suur enamus oli väga väga tuttav. Ma TEADSIN nendest palju.

Nii ma siis pakkusin ennast. Ja teate, fotopoodides polnud see üldse raske. Ma ei kartnud ega midagi. Lihtsalt läksin ja küsisin, kas neil on vabu töökohti. Et mul on kogemust Eesti suurimast fotopoodide ketist pea kaks aastat. Et mulle tõesti meeldib fotopoes töötada. Ahhaa, praegu pole vabu kohti, kas ma võiks ehk oma CV jätta?

Ja nii see läks… Need esimesed kaks poodi, neil polnud midagi pakkuda, aga CV võtsid küll. Paar kohta osutusid sellisteks urgasteks, et ma ei hakanud isegi sisse minema. Mitmetel väiksematel kohtadel polnud vabu töökohti ja nad ei tahtnud CV-d ka.

Ja ühes kohas… Ühes kohas küsiti, kas ma soovin täis- või osalise ajaga töötada, võeti mu CV ning öeldi, et nad saavad mulle arvatavasti intervjuu korraldada. See koht oli Calumet.

Okei, Iiris ütles ja ma tean ise ka, et lubadused ei tähenda siin suurt midagi ja isegi intervjuule saamine mitte. et kuni mulle pole helistatud, ei ole midagi loota ja isegi kui ma reaalselt kellegagi rääkida saan, ei pruugi see ammugi töökohta tähendada… Aga pagan, see on siiski midagi! midagigi… Rohkemat kui enne… Sest enne polnud üldse mitte midagi.

Hüppasin tee peale sisse ka paari suvalisse elektroonikapoodi, mille akna peal piisavalt fotokaid nägin, sest me ju müüsime arvutikaupu ka ja ehkki ma neist nii palju ei tea, siis midagi ikka ja kasuks tuleb ikka. Ühes neist (selle aknal oli K10D, muhahaa) võeti mu CV täitsa vastu ja lubati vaadata. Ei öeldud isegi, et neil hetkel POLE vabu kohti. Kohalik boss vaatas üle ja lubas kuskile kõrgemale edasi anda või nii.

Kay laenas mulle oma kaartide raamatu, sest endale pole ma ikka veel suutnud osta ja selle abiga läks orienteerumine suht libedalt (no muidugi need poed olid kõik tõesti lähestikku ka ;)) – ainult ühes kohas hakkasin kogemata vales suunas minema ja läks veidi aega, enne kui ma kaardi abiga aru sain, et oma sihtmärgile vastupidises suunas liigun.

Aga siis sai jälle tagasi mindud ja polnud häda midagi. Päike paistis ja ilm oli ilus ja tuju parem, kui kahe eelmise päeva jooksul kokku.

Selliseid seiklused siis eile. Õhtul käisime veel üht korterit vaatamas, mis oli jama ja toidupoes, kus mul läks viis naela. Raisk. Peaks tõesti ainult range makaronidieedi tegema (sain neid mingi hüpersuper soodushinnaga 19 penni 500 g pakk)… Aga see on võrdlemisi raske, kui elad koos inimestega, kes normaalselt söövad. Tahaks ju ka 😀 Eile sõime kana. njämm. Tegelikult väga kallis see kõik polnud, väljas söömisega ei anna võrrelda… Aga no 19-penniste makaronidega ka mitte.

Oeh.

Täna ärkasin kell üheksa ja läksin netti. Kell on praegu veerand kaksteist ja ma pole teinud muud, kui kõik blogid läbi vaadanud, veidi MSNis rääkinud ja seda sissekannet kirjutanud.

Internetiga on ka üks nutt ja hala, see vastik wifi kadus üldse ära ja mu arvuti sõnul pole üldse ühtki wifi võrku ümbruses, ehkki enne näitas umbes kuut… Kõik asjad on sisse lülitatud ka, tuli põleb, wlan on sees jne. Mina ei tea, mis värk on.

Kaabliga internetti minu arvutisse ei saa, sest selleks oleks kõigepealt vaja installida AOL ja siis paroole ja Kay sõnul veel midagi. Aga ta ei mäleta mida. Mäletab ainult, et kui ta tahtis Iirise arvutis AOLi kasutada, siis niisama installimise ja paroolidega tööle ei hakanud, tuli infoliinile helistada. Aga mida nad seal rääkisid, seda ei mäleta. Et ta peaks oma paketi üle kontrollima, kas üldse tohib nii palju arvuteid olla ühe kaabliga. Jne jne jne.

