virin/urin

Mõttemõlgutusi meedia põhjal

…ehk siis mul on liiga palju aega ja tarbin igasugu ajakirjandust 🙂

Euroteema njämmutamine (see ja see on vaid paar näidet kümnetest, ei viitsi rohkem linke otsida) on minu meelest täiesti mõttetu. Kui tuleb, siis tuleb – ega me seda muuta saa. Lähevad hinnad kohati veidi kallimaks, lähevad – jällegi, mis kasu sellest, et kõik kirevad, ega midagi ju muutu… Täiesti mõttetu energia raiskamine.

Võrdõiguslikkust käsitlev artikkel kirjutab, et Eestis olevat enamik peresid sellised, kus naised peavad nii lapsi kasvatama kui kodutöid tegema, mehed ainult teenivad raha ja sügavad mune. No ja siis kommentaarides targutatakse, et kõik Eesti mehed on matsid ja sellepärast ei võtaks endale elu sees Eesti meest, välismaal on ikka kõik parem.

Maitea, hämming. Olen kindel, et Eestis on igasuguseid mehi. Nõmedaid ja normaalseid. Aga miks te võtate siis endale need nõmedad mehed? Ei ole nii palju aru peas, et enne inimest piisavalt tundma õppida ja olla kindel, et tema iseloom on teie jaoks vastuvõetav, kui otsustate temaga lapsi saada ja ülejäänud elu koos veeta? Minu meelest on see elementaarne…

Elementaarne on see, et leidub nii mõttetuid mehi kui naisi. Elementaarne on see, et enne nii tähtsate otsuste tegemist, nagu seda on laste saamine ja abielu (tänapäeval paraku aina rohkem just sellises järjekorras), on kaaslast piisavalt tundma õpitud ja otsustatud, et tema on HEA, mitte mõttetu 🙂

Muidugi, ikka juhtub vahel nii, et lapsed tulevad ootamatult, aga no kui lapse isa on mõttetu mölakas, siis on igatahes kergem üksikema olla… Valikud on ju olemas.

Mina ei kujutaks küll ette, et Abikaasa panus meie ühisesse ellu piirduks ainult raha koju toomisega. Minu jaoks pole oluline, et ta teeniks minust rohkem – muidugi on hirmus tore, kui on hea palk, olgu siis temal või minul, aga peamine on see, et oleks armastus, toetus, üksteisega arvestamine. Ikka võib juhtuda, et keegi on vahel mõnda aega töötu, siis on lihtsalt võimalus kodusesse ellu rohkem panustada. Sama loogiline on see, et kui Abikaasa käib tööl ja mina olen lapsega kodus, siis tegelen mina koduste asjadega rohkem kui tema (sest Plika on hea laps ja tema kõrvalt on aega küll). Mina olen loomu poolest parem koristaja, Abikaasale meeldib rohkem süüa teha, meie perele sobib selline tööjaotus. Mõnele teisele sobibki jälle see, et naine on püsivalt kodune, tegelebki laste ja majapidamisega, mees teenib piisavalt, et ta ei peaks tööl käima. Miks siis mitte?

Ühesõnaga igasugu mudelid toimivad – peaasi, et mõlemad suhtepooled sellega rahul oleks. Ja kui pole ning asja parandada ei õnnestu, siis milleks üldse koos olla ja raske elu üle vinguda?

Ja väita, et kõik Eesti mehed on mõttetud matsid, no kas saaks veel lühinägelikum olla? Loogiline, et aeg-ajalt on juhuseid, kus armutakse välismaalasesse, abiellutakse, saadakse lapsi, elatakse välismaal. See kõik on ju hea ja tore. Aga suhtumine, et Eestist normaalset meest ei leiagi, ainult välismaalt… Argh.

Keisrilõikest – sattusin igavusest lugema Delfi veebibeebi rubriigi artiklit, millega mina igati nõus olen. Kommentaarides on ootuspäraselt nii neid, kes nõustuvad, kui ka neid, kes hirmsasti maha teevad. Ja mina lihtsalt mõtlen, miks inimesed ei loe korralikult ja tunnevad ennast ilmaasjata puudutatult seal, kus ennast tundma ei peaks. Kui kritiseeritakse emasid, kes liiga kergekäeliselt tissi asemel pudelit annavad või emasid, kes nõuavad keisrit vaid sellepärast, et kardavad valu/välja venimist vms, miks hakkavad vihaselt vastu lahmima need, kel emb-kumb pole lihtsalt võimalik olnud? Tavaliselt on kriitika juures üsna üheselt ära mainitud, et pole mingit kobinat nende suunas, kes tõesti ise ei saa. Nende jaoks on tänapäeva teaduse ja meditsiini tulemid rinnapiimaasendaja ning keisrilõige jumala õnnistus – kunagi, kui neid polnud, oleks neil lihtsalt halvasti läinud (hea küll, enne RPA välja töötamist anti rinnapiima puudumisel lihtsalt muid asju, see pole nii elu ja surma küsimus… Aga RPA on tänuväärt leiutis sellegipoolest – mis siis, et seda praegusel ajal liiga kergekäeliselt kasutatakse).

