virin/urin

Maailmatasemel klienditeenindus

Vaidlesin Radicenteriga peaaegu nädal aega, kelle probleem see on, et mu leht on maas ning kes peaks selle korda tegema. Kui alguses olin viisakas ja kannatlik, siis pärast nende vastustega viivitamist ning lõpuks väitmist, et tee ise, olin ma juba päris kuri ja saatsin neile väga konkreetse vastuse, et isegi kui vea parandamine pole nende töö, siis sellise munemise peale (mina saatsin neile lehel oleva veateate teisipäeval, sain selle kohta vastuse alles neljapäeval, kui teist korda küsisin, mis värk on) võiks nad ikkagi mulle vastu tulla ja asja ise korda teha.

Sellele kirjale nad ei vastanud. Pisuke konsulteerimine paari IT-alaga rohkem kursis oleva tuttavaga kinnitas, et jah, vea parandamine oli rangelt võttes minu töö, teenusepakkujale saab ette heita vaid puudulikku kommunikatsiooni ning nende googeldamine näitab ka üsna kiirelt ära, et tegu ongi mitte eriti meeldiva firmaga, mistõttu vastutulekuid pole neilt mõtet oodata.

Seega võtsin vahejuhtumit Radicenteriga kui ebameeldivat õppetundi nr 2: kuidas endale MITTE serveri haldajat valida. Õppetund nr 1 pärineb mäletatavasti eelmisest sügisest, kui blogi tuttava serverist Netpointi kolisin – pärast seda, kui seal mingit probleemid tekkisid ja tuttav mind lihtsalt ignoreeris, selle asemel, et kohe öelda, et pole tema mure… Ja ma muideks siiani arvan, et OLI tema mure, sest ühtki sellist jama pole pärast kolimist esinenud. Too praegune jama oli väga konkreetne ja kaasnes lehe uude serverisse kolimisega, uuele serverile aga ei sobinud mingid mu lehe vanemad seaded, mis enne töötasid.

Ehk et jah, ei tasu panna oma lehte pohhuistist tuttava serverisse ning enne teenusepakkuja valimist tuleks teda googeldada 🙂

Aga miks ma seda kõike üldse täna kirjutan? Sest ma sain just Radicenterilt vastuse oma kümme päeva tagasi saadetud kirjale:

Näeme, et olete domeeni tikriblogi.net kodulehe juba tööle saanud.

Tõepoolest, Sherlock, tõepoolest.

Mind HÄMMASTAB, mis nende inimeste peas liigub. Kas nad ISE ei tule selle peale, et kui mulle KÜMME PÄEVA HILJEM selle ilmselge tõdemusega vastata, on ainus tulemus see, et ma VIHASTAN JÄLLE. Ma olin selle vahejuhtumi juba unustanud ja neil oli vaja seda mulle miskipärast uuesti meelde tuletada.

Aga noh, selleni me juba jõudsime, et Radicenter ei ole just kõige meeldivam firma. See kiri tundub kinnitavat, et nad on kõigele lisaks ka kergelt juhmid. Ja kui mu blogi peaks varsti mingil saladuslikul põhjusel jälle maas olema, siis teate, et see on Radicenteri kättemaks nende juhmiks nimetamise eest 😀

Lõputu virin

Üheksas päev. Mis kuradi haigus see selline on, ah? Kui palavik on, on stabiilselt kõrge – ikka nii 39 ja peale. Mõni päev jääb selle eest täiesti lambist vahele. Muster siiani selline, et üks päev oli, järgmine mitte, siis kaks päeva oli, üks päev mitte, kaks oli, üks mitte, nüüd jälle… Ehk siis üheksast päevast polnud palavikku teisel, viiendal ja kaheksandal. IGA jumala kord lootsin, et ehk NÜÜD jääbki nii. Seni on aga tagasi tulnud.

Arst ütles, et kui nädala alguseks terve pole, tulge uuesti. No issand, kuidas ei viitsi. See laste riidesse toppimine ja linna sõitmine ja elavas järjekorras ootamine… Abikaasal on täna tööpäev kah, nii et homme peaks ta ennast korralikult välja magama. Samas see koht tehakse kell neli lahti, eks saab enne magada ja siis minna… MIKS see palavik ei võiks juba lõplikult kaduda?

