virin/urin

Kõik Savipässi vastu valima!

Delfi kirjutab nii:

Värske uuringu kohaselt kavatseb 32 protsenti valimisealistest tallinlastest anda oma toetuse Keskerakonnale, parteiliidrit Edgar Savisaart soovivad pealinna juhtima pigem vene rahvusest elanikud. Uuringu tulemuste järgi võtab Tallinnas ülekaaluka võidu Keskerakond, teatas Delfile AS Turu-uuringute uuringujuht Tõnis Ormisson.

Kui Keskerakonnale lubas oma toetuse anda 32 protsenti valimisealistest tallinlastest, siis teisele positsioonile jäävat Reformierakonda toetaks rohkem kui poole vähem — 14 protsenti — tallinlastest. Keskerakonna ülekaalu taga on selgelt mitte-eestlastelt saadav toetus. Kui eesti rahvusest tallinlaste hulgas kerkib Reformierakond 21-protsendise toetusega napilt Keskerakonna ette, jättes viimase 19 protsendiga toetusega teiseks, siis mitte-eestlaste hulgas on Keskerakond 47% toetusega konkurentsitu liider.

Kas sellist Eestit me tahtsimegi??

Mul on kaks ettepanekut:

1) võtke venelastelt venelastelt valimisõigus ära
2) kuulutage Savipäss süüdimatuks ja pange ta luku taha

Kuivõrd kumbki neist pole reaalselt teostatav, siis on mul teile ainult üks palve: minge kõik valima. Keskerakonna vastu tuleb juba põhimõtteliselt hääletada!

PS. Kas keegi soovib kohukest?

Ma ei ole Cosmo-tibi!!!

Tellisin Cosmo. Olin alates selle eesti keeles ilmuma hakkamisest saadik kõik osad kelleltki laenanud ja läbi lehitsenud/lugenud – esimese kaanest kaaneni (ja tõesti LUGENUD), teised valikuliselt. Kuna kampaania oli ahvatlev – mu praegune ripsmetušš pärineb jõuludest 2003, nii et nagunii on uut vaja, silmapliiats ei tee kunagi paha ja 50 000 eest šoppamist Kaubamajas tundus eriti ahvatlev – siis mõtlesin, et otsekorraldus mind ju ei tapa. Nüüd siis tuli minu esimene isiklik Cosmo mulle postkasti.

Lugesin selle järjest läbi – ok, lõpus hakkasin juba lehitsema, sest aina igavamaks läks. Aga mitte ükski artikkel ei tekitanud minus ahhaa-elamust. Pea kõik teemad on minu jaoks mõttetud:

  • Cosmo 10 käsku – no eriliselt mõttetu rubriik iga kuu, tundub, et USA oma pealt Eesti oludele mõtlemata sõna-sõnalt maha tõlgitud
  • mood – I couldn’t care less, kõik need pildid on mõttetud, ükski ajakirjades soovitatud (riietus)ese pole mulle ei välimuselt ega hinnalt kunagi meeldinud
  • dieet/trenn – ei harrasta kumbagi ja ei tunne ka vajadust – igasugune kuidas-saada-ja-jääda-saledaks teema on minu jaoks TÄIESTI mõttetu
  • meik/soeng vms – TEGELIKULT ma ju tahaks ilus välja näha küll, osata ennast igat moodi meikida ja põnevaid soenguid teha – aga kuna mul pole selleks erilist annet ja ma ei leia, et ma loomulikus olekus eriti kole oleks, ei vaevu ma neid nippe proovima – ma lihtsalt ei viitsi jamada. Pigem lasen vajadusel endale meiki-soengut teha mõnel sõbrannal, kes seda oskab ja naudib – selliseid õnneks leidub 😛 Enamik aega käin meigita ja hobusesabaga – ülal asuv ripsmetuši-jutt peaks üldiselt kõik ütlema
  • kuidas leida meest/”seda õiget” – olemas, mõttetu
  • kuidas teada, kas mees on “see õige” – ma juba tean, mõttetu
  • kuidas “seda õiget” hoida – saan sellega omast intellgentsistki hakkama, mõttetu
  • kuidas mehest aru saada – hmm, no sel teemal VAHEL leiab mõne asjaliku mõtte ka, aga enamasti on need siiski sellised… mõttetud soovitused
  • kuidas õigesti/paremini šopata/pidu panna/vms – ei harrasta kumbagi Cosmo-tibi moel, mõttetu
  • seks – hmm… sealt leiab ka kohati mõne asjaliku asja, aga enamasti pigem totraid nõuandeid, kuidas söögitoas seksida?!?
  • kuidas karjääri teha – ei tegele sellega veel – kunagi ilmselt hakkan, siis on neist artiklitest ehk rohkem kasu…

Ja neid näiteid võiks tuua veel ja veel ja veel. Inimesed huvitavad mind vast kõige rohkem, aga see oleneb ka suuresti artikli suunitlusest ja põhjalikkusest.

