March 2013

Rõõmuvärinad

Nädal aega ilma blogita ei olnud mitte kerge taluda. Miks? Eks ikka sellepärast, et teenusepakkuja pani näkku. Lõpuks väsisin nendega vaidlemisest ja palusin Lontut, kes printsina valgel hobusel minu järjekordse IT mure kümne minutiga ära parandas. Radicenteri “suurepärasest” klienditeenindusest kirjutan ehk mõni teine kord, praegu olen sellest teemast täiesti tüdinud.

Vahepeal on igasugu asju juhtunud, nii et ei teagi kohe, kust otsast kirjutamist alustada või kui palju ma täna jõuan. Eks näis. Igatahes on hea jälle kuuldel olla 🙂

Hooldustööd

Netpoint, kelle serverisse ma sügisel kolisin, muutus millalgi sujuvalt Radicenteriks – minu kui kliendi jaoks ei muutunud miskit, seega ma tagamaid täpselt ei teagi. Eile õhtul kolisid nad oma kraami teise serverisse, mis peaks olema uuem ja parem… Ja hetkel on mu blogi selle tõttu pooletoobine 🙂

Vähemalt töötab, see on peamine. Ei hakka siin ise midagi torkima, kuni pole neilt vastust saanud, kas minul on vaja miskit teha… Neil kindlasti käed-jalad niigi tööd täis. Loodan muidugi, et kõik läheb maagiliselt ise täiesti korda. Seniks aga olen probleemidest teadlik ja teie ärge ka imestage.

Sõltlane

Nokitsesin eile õhtul 3-4 tundi ja täna igal vabal hetkel, just sai valmis. Enne järgmist võiks ilmselt veidi vahet pidada, et perekonda mitte liigselt traumeerida 😛

IMG_5265

Šokolaaditegu

Maris ajas oma viimase postitusega mulle magusaisu peale – sellise, mis nõudis rohkemat kui puuvilja 😛 Nii ma siis mõtlesingi šokolaadi tegemise ära proovida.

Panin 50 g kakaovõid, 50 g kakaopulbrit, 25 g vahtrasiirupit, peoga rosinaid ja mandleid. Tahvli kaal sai 156 g, hinnaks 33.66/€4.57 – kilohind 215.77/€29.28. Kuna vahtrasiirup on kingitus, siis selle hinda pole arvestatud – kui oleks kasutanud magustamiseks sama kogust mett, oleks tahvli hind tulnud 34.58/€4.69, kilohind 221.68/€30.08.

Tume šokolaad on minu maitse jaoks ikka liiga kange 🙂 Nii et ostan järgmine kord poodi sattudes piimapulbri ära ja katsetan sellega. Eeldan, et pulbri kogus võiks samaks jääda, seega kakaopulbrit võiks piimapulbri arvelt vähendada… Pooleks äkki või… No vaatab. Igatahes täiesti normaalne šokolaad 😀 Sõin kaks tükikest, rohkem ei tahtnud. Vaatame, kas piimapulbriga variant tekitab suuremat isu 😛

Kakaovõi sulatamiseks lasin kaussi nii kuuma vett, kui kraanist tuli (55 kraadi), ja panin või ämbriga selle sisse. Kui oli sulanud, segasin sisse kakao, seejärel siirupi, lõpuks rosinad ja mandlid ning silusin kogu möksi ühe karbi põhja. Mis teha, jääkuubikuvorme pole 🙂 Tahkeks läks kiiresti – poole tunni pärast tuli meelde vaadata, siis igatahes juba oli. Kahtlustan, et oli juba mõnda aega 🙂

IMG_5251

IMG_5253

IMG_5255

IMG_5257

IMG_5261

Jälle üks kogemus juures. Kui varem ostsime ikka poest tavalist šokolaadi, siis nüüd oli kuidagi iseenesestmõistetav, et teen ise. Norra mõjub hästi 😀

Kevadine jalutuskäik

Ilmad on meil nüüd kevadiselt soojemad ning just paar päeva tagasi sai Abikaasaga arutatud, et kui hommikupoolikul päike väljas on, tuleks juhust kasutada ja koos lastega välja minna – külmemal päikseta perioodil ei sundinud mind ükski vägi vabatahtlikult õue, aga nüüd on see puhas rõõm.

Täna hommikul aetigi mind üles teatega, et sööme ära ja läheme õue. Täpselt parajal ajal helistas Külli, kes oli ka lastega õues, nii ühendasime jõud – käisime vee ääres ja mänguväljakul.

IMG_5194

IMG_5197

IMG_5200

IMG_5206

IMG_5195

IMG_5199

IMG_5201

IMG_5210

IMG_5211

IMG_5215

Norra liivakastiliiv on hall, kivine ja tolmune. Lapsi ei häiri, ainult emasid 😀 Aga pesumasinad on olemas, nii et las lapsed lõbutseda 🙂

IMG_5220

IMG_5224

Scroll to Top