Küünlad vist enam ka nii hästi ei aita või ma lihtsalt ei kraadi piisavalt tihti. Palusin Abikaasal teise toimeainega siirupit tuua, mida vajadusel küünaldega paralleelselt anda saaks, aga ta tõi kogemata paratsetamooliga, nii et see tuleb nüüd ümber vahetada, pole veel jõudnud.

Plikal mu meelest palavikku pole (kuna ta pole eriti kuum, siis ma ei viitsi kraadida ka), aga ta on ikkagi terve päeva maganud. Eks organism teab, mida vaja on, magamine on väga hea. Aga mis tal siis viga?

Rõve köha on mõlemal. Abikaasa tõi köharohtu ka – see on lahtisele köhale. Meile TUNDUS, et köha on lahtine, nüüd ma enam ei tea. Ei ole ju võimalik, et lahtine köha muutub tagasi kinniseks? Aga kui anda kinnise köhaga lahtise köha jaoks mõeldud rohtu, pole sellest ju ka mingit tolku… Blah. Mitte et ma ei vihkaks igasuguseid rohtusid üleüldiselt. No Plikale võiks nüüd lõpuks sinepipulbriga jalavanni teha (või sinepiplaastri talla alla panna, nagu soovitati), hanerasvaga määrida kah – ma võtan seda kõike juba ammu ette, aga palavik tuleb alati tagasi enne, kui tegudeni jõuan. Auru ei taha kumbki sisse hingata ja palaviku tõttu pole ma miskit muud tarka välja mõelnud.

No aga mis pagan see siis on? Poisi vereproov oli ju neljapäeval korras. Kopsud olid korras, kõrvad olid korras, kurk oli korras… Aga palavik, raisk, ära ei lähe.

Enda motivatsioon on täielik null. Aeg-ajalt võtan ennast nii palju kokku, et nõud ära pesta ja veidi koristada, muidu passin niisama. Magada öösiti normaalselt ei saa, kügelen Poisi kõrval diivanil, et vajadusel lähedal olla. Unistan segamatust pikast unest oma voodis… Praegu magan seal, kus juhtub ja millal juhtub.

Ja teate, KUI kõrini mul blogis virisemisest on… See on juba täiesti mu põhimõtete vastane. Pole sel aastal muud teinudki, kui virisenud. Aga välja elada on ennast ka kuskil vaja 😛 Nii ma siis ikka vahel virisen.

Oleks, OLEKS, et sellele virinale nüüd lõpp tuleks, eks 😛 Kadugu haigus siit majast kaugele!

Ei taha enam

Abikaasa hommikune hea enesetunne oli paraku vaid tabletist ning kui selle mõju kadus, tuli jälle 38 palavik. Ta on nüüd enamik päevast maha maganud, ehk aitab.

Kuna mul polnud ei küünlaid ega siirupit, sai Poisile pärast õekesega konsulteerimist Ibumaxi antud – lubati pool 200 mg tabletti kolm korda päevas, purustatuna ja lusikatäie jogurtiga segatuna läks kenasti alla. Saime palaviku vahepeal alla 38, aga õhtuks oli jälle pea 39, nii et enne magama minekut sai teise annuse.

Minul on palavik läinud, väsimus vahel kohutav, vahel poleks nagu midagi. Külmavärinad käivad samamoodi suvaliselt. Lihtsalt nii kõrini on sellest kõigest, et jube kohe. Ükshaaval tuleks haige olla, mitte kolmekesi korraga.

Poisiga peab ikka arsti juurde minema, ma olen tema pärast mures. Kohalikud tuttavad ehk oskavad nõu anda, kuidas ja kus.

Keetsin kartuleid, sest Abikaasa sõnul oli see ainus toit, mida ta süüa suudaks ja lastele meeldiks kindlasti ka. Plika vohmis hapukoorega mitu taldrikutäit sisse, isegi Poiss sõi natuke. Häda on selles, et MINA keedetud kartuleid ei armasta ja praeguse kehva isu juures ei taha neid nähagi. Tänane söök on… Issand, ma ei teagi, poolteist apelsini vist. Kõht koriseb. Tahaks riisi, aga esiteks ma ei viitsiks seda nagunii teha, teiseks pole mingit lihavärki, mida sinna sisse panna. Ja külmkapist tuleks hunnik toitu ära visata.

