TV/sarjad

Eiviitsieiviitsieiviitsi

No kohe mitte midagi ei viitsi!

Eile ka ei viitsinud, terve päeva. Kuna Haide tuli õhtul külla, pidime siiski pingutama ja küpsetama-koristama – küll oli hea olla, kui lõpuks valmis sai. Elektriküünlad panime üles, aasta viimasel päeval – normaalne, eks. Aga parem hilja, kui mitte kunagi 😛

Piparkooke küpsetasime. Kuna oli vaja, et glasuur kähku ära kuivaks, panime need hiljem natukeseks sooja ahju. Glasuur kuivas ära küll… koogid kahjuks koos sellega – nüüd murra või hambad. Tuleb ikka edaspidi päev varem teha, et glasuur rahus kuivada jõuaks. Noh, targem vähemalt.

Igal juhul oli väga mõnus õhtu (küll mõningate mööndustega tänu teatud noormehe käitumisele, aga olgu peale).

Vaatasime poole ööni Love Actually‘t ja ärkasime täna alles kaheteistkümnest. Viis minutit hiljem helistasid Pisi ja Maiden, kes olid Jukuga jalutamas ja otsustasid poole tee peal meile külla tulla. Jõime glögi ja imetlesime tittesid. Kuna ilm oli ilus, pakkisime oma lapse kah sisse ja saatsime nad koju tagasi – ning kuna juba seal olime, siis jäime ka paariks tunniks külla.

Mees sai digiboksi arvutis tööle, hetkel näeme küll ainult Eesti kanaleid. Igatahes vaatasime Helisevat muusikat – polegi mitu aastat näinud, oli juba natuke ununenud.

Aga üldiselt on selline laiskus peal, et täitsa jube kohe. Mitte midagi ei viitsi teha, eile vaevaga ära koristatud kodu on jälle paras seapesa ja… Meie passime mõlemad oma arvutite taga. Lapse saime suure vaevaga magama ja vahepeal kuuldub teisest toast häälitsusi. Kuna need on nii lühidad, pole siiani vaatama läinud – loodan, et viuksus läbi une, mitte ei vahi suurte silmadega lakke – sedagi on juhtunud.

Sattusin täna millegipärast Eesti kollases ajakirjanduses tuhnima – tutvusin lähemalt ühe afääriga, mis sisaldab kõmuportaalist lahti lastud ajakirjanikku, kes kättemaksuks endise ülemuse isiklikud fotod I&I-le saatis (mhm, ma meelega ei nimeta ühtki nime, ei ole erilist soovi, et mu blogi nende nimede otsimisel ette lööks). Ei tea, keda uskuda, aga ühed lollid mõlemad, ütleks ma. Ausalt ei tea, MIKS ma üldse vaevusin seda kõike lugema. Ilmselt sellepärast, et mitte midagi muud ei viitsinud teha. Üldiselt on mu kokkupuude kollase ajakirjandusega täpselt selline, et loen Kroonikat, kui Mehe vanaema juures käin ja vahel Õhtulehest mõnda konkreetset artiklit, kui miski teema huvi pakkuma juhtub. I&I blogist hoian kah kauge kaarega eemale.

Leidsin mingi Blogtree ja Delfi ristsugutise station.ee, mis on enda väite kohaselt Eesti uudiskanaleid ning rohkem kui 10,000 veebipäeviku sissekandeid koondav infokeskkond ning tituleerib ennast ühtlasi Eesti suurimaks blogide kataloogiks. Suurem kui Blogtree? Kahtlen. Huvitav on aga see, et minu blogi on seal täitsa olemas. Noh, eks igaüks saab neid sinna lisada, aga kes vaevuks? Ma ei imestaks, kui selle saidi loojad järjest Blogtrees rippuvaid blogisid enda lehele panid. Või olen lihtsalt paranoiline. Mitte et mingit vahet oleks, ma ei kasuta Blogtreed ka, mul on ikka ainult Google Reader.

Weedsi neljas hooaeg on veel pooleli. Aga järgmisena vaatame hoopis Highlanderit – mäletate, Kanal 2 pealt oli kunagi selline tore sari nagu “Surematu”? Ma olin kooli ajal suur fänn – mõtlesime vaadata, kas ikka veel istub.

Kui see ükskord läbi saab, siis üritan Meest Remington Steele‘i vaatama meelitada – see oli jällegi vanasti üks mu lemmikuid – Brosnan ju. Mees krimpsutab muidugi nende riiete peale nina, mis tol ajal moes olid. Ega mullegi eriti meeldi, aga… Brosnan 😛

Hahaa, ja Kanal 2 pealt hakkab homme uus seep – mõtlesin seda vaatama hakata, polegi ammu sellise idiootsusega tegelenud. Aga lapsega kodus olles ju võib, mis mul siin ikka teha on. Tähendab, teha oleks kindlasti miskit targemat. No näis, kuidas ma viitsin.

Ma pole kunagi nii passiivseid jõule pidanud. Ma pole kunagi nii vähe kinke teinud, kaarte kirjutanud ja piparkooke küpsetanud. Peaaegu mitte ühtki. Piinlik on küll – Tartusse tagasi jõudes ootas postkastis veel kaks kaarti ja…

Äh, mul on laps ja raha pole üldse. Sellega vabandab vast välja. Järgmiste jõulude ajal läheb ehk paremini.

