virin/urin

Motivatsioonipuudus

Ma ei suuda sundida ennast lastega õue minema, kui on nii külm ja hall. Ma lihtsalt ei taha! Poiss magab nagunii veel lõunauned õues, seega tema värske õhu normiga on okei. Plika seevastu…

No on lihtsalt kuidagi nii läinud, et kunagi oli soe ja sai käidud, siis olid pikalt taudid-köhad-nohud ja nüüd on ilm nii vastik. Päikeselistel päevadel pole mingil põhjusel saanud minna, nüüd siis saaks, aga EI TAHA ju. Soojas toas olla on palju mõnusam 🙁

Oleks, et Plika hullult nuruks, et tema tahab õue – kui ma küsin, siis ta vastab pigem, et ei taha minna. Aga ilmselgelt olen mina ema ja ma ei peaks mitte küsima, vaid ütlema – nii, nüüd läheme õue. Sest värsket õhku ja karastust on ju vaja.

Kui Plika lasteaias käiks, oleks mure kohe lahendatud 😛 Meile pakuti hiljuti kohta Raekülla, ei võtnud, kodulähedases oleme järjekorras esimesed ja kohe, kui mõni koht vabaneb, on see meie. Keset aastat sellised asjad aga eriti tihti ei juhtu. Hea küll, pole mingit mõtet rääkida sellest, mis oleks, kui… See koht tuleb täpselt siis, kui tulema peab!

Tuleks lumi maha, see motiveeriks veidi. Suur ikaldus on ka see, et mul pole endiselt sooje pükse. Tõele au andes pole küll jõudnud veel proovida kombinatsiooni villased retuusid + teksad, praeguse paari miinuskraadiga peaks sellest ju teoreetiliselt piisama. Suusapükse olen küsinud Rademarist ja seal POLE MITTE MIDAGI. Tähendab siis, selliseid, mis mulle pikkuselt sobiks. Isegi meeste omi mitte.

Mõtlen, et peaks vist ikka õmmelda laskma. Mitte suusapüksid, aga lihtsalt mingid soojad voodriga püksid. Aga mis materjalist need olema peaks? Et peaks tuult ja annaks sooja, ei oleks kaalult liiga rasked ja sellise üldisema välimusega, et sobiks nii viisaka kui vabama stiiliga. Kas selliseid üldse saaks? 😀 Keeruline.

Tüütus kuubis

Ma tunnen oma vanast fotokast puudust.

Mulle meeldib, et piltidel ja videol on tunduvalt parem resolutsioon, aga…

Casio oli mul 99% ajast auto peal ja tegi suurepäraseid pilte. Canoni auto on veidram, vahel on pildid kuidagi alavalgustatud, ääred kõik tumedad.

Ja kui Canon on auto peal, pole võimalik välgu seadeid muuta (auto asemel sundvälk panna või üldse ära keelata), see on äärmiselt tüütu.

Pildistamise kiirus oli mu meelest Casiol veidi parem, ehkki Canon pole kaugeltki aeglane.

Nuppude asetus meeldis ka Casiol rohkem. Ok, see on Canonil küll mõnus, et videot saab ühe nupuvajutusega teha, Casiol pidin video valikut kuskilt menüüst otsima.

Ja videod on kuradi mov-formaadis, see on suurim feil. Vanasti oli Canonil avi, oli ju??? No ja Windows Movie Maker ei tunnista mov-faile, nii et ma pean hakkama neid konvertima. Ja ma olen katsetanud umbes kolme väidetavalt tasuta konverterit, aga kaks neist tahtsid erinevatel põhjustel raha saada ja kolmanda kohta ütles viirusetõrje potentially unsafe. Selle koha peal sai kopp ette, video jäigi konvertimata, tulin hoopis blogisse vinguma 😛

Pea kah valutab, lähen parem ära magama.

Hakkab juba ära tüütama

Seletage mulle, kuidas on võimalik, et kuni 25-aastaseks saamiseni ei mäleta ma oma teadlikust elust mitte ühtki kõhuhäda ja nüüd on järsku igal aastal mingid jamad? Ma ei viitsi linke juurde otsida, aga 25. sünnipäeval lõpetasin kõhuviirusega haiglas, kuu enne Poisi sündi samamoodi… Ja millalgi pärast Poisi sündi oli ka, siis õnneks sain kodus hakkama.

