virin/urin

Segadus on tagasi

Kui ehk mäletate, siis poolteist nädalat tagasi tegin siin suurpuhastust. Et korda hoida, koristasin hiljem lihtsalt jooksvalt Swammi järelt kõik ära. Ei viitsinud tema kallal vinguda, ise ära teha oli kergem – ta ei võtnud selle aja jooksul mingit suuremat söögitegemist ette ka.

Kuni reedeni.

Kui reede õhtul töölt koju tulin, oli köögis mingi veider ja suhteliselt vastik hais. Swamm oli päeval makarone keetnud ja siis leidnud, et need on söömiseks liiga halvad – enamik oli endiselt potis, ülejäänu mingi möksiga segatult taldrikul, mis ilutses laual. Segadus iseenesest polnudki midagi väga õudset, aga ma olin väsinud (sulgesin ju) ja see hais just ei meelitanud. Seega jätsin kõik sinnapaika.

Laupäeva hommikuks oli hais muutunud täpselt selliseks, millega me ükskord varemgi hädas olime – selline TÕELISELT vastik, nagu oleks kuskil surnud hiire laip või midagi. Mina läksin kaheteistkümneks tööle ja ei jõudnud midagi koristada, öösel koju tagasi jõudes olin taas kord liiga väsinud. Keegi tore inimene viskas taldriku peal olevad makaronid siiski ära, tänu talle selle eest (ehkki küsimus jääb – KUHU? Prügi pole küll keegi välja viinud, kööki on jälle täis prügikottide rida tekkinud, nagu vanasti, enne mu viimaseid koristusaktsioone).

Igatahes hais on alles, makaronid potis ka, prügikotid seisavad põrandal reas (see, mis köögis tegelikult ainsana olema peaks – kraanikausi all – on kuhjaga täis, recycling kast samamoodi), kõik tööpinnad on leivapuru ja muud saasta täis, kraanikausis jälle (õnneks veel mitte väga suur) kuhi pesemata nõusid.

Ja mul on jälle see tige lootusetuse tunne, mis oli ennist nädalaid. Ma olen nii väsinud lapsehoidja mängimisest ja kõigi järelt koristamisest, aga ma EI TAHA selle s*ta sees elada. Ma olen viimased kolm päeva kööki ignoreerinud ja see on suhteliselt vastik tunne. Harjusin juba puhtuse ja korraga ära – aga ma ei suuda seda kogu aeg üksi hoida, kui korteris on tavalisest rohkem elanikke ja pidutsemist.

Mul on valik, kas ma karjun Swammi peale, kuni mul hääl ära läheb ja seda absoluutselt iga kord, kui ta oma jala üldse kööki tõstab ja seal midagi teeb… Võib-olla ta koristaks siis nädalase hilinemisega midagi enda järelt ära ka… Või siis vaikida ja tema järelt koristada.

Nojah, kõigepealt tuleb igatahes terve köök jälle piinlikult puhtaks küürida, kõik prügi välja visata ja siis nii kaua tuulutada, kuni hais kaob. Aga ma olen trotsi täis ja ei taha seda teha. Ma ei leia, et MINA peaks seda tegema. Ehkki ma tean, et kui ma ootaks, kuni Swamm seda tegema hakkab, siis ma ootaks viimsepäevani.

Jajah, õige, ma võiks ka ignoreerida ja köögis mitte käia.

AGA MA EI TAHA S*TA SEES ELADA!

Ja kuna köögis on selline segadus, siis mõjub see mulle nii masendavalt, et ma ei viitsi enam oma tuba ka koristada ja seegi on jälle prügihunnikuks muutumas. Noh, mitte küll veel, aga varsti. Võeh.

Nojah siis. Praegu ei tee ma igatahes midagi. Lähen hoopis tööle. Veel üks võrratu sulgemine on ees ootamas.

Võtmeta elamise “rõõmud”

Passisin just mingi 15-20 minutit väljas külma käes, helistasin 20x järjest uksekella (ja kes on seda kuulnud, need teavad, et see ikka lärmab täiega), üritasin Mehele kuus korda helistada (tulemusteta) ja sain lõpuks sisse, kui keegi läks prügi välja viima (korteriukse võtmed on mul ÕNNEKS olemas).

