reisimine

Tagasi Eestis

Lend oli suhteliselt sündmustevaene, kõik läks libedalt. Seekord polnud meil isegi ülekilode kartust, kodus ju kaal olemas 🙂

Kaks märkimisväärset asja siiski.

Esiteks tegi Iiris emaga meist varem kohale jõudes check ini ära, unustades tema nimele registreeritud pagasi, mis tuli koos minuga. Muretsesime küll, et äkki tuleb nüüd mingi jama, aga absoluutselt mitte – sai lihtsalt check ini tädile öeldud, et unustati pagas registreerida, sest see saabus sõbraga hiljem järele ning kohe võeti kohver vastu, ei mingeid küsimusi ega lisaks maksmist.

Teiseks polnud lennuk välja müüdud – olime B-grupis, läksin sisse viimase kolmandikuga ja sain terve oma rea, sest tahtsin vahekäigu pool istuda (wc, eks) ning keegi ei tulnud küsima, kas minu kõrval olevad kohad on vabad. Nii ma seal siis uhkes üksinduses külitasingi. Üldse tundus kõik kuidagi rahumeelne, polnud tavalist tunglemist ega närvilisust… Või oli mul seekord ükskõik ja sellepärast tundus?

Ühesõnaga kõik sujus.

Eestisse jõudes hülgasin igasuguse vastutuskoorma ning lasin ülejäänud seltskonnal oma kotte tassida ja transporti organiseerida, põhimõtteliselt magasin kogu aja erinevates autodes maha.

Kuna ma ei jõudnud Marist hoiatada, et me tuleme kaheksakesi ja lähme kohe Pärnusse (Kaidi tahtis ka vastu tulla, aga ma arvasin, et antud asjaoludel pole mõtet), siis ta oligi mind päriselt ootamas ja meil oli aega 10-15 minutit juttu rääkida, kuniks transporti organiseeriti.

Ja poolteist aastat tagasi oli Maris see, kellel oli ainsana võimalus mind ära saata, kõik teised olid kas koolis või tööl või vales linnas. Ta on mu Londoni kaitseingel.

Nüüdseks olen juba kosmeetikust läbi käinud ja suhteliselt surnud – öö jäi ju praktiliselt vahele, ainult bussis, lennukis ja autos tukkusin. Asutangi vist ennast varsti magama – kell küll alles pool üheksa, Londonis pool seitse… Tunnikese ehk ootan veel, et tsükkel väga sassi ei läheks.

Ahh, aga milline rahulolu oli oma Bloggeri ajavöönd ja nimi ja logod ja MSNi nimi ära muuta. Ma olen TAGASI EESTIS!

Reisiagent

Piletid on ostetud. Kokku 16 piletit, üheksale inimesele. Seitse piletit reedeks, 3. oktoobriks suunal Tallinn-London ning üheksa piletit teisipäevaks, 7. oktoobriks suunal London-Tallinn.

Kõigepealt ostsin oma inglise arvelt meie Eesti piletid (£60).

Siis Eesti krediitkaardiga Mehe ema, kahe õe, õe mehe, onu ja onunaise omad (mis tähendas, et nad pidid mulle krediitkaardile kähku enne keskööd ja allahindluse lõppu raha kandma) (€569).

Ja lõpuks UK arvelt veel Iirise emale, kelle külaskäigu tagasilennu planeerisime meie omaga samale päevale, sest talle ei meeldi üksi suurtes lennujaamades ekselda (vastutasuks saime ühe oma koti tema registreeritud pagasisse panna, nii et mõlemapoolselt kasulik diil). Need piletid ostsin ma praegu oma arvelt sellepärast, et ema ise juba magab ja Iirise nett on hetkel sigaaeglane, nii et tal läks Easyjetis registreerumisele liiga kaua aega ning kergem oli lasta mul klõps-klõps-klõps ära teha (£65).

Aga kõik sai nagu enne allahindluse lõppu ostetud ja piletid ei läinud kriitilisel momendil kallimaks ega midagi.

Juhhei!

Nüüd peaks veel selle va Easybusi bronnima, et kogu seltskond £8 asemel £2 eest lennujaama saaks. Kuna neil on mikrobussid, siis üheksale inimesele, ma kujutan ette, lähebki kohe kogu buss 😀 Aga sellega tegelen mõni teine päev, aega on veel küllaga. NEED piletid õnneks kallimaks ei lähe.

Mis puutub meie pikaajalistesse lepingutesse, siis tundub, et tingimused on vahepeal inimlikumaks muutunud ja kõik peaks saama ära lõpetada lihtsalt teatud cancellation feede ehk trahvidega, ei peagi kogu ülejäänud kasutamata kuid kinni maksma. Interneti puhul on see nt £50 (kuutasu on £15), ülejäänute kohta pean veel täpsemalt uurima.

Ja siis tuleb meie korteriomanikule kirjutada, seda teen täna või homme. Ja loota, et ta on mõistev.

Ja siis tuleb uurida, kas on ikka seaduslikult võimalik saada statuory maternity payd ainult esimesed 1,5 kuud 9 asemel ning mida ma selleks tegema peaks, et ma saaks kindlasti just ainult selle aja.

Aga küll saame hakkama, alati on ju saadud.

