virin/urin

Mida tehakse lennukisse unustatud asjadega?

Kui me sügisel siia lendasime, unustasin oma mantli lennukisse. Märkasin seda üsna varsti, kurtsin oma muret esimesele ettejuhtuvale lennujaamatöötajale, kes näitas mulle kätte õige leti, kus oma mure ära kurta (tulime Estonian Airiga, SASi lett oli vist) – pidime tunnikese ootama, sain oma mantli ilusti kätte. Nad vist helistasid ja said teada, et mantel on leitud, aga too hetk polnud kedagi lennuki juurest tulemas… Seega käisime söömas ja tegime aega parajaks, hiljem oli mantel ilusti letti ära toodud. No midagi sellist, täpsemalt ei mäleta.

Eile palus abi sõber, kes hommikul Norrast Londonisse lendas ja oma raamatu istme ette sahtlisse unustas. Raamatust, eks, oleks suva, aga raamatu vahel oli tema varsti sündiva esimese lapse UH pilt, mis on juba hoopis teine asi. Oli ka lennujaamast küsinud, aga teda saadeti vaid ühest kohast teise ning abi kuskilt ei saanud. Inglise keele oskus on tal võrdlemisi napp, aga usun, et probleemi seletas siiski arusaadavalt ära. Nii palju, kui aru sain, siis Norwegianil polnud ühtki taolist letti, kust abi paluma minna, ühesõnaga anti talle mingi UK number, kuhu pärast keskpäeva helistada, kust siis pidavat saama infot unustatud asjade kohta. Keskpäevani oli veel mitu tundi aega, enne seda oli tal võimalus vaid otse lennufirmasse helistada, aga seal ei võtnud keegi vastu. Arusaadavalt oli kõige suurem lootus raamatut tagasi saada kohe sealsamas lennujaamas, kuni lennuk polnud veel minema lennanud…

Nojah, s*ttagi. Polnud teha muud, kui helistada pärast keskpäeva tollel lennujaama numbril. Lubasin seda lahkesti teha. Otse loomulikult polnud neile raamatut toodud. Arvati, et võin järgmine päev veel helistada ja otse lennufirmasse ka proovida.

Tahtsin lennufirmasse meili saata, aga neil raibetel ongi ju ainult telefoninumbrid kontaktide all. Kell oli viis läbi, helistada enam ei saanud.

Helistasin siis täna kindluse mõttes kõigepealt uuesti lennujaama. Raamatut endiselt polnud. See tädike aga ütles, et enne väljumist tehakse lennuk korda ja kõik maha jäetud asjad antakse lennujaama, nii et pole eriti võimalust, et see lennukiga tagasi läheks.

Noo, helistasin igaks juhuks lennufirmasse ka, neil oli UK kontaktnumber täitsa olemas. Rääkisin esimesele jutu ära, suunati edasi. Istusin p*rsetäie aega muusikat kuulates ooteliinil, õnneks oli tavaline lauatelefon ja mul odav teenusepakkuja, 5p eest minutis võisin ju nats muusikat kuulata. Lõpuks sain oma jutu jälle ära räägitud, sealne tädike kinnitas ka, et lennuk koristatakse enne väljumist ära ja kõik maha unustatud asjad jäetakse lennujaama. Andis mulle küll ka mingi Norra numbri, aga arvas ise ka, et pole mõtet sinna helistada, kui ma olen juba UK lennujaamast küsinud ja seal pole.

Küsisin siis, mis sellest raamatust saada võis – kas on võimalik, et visati lihtsalt ära. Tema väitis, et äkki keegi teine inimene võttis endale. No blin. See pole ju võimalik, sest kõik inimesed läksid lennukist maha, ainult töötajad jäid peale. Töötajad, kes pidid lennuki enne uuesti väljumist ära koristama ja kõik ununenud asjad lennujaama jätma… Ja ma olen 100% kindel, et ükski neist ei tahtnud seda eestikeelset raamatut endale.