Ühesõnaga iga inimene ja iga sünnitus on individuaalne. Kõige tähtsam on ema ja lapse tervis ning heaolu. Keiser on paljudel puhkudel enam kui õigustatud. Aga need põhjused, mille põhjal mõned keisrit soovivad, on ikka õõvastavad – sihukesed inimesed ei peaks üldse lapsi saamagi. No ja eriti mõttetu on soovida keisrit lähtudes sellest, mis ühel või teisel sünnitusel juhtus – ikka oma tervislikku seisundit ja sünnituse kulgu tuleks silmas pidada.

Oeh. Lahmimist ma ei kannata. Mõttetut kritiseerimist ka mitte. Sellepärast ma võin ise paljugi mõelda, aga välja ütlen ainult siis, kui tunnen, et saan oma kriitika ära põhjendada, kui see on minu meelest tõesti õigustatud. On nii palju teemasid, millest ma ilmselgelt piisavalt ei tea – see, et mulle miski õige tundub, ei tähenda, et see ka nii oleks.

Aga samas tissitamist pooldan küll. Loomulikku sünnitust ka 🙂 Ja olen täiesti kindel, et kui vähegi VÕIMALUST on, võiks neid eelistada. Samas… Ega ma vist väga ei lähe kritiseerima naist, kes on teinud teised valikud. Inimesed ju ongi erinevad.

Samamoodi ei saa ma aru neist, kes arvavad, et naiste ainus eesmärk on emaks saada ning lastetutelt muudkui pärivad, millal siis ometi…? No andke asu, maailm on niigi ülerahvastatud – kõik ei pruugi järglasi tahta ning sellest ei muutu mitte midagi. Kui lapsed meeldivad, sünnitage ise, milleks sellega teisele ajudele käia! Teadlik otsus lapsi mitte saada ei tee inimest vähemväärtuslikuks ega mõttetuks.

Oh, üks teema tuli veel meelde – ajateenimisest on ajakirjandusest mitmesuguseid arvamusi läbi käinud, nt kurikuulsa Roone Roosti oma (tema kunagine eliitkoolide üllitis oli mu meelest muidugi räigelt üle pingutatud – kindlasti oli palju sellest tõde, samas on asjal ka teine külg… Aga mitte sellst ei tahtnud ma rääkida).

Minu tutvusringkonnas on igasuguseid – osad on käinud, osad pole. Need, kes pole, ei üritanud kuidagi kõrvale hiilida, olid lihtsalt meditsiinilised vastunäidustused, mille põhjal vabastati. Ei käinud nad arstidelt võltstõendeid nuiamas, lihtsalt oligi nii. Ega nad muidugi ei kurvastanud ka.

Aga nendest, kes lihtsalt arvavad, et ajateenistus on nõme ja üritavad iga hinna eest sellest pääseda, need on mu meelest ise nõmedad. Olen kindel, et paljuski võib kogemus sõltuda sellest, kuhu sa satud, mis inimestega teenid ja kellele allud, aga kui sa oled ikka ise normaalne ja optimistliku suhtumisega, siis saad sealt ka positiivse kogemuse. Abikaasa on käinud ja talle väga meeldis. Ja mina olen väga uhke, et mul selline mees on 🙂

– – –

Üldises plaanis on minul ikka ühed ja samad kuldsed reeglid. Võimalikult hästi eraldada need häirivad asjad, mida on võimalik muuta ja mida pole. Esimeste muutmise nimel tegutseda, teisi ignoreerida, võimalikult vähe vinguda. Suhtuda kõigesse võimalikult eelarvamustevabalt ja positiivselt. Muretseda võimalikult vähe, rõõmustada võimalikult palju. Ajada oma rida ning püüelda oma eesmärkide poole, aga kui sellest hoolimata juhtub midagi, mis tundub esialgu olevat nii paha, vale ja ebaõiglane, siis lihtsalt püüda võimalikult kiiresti leppida ning võtta seda kui elu õppetundi. Küll kunagi hiljem saab aru, miks see hea oli.

Ja otse loomulikult on kõigist neist reeglitest seda kergem kinni pidada, mida rahulolevam sa ise parasjagu oma eluga oled. Sest kui närvid on pidevalt püsti, siis lihtsalt ei jõua mõelda sellele, et küllap see on millekski hea. Seda olen ma viimasel ajal väga valusalt tõdenud.

