reisimine

Suurepärane päev

Tulime juba 6.50 rongiga Tallinna, sest lisaks rongijaama lähedusele ahvatles meid Edelaraudtee perepileti hind.

Hängisime hommikul paar tundi erinevates Vanalinna saiakohvikutes, misjärel Vaska meid peale korjas ja Viimsisse sõidutas. Laenutasime Linalapsest kandekoti (alguses oli plaan Bondolino ära osta, aga mõtlesime enne siiski Manduca ka ära proovida), käisime läbi haigekassast ja võtsime ravikindlustuskaarte asendavad paberid ning suundusime siis Ülemistesse, mis on alati viimane peatuspaik enne lennujaama – hea aega parajaks teha ja viimaseid vajalikke oste sooritada.

Minu suureks rõõmuks avastasin töölt Katrini, kes asendas Ruudut (nii et üks tuttav nägu oleks igal juhul olnud) – sai üle pika aja juttu räägitud ja vanu aegu meenutatud. Mees pani nagu tavaliselt Coffee Ini kõrvale laagri püsti (seal on kontakt, ta arvuti aku ei pea), maksis tasuta wifi puudumisel Hansapangale viis krooni ja avastas siis, et Elionil on suur reklaam, mis kodulahenduse kasutajatele üle Eesti tasuta wifit lubab 😀

Mina hängisin veel tööl, aitasin kaupa vastu võtta, käisin vahepeal Londoni eestlaste tellitud kraami ostmas (suitsud, ravimid, šokolaad 😀 ), nüüd ostsime Chopsticksist riisi, laenasime töö juurest kaks kahvlit ja pidasime siin piknikku.

Nii mõnus on Ülemistes olla. Ma tunnen seda maja nii hästi, kõik on kuidagi nii… Oma. Rimi plaan on ka endiselt peas 😉 Ja nii tore oli töö juures olla – jumala eest, tore oli kaupa vastu võtta… Mulle ikka meeldis seal, ei saa sellest üle ega ümber.

Aga nüüd on aeg kodinad kokku korjata ja lennujaama poole liikuma hakata, check-in avatakse veerand tunni pärast.

Uued uudised Londonist!

…ja kõik ülejäänu

Kõik need teemad, millest rohkem pilte oli, said eraldi postitustena kajastatud. Ülejäänud pildipuru möödunud nädalatest tuleb siia kokku koos viimase nädala kronoloogiaga – nii hästi-halvasti, kui ma suudan kõike juhtunut meenutada.

Alustuseks üks hirmammune (no vähemalt kaks nädalat vana) pilt väiksest pungiplikast:

Ökokoolituse viimasel päeval käisime La dolce vitas. Pasta kanaliha ja seentega oli jumalik, samuti sain puhtjuhuslikult teada, et jäätist on võimalik saada ka ilma igasuguste lisanditeta – kolm palli 25, viis palli 35 krooni (menüüs ainult jäätist polegi, on igasugu jäätisega magustoidud hinnavahemikus 45-60 kr). Otse loomulikult tuli nii soodsa hinna peale viis palli võtta – ma jumaldan itaalia jäätist. Vanilje, maasika, kiivi, banaani… Mmm.

Plika läks õlle peale pöördesse, tavaline värk:

Õeke käis mehega turistitamas ning muuhulgas pildistasid nad üles selle maja, mida ma totaalselt fännan, aga ometigi pole ise viitsinud pildile püüda (ma pole turist, ma elan siin, eksju):

Kohe näha, et oma isa laps:

Teisipäeval oli Mehe sünnipäev. Algselt plaanitud Riia-tripp jäi teatavasti Plika dokumendituse ja liigse uimerdamise tõttu ära – õeke läks üksi Riiga meest lennuki peale panema, Mees küpsetas hoopis kooki ja kutsus külalised.

Magamistoa uks sai garaažist tuppa tõstetud, et see elutoa ja magamistoa vahelises ukseaugus vähemalt mingilgi määral müra ja valgust summutaks. Nii hästi ta siis summutaski:

Sünnipäevatordi pilti nägite juba varem. Küünlaid oli paraku ainult 15 – aluseid lihtsalt polnud rohkem. Mees suutis kõik korraga ära puhuda 😉

Plikale meeldib viimasel ajal kangesti oma sokke jalast ära tirida – nii hea on ju neid lutsutada ja nendega mängida:

Endal ainult pool hammast väljas, aga tahaks juba pesta:

Neljapäeva õhtul alustasime oma road tripiga ning võtsime suuna Pärnu poole. Olime kaks ööd Marise juures, natuke kirjutasin juba siin, Maris ise kirjutab siin.

