reisimine

Kas keegi äkki sõidab R-L Tartust Pärnusse?

Mul on vaja pühapäevaks (ei teagi, mis kellaks täpselt, aga arvan, et ilmselt võiksin lõunaks kohal olla) Plikaga Pärnusse saada. Busse ma ei armasta, sest bussijaam on kaugel (okei, see on veel väiksem mure) ja bussipilet röögatult kallis – näiteks kolmekesi autoga minnes kuluks bensiinile poole vähem (75 vs 150).

Mul pole küll suurt lootust, et siit kedagi leian, aga küsin igaks juhuks ikka. Nii et kui kellelgi on kas reede õhtupoolikul, laupäeval või pühapäeva hommikul asja Tartust Pärnu poole ning autos kaks vaba kohta, siis mu meil on seal paremas ääres olemas 😛

Kodu, kallis kodu

Me polegi vist Plikaga nii pikalt järjest kodust ära olnud – Londonis olime kaheksa päeva, nüüd sama kaua Pärnus + kaks päeva tuuritasime veel Eesti peal ringi.

Puhkus oli mõnus, väga mõnus. Aga ah kui hea oli koju jõuda. Pole paremat kohta kui kodu.

Fotosid ja muljeid on mitme mälukaardi jagu. Täna olen liiga väsinud, aga miski hetk kirjutan kindlasti pikemalt.

Londonist, kokkuvõtteks

Hirmus vahva oli!

Jõudsime teha kõike, mis plaanis ja rohkemgi veel. Ainult quarter pounder jäi söömata (aga ühe Big Tasty sõin küll, maitselt on nad sarnased, ehkki jah, Big Tastyt saab ju Eestist ka) ja enamik asju ostmata 😀

Iire ja Steni juures ööbida oli absoluutselt jumalik. Kuskil mujal poleks nii hea olnud.

Plika paistab olevat sündinud matkasell – ta oli täiesti võrratu reisikaaslane. Vedasime teda terve nädala mööda Londonit ringi – palju sebimist, võõraid nägusid, uusi kogemusi… Tema muudkui naeratas ja kilkas. Virinat oli isegi vähem kui kodus – siis, kui kopp täiesti ees ja väsimus peal. Aga pärast väikest puhkust paistis jälle päike.

Magas ta täpselt nii, kuidas juhtus – päeva jooksul vahel vaid kaks tundi, õhtuti läks magama Eesti aja järgi üheteistkümne ja ühe vahel. Hilisõhtulgi oli rõõmus ja seltskondlik – ka siis, kui oleks kõigi eelduste kohaselt pidanud olema üleväsinud ja jonniv. Igatahes julgeme me temaga nüüd igale poole reisida 🙂

(Eestis, kusjuures, jäi ta kohe esimesel õhtul üheksast tuttu ja eile õhtul magas kella kümneks, nii et ka tavapärasesse graafikusse tagasi pöördumisega ei paista probleeme olevat)

Nägime ära kõik inimesed, keda tahtsime näha. Sõime kõike seda, mida olime igatsenud. Käisime nii paljudes kohtades, et ei jõua kokku lugedagi.

Eks natuke kiskumist oli ka vahetevahel, aga sellest ajalugu vaikib 😉

Parim puhkus üle pika aja. Tahaks varsti jälle!

Tagasisõit

Stanstedi rongi peal oli Plika rõõmus nirk ja pälvis kaasreisijate tähelepanu, nagu tavaliselt:

Rongijaamast ostetud kohv oli jabura topsi sees. Nägin seal teistsuguse kujundusega topse ka, hakkasin netist pilti otsima ja leidsin, et Flickris on terve album Puccino’s keti vahvate kujundustega. Huvitav on see, et ma pole kunagi enne nende kohvikutest midagi ostnud, ei teadnudki üldse, et selline kett olemas on. Edaspidi eelistaks ma mitme kohviku olemasolul just neid juba puhtalt sellepärast, et toodete disain teeb tuju heaks. Jaa, neil on peale kohvitopside muidki vahvaid asju, näiteks stupid little biscuit. Vaadake seal lehel kindlasti ringi, saate hea kõhutäie naerda 🙂 Starbucks, Costa ja muud taolised kohad on palju igavamad. Ma ei usu, et kohvi kvaliteet väga erineb, mina nagunii vahet ei tee. Nii et kui ma edaspidi Londonist kohvi ostan, siis võimalusel Puccino’st.

Lennukis jäi Plika kõigepealt veidikeseks magama:

Aga und ei jätkunud kauaks, siis sai nihverdada:

Siis tuli stjuuardess ja ütles, et laps ei tohi laua peal olla, laud võib katki minna. Nojaa, ma ei tea, ei tundunud küll nii nõrk laud olevat – 7,5 kg kahele lauale jaotatuna… Aga mine sa tea 😛

Väljasõit jäi üle poole tunni hiljaks, aga tee peal oli vist tuul tagant või midagi, igal juhul maandusime ainult veerandtunnise hilinemisega. Ja maandumine ise oli mu kõigi aegade pehmeim, täielik profitöö.

Vaska tuli meile lennujaama vastu ja viis meid kõige kolaga enda poole. Tegime süüa ja jõime natuke siidrit ja rääkisime juttu ja… Mina puhastasin tema arvutit. Ei saanud nii puhtaks kui oleks tahtnud, aga natuke paremaks ikka 😛 Uut blogi ei õnnestunud veel veenda teda tegema, ta oli liiga väsinud. Aga lootust on!