Minu loogika on see, et installime ja paneme paroolid ja kaabli taha ja VAATAME, mis saab. Kas hakkab tööle või mitte. Sest lisaraha nagunii ilma ette hoiatamata nõudma ei hakata. Aga no mine siis temaga vaidlema. Tema nett ikkagi. Nii ma siis praegu olengi Iirise arvutis. Mis on suht sama, mis minu läpakas, vähemalt selles mõttes mugav. Aga siin pole minu asju ja minu RSS-lugejat, niuks. Täna klõpsisingi konkreetselt kõik blogid oma blogrollist järjest läbi ja kontrollisin nii, kas midagi uut on. Rõvedalt ebamugav.

Siinkohal küsiks veel, kas on äkki mõni teadjam, kes oskaks tarka nõu anda. Kay sõnutsi polegi siinmail võimalik selline asi nagu Eestis, et on sul on lihtsalt püsiühendus ja kaabel selle jaoks ja sa võid seda susata ükskõik mitme arvuti taha või ruuterisse ja korras. Et kõigil on mingid paketid ja sõltub sellest, palju sa maksad ja et ruuterit kasutades peab see pakett selle ära tundma või midagi muud sama jaburat. No kamoon! Eestis on ka paketid, aga ma ei suuda uskuda, et siin ei saa lihtsat ja normaalset internetti, millel ei peaks iga kord sisse logima ja mida saaks lihtsalt mu ruuteriga jagada, ilma et ennast lolliks maksaks. See pole loogiline! Aga mina ka ei tea.

Ja siis kogu see elamiskorraldus. Hetkel olen siis Kay ja Iirise juures, mis tähendab lihtsalt üht suhteliselt väikest tuba, kus on ühtlasi ka kööginurk (pliit, külmik, kraanikausid). Dušš ja wc on korruse peale, kus on kokku vist neli korterit, õnneks on need täpselt meie ukse taga, et kaugele pole minna.

Seda ma ka vist juba rääkisin, et mõtlesin algul ajutise toa võtta kuskil, kuni korteri leiame, aga Kay tahab siit nii kähku välja kolida (kuna kraanikausid on umbes ja naabrimees kuseb konstantselt vetsupoti äärt täis), et arvas, et ma peaks nii kauaks sinna jääma.

Teate, need kraanikausid ja naabrimees mind niiväga ei häirigi. Kehitan õlgu ja mõtlen, et olgu siis. Tuba ise on korralik, viga pole miskit. Aga see ruumipuudus! Siin läheb kahelgi kitsaks, kolmest rääkimata… Asjad ei mahu kuskile, kõik on ikka kohvris ja kotis, välja olen võtnud vaid hädavajalikud, kui midagi jälle pähe tuleb, mida vaja oleks, otsin seda kõigepealt jupp maad mööda kohvrit taga… Voodi on õnneks nii suur, et mahume kolmekesi ka magama, aga kitsas on… Igal pool on nii kitsas!

Ja mul on häbi vinguda, sest ma olen Iirisele ja Kayle tõesti tänulik, et nad lubavad mul enda juures olla, eriti minu rahalist seisu arvestades ja nii edasi. Aga see personaalse ruumi puudumine mõjub rusuvalt. Ma ei saa elada nii, nagu ma harjunud olen ja ma ei saa teha oma pisikesi rutiinseid asju, millega ma nii harjunud olen jne jne jne.

Ja mina ei oska korteri otsimisel eriti midagi kaasa rääkida, sest ma ei tunne absoluutselt siinset kanti ehk siis mis on normaalses kohas ja mis mitte. Isegi Iiris veel kõike ei tea. Nii ongi siis Kay see, kes põhiliselt korteri otsimisega tegeleb, aga tema töötab kahes kohas ja käib ülikoolis, nii et tal on kogu aeg palju tegemist ja ta on jube väsinud… Ja ma saan sellest kõigest aru! Ja ma ei süüdista teda. ma ei süüdista kedagi. lihtsalt… Raske on.

Ühesõnaga ruumipuudus, orienteerumisvõimetus, tööpuudus ja võimetus töö otsimisega kuskilt otsast reaalselt pihta hakata, raha vähesus… See kõik kokku tekitas lihtsalt nii sügavakujulise masenduse, et ma ei kirjutanud teile siia kolm päeva mitte sõnagi.

Ja miks ma täna kirjutasin? Ilmselt sellepärast, et tänu fotopoe värgile on mu tuju veidi parem. Ma jõudsin mingite tulemusteni (ehkki seda ei saa kindlalt väita enne, kui keegi mulle reaalselt intervjuu asjus helistanud on), ma suutsin natuke iseseisvalt orienteeruda, ma tundsin ennast välja pakkudes veidi mugavamalt, mis tähendab vist, et ma tegin õigemat asja kui enne… Et asjad on natukene paremuse poole liikunud.