Reedel jõudsime veel ema juures söömas käia (seapraad ja maasikad vahukoorega – jällegi jumalik, mis muud) ja õhtul uut lauamängu katsetada – Mees sai oma perekonnalt kingituseks “maailma imed”. Hirmus mäng on, ma ei tea 95% noist kohtadest, ei oska mitte aimatagi. Lõpuks lõbustasime ennast peamiselt sellega, et lasime Marisel erinevaid kohti ära arvata – tema teadis neist umbes 70%, täiesti pöörane.

Laupäeva hommikul uimerdasime lubamatult kaua ja hakkasime Tallinna poole sõitma alles ühe paiku. Kohale jõudes oli esimene peatus minu vanas töökohas. Kui sealt kaks aastat tagasi Londonisse mineku pärast lahkudes oleks mulle öeldud, et mõni aasta hiljem ukerdab siin leti peal minu laps, oleks ma selle absurdse mõtte peale kõvasti naerda saanud. Saatuse teed on ikka veidrad 🙂

Muuseas tõestasime, et fotokakotti saab edukalt kasutada ka lapsekandmiskotina:

Üleüldiselt oli äärmiselt tore ja nostalgiline pooltund. Kõik halb on unustusehõlma vajunud, palju toredaid asju tuli meelde. Eveliniga sai vanu aegu meenutatud ja uute töötajatega sai tutvust tehtud… Tõepoolest, poole kohaga töötaks ma seal hea meelega praegugi. Paraku eelistavad nad arusaadavatel põhjustel täiskohaga töötajaid, seega on mul ehk võimalus suvel asendada, aga hetkel ei midagi enamat. No ega mul ei ole õnneks ka karjuvat vajadust töötada 😛

Siis käisime Lennol külas. Sealt pärineb see foto, ilmselt õekese tehtud, mida nähes ma kõva häälega naerma hakkasin. Tuli elavalt meelde hetk 2005. aasta kevadpäevadest, kui nägin kuskil laua peal Villemi (no teate küll, Rartu tudengipäevade maskott, see koer) kesta:

Õhtul haakisime sappa ka Kaidi ning maandusime Kristi ja Rauli uues udupeenes elamises. Sai juttu aetud, Aliast mängitud ja lõpuks üks film vaadatud. Bride Wars, täitsa mõnus – tüüpiline naistekas, romantiline komöödia, noh 😉 Ma lihtsalt armastan Anne Hathawayd – ta on niiii ilus! Üks mu viimase aja suurimaid lemmiknäitlejaid.

Pühapäevane piknik Pipsi ja Markoga sai ennist juba kajastatud. Pärast seda saime kokku ema ja tema mehega, kes olid spetsiaalselt sellepärast Tallinna sõitnud, et meiega viimast korda koos süüa, ning siis läks iga roju oma koju – ema mehega tagasi Pärnu poole, õeke Rootsi laeva peale ning meie rongile. Kuna jõudsime just selleks ajaks jaama, kui rong ette sõitis, saime ka head kohad – neli vastastikku asuvat istet, kuhu lapse ja oma kolaga lahedasti ära mahtusime. Kirsiks tordi peal oli piletimüügitädikese lahke pakkumine perepileti näol – säästsime 46 krooni. Elagu Edelaraudtee! Rongid on ikka nii mõnusad.

Täna oli väljas täielik suvi – Plika magas vankris ilma kombeta, mina istusin aiatrepil ja lugesin raamatut, Mees kaevas kompostihunniku jaoks auku ja koristas muidu aeda.

Õhtul, kui Mees tööl oli, läksin mina poole kaheksa paiku Plikaga poodi – kuna ma ei viitsinud kärutada, panin ta Bondolinosse (kõhukott, laenasime Kessult prooviks, juhuks kui road tripi ajal on vaja lapsega ilma autota pikemalt käia – vankrit ju kaasas polnud. Ütlemata väärt asi, ostame endale ka, Londonis kulub väga ära), kus ta rõõmsalt magama jäi ja kodus edasi põõnas:

Tõstsin ta hiljem oma voodisse, ei ärganud ka selle peale. Alles üheteist paiku õhtul oli hääli kuulda. No siis oli laps muidugi rõõmus nagu noor nirk ja und polnud ollagi:

Õnneks saime ta siiski suhteliselt ruttu uuesti magama, Mees läks koos temaga. Mina jäin kangekaelselt arvuti taha, sest und eriti polnud ja tahtsin hirmsasti kogu selle pildihunniku kaelast ära saada. Nüüd ma siis sain ka, ainult et kell on peaaegu neli. Täiesti hirmus, arvestades fakti, et peame homme teatud põhjusel vara ärkama ja koristama kukkuma.