Eile pidi Vaska hommikul kooli minema ja meie terve päeva linna peal uitama, vahepeal Viimsis käima ja õhtul rongi peale minema. Tegelikkuses olime me kella poole kaheni kodus, kus Vaska koristas, Mees enamiku ajast magas, sest ta oli kuskilt mingi haigusepoisi külge korjanud ja tundis ennast halvasti, meie Plikaga hängisime niisama. Siis Viimisisse, siis Kompressorisse ja siis rongile. Nii me koju jõudsimegi.

Eduliselt Londonis

Lennujaamas jõudsime ka veel tavapärase laagri püsti panna, Plikale leidsime edeva käru pealekauba. Kahjuks ei tohtinud seda küll kaasa võtta 😛

Kogu reis möödus absoluutselt probleemideta. Õhku tõusmisel sai Plika tissi ja oli rahul. Kõik kolm tundi vahtis ringi, sest nii palju põnevat oli, ei saanud kuidagi magada. Meie taga istus üks paar aastase plikaga, sai nendega juttu räägitud ja lapsed said koos “mängida”.

Meie kõrval istus üks tore vanem inglise härrasmees, kes rääkis, et tema tütar töötab Vanemuises ja nad käisid abikaasaga just Queeni vaatamas.

Maandumisel jäi Plika tissi otsa magama ja ärkas uuesti alles siis, kui passikontrollist läbi olime.

Veebruaris koos lennupiletitega ostetud rongipiletid sain automaadist ilusti kätte – mis siis, et pangakaart, millega need toona ostsin, on praeguseks juba aegunud (see tuli piletite kätte saamiseks automaati toppida).

Sõitsime rongiga Tottenham Hale’i, sealt metrooga Brixtonisse, sealt bussiga West Norwoodi. Ja üheksa viisteist olimegi kohal nagu kõpsti 😉

Metroos oodates tahtis Mees House’iga pilti saada, aga kuna rong juba ette sõitis, ei saanud paremat poosi 😛

Plika esimene metroosõit:

Plika pidas ennast terve pika päeva üllatavalt hästi üleval. Magas vähe ja vahel väsinuna jorises küll, aga mingeid suuremaid nutuhooge polnud. Õhtul lõpuks kohale jõudnud, oleks ta pidanud kõigi eelduste kohaselt üleväsinud ja hüsteerias olema, aga vahtis tükk aega rahulikult ringi, kuni me sõime, ja tissi otsa magama jäämise asemel hakkas lalisema ja naeratama ja oli üldse nii seltskondlik, et… Ju ta tunnetas head õhkkonda, ma ei oska muud arvata. Mees sai ta ikka lõpuks magama 🙂

Mina olen omadega täiesti läbi ja surmväsinud – magasin öösel nelja tunni ringis, sedagi katkendlikult ja halvasti. Ärkasime pool kuus, päeva jooksul sain vaid tukkuda. Terve päeva olin väga heas tujus, aga metroos väsisin järsku jubedasti, kõik viskas kopa ette ja ei jõudnud ära oodata, et koju saaks.

Käisime poest läbi, ostsime kuuepindise piima ja kaheliitrise värskelt pressitud apelsinimahla (oh, kuidas ma olen neist mahladest puudust tundnud, Eestis pole värskete mahlade valikut ju ollagi… No ok, need pole siin VÄRSKELT pressitud, aga on pure, not from concentrate, saate aru, eks). Ja fish & chipsi – seda küll Mehe nõudmisel, tema lemmik junkiputkast, mille kohta mina ette teadsin, et mulle sealt miski ei maitse. Aga küll homme tuleb õnn ka minu õuele 😛

Ja kui me siis lõpuks koju jõudsime… Jaa, ma ütlen teadlikult koju, see on ikka veel kodu. Mul on nii hea meel, et Iir ja Sten siia kolisid, nii et saime siia tagasi tulla. NII HEA tunne on. Kõik on nii ilus… Nii tuttav… Nii oma… Nii mõnus… Isegi see lõhn siin. Ja taldrikud köögis. Ja mööbel. Ja vannituba. Ja aed. Ja…

Ei ole Londonis paremat kohta, kus olla 🙂

Plaane pole jõudnud veel üldse teha, magame välja ja siis mõtleme. Homme läheme kõige tõenäolisemalt Croydonisse shoppama, sest meil mõlemal on riideid vaja. Mina tulin näiteks nädalaks Londonisse kahe paari pükste ja kolme T-särgiga – kohe ei viitsinudki rohkem võtta, sest plaanin ennast ogaraks osta. Ok, mitte ogaraks, aga no et ikka tükk aega mureta oleks, ma ei viitsi Eestis nagunii poodides käia.

Ja ma kavatsen ka ennast igasugusest rohkem või vähem rämpstoidust ogaraks süüa, kõiki neid asju, millest ma olen puudust tundnud… Ja käia kõigis neis kohtades, millest ma olen puudust tundnud… Aga jah, see juba läheb plaanideks, ma olen liiga väsinud, et plaane teha.

Väsinud, aga nii kuradi rahulolev. Me tegime ääretult õige otsuse, et ikka tulime 🙂

*surmväsinult vasakule ära*

Scroll to Top