Aga otsekorraldust ära katkestada ka ei viitsi. Veel.

Eurovisioon – f**k!!!

Issand jumal küll, kas midagi veel hullemat saab olla kui need haledad Ninja-kloonid?? Ok, Moonwalk oli lihtsalt niiiiii igav – seegi hea, et nemad ei võitnud. Aga ausalt, Suntribe on ka HALE!

Teine eurolaul üldse, mis mulle ei meeldi. Esimene oli Koit Toome. Minu ajaarvamine algab muideks Maarjast & Ivo Linnast, nendest varasemate ajal olin liiga noor.

*süngelt*
Näis, mis koha me saame.

Eurovisioon ja muidu elu

Mh, ma pean tunnistama, et minu arust olid selle aasta Eurovisiooni laulud jamad. Valdavas enamuses tädikesed, kes tammuvad laval ja laulavad armastusest. Boring!

Ok, mõned jäid siiski silma. Isiklik lemmik on kahtlemata Cardinals – nad meenutavad mulle ERAt ja ERA ruulib. Pealegi oli neil seda liikumist-show‘d, mis Eurovisioonile nii hädavajalik. Show poolest jäid meelde veel kolm laulu – üks neist oli viimane (need neli diskopeput), teiste kahe nimesid ei mäleta, aga ühes oli veidike idamaist hõngu ja satsides laulja-taustatantsijad, teise taustaks ülkonnas kutid, kes robotit teha üritasid. Aga pean tunnistama, et viimati mainitud laul ise oli minu arust nii nüri kui veel vähegi olla andis.

Niisiis hoian mina pöialt Cardinalsile.

Tänane päev on üldse mõttekas olnud – magasin üheni ja olin terve päeva netis või lugesin. Nüriks muutub, krt. Nii ootasin seda vabadust ja nüüd… Miks on nii, et kui on kiire, unistad ainult kohustustevabast nädalast ning asjadest, mida siis teha võiks, aga kui see nädal lõpuks käes, siis ei viitsi enam midagi teha ja kõik tundub igav?

Nojah, küllap ma mõtlen siiski midagi tarka välja lugemisele-netile lisaks. Homme. Näiteks telekat võiks vaadata. IRW.

K-arvutisalongi fotondus

Tellisin just K-arvutisalongist fotosid – nüüdseks viiendat korda. Kuna esimesed kolm korda olid ülimalt positiivsed ja neljas selle eest no nii negatiivne, kui üldse olla saab, siis on täitsa huvitav teada, milliseks kujuneb tänane tellimus.

1. Viisin teisipäeval, 7. septembril, Raatuse K-arvutisalongi CD 160 fotoga. Tahtsin viiest pildist kaht eksemplari, mille peale mulle nähvati, et kas kõiki üks või kõiki kaks. Olin tige. Paar päeva hiljem lugesin Delfi foorumist, et kui tahad mitut eksemplari, siis peakski seda üht faili nii mitu tükki CD peale panema, kui sul vaja on. Miks ma seda küll varem ei lugenud?? Igatahes liigitan selle kogemuse siiski positiivsete hulka, kuna lubatud 10 päeva asemel läks tunduvalt vähem aega – juba pühapäeva, 12. septembri õhtul helistati ja öeldi, et pildid on kohal. Kvaliteet oli ka täiesti ok.

2. Viisin kolmapäeval, 15. septembril CD 67 fotoga Sikupilli k-arvutisalongi. Seekord olin ettenägelikult topeltpiltide faile nii mitu korda pannud, kui mul vaja läks. Küsisin, kas on lootust sel nädalal kätte saada. Öeldi, et ei tea, aga esmaspäevaks kindlasti. Helistati aga juba järgmisel päeval – valmis 😀

3. Oktoobri algul oli kiiresti A4 fotot vaja – jällegi Sikupilli tegi järgmiseks päevaks valmis.

4. Avastasin, et interneti kaudu saab ka tellida ja mõtlesin, et olen kaval – ei viitsi Sikupilli ronida, sinna suht tülikas minna, sest tee peale see mulle ei jää. Milleks vaevuda, kui saad soojas kodus fotod üles laadida, Hanzanetis maksta ja siis ainult oodata, millal tuleb kõne, et fotod on valmis.

