virin/urin

Nutt ja hala

Mul on ägedad saapad, aga nendega on kogu aeg mingi jama.

Näiteks läheb vasaku saapa lukk järjekindlalt kord aastas katki. Loogiline oleks, et uus lukk peab hästi ja järgmisena läheb näiteks teise saapa lukk katki, aga kus sa sellega. Alati üks lukk. Sel aastal pole lukk veel päris katki läinud, aga ilmutab juba väsimuse tundemärke. Nii et saan varsti jälle 100 kr maksta (ma juba eelmise kahe korra põhjal tean, mis väljaminekuga arvestada, eks).

Ja siis on veel teine jama. Nimelt lasevad nad aeg-ajalt suvalistest kohtadest vett läbi. Praegu on aeg. Iga jumala kord, kui väljas vihma sajab, saab mu parem jalg märjaks.

Lahendus on lihtne, eks. Tuleks lasta saabas kingsepal kinni liimida. See maksab ainult paarkümmend krooni.

AGA.

Selleks, et saabast liimida saaks, peab see täiesti kuiv olema. Selleks peavad ilmad mitu päeva täiesti kuivad olema. Kuna ma ei tööta enam Ülemistes, kus kõik eluks vajalik samas majas olemas, on kingsepa juurde minek ettevõtmine. Ma ei viitsi seda ette võtta, kui ilm on kuiv, sest siis on saabas ka kuiv. Ma ei saa seda ette võtta, kui ilm on märg, ehkki siis oleks mul viitsimine, kuna jalg on märg. Aga siis on ka saabas märg ja seda ei saa liimida. Kui mul oleks mingid muud normaalsed saapad, mida selleks ajaks jalga panna, kuni seda üht õnnetut liimitakse, oleks ka mõeldav. Aga mul pole.

Nokk kinni ja saba lahti, öeldakse selle kohta vist.

No siis küll

Ses mõttes, et… Ma kustutasin oma viimase sissekande just ära, kuna poiss Lepp arvas, et ma rääkisin ilusast poisist liiga üksikasjalikult. Äge.

Aga ma ikkagi rohkem ei kirjuta midagi. Mis siis, et oli äge. Sest pärast seda oli s*tt. Ja ma ei taha sellest kirjutada. Vot nii. Ongi kõik.

Geniaalseid tähelepanekuid

  • Ma peaks definitely otsima töö, kus mulle rohkem makstakse, et mul oleks raha, mida maha juua (järelduseni jõutud pärast kaht siidrit Pipsiga, kolmandat Marisega Levikas ja nukra tõdemuseni, et justolipalgapäevagarahaonikkajubevähe)
  • Ma peaks definitely kolima vanalinna. Või siis Tartusse (järelduseni jõutud pärast järeldust, et Levikas/Krahl/jmt asuvad just nimelt vanalinnas ning Tartu tundub olevat minu jaoks Alati Hea Asja Linn)
  • Mingil määramata põhjusel valutab mu parema käe pöidla ja nimetissõrme vaheline osa (mõni arstiteaduse tudeng leiaks sellele lohisevale terminile kindlasti ilusa lühikese ladinakeelse nimetuse), kui ma pöialt liigutan. Kummaline.
  • Mingil määramata põhjusel on kadunud minu müts. Kui keegi teist tuvastab kuskil musta mütsi valge lõustaga, siis SEE ON MINU OMA ja palun lahkesti tagastada minu kotti, mis asub Mustamäel või tööl või vabalt valitud rentslis.
  • Mingil määramata põhjusel on meie korteris viimastel päevadel järsku jubeväga külm. Tekitab tahtmise emigreeruda. Näiteks Egiptusesse.

Öö on kõige ohtlikum aeg

Võib-olla oli viga selles, et ma istusin Kristjaniga esmaspäeva öösel Levikas ja tõmbasin nina täis, kuni meid välja visati, sain seega tol ööl magama alles kell neli, pidin hommikul koos temaga juba kell kümme üles tõusma, andsin hiljem üle väga paljude kuude järele ihale päeval magada, sest oli vaba päev ja midagi targemat polnud nagunii teha, magasin kella poole viiest poole üheksani, olin seejärel üleval poole kaheksani hommikul ja magasin siis poole kolmeni päeval…

See ei lugenud, et ma olin kella neljani üleval ja vaatasin Murakaga America’s Next Top Modeli viiendat hooaega. Ega ka see, et pidin kolme ja poole tunni pärast üles ärkama, et tööle minna. Ma lihtsalt vahtisin lakke ja sadu tuhandeid mõtteid keerles ülehelikiirusel mu peas. Magama jääda ei saanud, ainult ahastus tekkis.

Need mõtted lihtsalt ei kao kuskile, ehkki päevasel ajal õnnestub mul neid enamik ajast kõrvale tõrjuda. Noil kaitsetutel momentidel, mil ma vahin öösel lakke, selle asemel, et magada, ründavad nad nii halastamatult, et seekord ma lihtsalt tõusin pool viis uuesti üles, et neid kirja panna.

Kella kuueks olin ma omadega nii läbi, et kuigi üks mõte ajas endiselt teist taga ja pool oli kirja panemata, ei suutnud ma enam ühtki arukat lauset moodustada. SIIS sain lõpuks kaheks tunniks magama jääda.

Mõtted salvestusid mustandina, mis leiab ühel päeval avaldamist kui minu blogi kõige pikem sissekanne, mida lugedes te kõik juba poole peal magama jääte.

(EDIT kunagi hiljem: Kustutasin kogu mustandi ära, mõttetu jutt oli. Aga tol hetkel aitas tunded lahti kirjutada küll)

Ja nüüd, pärast kohvi ja Muraka ema küpsetatud porgandipirukat istun ma siin ja tunnen, et hoolimata kahetunnisest unest on kõik täitsa ok. Pole mingit probleemi ka nii ekstreemsel puhul õigeks ajaks tööle jõuda.

Nii et mõne mehe vabandus öösel kell kaks Tartust jõudmise kohta (asi, mida mul enivei EI OLNUD vaja teada) on vaid järjekordne hale näide tema luuserlusest.

Lõpetuseks varahommikune värskendav dialoog minu ja Ave vahel:

Mina: “No minu arust on igatahes suurem parem kui väiksem.”
Ave: “Aga liiga suur on ka ebamugav.”
Mina: “Tõsi ta on.”

Küsimus suurele ringile: millest oli jutt?

Õige vastus: arvutihiirest.

Nojah

Romantilise komöödia vaatamine tundus minu praeguses olukorras algselt täiesti hea ideena. Ma ainult unustasin ära, et nad lõppevad kõik ühtemoodi – vastupidiselt sellele, kuidas asjad päriselus lõppevad.

Võeh.

Scroll to Top