Mina igatahes töötan praegu selle kallal, et uus kuu tuleks parem kui eelmine 🙂

Pärnu kino ahju

Ei väsi vingumast 😛

Igal pool kirjutavad kõik sellest, kuidas SATC 2 vaatama lähevad, mina lihtsalt ei saa. Nii lootsin, et tuleb järgmisel nädalal, aga ei – tuleb hoopis The Back-Up Plan, mida ma küll näha tahan, sest Lopez on äge, aga vaevalt et selle eest maksma hakkan. No ja siis tuleb muidugi jaanipäev, nii et kino on üldse kinni.

Hea küll, ma võiks pea anda, et paar päeva tagasi väitis kino koduleht veel seda, et kinni ollakse 21-28. juuni, nüüd on ainult 21-24… Seegi hea. Aga siiski. See, et nad oma kaht filmi näitavad, ei garanteeri mulle SATCi.

Täiesti p*rsekukkund üritus ühesõnaga. Millal küll keegi Pärnusse normaalse kino teeb? Ma nagu ähmaselt mäletan, et keegi kuskile (Port Artur 2?) kunagi olevat plaaninud… Aga nojah, väikelinn ja masu, mis siin ikka tahta.

Irooniline on see, et ma ei käi juba aastaid pea üldse kinos, tegu on tõesti ainsa filmiga, mille puhul minu jaoks suur ekraan oluline on. Vanasti oli teine selline Bond, Craig mulle aga ei meeldi, viimane film oli eriti mõttetu (kinno jäi õnneks minemata, sest Plika sündis enne ära, see oleks olnud ka tõeline raharaisk), seega vaatab edaspidigi arvutist. Äkki on SATC 2 ka nii halb, et kolmandat ei tunne enam vajadust kinos vaadata? Elame-näeme. Praegu hoian ennast sihilikult igasugu arvustustest eemal, et kogu sisu üllatuseks jääks. Näis, kaua veel kannatama pean.

Virina lõpp 😛

Täielik feil!

Tarvitses mul ainult eile viriseda, kui nõme kõik on ja et ootan ei tea mida, kui see ei tea mida tuligi ja tundus, et elu on ilus.

Abikaasa ema, kellel on praegu puhkus, sõidab pidevalt Järvamaa sugulaste vahet, kes asuvad umbes poolel teel Tartusse. Täna oli tal plaanis jälle minna, seekord pooltühja autoga, pidime kaasa minema ja sealt edasi Tartusse sõiduks autot laenama, ise ainult 2×100 km jagu bensuraha maksma. Kõik oli juba läbi räägitud ja ära plaanitud – et läheme täna õhtul Haidele külla, homme päeval Tartusse, käime oma vanast kodust läbi, viime mitmele inimesele igasugu lubatud asju ära, Abikaasa hoiab seni Plikat, kuni ma Cinamonis Seksi ja linna vaatan, siis lasen ta sõpradega baari ja veedan ise öö Kessu juures, pühapäeval oleks enne tagasisõitu veel kirikusse jõudnud…

Läksime õhtul poodi suuremaks koogiküpsetamiseks kraami ostma – ühe koju, ühe sünnipäevale, midagi külakostiks… Kaheksa paiku jõudsime koju ja tundsin, et olen hirmus väsinud. Mõtlesin, et ju tegin endale lihtsalt pika käiguga liiga ja pean veidi puhkama, päev oli nii emotsionaalselt kui füüsiliselt küllaltki raske olnud.

Aga puhkamisest polnud kasu, tunne läks järjest kehvemaks. Kõhu ülaosas oli vastik pinge, mis üheski asendis ära ei kadunud. Kõhuelanik siputas nagu tavaliselt, temaga ei tundunud sel mingit pistmist olevat. Mul pole kunagi varem nii rasedana ühtki kõhuhäda polnud, mao asukoht on kohe hoopis teine, naljakalt kõrgel 😛

Nüüd oleks ehk õige hetk ära mainida, et ema mehel on kolmapäeva hommikust saati mingid kõhuhädad – midagi väga hullu polnud, seega hoidsime temast lihtsalt päevakese eemale, aga eile oli juba parem, ei näinud põhjust. Üldine arvamus oli toidumürgitus.

