virin/urin

Päh

Avastasin veidi üle kuu aja tagasi Ökosahvri lehelt küpsetuspulbri, mida müüdi ilmselt lahtiselt, sest kirjas oli kilo hind. Olin rõõmust rõngas, sest tavapoe omas on kahjulik E-aine, aga mahepoodides olin senini sattunud vaid 4x25g pakendatud küpsetuspulbrile, mida ma ei ole nõus ostma ei idiootse ülepakendamise ega idiootselt väikese koguse ja sellest tulenevalt kalli hinna tõttu.

Ja otse loomulikult on see Ökosahvri oma nüüdseks läbi müüdud. URR. Ma ju võin loota, et ÄKKI Mahemarketis on ka, aga ma enda arust küsisin, kui viimati seal käisin ja siis olid ka ainult need totrad väiksed pakid. No see oli septembris, äkki on miskit muutunud.

Või siis pean ikka ise soodat ja sidrunhapet kokku segama hakkama. Ma kuskilt lugesin, et see ei toimivat nii efektiivselt, kui võiks… Blah.

Stress või

Ma siin miski hetk kurtsin ikaldust, no ei ole eriti paremaks läinud. Mitte et me kogu aeg tülitseks, aga pool ajast on ikaldus ja laste magama paneku aeg eriti. Olen kaks õhtut tahtnud kangesti magusast lohutust otsida, kuna aga küpsetada pole viitsinud ja rämpsu ostmise soovile olen siiani vastu pannud (okei, keegi ei viitsi lihtsalt sellise külmaga poodi minna :D), siis olen pidanud koduste vahenditega hakkama saama. Eile jõin õunamahla, täna näksisin kogemata ära peaaegu terve karbi idusid, no neid oli vist 300 g. Natuke sõid teised ka ja natuke on alles… Eile öösel sõime nagunii peaaegu sama palju otse purgist ära, ehkki kolmas päev sai alles täna täis.

Nii et vitamiinid peaks tulema ja mürgid mühinal väljuma või mis. Ma pole siiani leidnud infot selle kohta, mis siis saab, kui liiga palju idusid süüa. Kirjutatakse, et päeva norm on kaks supilusikatäit ja alguses rohkem ei soovitata, sest organism ei pruugi harjuda, aga meie Abikaasaga oleme algusest peale mõnuga suuremaid koguseid puukinud ja organism küll kuidagi ei protesteeri. Ehk siis on neid idusid vaja või mis, muidu ju hakkaks vastu… Kui lähtuda sellest, et keha ise oma vajadused ära tunneb.

Õhtusöögiks oli täna Steffani pizza (Abikaasa õde sai just sobival ajal autoga ära tuua, taksoga poleks küll raatsinud), sest motivatisoon kokata oli null. Homme äkki viitsib ära teha tatra, mis algselt täna plaanis – poes ju keegi ei käi, sest mingid varud on, piim tuuakse akna taha ja leiba küpsetan ise, seega esmavajadused on rahuldatud ja ilma hädavajaduseta oma nina uksest välja ei pista.

Ja kuradi kuradi külm on. Tuli kogu aeg all ja ikka külm. Lastetuba eriti. Ja nad ei saa üldse oma köhast-nohust jagu. Täna tõstsime voodid seina äärest toa keskele, panime seina alumisse äärde vatiteki, et see natuke külma kinni peaks, lastele kolm korda rohkem riideid ja kaks tekki… Võeh. Ma ei taha, et terve kuu selline oleks! Rõõmustan küll, et niigi kaua nii soe oli, aga nüüd on ekstra vastik. Ja ma luban, et niipea, kui võimalik, muretsen endale veel rohkem soojemaid riideid ja soojustame maja korralikult ära ja siis on kõik superluks. Aga kuni rahalised võimalused selleks puuduvad… Mnjah. Asjaolude sunnil, ma arvan, ma ehk VÕIN natuke külma üle vinguda. Ja ärge unustage, et mul pole üldse mingit rasva ümber liha, mis sooja hoiaks, kõhnade inimeste “rõõm”.