Blah.

Head uut aastat oleks vist kohane soovida.

Niuks

Dexter lõppes otsa ja järgmine hooaeg tuleb alles sügisel.

Just nüüd, kui me saime jälle House’i-lainele ja vaatasime jutti ära viienda hooaja seitse osa (kolm oli varem vaadatud), läks seegi jõulupuhkusele – järgmine osa tuleb alles 19. jaanuaril.

19. jaanuar!!!

Okei, meil selle aasta viimane osa alles tõmbab ja viimane Bond jõudis ka just kohale. Rikkusin sellega oma pikaajalist traditsiooni, et uut Bondi peab alati kõige esimesel õhtul kinos vaatama, aga esimese õhtu osa rikkumise eest hoolitses Plika ning lõppeks mulle Craig nagunii ei meeldi ja filmi siunavad kah kõik. Ei nuta vast eriti, et seda arvuti-, mitte kinoekraanilt näen.

Aga tegelikult soovitage sarju. Kui meile meeldis Dexter ja House ja Las Vegas… Siis mis meile veel meeldida võiks?

Olen mõelnud Grey Anatoomia peale…

Kitsarinnalisusest

Vaatan praegu modellide 11. hooaja kaht esimest osa. Üks seekordsetest finalistidest on transseksuaal – pole veel soovahetusoperatsioonil käinud, aga tahab minna. Ja ma lihtsalt ei saa aru sellest, miks kuradi pärast pooled võistlejad ennast “ebamugavalt” tunnevad. No mis see nende asi on, et neiul on (hetkel veel) riist, mida peab vajadusel kleeplindiga peitma? Nemad seda ju nägema ega kleepima ei pea! Mis õigust on neil nimetada teda drag queeniks? Täiesti tavaline noor neiu, lihtsalt veidike madalama (aga üldsegi mitte meheliku) häälega ning imeväikeste rindadega.

Ma ei tea. Ma pole kunagi aru saanud, mis on inimestel mustade, homode, transseksuaalide või mis iganes vähemuste vastu. Kuniks liiga ei tehta ega millegi ebaseaduslikuga tegeleta, mis õigust on kritiseerida, nina kirtsutada, maha laita? Jah, ka minul on eelarvamused pedofiilide ja muu taolise seltskonna suhtes (hmm, näiteks nekrofiilidest ja zoofiilidest ei arva kah midagi positiivset) – aga see on põhjendatud, eks.

Ma ei salli kitsarinnalisust, üldse ei salli. Millal jõuab ühiskond selleni, et vähemusi võetakse kui loomulikku osa? Kõigi poolt? Ma saan aru, et KÕIK ei hakka seda kunagi tegema, aga lihtsalt kummastav on vaadata noori Ameerika tibisid, kes ohhetavad ja ahhetavad transsseksuaali nägemise peale. Lasteaed.

Muideks, üks uitmõtteline lugemissoovitus: Caroline Cossey “Minu lugu” – tegemist ühe transseksuaali elulooga, kes läbis edukalt soovahetusoperatsiooni ning on muuseas olnud Bondi-tüdruk ja töötanud modellina. Väga hea raamat on, ma olen selle isegi mitu korda läbi lugenud.

EDIT: Ja nüüd ei tea üks tšikk, mida tähendab sõna “bürokraatia”. Tule taevas appi!

EDIT 2: Ja mis te arvate, kes esimesena välja läks? Ei tasu transseksuaale drag queenideks sõimata! (mitte et väljahääletamisel miskit sellega oleks pistmist olnud, aga mina näen seda lihtsalt kui puhast karmat)

Või siis nii

Your result for The House, MD Personality Test…

Dr. Robert Chase

55% Eccentricity, 40% Confidence, 35% Kindness

Congratulations, you’re Dr. Robert Chase! You’re quite the complicated person. While you may seem like a perfectly normal extremely attractive person, there is far more to you than meets the eye. It’s quite likely that you’ve had some unusual experiences in your life, whether it be something along the lines of a stint in seminary school or something along the lines of S&M parties. You are rather insecure, and will often do things you don’t want to do to win the good favors of others. While you may seem nice enough, getting ahead and doing what’s best for yourself is usually more important to you than much else in life.

Take The House, MD Personality Test at HelloQuizzy

Muidu on üldiselt nii, et Chase meeldib mulle neist kõigist kõige vähem 😉 Ja päris NII ebakindel ma nüüd ka pole. Ma arvan 😀

Daki
juurest leidsin.

Avastusi kokandusrindel

Otsisin pelmeenisupi retsepti (ehkki ma kinnitasin Mehele, et pole mingit retsepti vaja, lihtsalt kartul-porgand ja maitseained) ja leidsin tikrikreemi oma 😀

Võite kolm korda arvata, kas me jõudsime Notting Hilli või mitte… Tõmbasime selle asemel hoopis portsu House‘i ja Amélie.

Amélie jäi pooleli, sest House’i isu oli liiga suur. See sarkasm, see iroonia… Midagi minu hingele. Pole ammu nii palju naerda saanud.

Scroll to Top