Ehk peaks siinkohal ka hoiatama, et järgnev tekst tuleb ehk mõne jaoks liiga detailne, ehkki ma enda arust küll kaugeltki rõvedustesse ei laskunud…

Ühesõnaga pärast seda, kui minul ka kõht lahti läks ning lõpuks oksendama jooksin, kaldub kaalukauss vist ikka pigem kõhugripi kasuks…

Siinkohal oleks vist kohane meenutada ka minu 25. sünnipäeva, kui mul oli au esimest korda kiirabiga sõita ja öö haiglas veeta…

Igatahes… Oksendamine tõi ajutiselt parema enesetunde, aga kui kõhuvalu tagasi tuli, helistas ema kiirabisse. Seitse kuud rasedat sellises olukorras just naljalt tähelepanuta ei jäeta…

Kui nad kohale jõudsid, suutsin kohe ka teist korda oksendada, nii et haiglasse minek oli üpris kiire. Kõigepealt saadeti mind seal sünnituskorrusele, naistearst vaatas igast küljest üle ja rahustas, et lapsega on kõik korras – mul endal oli sisetunne täpselt sama. KTG ajal proovisin selja pealt küljele keerata, ei olnud hea mõte, sai veel kord oksendatud… Nii saadeti mind sama kiirelt EMO poolele tagasi – sünnitama ei hakka, viirusi me siia ei taha. Pandi iiveldusvastane tilk peale ja nii ma seal passisin.

Öösel neljaks oli tilk otsas ja enesetunne parem, lubati koju. Eriti nunnu oli see, et rasedatelt visiiditasu ei võeta.

Väike jalutuskäik parklast majja ja viiendale korrusele mu maole vist aga ei meeldinud, nii et enesetunne läks jälle halvaks ja suutsin kodus neljaski kord oksendada. Selle peale, õnneks, läks enesetunne piisavalt heaks ja järgmist refleksi ei tulnud, ju rohi ikka mõjus. Sain ettevaatlikult selili voodisse heita, ei julgenud asendit kuni hommikuni muuta. Kõhuvalud piinasid järjest harvemini ja kadusid hommikuks täielikult, sain lõpuks isegi veidi tukastada.

Ülejäänud päeva olen peamiselt voodis kügelenud – und pole, aga väsimus on suur. Ahjaa, sarnaselt sünnipäevale sai ema samal ööl sama viiruse kergemal kujul, Abikaasa ja Plika on siiani terved kui purikad. Mis tähendab, et Abikaasa on tõbiste koloonia teenija ja toitja, lapsehoidja veel lisaks.

Söömisega on jube ikaldus, piimatooted on ju keelatud, teed ma ei joo, veega keedetud riis ja tatar ei eruta absoluutselt, isegi väikestes kogustes lubatud banaan tundub liiga magus. Tassi petti pigistasin hommikul sisse, siis tegi Abikaasa rabarberikisselli, mis oli lubatud nimekirjas ainus isu tekitav asi, nüüd tõi just poest mustikajogurtit ja rosinakuivikuid, njämm.

Ei tea, millal maasikad ja jäätisekokteil jälle lubatud on? Nende järele isutab ainsana kogu aeg, suve värk.

Ühesõnaga jah… Nii palju siis meie suurelt plaanitud reisist 🙁 Viis päeva kästi kodus passida ja rahulikult võtta. Ja no olgem ausad – ega ei jõuaks praegu kuskile minna küll, samuti ei ole erilist iha kellelegi külla minna, eriti lastega peredele, äkki olen veel nakkusohtlik.

Täielik feil, tõepoolest.

Aga kui nüüd asja positiivse poole pealt vaadata, siis kõhuelanikuga on kõik hästi ja minu enesetunne võrreldes eilsega ikka ka tunduvalt parem… Nii et TEGELIKULT ei tohiks ju millegi üle kurta 🙂

Ilgelt nõme

Tahaks, eksju, ka Seksi ja linna näha. Lepiks isegi mõttega, et pean minema üksi nõmedasse Pärnu kinno.

Sellele pisiasjale ma paraku ei mõelnud, et nõmedas Pärnu kinos filmid teistega ühel ajal ei linastu.

Aga kolm seanssi päevas, kaks filmi nädalas ja pileti eest 65 krooni küsida on ju igati normaalne. Monopol ju. Mis siis, et Plazade ja Cinamonidega just võrrelda ei anna.

Argh. Ma siis ootan. KUNAGI, eeldan, jõuab siiski siia ka.

Tallinnasse või Tartusse tahaks nagunii juba pikemat aega, aga käsi mitte ei tõuse, et bussipiletite eest maksta, rõvedalt on vaja kokku hoida. Eks ootame… Ma ei tea isegi täpselt, mida.

Krt küll

Mis Bloggeril viga on – ma ikka tavaliselt avastan pärast postituse üles panemist mingeid kirjavigu või halba lauseehitust, alati parandan ühtemoodi, täna aga pani ta pärast iga vea parandamist miskipärast postituse uuesti üles. Kui see on korra juba üles pandud ja midagi muuta, ei tohiks ta seda teha… Ei tea, mis häda.

Sry RSSi kasutajate ees, saite ilmselt eelmist postitust kaks ning üle-eelmist neli-viis korda. Loodan, et mingi lühiajaline kamm…

Scroll to Top