May 262010
 

Pool aastat tagasi ökokosmeetika ja muu taolise teemasse süvenedes lugesin üles kõik majapidamises leiduvad kehahooldustooted (lisaks kirjutasin siin nende kehtivusaegadest) ja andsin endale lubaduse, et hakkan kõike usinalt ära kasutama ning asendan otsa saanud tooted mõistlikkuse piires uute ja ökodega. Noo, mõtlesin, et kirjutaks siis, kuidas läinud on.

Ära viskasin vaid kaks asja – palsami ning sunkissed kreemi, mõlemad peaaegu tühjad. Olid nagunii aegunud ja ei leidnud kasutust. Ahjaa, ripsmetuši vist ka. Tõenäoliselt viskan veel meigieemaldi ära ning Eestisse jõudes kõik igivanad lauvärvid – nagunii ise silmameiki ei tee.

Lõpuni kasutasin ära mainitud peaaegu tühjad öö- ja päevakreemi purgid, lisaks ühe väikese näidistuubi päevakreemiga, mida seal listis isegi ei maininud, nüüd on kasutuses too kurikuulus külmkapis seisnud 2007 lõpus aegunud kreem – kuna mingeid kõrvalnähte ei tähelda, kasutan külma kõhuga lõpuni. Peaks suht kvaliteetne kraam olema nagunii.

Ahjaa, vahepeal kolis Kadri Eestisse ning jättis oma poolikuid potsikuid siia. Sain juurde mitu poolikut šampooni, pudeli kehakreemi, kehakreemi testereid ning ühe väikse tuubi mudamaskiga.

Meresoolaga koorija on otsas, kätekreem on otsas, Kadri toodud šampoonid ja kõik meie omad peale ühe on otsas, Kadrilt saadud kehakreemi testerid on otsas, novembris mainitud dušigeel on otsas.

Peaaegu tühjad on minu suur savimaski totsik, suur jalakreemi tuub, kooriv näokreem, intiimpesugeel, näopuhastusgeel ja näovesi.

Küüneõli ja venitusarmide ennetamiseks mõeldud õli ma toonases postituses ka ei maininud – kasutan nii palju kui vähegi viitsin, aga neid kulub vähe – küüneõlist on kolmveerand alles, armide õlist kaks kolmandikku. Eks õlitan vapralt edasi.

Toona mainitud Milk&honey kehakreem on vist hoopis Eestis, sest siin küll ei paista. Siiani oli keha- ja kätekreemina kasutuses Kadri jäetud kehakreem, mis on umbes poole peal, Krissuga juteldes võtsin aga kinni geniaalsest ideest, et päevituskreemi, mida suvel ära kasutada ei jõua, võib ju edaspidigi niisama kehakreemina kasutada. Külmkappi järgmist suve ootama jätta küll ei taha, seega ongi nüüd kehakreemina peamiselt kasutusel hoopis päikesekreemid – alles on kolmandik SPF 15 pudelist ning kaks kolmandikku SPF 50 pudelist – viimane siis Plikale ostetud, aga eks ma pean ise ära kasutama, paljukest talle ikka kulub.

Ahjaa, sünnipäevakingiks sain igasugust põnevat kraami. Kolm mõnusat seepi lähevad kasutusse kohe, kui Eestis oma elamise leiame – siin saime veel vanade lõppudega hakkama. Kehakreemi laadne mögin, mida duši all peale määrida, on juba otsas, jalakreemi potsik läheb kasutusse õige pea, kui praegune tuub tühjaks saab, dušigeel ootab praeguse tühjaks saamist (Abikaasa ostis vahepeal mingi suvalise suure Palmolive’i oma, seda on ikka üksjagu alles) ja on seni hea reisikaaslane – mõnusalt väike kaasa võtta.

Ühesõnaga kehakreemi varusid veel on, näomaski varusid kah. Kõigi muude asjade puhul ongi viimased kasutuses, paljud otsa saamas.

Iga kord, kui mõne tühja totsiku ära visata saan, on rõõm hirmus suur. Veidrate asjade üle võib õnnelik olla, eks :P

Selle aja jooksul juurde ostnud pole muud, kui tolle ülalmainitud dušigeeli – too hetk oli raha vähe, seega suvaline tavaline… ning hambapastat ja Eestisse šampoonivarusid, puhtalt vajadusest lähtuvalt.

Nii et poole aastaga päris kena edasiminek. Kahanenud varud ja peaaegu tühjad totsikud tekitavad piiritut rahulolu. Ja nagu mainitud – iga kord, kui miski otsa saab, on rõõm eriti suur.

Eks ma kunagi kirjutan jälle… Poole aasta pärast on loodetavasti kõik vanad asjad otsas, kui ma just Eestist mingeid meeletuid unustatud varusid ei avasta :P

  6 Responses to “Vahekokkuvõte kehahooldustoodete kulutamise rindelt”

  1. Mulle meeldib kui kreemid ja taolised otsa saavad, sest siis on võimalust uut osta :D Kuigi näokreem saab alati kõige valemal ajal otsa..

  2. Aga kirjuta meile, mis vahvaid òkokosmeetika tooteid sa juurde oled ostnud? Mul on muide sama projekt kàsil 2008. aastast. Praegu on kòik vanad asjad otsas ja kasutan umbes nelja (òko)toodet ning vannitoas vabanenud ruumi olen tàitnud hoopiski raamatutega.

  3. Paar postitust allpool, viimaste päevade tegemistest – seal kirjutasin hambapastade ja šampoonide kohta. Ega muud polegi veel jõudnud osta.

    Kui ostan, kirjutan kindlasti, mul endal on alati põnev teiste selleteemalisi kogemusi lugeda.

    Iiris on oma blogis ikka vahel kirjutanud, tema kasutab juba mõnda aega igast ökokraami. Tal küll blogil mingeid silte pole, nii et peaks lihtsalt postitustest järjest silmadega üle käima… Aga blogrollis on muidu aadress olemas, kui peaks huvitama :)

  4. No vaata kui vähe on õnneks vaja. ;)

  5. […] kedagi huvitab, siis meeldetuletuseks eelmine vahekokkuvõte veidi üle kahe kuu tagasi, sealt leiate ka lingid eksperimendi alguse kohta umbes […]

  6. […] vaatasin üle oma olemasolevad varud ja nende aegumiskuupäevad. Pool aastat hiljem tegin esimese vahekokkuvõtte vana kraami kulutamise ja uue soetamise kohta ning kaks ja pool kuud hiljem veel […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.