Ja eile jälle. No seekord ma tõesti arvan, et äkki polnud viirus, vaid toidumürgitus, sees hakkas keerama õige pea pärast seda, kui olin söönud taldrikutäie lõhesaiu. Õhtuni oli pooletoobine olemine, kaks korda oksendasin, vahepeal niutsusin, sest nii kehv oli olla. Plika ei tahtnud magama jääda ja ajas oma nutuga Poisi ka üles, minul oli nii paha, et ei julgenud vannitoast kaugemale minna, Abikaasa oli nagunii terve nädalavahetuse haige, õhtuks väsinud ja tüdinud, ei suutnud ka laste kisa peale rahulikuks jääda… Üleüldine hädaorg ühesõnaga.

Lõpuks istusime lastega keskööl köögi põrandal ja sõime külmutatud mustikaid. Need on alati kindel variant, millega lapsi rahustada 😀

Õnneks jäid lapsed lõpuks siiski magama ja mina sain ka magada, täna olen lihtsalt hirmus väsinud ja õõnes tunne on, aga süda enam paha ei ole ja toit püsib sees. Abikaasa sai hommikupooliku vabaks võtta, tegeles lastega ja keetis mulle mustikakisselli, ema viis Plika päevaks enda poole, mina peamiselt magasin, nüüd õhtul on Abikaasa küll jälle tööl, aga ema jäi nii kauaks siia, kuni lapsed magama sain.

Seda ma küll ei tea, kuidas ma siis oleks hakkama saanud, kui nii palju abilisi poleks olnud. Nii et tegelikult on kõik ju ikkagi väga hästi 🙂

Karmid normid

Kui ma blogi kolimisega ühele poole sain, arvutasin välja, et pean päevas vaatama üle 30 postitust, siis saan uue aasta alguseks valmis. Noo, vahepeal ma ei tegelenud mitu nädalat asjaga üldse ja nüüd, kus ma lõpuks uue hooga ette võtsin, on päevanormiks juba 40 postitust. Ja siis on veel “üle” 160 postitust, mis tuleb 10-20 kaupa lisaks päevanormile juurde teha.

Fotomajandus on kohutavalt aeganõudev, sest WP-s pole Bloggeri võimalust palju pilte korraga üles panna, et neile hiljem jutt vahele kirjutada. Saab kõik korraga üles laadida, jaa, aga siis peab neid sealt galeriist ikkagi ühekaupa postitusse lisama. Ühesõnaga eile istusin ma Pariisi postituse saja pildi otsas NAGU MINGI LOLL (tervitusi Daki naabrinasele :D), kulutasin kogu sellele kammaljaale mitu tundi ja kokku sain tehtud vaid 16 postitust 40-st.

Täna vaatasin üle need, mis eile tegemata jäid… Siis tänased… Ja siis veel 20 tükki. Nii et olen jälle järjel ja lisapostituste arv on kahanenud 140-ni. No lihtsalt hea rahulik periood oli, minimaalselt fotosid. Kolm postitust veel, siis jõuan 2008. aastani.

Selline tunne on, nagu sess oleks. Ootan uut aastat!

Elektrikütte “rõõmud”

Meil on nüüd umbes kuu aega olnud lastetoas 2500W õliradikas, pole seda küll täisvõimsusel kasutanud – seal on kaks nuppu, millest üks 1000W, teine 1500W, kui mõlemad sisse lülitatud, siis kokku 2500W. Meile on siiani 1000W nupust piisanud, ilmad ju veel soojad.

Päevasel ajal on radikas pool ajast väljas, öösel sees. Päeval lihtsalt kütame pliiti, selle soojus ulatub ikka lastetuppa ka. Öösel seevastu läheks ilma radikata väga külmaks.

Sain just elektriarve kätte, senise ~200kWh ja ~€20 asemel on nüüd 500kWh ja €50. Ja see oli kõigest oktoober!

Ütleme nii, et ma ei oota talve 😀

Mõtlen, et peaks vist paketi ära vahetama – kuna radikas töötab öösel rohkem kui päeval, kuluks öine soodsam hind ilmselt ära. Üritasin Eesti Energia kodulehel mingit kalkulaatorit kasutada – kui öine energiatarbimine oleks 40%, oleks hind pakettidel üsna sama, aga 50% juures on öine juba soodsam.

nii et lähen vist iseteenindusse kodu1 kodu2 vastu vahetama. ja hakkan pesupesemist nädalavahetusele sättima 😛

Scroll to Top