Rahuldavalt koristada ei jõua, süüa teha ei viitsi, töö otsimisele ei taha mitte mõeldagi. Tahaks, et suudaks päeva rahulikult õhtusse veeretada, ilma et pool ajast tülid ja kisa majas oleks, aga seda ka ei jõua.

Ma loodan, et nädalavahetus tuleb viljakas. Asjad PEAVAD paremaks minema!

PS. Pallide rindel – hetkel tase 113, Jaile on endiselt kunagi nii kättesaamatuna tundunud 117. tasemel, mis on Nadja sõnul nii kirves, et ilmselt paljud jätavad seal pooleli, aga tema tegi ära, krt, ja on juba 121 vms. Anti õnneks alles 109, väike edumaa tema ees veel on. Ja Morme on mulle veel ühe elu saatnud, mille saan enne magama minekut maha mängida 😛

Ikaldus

Ma katsun kogu aeg positiivne olla ja see lühikeste juppidena õnnestub ka, aga ikkagi on tunne, et me ei suuda ennast koos piisavalt kätte võtta ja üksi kätte võtmisest ei piisa… No lihtsalt ei jõua. Ja ma siinkohal ei süüdista Abikaasat ega midagi, me mõlemad oleme sellised pooletoobised. Mulle muidugi tundub, et mina pingutan palju rohkem, aga vahepeal lihtsalt ei jõua ja siis olen ise täpselt sama väljakannatamatu, nii et pada sõimab katelt.

Oleme terve perega haiglased. Kõigil on nohu, Plikal jube köha, minul ja Poisil väiksem köha, lastel on silmad lägased, aga õnneks mitte nii jõhkralt, et korraliku silmapõletiku mõõdu välja annaks, ehk ikka läheb paremaks, mitte hullemaks. Plikal tuli pühapäeva õhtul 38.4 palavik, mis järgmiseks päevaks sama järsku kadunud oli – ise arvan, et lasteaia kartuses. Abikaasal on kurguvalu, meil mõlemal on eile ja täna nii väsinud olemine olnud, et midagi asjalikku teha ei jõua. Pidevalt on nii, et kui üks suudab rahulik olla, siis teine on ikka täiega närvis.

Abikaasal on see nädal puhkus ja tunne on selline, et oleme enamik ajast maha kraagelnud. Homme õhtul läheb ta ära ja tuleb siis tagasi alles esmaspäeva õhtupoolikul, ma kohe üldse ei oota seda lastega üksi olemist, ema on ka samal ajal Tartus, eriti halb variant. Kui kõik oleks terved ja rõõmsad, saaksime suurepäraselt hakkama, aga praeguses seisus… Võeh. Tõsi on aga ka see, et Abikaasa pole saanud hirmammu sõpradel külas käia ja ma isegi tahan minna varsti nädalavahetuseks üksinda Tallinnasse, nii et kõik on väga aus ja õiglane. Pean hakkama saama 😀 No Kaidi lubas laupäeval külla tulla, ehk saan veel külalisi skoorida, siis lendab aeg kiiremini. Ja no võib ju loota, et oleme selle ajaga kõik juba tervemad ka.

Pallidega on ka ikaldus. Nadja läks minust eile KAHEKSA taset ette (ma parem ei loe, palju neid nüüdseks on) ja nüüdseks on Anti ka juba jälle ees. Mina istun endiselt 85. tasemel NAGU MINGI LOLL, ära tehtud ei saa. Motivatsioon langeb kolinal 😛 Pallid kusjuures olidki ainus põhjus, miks seda postitust kirjutama hakkasin, no nii südame tegi täis. Ja kui ma juba virisemas olen, siis mõtlesin kõik muud virisemised ka ära viriseda.

Okei, sai vist nüüd piisavalt 😀 Ehk suudan nüüd positiivseid mõtteid edasi mõelda, ainult siis on lootust, et asi päriselt paremaks läheb.

Kuradi uuendused keeravad kõik tuksi

Appi, kui tige ma praegu olen. MITTE MIDAGI ei saa enam uuendada, KÕIK toob jama kaela.

