Plaanime minna jaanuari alguses Rootsi õekese ülikooli õpetamisele. Vaidleme selle üle, kas Rootsis oleks mõttekam liigelda auto või bussiga.
Kui ma julgesin plaanida jõulude ajal bussiga Pärnusse sõitu, sain kurjustada, et nii väikest last ei tohi küll keset talve ühistransporti lasta, sest kõik kaasreisijad on potentsiaalsed viirusekandjad. Loogiline, eks.
Aga kaks ja pool nädalat hiljem on Rootsis 2x120km ühistranspordis juba ohutum sõita, sest kes teab, mis ilm siis on, kiilasjää võib olla, auto võib lumme kinni jääda, ei tea, kas liisinguautoga üldse välismaale minna tohibki, Mehe nimele sõiduloa tegemine maksab… Ja üleüldse autoga ja nii väikese lapsega võõral maal on ohtlik.
Mina optimistina ei näe põhjust arvamiseks, et siis just nii kole ilm olema peaks kui täna, minu jaoks ei oma mingit loogikat see, et liisinguautoga ei tohi sõita välismaal (et kuniks liisingut maksad, oled Eestis lõksus? Raske uskuda, aga ma neid seadusi ei tea ka) ja ma ei usu, et kellegi teise nimele sõiduloa tegemine eriti palju maksab. Mehel sõidukogemust on ja ma täiesti usaldan teda.
Noh, mis te arvate? Kas me peaks bussiga minema või autoga? Viimasel juhul tuleb auto omanik ehk minu ema ära veenda 😉
Või peaks äkki üldse minemata jätma, sest ettevõtmine on liiga riskantne?
Nojah, lapsele oleks kindlasti ohutum, kui teda üldse kogu aeg kodus hoida. Ma olen vist lihtsalt süüdimatu 😛