Mees magas, hambad laiali. Kui ma tule põlema panin, ärkas ta korra üles ja pmst sõimas mul näo täis, et mis mul viga on (jaa, ma ei olnud pärast seda väljas külmetamist just kõige lahkemas tujus). Nüüd magab edasi, ühtegi mõistlikku sõna ma talt välja ei pigistanud.

Nagu… Nagu… Nagu… Ma olen nii kuradi tige, et ma tahaks kedagi lüüa. Kõvasti. VÄGA kõvasti.

Ja mu idioodist ülemus vahetas mu homse vahetuse ära kõige s*tema vastu, mis üldse veel võimalik on ja keeras järgmise nädala graafiku ka p*rse.

Ma loodan, et teil oli tore päev.

EDIT: Aga siis ma lugesin Vaska viimast sissekannet ja naersin. Ja siis tuli ülejäänud rahvas koju, sh verise pea ja muhuga Swamm, kes oli suutnud pargis mingi suvalise madala raudaia otsa komistada (peaga, khm. Klassikaline). Ja ma naersin. Ja ei olnudki enam tige.

aga nüüd on kell üks ja kui ma siiani sain teises toas juttu rääkida, siis kõik jäid järsku uniseks ja hakkasid ennast magama sättima, mis tähendab, et mina kui ainus unetu pean ennast nüüd ise lõbustama. eks mõni film või blog, mis muud.

EDIT 2: Ja üldse, kuidas on võimalik tema peale vihane olla, kui ta ennast niiviisi läbi une minu vastu magama kerib… 🙂

Müstilised mobiilidiilid

Ah, kurat, ma mõtlesin teile siia pika jutu maha kirjutada UK veidrast mobiilimajandusest, aga ma üldse ei viitsi.

Paar päeva tagasi ütlesin kliendiinfo telefonis oma numbrit registreerides, et ma helistan rohkem, kui sõnumeid saadan (et nad saaksid hakata vastavalt sellele mulle mingit boonust andma, kas siis tasuta kõneminutite või sõnumite näol). Sellest ajast alates olen stabiilselt saanud kolm päeva järjest SMSi, mis teatab, et mul on see kuu 1) 600 2) 1000 3) 1000 sõnumit.

Ma tuletan meelde, ma ütlesin neile, et ma HELISTAN rohkem.

Nii ma siis nüüd istun oma tuhande tasuta sõnumi otsas ja trükin, hambad ristis. Ma ausõna VIHKAN sõnumite trükkimist, see on nii kuradi tüütu. Aga kui tasuta antakse, siis peab ometi ära kasutama, mitte helistamisele raha kulutama.

Vähemalt sain selle kõnega oma neljanumbrilise PIN koodi teada ja sellest tulenevalt lõpuks oma online-kontosse sisse logida ja Muraka oma magic numberiks panna ja ma saan nüüd temaga 15p tunnis rääkida. Midagigi.

Aga arvestades seda, kui kallis on ikkagi pay as you go ja kui odavalt saaks rääkida pay monthlyt kasutades… Kulutan ma nii või teisiti üle mõistuse palju. Aga pay monthlyt mulle ei anta, sest mul pole veel piisavalt kaua UK aadressi olnud. Nagu SEE midagi loeks.

Aga sellest saagast pikemalt juba mõnes teises postituses.

Viimane õppetund

Laenasin sõbrannale juunikuus raha, pidin juulis tagasi saama. Mulle üldse ei meeldi raha laenata, ei teistelt ega teistele, aga ausalt, hea sõbranna on ja ma usaldan teda ja tal oli tol hetkel häda käes ja mina saan oma krediitkaarti ju kuu aja jooksul lisakulutusteta kasutada.

Aga siis ta kõigepealt unustas ülekande teha, siis kolis korterisse, kus polnud internetti ja unustas panga koodikaardi maha iga kord, kui internetikohvikusse läks… Ning kui lõpuks nii paar kuud lubatust hiljem selle ülekande lõpuks ära tegi, oli summa vajalikust 150 krooni väiksem (mingite arvutusvigade tõttu, mitte sihilikult, eks).

Ja kui meil jäi lõpuks kokkulepe, et ma maksan selle viimase osa hetkel ise tagasi ning tema kannab selle mu arvele enne, kui mu novembrikuu õppelaen maha läheb (ainult see raha mul veel oli ja krediitkaardi intress muudkui tiksus, nii et asjaga oli kiire), siis täna tuli välja, et tema oli asjast kuidagi hoopis teistmoodi aru saanud ning arvas, et ta ei peagi mulle seda üle kandma.