Üleslaadimine on tüütu – noh, mul oli 200 fotot ka. Ühesõnaga võttis aega. Failid tulid üles mitte selles järjekorras, kuidas mina nad laadisin, vaid täiesti suvaliselt, mis tegi hilisema tellimuse üle kontrollimise (kas ikka said kõik õiged pildid jne) vaevaliseks ja aeganõudvaks.

Järgmine kala – pärast tellimuse tasumist pidi kindlasti vajutama “tagasi kaupmehe juurde”, sest vastasel korral ei jõudvat kinnitus maksmise kohta kohale. Vajutasin. Minu nett viskas aga seepeale errori ette ja läks lihtsalt kinni. Tellimuse staatuseks jäi lukus ja maksmata. Hiljem tuvastasin, et viga oli Firefoxi kasutamises – IEga sellist probleemi ei ole.

Niisiis laadisin kolmapäeva, 26. jaanuari õhtul pildid üles ja maksekinnitus kohale ei läinud. Helistasin neljapäeval laborisse ja kurtsin muret – mult küsiti tellimuse numbrit, mis päeval ma maksin, lubati üle kontrollida ja kui tõesti makstud, siis kohe tegema hakata. Väga viisakas ja sõbralik teenindus. Samaks õhtuks oligi tellimuse staatus muutunud: teel ja makstud. Kuna netis oli kirjas, et kolme päevaga tehakse pildid valmis, telefonis öeldi, et kui on makstud, hakkame KOHE tegema ning staatus oli ka teel, siis eeldasin, et reedeks võiksid pildid valmis olla.

Targu helistasin enne ette – muidugi pilte polnud. Küsiti veel, millal ma tellisin – kui ütlesin, et kolmapäeva õhtul, siis öeldi, et muidugi pole, viis päeva läheb. Mainisin, et netis räägitakse kolmest päevast. Nemad vastu: “Aga meil on praegu suurem koormus”. Nojah siis – arusaadav… Vist. Küsisin, kas on lootust, et nad mulle helistavad, kui tellimus kohale jõuab – vastuseks “ei”. Ju siis on helistamise privileeg ainult neil tellimustel, mis on koha peale viidud – või kes teab, mille järgi see käib.

Kannatasin nädalavahetuse kenasti ära ja helistasin esmaspäeval kella ühe paiku. Pilte polnud, aga öeldi, et kaup tuleb alles nelja-viie paiku. Käisin sealt õhtul korra läbi ka – muidugi polnud endiselt. Helistasin teisipäeval, ikka polnud. Helistasin kolmapäeval – polnud. Siis mainiti mulle esimest korda, et internetitellimused käivad neil eesnime järgi – kuna ma kõik varasemad korrad olin ainult perekonnanime öelnud, poleks nad pilte ikkagi leidnud, sest otsisid vale tähe alt. Nojah, tore, et mulle vaevuti seda lõpuks ütlema… Igatahes kui ma tigetsesin, et juba nädal aega ootan, soovitati mul uuesti laborisse helistada.

Helistasin. Küsiti taas tellimuse numbrit, vaadati, et peaks kohal olema, staatus on ju teel. Kas ikka kindlalt poes pole? Kas olen ikka kindel, et need just Sikupilli salongi tellisin? Kinnitasin, et jah, kindlalt Sikupilli, seal pole ja kästi laborisse helistada. Selle peale lubati veel üks kord üle kontrollida ja kui pole, siis järgmiseks päevaks valmis teha.

Ja oh imede imet, neljapäeval, 20. jaanuaril olid fotod lõpuks tõesti kohal. Igatahes on minu teooria selline, et kui ma esimest korda selle kinnituse pärast laborisse helistasin, siis nad vaatasid, et näe, on jah makstud, panid staatuseks kohe teel ja unustasid lihtsalt tellimuse tegemata. Kes teab, kaua ma oma fotosid oodanud oleks, kui ma poleks ise kogu aeg helistanud ja pärinud.

Ahjaa, nüüd on tellimuse staatuseks valmis ja makstud. Krt, mida see valmis mulle ütleb, ah? Minu arust peaks valmis käima staatuseks enne kui teel. Mõttetus.

5. Nüüd siis tellisin 50 fotot, seekord Torupilli salongi ja IEd kasutades. Kinnitus läks kohale, tellimus on lukus ja makstud. Lähtun nende ülekoormuse ja viie päeva teooriast, st esmaspäeval helistan ja küsin, kas on valmis. Ja oi krt, kui ei ole.

Aga optimistina ma siiski usun, et kõik läheb hästi!

Scroll to Top