virin/urin

Salakaval ilm

Sellest ajast saati, kui jahedamaks ja tuuliseks läks, ei oska ma ennast üldse hoida. Ei saa ju kogu aeg toas passida ja õues ei saa kunagi aru, kui palju riideid peaks seljas olema. No ja tavaliselt on siis pigem vähem, sest päike ju ikka piilub ja näiteks aias möllates tuul vaid jahutab mõnusalt… Sellise mõnuga jahutab, et õhtuti on tihti palavik.

Vahepeal olin mitu päeva rivist väljas – mingit korralikku haigust polnud, aga miskit teha ka ei jõudnud, viimastel päevadel on kõik õnneks korras olnud. Kuni nüüd täna õhtul järsku tundsin, et jube külm on – no ja muidugi, 37.7. Tagantjärele mõeldes seletab see väga hästi, miks ma täna juba kella kuue paiku hirmus väsinuna tuppa jäin ning pärast õhtusööki koogi kõrvale tassi kohvi tegin, no külm oli ju… Siis muidugi arvasin, et lihtsalt külm, ma ju külmavares 🙂

Üks varasem õhtu oli näiteks isegi üle 38, aga kuna hommikuks on palavik enamjaolt läinud, siis mina lähen jälle õue tuule kätte. No ja ei oskagi miskit tarka teha… Elu tahab ju elamist.

Ei oskagi kohe kuidagi käituda

Meie elutoa akna all sõitsid kaks poisikest jalgratastega edasi-tagasi, no sellised algklasside omad, ma täpset vanust ei oska öelda. Minu lapsed vaatasid neid aknast. Poisid hakkasid nende peale karjuma: “Mis sa vahid? T*ra, tõmba n*hhui!” Lapsed olid tähelepanu peale rõõmsad – naersid ja kordasid järele “Tõmba nahka”.

Ma alguses lihtsalt ignoreerisin, mõne aja pärast seletasin lastele, et see on võõras keeles ropendamine, need on halvasti kasvatatud poisid ja oleks parem, kui nad akna alt ära tuleks… Lastel oli aga lõbu laialt, ei tulnud ära, ma esialgu ei käskinud ka.

Kui ropendamine jätkus ja akna pihta kivi visati, tegin akna lahti ja kurjustasin, et lõpetagu ropendamine ja kivide pildumine. Poisid ütlesid vastu, et ärgu siis vaadaku. Mina ütlesin, et mingu siis minema. Nemad küsisid, kas ma käsin või. Mina vastasin, et tänav on avalik koht ja mul pole mingit õigust neid ära ajada, aga samamoodi pole neil õigust öelda mu lastele, et nood ei või aknast välja vaadata ning ropendamine ja kivide loopimine lõpetagu ära.

Panin akna kinni, tõmbasin kardina ette, lapsed jäid akna peale vaatama. Visati veel üks kivi, siis mindi natukeseks kaugemale, kohe tuldi uuesti tagasi ja ropendati veel. Käsutasin lõpuks lapsed akna pealt minema ja poisid on nüüdseks ka läinud…

On aga täiesti tõenäoline, et nad tulevad edaspidigi siia akna taha rattaga sõitma. No ja mis ma siis teen? Keelangi lastel aknast välja vaatamise, kui nood tüübid on akna all?

Ropendamise vastu ei saa ma midagi ette võtta – no ütlen, et lõpetage ära, aga ei kuulata ju. Kivi aknasse viskamine on muidugi keelatud, aga no pagan, ma ei saa ju neile sellepärast politseid kutsuda, ehkki tahaks 😛 Kõige rohkem tahaks minna ja neil lihtsalt kõrvad tuliseks teha, aga see ei tule ka arusaadavalt kõne alla.

Praeguseks on probleem lahenenud, aga ma pole kindel, mida teha, kui see peaks korduma. Nüüd on poistel ju mu maja ja nägu meeles, edaspidi võivad juba meelega ärritama tulla. Ma muidugi loodan, et nad seda ei tee, aga…

Mänguväljaku lähedal elamise võlud ja valud.

Kes on näinud sellist filmi?

Mind hakkas kummitama üks romantiline komöödia, mida ma olen kunagi näinud, aga ma lihtsalt ei suuda meelde tuletada, mis pagana film see on. Ei mäleta üldse, millal või kust vaatasin – kas telekast, arvutist, kinos… Arvan, et see pole väga uus film – vabalt võib olla näiteks 5-10-15 aastat vana.

Naispeategelane oli pikkade tumedate juustega – arvasin, et äkki Sandra Bullock, aga tema filmid olen läbi vaadanud, ei ole. Arvan, et tegu oli mingi vähem tuntud näitlejaga.

Vist oli nii, et mees oli boss, naine sekretär. Naine tegi mingeid eriti häid küpsiseid, millest kõik vaimustuses olid. Kandis vist mingeid hästi igavaid riideid ja mingi hetk filmi ajal löödi ta üles, selline traditsiooniline makeover, teate küll.

Kas hakkas see naine siis abielluma või lihtsalt leidis mehe või mis iganes, aga üks hetk see tema boss  avastas, et tahaks teda hoopis ise. No ja filmi lõpuks muidugi ka sai. Äkki oli hoopis nii, et naine oli salaja mehesse armunud ja kui mees lõpuks avastas, et on naisesse ka, siis naine oli omale juba kellegi leidnud.