Minu meelest peaks igasugu leitud asjade puhul olema mingisugune kindel aeg, kuni neid alles hoitakse. Pole ju nii, et lihtsalt viskad minema. No vähemalt paar nädalat võiks ikka hoida, äkki inimene tuleb küsima. Samas, võõrkeelne raamat, raamatuid ikka jäetakse maha, kui läbi saavad, mõnedel on see kombeks. Kui vahele ei vaadanud ja pilti ei näinud, siis äkki tõesti viskasid lihtsalt ära?

Mul on lihtsalt sõbrast nii kahju – tean, mida ise tunneksin, kui oleks niiviisi Plika esimese UH foto ära kaotanud. Tahaks teda veel kuidagi aidata, aga antud asjaoludel tundub, et pole küll mõtet hakata orrasse helistamisele raha kulutama, kuna nii lennujaama kui lennufirma UK esinduse töötajad arvasid, et kui seda raamatut lennujaamas pole, siis seda enam kuidagi tagasi ei saagi.

Masendav.

Eesti võlud ja valud

Nonoh, pannes kirja plusse-miinuseid ära kolimise asjus, sai London just Eesti uudiseid lugedes ühe rasvase plussi juurde.

Ma olin täiesti unustanud Eesti suvede suurima nuhtluse – SÄÄSED. Krt, eelmine suvel oli neid üle mõistuse palju, see aasta siis jälle? EI TAHA!

Argh.

Häda ja viletsus

Ma olen viimased paar aastat tellinud oma läätsed ühelt odavalt UK lehelt – see on tegelikult Rootsi firma, aga Eestisse tellida millegipärast ei saa. Tellisin enne Plika sündi Eestisse kolides sihukese varu, et siiani jätkus, nüüd on aga viimased silmas. Eestis on hinnad mitu korda kallimad.

Nojah, nüüd ma vaatasin, et kuuene karp ei maksa enam £30, vaid £45. Lähemal uurimisel selgus, et tegu on uuendatud versiooniga, Ciba Vision Air Optix Day & Night Aqua (vanasti Aquat lõpus polnud), peaks olema mingi parem süsteem, aga arvustuses tehakse uusi rämedalt maha. Seega – uusi ei julge tellida, kolmandiku võrra rohkem maksta nagunii ei taha.

Põhimõtteliselt on mul nüüd kaks varianti – kas proovida mingeid muid läätsi, mida kuu aega järjest silmas hoida võib või otsida kuskilt praeguste vana varianti. Pure Visioni saaks 6 tk £31 eest, oma vanad kõige odavamalt £40 eest. Ma kohe ei teagi. Uusi ei julgeks mingil juhul aasta varu ette tellida, tahaks kõigepealt katsetada. Arvustused on ka nii ja naa… Ilmselt oleks targem siiski vanad tellida, mis siis, et väheke kallimalt. Vähemalt on garanteeritud sobivus. Lõppeks pole ju £10/180 kr kuue läätse pealt lisaks maksta ju nii hull… Ilmselt parem variant, kui hakata uutega katsetama.

Vaatasin Norman Optika kodulehelt järele, seal maksab 6 läätse endiselt 1800 kr ehk £100. Absurd! Otsustatud, tellin tolle £40 variandi. Õigemini õeke uurib praegu Rootsi lehti, ehk saab väheke odavamalt, siis tellingi siit.

Kunagi, kui olen poisi imetamise lõpetanud, tahaks ammu planeeritud opi ka lõpuks ära teha… Kui mul siis muidugi 38k kuskilt võtta on. Tea, kas masu silmaopi hindu alla ei aja?

EDIT: Rents juhtis mu tähelepanu Eesti oma lehele lenses.ee, kus hinnad ka palju soodsamad, kui poes – sellest ei teadnud ma midagi. Minu läätsed paistavad seal paraku ka uuem versioon olevat – nimes Aqua pole, toote paki pildil aga küll. No ja igatahes on UK-s veidi odavam. Igaks juhuks peaksin ilmselt enne tellimist üle küsima, ega nemad ka vana nime all uut varianti ei müü.