Kõik, mida ma tahan, on see, et suhtlusprogrammid nagu Skype ja MSN käivituksid automaatselt ja püsiksid tagaplaanil. Et oleksin kogu aeg automaatselt sisse logitud ja teistele kättesaadav, aga et mingid aknad ei tilbendaks pidevalt ees.

See kõige uuem MSN, 2011 või mistand ongi, on mu meelest puhas porr – korra isegi proovisin, aga võtsin kohe 2009 tagasi. Kui nüüd suvel uue läppari sain, oli 2011 versioon juba peal ja ma nägin ränka vaeva, et seda maha ja vanem peale saada, mingid probleemid olid, ei tahtnud üldse vanemat installida, lõpuks ikka kuidagi sain.

No see idiootsus nagunii, et alates Vistast on vaikimisi seaded sellised, et kui oled MSNi sisse logitud, siis tilbendab eraldi aken kogu aeg taskbaril, kui see kinni panna, oled välja logitud, kui tahad kontaktide akna lahti teha, on taskbaril juba kaks rõvedust. See on mul ammu peas, et tuleb võtta properties -> compability -> win XP ja siis on jälle normaalne, nii et on vaid ikoon all paremas nurgas.

Kui millalgi Skype’i pakutud uuenduse vastu võtsin, ei läinud Skype enam automaatselt käima. Proovisin sadat eri varianti, igasugu vanemaid versioone, ei miskit. Andsin alla ja nüüd ongi nii, et automaatselt sisse ei logi, kui tahan, siis Windows küsib luba ja ma panen yes ja tuleb lahti. Kuna ma ise kasutan Skype’i väga harva, siis leppisin paratamatusega ja ei viitsinud edasi tegeleda – mis siis, et on inimesi, kes MSNi ei kasuta ja kellele ma eelistaks ka lihtsalt kättesaadav olla.

Nojah, täna installisin lõpuks ära Messenger Plusi uuenduse, olen seda mitu kuud edasi lükanud. No ja mis te arvate??? Esiteks tilbendasid need rõvedad aknad jälle ees, sellest sain kergesti lahti. Aga MSN EI AVANE ENAM AUTOMAATSELT!!! No TRA ma ütlen, päriselt ka. Võtsin Messenger Plusi üldse maha, IKKA ei avane automaatselt. Küsib samamoodi luba nagu Skype’gi. Kiire googeldamine pakkus esmapilgul lahenduseks: installi uuem MSN, see peaks aitama. TÄNAN, EI!

Ma nagu mäletan, et ma saaks vist mingid seaded nii ära muuta, et Windows enam mitte millegi puhul luba ei küsi ja kõik mured oleks automaatselt lahendatud. Aga seda ma ka ei taha, ta võiks ju küsida. MÕTTEKATE asjade puhul. Mitte faking MSNi ja Skype’i puhul.

Nojah. Ma olen liiga närvis, et viitsida MSN maha installida, kuskilt 2009 versioon skoorida, et see uuesti peale panna ja LOOTA, et ehk probleem kaob. Miks kuradi pärast ma pidin selle lollaka uuenduse ära tegema, ah?? Oeh.

Miks ma üldse Messenger Plusi kasutan? Mulle meeldib selle chat logide salvestamise stiil  tunduvalt rohkem. Mul käib MSNis tohutu infovahetus ja ikka on vahel vaja midagi järele vaadata, noid faile on kergem lugeda kui MSNi enda salvestusi. Teiseks saab Messenger Plusiga kolm korda pikemat juttu kirjutada ühte kasti, mis on kah mugav. Ühesõnaga kena lisa, mis ennast igati ära tasub, aga jah, nüüd siis selline jama.

Ma olen VÄGA tige. Loodetavasti loeb mu kurja urinat mõni IT guru, kes mu jamadele väga lihtsat lahendust teab. Ma OMETIGI ei pea edaspidi MSNi KÄSITSI sisse logima hakkama???

Scroll to Top