virin/urin

Nutikad probleemid

Nutitelefonide rindel on ikaldus. Valisin välja Digi testivõitja, ülimalt hea hinnaga nunnu punase LG P500. Otse loomulikult on Elisas ainult veinipunane ja hõbedane, minu lemmikpunane on vaid Tele2-s. Nende kliendihind kohe välja ostes on €99, mis oleks superluks – kõigi operaatorite SIMid sobivad jne, Abikaasa ema on klient kah, AGA sellega kaasneb 18 kuud leping (mis oleks okei, sest ema nagunii ei taha operaatorit vahetada) JA paketivahetus, aga Abikaasa ema oma 5110-le nutikat paketti kohe kindlasti ei taha. Ja KRT, jõulude ajal olla olnud võimalus ka ilma paketivahetuseta, nüüd enam mitte.

Ühesõnaga ainus variant see punane telefon saada on kas liituda Tele2-ga (hoolimata vastumeelsusest kaalusin korra, aga ei ole mõtet, seal on kehvemad paketid mu jaoks) või osta see täishinnaga, mis on €169. Elisas on kliendihind €120 ja see on veel järelmaksuga, kaks aastat €5 kuus… Ja mobiilse netiga polegi muud varianti, kui piiramatu €5 eest kuus, mingit mahupõhist värki pole.

Ühesõnaga kas ma nüüd maksan selle €169 ja edaspidi €5 suuremaid arveid? Kas on mõtet? No tegelikult, kui ma telefoni saba ja sarvedega välja ostan, ei ole neti juurde võtmine kohustuslik ja ma võin esialgu kodust wifit ka ju kasutada, mobiilineti võtta hiljem, kui liikuvamaks muutun. Või noh, ega see €5 ju miski suur raha pole… Või kas üldse peaks midagi võtma, ma panin oma vanale telefonile kummi ümber, see hoiab korpuse ilusti koos ja enam ei jupsi miski, ainult et see kumm on KOLE ja ma olin ju nii põhjaliku eeltöö teinud ja oma nunnu välja valinud ja see on ju Digi testivõitja ja nii soodne… Paraku jah, olin selle €99/120 mõttega juba ära harjunud ja €169 tundub nüüd röögatult kallis, ehkki on tegelt miskine 2600 krooni vist, mis on ju ühe nutika telefoni eest üsna nohu.

Ühesõnaga ma nüüd ei teagi. Jätaks ostmata, aga varsti kaob see mudel täiesti müügilt ja kes teab, millal siis nii hea hinna ja kvaliteedi suhtega ja NUNNU telefoni leiab. Ja mu vana telefon võib siiski iga hetk otsad anda….

Mh.

Aeg lendab

Avastasin, et pole juba viis päeva miskit kirjutanud. No päriselt ka, see lasteaias käimine kurnab mind sama palju kui Plikat. Või rohkemgi 😛 MINUL on veel raskem harjuda selle varase tõusmisega. Kell kaheksa peame ära minema, enne seda mina süüa ei suuda – pole esiteks isu ja teiseks ma vihkan kiirustades söömist. Aga see pole ka kuigi hea lahendus, et sööngi hommikust alles kell üks, kui lapsed on magama pandud.

Kodused rutiinid on sassis. Koristada, nõusid ja pesu pesta ei viitsi ja ei jõua. Pool ajast vedelen diivanil ja tukun. Kõige raskem on sundida ennast õhtul normaalsel ajal magama minema. Aga noo, ma teen edusamme. üks päev neli (no see oli isegi minu puhul ekstreem), siis kolm, siis kaks, eile juba enne kella ühte. Täna siis katsun kesköö paiku ja homme üksteist, siis peaks une pikkus piisav olema 😀

Aga oma aega mul ju nii õieti ei jäägi. Ja blogi kolimisega ma ka siiski uueks aastaks ühele poole ei saa. Tegelesin asjaga liiga palju, väsisin üldiselt üle, nüüd lihtsalt ei tee mitte midagi, ignoreerin teemat. Panin uueks tähtajaks 25. jaanuar, aga see eeldaks, et ma siiski asjaga tegeleks. Üle kahe aasta on veel üle vaadata.

Lähen vist viskan nüüd hoopis pikali. Pesu pesemise võib homsesse lükata, koristamine on üle tähtsustatud ja süüa teha saab loodetavasti õhtul koos Abikaasaga. Näis, mis ma lastele annan, kui nad ärkavad. Kama maitseb ju kah hästi. Ja viimased õunad on veel alles.

WTF???

