Easy vs Ryan, pereinimese vaatenurgast

Kui mina viimati Easyga lendasin, maksis 20kg pagas £9 üks ots ning pileteid broneerides lisandus ostule ühekordne kaardimaksetasu, mis oli vist visa krediitkaardiga £8 ja deebetiga äkki £4 (sest UK deebetkaartidel on taga need numbrid olemas, saab netist osta ja puha, eesti deebetiga ei saa). Nüüd tuli Iiris rääkima, et Easy hinnad on kirveks läinud – kuna endal oli hiljutine kogemus Ryaniga, siis tegin kiirelt nende kahe vahel ühe võrdleva uuringu, see postitus saab siis täienduseks tollele, mille info on praeguseks vananenud.

Easy admin fee ehk nö kaardimaksetasu on nüüd ühe bookingu ehk ostu kohta (mis võib siis sisaldada näiteks neli inimest edasi-tagasi) Visa krediitkaardiga £9/€11 + 2,5% kogusummalt (miinimum £4.50/€6).

Easy 20 kg pagas maksab nüüd £9-16 olenevalt liinist ja seda infot ei leidnud ma mitte kuskilt mujalt, kui ainult Easy helpist, kus küsimuse vastus oli vaid naeltes, seega eurodes täpset summat ei tea, veidi kallim. Millal mis hind on, see jääb müstikaks, lihtsalt polegi muud teha kui vaadata, mis hind valitud ajal tuleb. Iirisel näiteks läks mai lõpp-juuni algus kaks otsa kokku £30.

Ryanil on pagasi hinnad vastavalt kaalule ja hooajale – valikus on 15 kg ja 20 kg, low season on okt-mai, high season juuni-sept. Madalhooaja 15 kg maksab €15 (naeltes on kõik hinnad nüüd ja edaspidi samad), kõrghooaja 20 kg €40 (kõiki hindu näeb siit).

Alla 2a laps maksab Easyl £20/€24, ryanil €20. Laste varustuse puhul on kaalukauss aga Easy kasuks – kui Ryanil on tasuta üks vihmavarju tüüpi käru ja reisivoodid/autoistmed (max 20 kg) igaüks €10 lisaks, siis Easyl võib iga lapse kohta olla kuni kaks asja ning käru võib olla ka selline, mis kokku ei käi.

Vot selline lugu siis. Ütleme nii, et lendama enam lastega minna ei tahagi 😀 Ühe alla kahesega oli igati okei, aga kahega, kui vanema eest peab juba täishinda maksma… Pigem käime praegu siis üksinda ja hiljem saab juba mõlemad paariks päevaks vanaema hooleks jätta.

3 thoughts on “Easy vs Ryan, pereinimese vaatenurgast”

  1. Need pagasitasud on siis ühe otsa kohta, et tipphooajal on Ryanairi 20kg kohver 80 naela.

    Ma lisaks Easy kohta kaks pool-argumenti:
    1) krediitkaarditasu saab edukalt vältida olles SEB panga klient ja vormistades internetipangas endale virtuaalkaardi;
    2) Easy käsipagasil ei ole kaalupiirangut, samas kui Ryanair ajab oma 10kg rangelt taga. Ma olen nt kunagi suutnud 17kg käsipagasiga lennata…

  2. ma täpsustan omalt poolt sellise asja, et ise sõitsin Ryaniga MITTE vihmavarjutüüpi käruga.. kuigi noh, mul ta ikka kokku käis, nö võileivakas 😀

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top