Niisiis pean veel ema käest raha laenama, et mu arve miinusesse ei läheks.

Ma parem ei räägigi kõigist neist kordadest nende kuude jooksul, mil ma käisin meelde tuletamas, et mul krediitkaardil intress jookseb ja et ta selle ülekande lõpuks ära teeks – jube vastik on oma raha tagasi “lunimas” käia.

Mis sellesse viimasesse üksteisest möödarääkimisse ja valesti arusaamisesse puutub, siis ma saan aru, et selliseid asju juhtub ja see on paratamatus ja mitte kellegi süü… Aga see kõik ei muuda fakti…

…et ma laenasin juunikuus raha ja mul on sellega seoses ikka veel probleeme.

Andke andeks, aga mina enam raha ei laena. Mitte kellelegi. See oli küll viimane õppetund.

Ja ausalt, ei need intressid ega 150 krooni ei ole suur raha, üldse ei ole, eriti mitte siinmaal elades. Aga Inglise ja Eesti arvete vahel raha liigutada ei ole nii lihtne, et logid kodus voodis lesides netipanka sisse, teed paar klikki ja valmis. On spetsiaalsed firmad, kuhu minna, et raha Eesti arvele saada ja on teenustasu, mis sellega kaasneb. Ei, asi ei ole üldse rahas – asi on põhimõttes. Võlg on võõra oma. Ja mina ei saa aru inimestest, kes niiviisi käituvad.

Ma lihtsalt pidin oma frustratsiooni välja elama.

Ma ise ei laena teistelt mitte kunagi raha, v.a. juhtumid stiilis “mul pole hetkel sularaha, maksa mu eest, võtan järgmisest automaadist välja ja annan sulle tagasi” või siis nüüd Londonis elades ema käest õppelaenu maksmiseks, sest Eesti arvele on siit ebamugav raha saata ja ma tean, et lähen varsti ise Eestisse ja saan talle kõik raha seal tagasi anda, ilma igasuguste teenustasudeta. Aga kui muudel puhkudel tõesti nii suur häda käes on, et enam söögiraha ka pole, siis kasutan vaid oma krediitkaarti ja maksan sinna kõik tagasi KOHE, kui järgmise palga kätte saan. Ma VIHKAN ükskõik kuhu/kellele võlgu olemist, olgu see summa kasvõi niisama naeruväärselt väike, kui paarkümmend senti intressi, mis mu deebetkaardi väikese miinuse tõttu hiljuti mu arvelt maha võeti. Asi on põhimõttes! Rahaasjad peavad alati korras olema.

Ja jälle kord

Ta tegi seda jälle. Paar tundi pärast ära leppimist tegi ta seda jälle.

Ja jälle leidis aset tavaline nõiaring: lubaduse murdmine/murda tahtmine ja sellega kaasnev jutt -> minu vihastamine -> tüli täpselt samade argumentidega -> tema ignoreerimine ja magama keeramine.

Ja ei olegi eriti vahet, kas ta parasjagu siis murrab seda lubadust või ainult räägib selle tegemisest. Minu tuju on täpselt ühtemoodi rikutud, tülid täpselt sama sõnastusega ja ikka jõuame me lõpuks välja selleni, et hoopis mina olen süüdi, sest vingun tema kallal kogu aeg ja rikun tema tuju (ehkki minu vingumine saab 99% puhkudest alguse sellestsamast ühest lubadusest, mida ta nii kangesti kogu aeg murda tahab).

Ja kui ma pakun, et lähme siis lahku, kui ta arvab, et nii on kergem – siis ta saaks kogu aeg teha, mida tahab – siis ta ütleb, et võib-olla peakski ja keerab magama. Konkreetselt ära ei ütle kunagi midagi ja millalgi järgmisel tunnil/päeval/nädalal tunnistab, et ei taha minna.

Et noh, tavaline värk.

Ainult intervallid on erinevad. Ja need intervallid meie suhte kvaliteedi määravadki.

Ja mida tihedamini need tülid korduvad, seda vähem jääb alles normaalset ja kvaliteetset suhet.

Mul on lihtsalt pime viha ja nõutus ja masendus. Nagu alati.

Tema lihtsalt keeras selja ja ignoreerib ja magab. Nagu alati.

P*rsse.

Scroll to Top