EDIT 2: Odaval Rootsi lehel olid halvad arvustused, nii et sealt ei telli. Leidsin ühe sutsu odavama UK lehe, kus 3 tk maksab £18.99 (vs too esimene variant 6 tk £40). Saatsin meili, et saada kinnitust, kas tegu on ikka kindlasti vanema variandiga – kui on, tellin sealt. Odavamalt ei tundu kuskilt saavat 🙂

Viige see tuhk minema!!!

Maris ei teadnud täna viimse hetkeni, kas tema lend läheb või mitte. Õnneks siiski läks, eriti palju ei hilinenud ka.

AGA… Olevat ennustatud täna õhtust-homsest pooleks nädalaks kuni nädalaks UK õhuruumi kohale paksu tuhapilve. Palvetage nüüd kõik, et see ennustus vale oleks, ma PEAN ülehomme Rootsi saama ja nädala pärast koju tagasi!!! Niuks…

Oeh

Pärast mõni aeg kestnud eBay maratoni sattusin pangaarvet vaatama ja avastasin, et see on kohe-kohe miinusesse minemas. Ise olin arvestanud, et saan umbes-täpselt hakkama, aga ju siis tuli mõni asi juurde või läks mõni asi kallimaks. Ja mõned asjad on muidugi veel. Mis teha, kui Primarkis näiteks hetkel sukkpükse ei müüda, sest pole hooaeg. Või kui üks imearmas müts, mida mul Plikale vaja oli, läks kallimaks, kui ma arvestasin.

Igatahes tuli mul masendus. Pole konkreetselt isegi millelegi ebavajalikule kulutanud, kui nunnufaktor välja arvata – ehk siis ostnud vajalikke asju, mille eest olin välimuse tõttu nõus rohkem maksma, kui kõige odavamast kohast saaks. Ja tegelikult pole need summad üldsegi eriti palju suuremad – olen kindel, et Resti poodides oleks ikka kallim olnud, enamikes siinsetes kah 🙂 Aga mina, ihnur, võrdlen ju kõike vaid Primarkiga.

Igatahes otsustasin, et kuna olen üle kulutanud, tuleb nüüd alakulutada 😀 Mis tähendab, et jätsin täna minemata Camdenisse, kust mul midagi konkreetset vaja polnud, aga transpordi, söögi ja ahvatleva nänni peale, mis raudselt alati ette jääb, oleks omajagu kulunud. Ning homme istun kah kodus, endal muidugi samal ajal süümekad, sest Maris on ju ikkagi mul külas, aga mina saadan ta linna peale ning ise kaasa ei tule. No eilse ja tänase päeva veetis ta Triinuga, homme hängivad Iirisega, seega ega ma tegelikult ju väga paha ei ole. Plikale on ka parem, kui rutiin sassi ei lähe, saab mänguväljakul käia ja lõunaund rahulikult oma voodis magada.

Rahaga on igatahes kitsas käes ja ei oska optimaalselt arvestada, kui palju meil seda vaba raha siin veel üldse on. Mul on listis veel igasugu vajalikke asju, mis Eestist ostes kallimad tuleks, need peab nii ehk naa ära ostma, viimases hädas kasvõi Eesti arvelt pärineva rahaga. Nojah, miks üldse kitsas käes on – olen siin teistele ka hunnikutes asju ostnud, mille kõige eest hiljem Eesti arvele raha laekub. Aga mis mul sellest kasu, UK arvele on vaja – ma ei kavatsegi Resti kaardiga maksta, kui vähegi mingi muu variant leidub, põhimõtteliselt juba. Lootsin, et saame siinse rahaga hakkama, siis hiljem tuleb Eesti arvele nö lisa, nagu oleks suutnud siin miskit säästa. Tutkit 😛

Okei, virina lõpp. Hommik on kindlasti õhtust targem ja küll ma saan esmaspäeval Murakaga kuidagi mõistlikult kulutatud. Alati ju saab.

Scroll to Top