Aga rahulolu on ikkagi suur – kõik oluline sai lõpuks kirja ja kõik fotod üles. Nüüd ruttu tuttu.

Dokumendita beebiga riiga?

Schengen on, peaks ju saama? Kui mõni aeg tagasi beebi dokumendifoto teemal googeldasin, jäi nagu meelde kellegi jutt kuskil foorumis, kuidas Läti piiril probleem tekkis, aga ei leia seda enam üles ja ei tea, mis ajal see kirjutati.

Läheme homme Riiga ja lapse dokumendifotod on endiselt aknalaual, taotlema pole jõudnud…

Piirikontrolle ju enam pole, kõik arvavad, et peaks saama. Eks me riskime 😛

Päev jääb kinkimata

Oleks Eesti rahva muuseum mu eilse päeva tegemiste kohta teada tahtnud, oleks ma  hea meelega kirjutanud. Tänane päev on olnud täiesti uimane ja mõttetu, sellega ma nende ajalukku tõepoolest minna ei taha.

Aga üht-teist üles tähendada tahaks küll – just peamiselt möödunud päevadest.

Bussisõit Pärnusse oli tõesti mõnus. Ma ei tea, mida meie kaasreisijad küll arvata võisid – me kogu aeg sebisime ja rääkisime ja tegime fotosid ja laps lalises ja… Aga väga häirivad me vast ei olnud 😛

Söögipaus:

Vanaema süles:

Uni murdis maha:

Pühapäeval käisime Mehe vanaema 75. juubelil. Oli terve reserveeritud kohvik ja pikk laud ja 40 inimest ja lõõtspillimängijad ja igasugu viktoriinid-võistlused… Plika pidas ennast täiesti hämmastavalt hästi ülal. Kogu asi algas kell kaks, esimese tunni magas ta akna taga ja lasi meil rahus praadi süüa. Siis ärkas ja chillis meiega kella kuueni – käis sugulastel sülest sülle, tantsis Mehe ja minuga, naeratas kogu aeg ja ei lasknud ennast suurest lärmist ja võõrast inimhulgast absoluutselt heidutada.

Kaks viimast ööd on täiesti alamagatud, sest lasin ennast korraks vanasse mustrisse langeda ja istusin poole ööni üleval, et põnevat blogi lugeda. Eile polnud nagu hädagi, aga tänaseks olin suht tapetud kana. Suutsin küll päeva jooksul natuke koristada, aga istusin enamik ajast ikkagi arvutis, sest millekski asjalikumaks jõudu ei jätkunud. Täna tuleb küll ruttu magama minna, poole ööni üleval olemist ei saa enam endale lubada.

Piia käis külas oma skänneril järel ja tõi kommi. muuhulgas lehmakommi:

Plika sai endale uue luti. Suur tüdruk, suur lutt 🙂 See seisis juba kuu-paar kapis ja ootas lapse kasvamist – rohkem ei jõudnud oodata. Nii ilus punane 😛

Peaaegu 60 lugejat on ennast küsitluse all üles andnud – ootan endiselt huviga, mis arv kokku tuleb. Väga äge on lugeda seda kõike 🙂

Ja juba ma hakkasin ka otsast ühte remondiblogi lugema, mis on jällegi nii põnev… Praeguseks on korter ilmselt juba valmis, algus on 2007. jaanuaris. Ma muudkui loen ja mõtlen, kuidas tahaks ka sedasama teha. Ühel päeval…

Otseühendus Sebe bussist

Seda me teadsime, et Tallinn-Tartu täistunni ekspressides on wifi. Seda me teadsime, et Tallinn-Tartu kiirrongis on nüüd ka teises klassis wifi. Küll aga ei teadnud me seda, et igas suvalisel liinil sõitvas Sebe bussis on wifi.

See on juba üks konkreetne point, miks eelistada Sebet teistele firmadele 🙂 Pärnusse teatavasti rongid ei käi.

Üldiselt ma küll arvan, et minu säästuläpaka wifi vastuvõtja on nii puss, et ei leia bussi wifit üleski… Ja Mehe läpaka aku peab kaks minutit. AGA. Just täna õnnestus meil täiesti juhuslikult istuda bussi keskmise ukse ette. Ja juhtumisi on selle istme taga kontaktid. Udupeen või mis.

Ja kuna keegi nädalavahetusel blogi ei kirjuta, siis pean seda ise tegema. Kui tasuta wifit pakutakse, tuleb ometi ära kasutada!

Aga ma nüüd loen oma raamatupidamise aluseid edasi. Või arutan Mehega aiakoristusplaane. Või tissitan last. Märk on maha jäetud, võin rahus muude asjadega tegeleda.

Jõudsime just Viljandisse 🙂

Scroll to Top