Ma refreshisin täna terve päeva torrentit ja ootasin, millal lõpuks modellide finaal üles saab. Noh, sai. Vaatasin ära. Võitja oli see, kes ma arvasin, et võidab, ehkki isiklikus plaanis meeldis üks teine isegi rohkem.

AGA. No see oli ikka täiesti uskumatu, mis jama seal toimus. Ma ei saa ju öelda, mis, see oleks spoiler. Ma veetsin pärast finaali lõppu vähemalt pool tundi googeldades ja kuulujutte lugedes, et aru saada, mis põhjus sel kõigel oli. Minu meelest on arvestatavaid variante kaks, ülejäänud spekulatsioonid olid minu jaoks liialt ebausutavad. Siiralt loodan, et tõde tuleb ikka välja. Praegu on ikka väga häiriv…

Anna kannatust

Ma ei saa aru, kas see magama panemise jama ka kunagi lõppeb. Ma ei saa aru, miks seda kunagi minuga pole. Ma ei saa aru, miks mina olen ikkagi enamasti see, kes peab seda jama klaarima. No kurat võtaks!

Kui Abikaasat kodus pole, panen mina Plikat magama. Kui ma Poisile tissi annan, mängib Plika elutoas nende asjadega, mida venna ärkveloleku ajal eriti kätte ei anta – saab rahus voolida või joonistada, ilma et keegi plastiliini/vildikaid käest kisuks. Siis panen Poisi voodisse ja tulen Plika juurde. Lasen tal veel tibake mängida, pigem mängu ära lõpetada… Siis peseme hambad, paneme pidžaama selga, Plika läheb voodisse, laulan talle kaks laulu ja kõik – tihti ta räägib ja laulab seal omaette veel pool tundi, aga siis jääb magama.

Jah, muidugi ta lollitab minuga ka. Enamik ajast ma lihtsalt suunan ta sellest eemale, vahel, kui ta aga ei lõpeta või mul kannatust vähem, siis läheb asi kurjemaks – tõstan häält ja tülitseme natuke, halvemal juhul tassin ta üsna konkreetselt vannitoast ära või topin kasvõi vägisi pidžaama selga. Aga need tülid on kiired mööduma – lepime ära ja tegutseme sõbralikult edasi.

Kui Abikaasa Plikat magama paneb, siis on pool ajast mingi jama. Plika lollitab poole rohkem ja meil on sellest lõpuks täiega kopp ees. Ma ei tea, milles asi on… Ma ei taha Abikaasa tegutsemist kuidagi maha teha. Täna ta oli pikalt väga kannatlik, sai küll paar korda pahaseks, aga suutis ennast siiski üsna hästi valitseda. Lõppes see aga paraku nii, et ta pani Plika voodisse ja läks ise ka magama, sest oli väga väsinud – Plika aga hakkas edasi jaurama. Jonnis, nuttis, tuli toast välja, tahtis issi kaissu, tegi maailmatuma suure probleemi sellest, et Abikaasa talle ei laulnud (neil oli kokkulepe, et kolm laulu, aga jah, Abikaasa ei saanudki laulda, sest Plika ainult virises voodis – sai talle mitu korda öeldud, et laulud tulevad ainult siis, kui ta neid vaikselt kuulab).

Pärast sadat idiootsust ja lõputut kisa jäi Plika nüüd lõpuks vait. Leidis veel viimase põhjuse jorisemiseks – võtsin talt klambrid peast ära (enne ta ei lubanud, hiljem oli probleem – tüüpiline, eks), rahu sai majja. Kohe jääb magama, kindel see. Aga kell on peaaegu üksteist!!!

Nojah, veerand kümne paiku hakkas Abikaasa teda magama panema, aga siis oli vaja Plikal hammastepesu ajal lollitada, siis keeldus pidžaamapluusi selga panemast, siis tahtis vett juua, siis selle asemel hoopis piima ja pannkooki ka kõrvale, sest tema on näljane – pärast pidi uuesti hambaid pesema, lõpuks voodisse mineku peale ikka kisa lahti… ARGH.

Minu ainus mõte on see, et minu reeglid on konkreetsemad ja paremini paigas – Plika teab täpselt, et pole mõtetki midagi proovida, nii on ja jääb. Aga Abikaasa on paindlikum, võtab vabamalt. Ja Plika kasutab seda täiega ära.