Rohkem ei mäleta 😀 Ja eelneva info põhjal pole suutnud midagi asjalikku välja googeldada. Vaatasin läbi miskiseid nimekirju erinevate aastate romantilistest komöödiatest, ühtki sobivat ei leidnud.

Hulluks ajab!

Mis on pildil valesti?

Issand, kuidas mind ajab närvi, kui igaühele, kes julgeb välja tuua mõne valupunkti ühiskonnas, plärtsutakse vastu: mis sa virised, kõik kohad on virisejaid täis, tee siis ise midagi ära.

Muidugi on saamatuid, õelaid, virisejaid, neid, kes ei tahagi midagi teha ja eeldavad, et riik peaks neile kõik kandikul kätte ulatama. Sama palju on ka neid, kes püüavad kõigest väest, saavad kuidagi hakkama – mõned kehvemini, mõned paremini. Paljudel neist tublidest inimestest on aga ikkagi tänu miinimumpalgale väga keeruline elu, kus enamik energiast läheb sellele, et lihtsalt ellu jääda.

Muidugi on neid, kes tulevad suurima enesekindlusega väitma, et just nemad teavad, kuidas oleks kõige õigem riigi rahasid ümber jagada. Muidugi on nad enamasti võhikud.

Aga mida see siis tähendab? Et kui lihtinimene ise ei oska ühtki lahendust RIIGI JUHTIMISE paremaks muutmiseks teha, siis peaks ta lihtsalt suu kinni hoidma, mitte julgema rääkida sellest, et valupunktid on olemas?

Mina ei kurda ja ei oota suurt midagi – st jah, arvestan sellega, mida meie ühiskond praeguses seisus pakkuda suudab, aga ei eelda, et lähema aja jooksul enamat saama hakkab. Mul on üle keskmise vedanud, ma olen üle keskmise hakkaja – on ka rahaliselt kitsas seis, aga idiootsus oleks viriseda, paljudel on veel mitu korda s*tem. Mina kuulun ilmselt selle vähemuse hulka, kel on lootust ka praeguses Eestis pikemas perspektiivis väga hästi hakkama saada. Ma pole tõesti kindel, kuidas meie riigis asju muuta, et need läheks paremaks, aga see ei tähenda, et ma EI NÄE, et on asju, mis on valesti. See ei tähenda, et ma ei arvaks, et on võimalik paremini teha. Selleks ongi meil kõrgepalgaline riigikogu, valitsus, sealt edasi kõiksugu ametnikud (kelle palgalõhed on küll ka kohati idiootselt ebaõiglased).

Minu ainus funktsioon kodanikuna peaks siis olema valimas käimine (millega kaasneb tõsine probleem, et pole enam ühtki erakonda, keda päriselt TAHAKS valida – tuleb siis valida kõige vähem halb variant) ning no hea küll, ehk näiteks püüd leida kodanikualgatusi, mille läbi ma saaksin ise midagi oma kogukonna jaoks ära teha? Seda kõike ma hea meelega teen. Aga kui ma ei tea, kuidas riigi tasandil asja paremaks muuta, just nende lihtsate inimeste elu, kes jäävadki saama miinimumi, sest keegi ju peab seda saama, aga kes ometi tahaks ka normaalselt ära elada, mitte vaesuses… Siis ma ei tohigi öelda, et minu meelest on mõned asjad jamad?

No minge kah.

Kogu eelnev on reaktsioon sellele, mida viimasel ajal meediast loen – praegu ajendasid mind kirjutama selle artikli kommentaarid, aga need olid tõesti vaid üks väike osa suuremast tervikust. Ma armastan Eestit, ma tean, et see on mulle parim koht elamiseks, ma tean, et meie perel läheb praegugi hästi ja küllap hakkab minema järjest paremini. Aga see ei tähendaks, et ma tahan elada silmaklappidega ning ignoreerida neid, kel nii hästi ei lähe. See ei tähenda, et ma ei mõtle, kuidas oleks võimalik enda ja teiste elu paremaks muuta. Isegi kui ma ei tea, kuidas, siis ma ikkagi mõtlen. Idealist, nagu ma olen. Ma tahaks, et kõik oleks õnnelikud. Riigi tugevus sõltub selle nõrgimast lülist, mäletate?

Lennupiletikunn

Osta jaanuari lõpus piletid augustikuiseks suvepuhkuseks. Lase emal osta piletid kevadiseks Norra puhkuseks mai lõpus.

Saa kaks kuud hiljem teada, et Eesti kodu jääb juhtumisi suveks tühjaks, osta ära uued lennupiletid endale ja lastele mai lõpuks, sest low fare calendar näitab ju NII odavat hinda ainult sellel kuupäeval.

Avasta kaks päeva hiljem, et kuigi kalender seda ei näidanud, on täpselt sama odavad piletid ka kaks päeva varem sinu valitud kuupäevast, mil lendab tagasi Eestisse su ema.

Osta emale veel üks pilet endaga samaks päevaks, et ei peaks laste ja kohvritega üksi mässama.

Einojah. Väga palju kasutamata lennupileteid, ei muud. Ja Pärnu suvi.

Scroll to Top