Täna on suur reede. Pühad. Mul pole absoluutselt mitte mingisugust tunnet. Minu jaoks on lihtsalt üks tavaline hall päev. Tegelikult pole hall. Väljas on ilus ilm. Väga ilus vist, sest Murakas helistas just enne ja ütles, et nemad lähevad randa. Oi, ma olen kade!

Peaksin ka välja minema. Kasvõi sellepärast, et ma ostsin esmaspäeval 14 naela eest nädalase busspileti ja ma kasutasin seda ainult esmaspäeval ühe korra ning eile korduvalt… Aga bussis maksab ühe otsa pilet 1 nael ja päevapilet 3 naela, niiet ma olen hetkel reaalselt ära kasutanud vaid 4 naela ja pilet kehtib vaid nädala lõpuni…

Aga ma ei taha suurt välja minna, sest esiteks on püha ja osad kohad on nagunii sellepärast kinni ja teiseks on mul suht vähe CV-sid alles. Ja ma tean ise ka, et see on suhteliselt kehv vabandus, sest nagunii on enamik kohti siiski lahti ja ma võiks kasvõi need neli CV-d ära jagada, mis mul veel alles ja kasvõi lihtsalt ümbruskonnaga tutvuda… Ja CV-sid paljundada näiteks.

Noh, teine võimalus on jääda koju ja saata CV-sid kuulutuste peale. Iiris näitas mulle eile veel üht suht normaalset töökuulutuste lehte, niiet mul on midagi peale Gumtree ka täna läbi vaadata. Kui ma koju jääks ja vähemalt 10 CV-d ära saadaks, siis ma ehk ei tunneks ennast VÄGA luuserina. Ehkki välja minemine oleks ikkagi targem. Aga kuna mul pole enam seda konkreetset PLAANI, mis mind eile tagant kannustas ja kogu ettevõtmise nii lihtsaks tegi, siis ma ei taha eriti. Peaksin jälle sõitma suvalisse kohta ja ennast suvalistesse kohtadesse välja pakkuma ja see on nii… Oeh… Masendav.

Et jah. Ma tulin siia ikka suht mõtlematult ja lootusetu optimistina nagu alati. Mõtlesin: mis see siis ära ei ole mingi töö leida või ennast ise kuskil välja pakkuda. Ma ei osanud uneski ette kujutada seda kõikehõlmavat sügavat masendust, mis mind sel nädalal järjekindlalt närinud on. Mõtlen pidevalt sellele turvalisele elule, mis oli Eestis ning imestan, mis mind küll siia tulema sundis. See, et mul oli tööst kõrini ja eelkõige oma eraelust? Nüüd otsin samasugust tööd ja mis puutub eraelusse, siis kohalikke ma üldse vaadata ei suuda, mõtted on nii mujal. Kodus ja arvutis seevastu, õigemini MSNis siis, laiutab aga kogu mu Eesti eraelu täies hiilguses ning nii ma siis mõtlengi ikka samadele asjadele, lasen ennast häirida samadest asjadest ning… Noh, on ka natuke meeldivat poolt, mis tekkis vähem kui nädal enne Eestist lahkumist ning mis on ikkagi suht mõttetu arvestades fakti, et see on… Eestis!

Iiris ütles: kui sul on olemas elukoht ja töökoht, siis sa saad sellest aru, miks sa siia tulid.
Pips ütles: iga algus on raske.

Ma usun, et neil on õigus. Ma tahan uskuda, et neil on õigus. Ma täitsa usun, et kuu aja pärast ma loen seda teksti siin üle ja naeran ja ütlen: küll ma ikka võisin vinguda. Londonis on äge!

EDIT poolteist kuud hiljem: Kuna on öö ja kell on 3:47, siis olen ma liiga unine, et naerda, aga ma naeratan mõttes heatahtlikult ja nendin, et Londonis on tõesti äge 🙂

Aga praegu… Praegu on raske. väga raske. Ja eriti raskeks teeb asja see, et ma siiani ei saa aru, kas mul üldse on lubatud vinguda või olen ma lihtsalt üks hädapätakas, kes peab ennast kätte võtma ja aktiivsemalt tegutsema.

Üksik tunne on… Tahaks pai ja tahaks kaissu ja tahaks lohutust. Ja tahaks normaalset korterit ja tööd ja raha 🙁

Niuks.

Ma nüüd üritan asjalikuks hakata. Hommikusöök oleks hea algus. Töökuulutused ka.

(Aga see eelmise postituse pilt on küll asja eest. Totaalne ikaldus, tõepoolest!)

Scroll to Top