Mul pole Abikaasale tegelikult hetkel ühtki etteheidet – pärast meie viimast suurt tüli (mis sai ka alguse just Plika magama panemise jamast) ja asjade selgeks rääkimist on ta vägagi kannatlik olnud ja endast kõik andnud. täna ta oli tõesti väsinud, ma sain aru, võtsin üle… Aga kurat, minul INIMESENA on ikkagi kõrini. Ma tahan, et Plika läheks õhtuti normaalsel ajal ilma virinata magama. Meil on Abikaasaga kokkulepe, et viis õhtut nädalas paneb Plikat magama tema (kaks õhtut tuleb tavaliselt nagunii nädalas ära, kus teda üldse pole, praegu tihti rohkemgi) – ta ju näeb lapsi tunduvalt vähem kui mina, see on ainult õiglane. Ja no kui Abikaasa kodus on, siis Plika tahabki temaga minna. Aga ma tahan, et MINA ei peaks siis sel ajal muretsema! Tahan, et saaksin sel ajal, kui nemad kahekesi õhtuseid toimetusi toimetavad, rahulikult omi asju teha. Pool ajast pean ma aga kuulama kisa, palvetama, et Abikaasa suudaks rahulikuks jääda ja Plikat taltsutada… Et ta ikka lõpuni vastu peaks ja mina ei peaks tulema olukorda siluma.

Ühesõnaga mina ikkagi ei oska mitte midagi teha. Abikaasa peab tegema. Ja kuni ta ei tee, seni ma olen lihtsalt frustreeritud ja häiritud. Ja ta ise teab ka, et rohkem konkreetsust ja kannatlikkust on vaja, aga ometi see siiani eriti ei toimi…

Igal õhtul muidugi pole probleeme. Aga LIIGA tihti.

Peaks edaspidi oma läpakaga magamistuppa sulguma, mitte elutoas “asja keskel” istuma. Igal õhtul Abikaasale vaikselt meelde tuletama, et konkreetsus ja kannatlikkus, iga hinna eest. Siis lihtsalt lahkuma ja laskma neil isekeskis toimetada. Sest tegelikult, eks, see pole minu mure. Abikaasa peab ennast kehtestama.

Ühesõnaga jah… Edaspidi hoian kohe täitsa eemale. Ehk see mõjub kuidagi.

Peatage rong, ma tahan maha minna!

Huvitav, kui see blogi kolimise mõte oleks mul varem tulnud, kas ma siis oleks ilusti iga päev oma väiksema arvu postitusi ära kontrollinud või ikka luuserdanud ja viimasel minutil rabanud?

Olen maininud, et tänu laiskusele sai päevasest 30-st postitusest 50. See on vabalt tehtav, kui mul on tavaline kodune päev… Aga kui mul on mingit pikemat käimist – kolmapäeval käisime ema ja oma perega termides, täna Plikaga lasteaias – siis läheb asi käest ära. Siis kuhjuvad kodused kohustused, mis tuleb ära teha ja blogiga tegeleda lihtsalt ei jõua.

Nii ma siis üritangi järgmisel päeval tagantjärele rohkem teha. Või parematel päevadel igaks juhuks ette teha. Vahepeal jäin mitu korda normist maha, nii et arvestamine oli täitsa sassis, nüüd siis arvutasin uuesti ja värske tulemuse järgi on mul tänane päevanorm täitsa tegemata. Mitte et ma poleks tervet õhtut blogi taga istunud 😛 Järelikult likvideerisin siiani vanu võlgu.

Nojaa, aga öö on ju! Magama peaks minema! Äkki suudan nädalavahetusel järje peale saada – Abikaasa on kodus ja meil on kokkulepe, et mina olen aasta lõpuni tema rohke tööl olemise suhtes kannatlik, tema minu rohke arvutis istumise suhtes. Just sel ajal, kui tema ka kodus on – kui ma lastega üksi olen, siis nagunii eriti arvutis olla ei saa.

Ja tõesti, see on mulle oluline. Nii tohutult oluline, et ma saaks aasta lõpuks omadega ühele poole. Kuu aega veel, ma pean vastu 😀 Iseenesest on seda kõike väga lahe teha, ainult et jah, aega võiks kaks-kolm korda rohkem olla.

Peale regulaarse kontrolli on välimuse tuunimine alles poole peal. Igiammu MrsB-lt abi paludes jäi asi selle taha, et ta ei saanud mingeid asju muuta, kuskilt sügavamalt on vaja kõigepealt midagi lubada, Abikaasa peaks sellega tegelema… Aga ma pole viitsinud teda ahistada. Tundus, et aega on maa ja ilm… Nüüd on ainult kuu 😀

Aga küll saab. Peab jõudma! Minu suur aastalõpuprojekt.

Scroll to Top