Nojah, aga positiivse poole pealt siiski nii palju, et nüüd peaks ju ikka hakkama paremaks minema 😀

No HOMME on ikka parem, eks!

Tegelikult tuleb varasemastki meelde, et kui ühel päeval haigeks jään ja loodan, et ööuni tervendab, ei saa ma sel ööl üldse korralikult magada ja hommikul on tunne sama kehv.

Nii ka seekord – terve öö vähkresin voodis, tunne oli selline, et magada üldse ei saanudki. Eile ja täna olin enamik ajast pikali, aga jah, magamiseni asi paraku ei jõudnud…

Täna hommikul lihtsalt niutsusin, sest nii halb oli. Lõpuks võtsin valuvaigistit – 200 mg Ibumax ei teinud midagi, nii et võtsin poole tunni pärast teise veel. See tegi olemise nii talutavaks, et suutsin isegi natuke koristada. See oli ikka JUBE läbu, mis meil siin hommikul vastu vaatas… Ma olen ju harjunud õhtul pärast laste magama panekut kõik ära koristama, et siis oma aega puhtuses ja korras nautida ning hommikul sassi ajamine nullist toimuks.

No igatahes, seljavalust sain tablettide abiga lahti, peavalu võttis vähemaks ja palaviku alla. Kuue tunni pärast läks olemine halvemaks, siis sai teine 400 mg sisse võetud…. Ja üheksa tunni pärast kolmas, mis on ka ööpäeva maksimum. Ma nii üritasin lihtsalt magama jääda, aga kuidagi ei õnnestunud – pea valutas ja külmavärinad olid tagasi, palavik jälle 38.

Nüüd saab tableti võtmisest kohe pool tundi täis – loodan, et suudan siis magama jääda. Aga saadan enne Abikaasa tööle, nagunii tema kell hakkab poole tunni pärast helisema ja enne rahu ei saa, kui ta uksest väljas on. Ta, vaeseke, töötas ju täna terve päeva, sai tukkuda vaid tunnikese hommikul ja nüüd paar tundi õhtul… Homme magab ilmselt suurema osa ajast maha.

Igal juhul on minevikukogemust arvesse võttes igati lootust, et homseks on tervis parem. Olen üritanud täna palju vett juua, söögist pole muud sisse läinud kui üks pirn. Peaks nüüd selle ananassi ära puhastama, mis Abikaasa minu tellimisel ennist tõi… Tahtsin seda juba paar tundi tagasi teha, aga kui nägin, et vajalik nuga on pesemata kraanikausis teiste asjade all, lõin käega – vaat nii omadega läbi olengi. Aga paar tundi voodis lebotamine aitas natuke… Ja söök tuleks kasuks. Ehk võtab tablett peavalu ja palavikku nii palju vähemaks, et saan siis normaalselt magada.

Köhime kõik nagu hullud. Eriti vastik on röga – Abikaasa oskab seda ainsana välja sülitada, mina proovin kõigest väest ja juba natuke tuleb välja, aga lapsed ju ei oska… Ja järjest röga alla neelates pole ime, kui asi lõpuks oksendamiseni jõuab. Peaks vist sinepipulbriga jalavanni tegema ja hanerasvaga määrima. Ja äkki sinepiplaastrit ka… Kui homme rohkem jõudu on, võtan ette.

Nina on kõigil suurest nuuskamisest valus. Tegelikult valetan – Plikal pole peale köha häda midagi, tema on siiani ainsana suuremast haigusest puutumata ja loodan siiralt, et see nii jääbki.

Soolikas umbes

…kirjutamise soolikas siis 🙂

Pole lihtsalt mitte midagi asjalikku teinud, tuju pole kõige parem, auto- ja rahajamad lähevad järjest hullemaks. Auto on kõige kurja juur, kui see oleks normaalne, oleks rahaline pool täiesti norm seisus, praegu aga… Noh, ehk ikka laheneb kuidagi see värk.

Tahtsime homme Külli juurde pesu pesema minna, aga neil läks täna pesumasin tuksi. Murphy või mis. Muud pole midagi, aga Abikaasal saavad ilmselt varsti puhtad riided otsa…

Kui blogis viriseda, siis lähevad asjad reeglina paremaks. Loodame, et töötab seekord ka 😛

Scroll to Top