Teie aga hoidke nüüd järgmised kaks kuud pöialt, et Maasikas oleks ikka viisakas noor neiu ja püsiks mul ilusti õige ajani kõhus. Sest kuu enne tähtaega pean ma veel lennuvõimekas olema. Ma hakkan nüüd ka iga päev oma kõhuga rääkima 😀

Mis võib juhtuda viie päevaga?

Easyjetil on keskööni allahindlus, aega otsustamiseks on alla kolme tunni. Tahame oma Eesti piletid ära osta, aga küsimus on selles, kas 1. või 6/7. oktoobriks.

Algselt oli plaan tulla tagasi kindlalt 1. oktoobril, aga nüüd vaatasin, et hinnad on 6-7. okt täpselt samad. Lisaks tahab Mehe perekond talle enne meie Eestisse kolimist veel korra külla tulla ja lennukipiletid oleks neile oktoobri algul tunduvalt odavamad, kui septembris.

Korteri üüri maksame nagunii 12. oktoobrini, siin mingit vahet poleks. Lisaks saaks Mees 3-4 päeva kauem tööl käia ja raha teenida, saaks selle eest veel £150-200 ringis palka.

Ainus küsimus ongi selles, kui palju minu lennuvõimekus selle 5-6 päeva jooksul muutuda võib. Lennukisse ei lasta alates 36. nädalast, 7. oktoobril oleks mul 35+6 ehk täiesti viimane piir, aga veel seaduslik. Seda eeldusel, et mul on mitte rohkem kui nädal aega vana arstitõend, et ma olen fit to fly. Kuna mu rasedus on seni kulgenud igasuguste komplikatsioonideta ning lendamise päevaks oleks ametliku tähtajani veel kuu, siis ma kipun arvama, et see viiepäevane vahe ei mängi suurt rolli.

Aga kes teab?

Ma ei suuda otsustada.

Ja mis saab siis, kui ma tõendit ei saa? Kuuldavasti saaks siit praamiga Stockholmi ja sealt samamoodi Eestisse. Buss oleks ka võimalus, ilmselt siiski aeglasem ja tüütum. Lihtsalt lisaväljaminek. Pluss… Kõige halvemal juhul peaks ma ikka siin sünnitama.

Ma siiski arvan, et kõik läheb hästi. Ma siiski kipun arvama, et võiks selle viie päevaga riskida küll, sest tähtajani on piisavalt ja kõik muu räägib hiljem lendamise kasuks.

Aeg hakkab kokku jooksma…

Ja suvi on ka Londonisse jõudnud

Jõudsime suuremate vahejuhtumiteta Riiga ning sealt edasi Londonisse. Lennujaamas sai küll vaadatud Ryanairi suuri silte, mis lubas max 10kg ja 55cm vms pikima küljega käsipagasit ning irvitatud… Aga kui just Londonist ei lähe, siis igasuguse liigse pagasiga reeglina probleeme ei teki – Eestis ja Lätis lastakse nelja kotiga ka lennukisse, olgu need piirangud siis mis tahes.

Koju jõudsime alles öösel kolme paiku, sest transport lennujaamast Victoriasse ja sealt koju võttis tänu öistele bussigraafikutele piisavalt aega.

Hommikul magasin sisse. Õnneks on mul teine äratus pandud täpselt uksest välja minemise ajaks, olen korra varemgi alles selle peale ärganud ning edukalt bussile jõudnud – ma muidu lähen ikka väikse varuga välja 😉 Täna ärkasin ka teise äratuse peale, kusjuures mobiil oli mul peos.

Tööle sisseelamine läks valutumalt, kui oleks oodanud – ehk aitas kaasa kolmetunnisest ööunest tulenev tuimus.

Nüüd, õhtul, pärast dušši, on kohe inimese tunne jälle.

Muidu on Londonis sama kuum suvi, kui Eestiski viimasel nädalal. Töö pärast tunde ühistranspordis veeta on suhteliselt ebameeldiv. Nüüd, kell seitse õhtul, peaks samas juba mõnus olema, peabki välja minema.

Sest süüa pole midagi. No ja sellest ma parem ei räägigi, mis segadus ja mustus siia selle kolme nädalaga tekkinud on…

Tegelikult on tore jälle kodus olla. Kahekesi ja rahus. Rutiin on vahelduseks täitsa meeldiv. Ootan nädalavahetust.

Idüll

Jõudsin eile hommikul korra isegi folgilt läbi hüpata (loe: kiirelt Viljandi järves ujuda ja Piia-Nadja-Runni-Erwini üle vaadata). Ülejäänud päeva veetsime erinevates Eesti (üldsegi mitte depressiivsetes) väikelinnades (tegelikult ei andnud need vist linna mõõtugi välja, alevi(ku)d või külad pigem) Mehe pere erinevaid sõpru ja sugulasi külastades.

Ma sain eile otse puu osast kirsse süüa. Ja otse põõsa küljest tikreid, vaarikaid ja sõstraid. Ja ma nägin kõige ägedamat aeda, mis on isegi kuskil kauni kodu võistlusel mingi koha saanud, seega ikka kohe OLI ilus, eks.

Mina tahan ka kunagi sellist aeda. Lillepeenarde ja päevalillede ja ilusa muru ja maasikate ja kirsside ja tikrite (ja igasuguste muude puude-põõsastega) ja batuudi ja kiige (PÄRIS normaalse kiige, mitte selle vastiku kettkiigega) ja ägeda grillahjuga. Ja üldse.

Ükskord saan ka 😛

Ilus päev oli.

Scroll to Top