March 2012

Easy vs Ryan, pereinimese vaatenurgast

Kui mina viimati Easyga lendasin, maksis 20kg pagas £9 üks ots ning pileteid broneerides lisandus ostule ühekordne kaardimaksetasu, mis oli vist visa krediitkaardiga £8 ja deebetiga äkki £4 (sest UK deebetkaartidel on taga need numbrid olemas, saab netist osta ja puha, eesti deebetiga ei saa). Nüüd tuli Iiris rääkima, et Easy hinnad on kirveks läinud – kuna endal oli hiljutine kogemus Ryaniga, siis tegin kiirelt nende kahe vahel ühe võrdleva uuringu, see postitus saab siis täienduseks tollele, mille info on praeguseks vananenud.

Easy admin fee ehk nö kaardimaksetasu on nüüd ühe bookingu ehk ostu kohta (mis võib siis sisaldada näiteks neli inimest edasi-tagasi) Visa krediitkaardiga £9/€11 + 2,5% kogusummalt (miinimum £4.50/€6).

Easy 20 kg pagas maksab nüüd £9-16 olenevalt liinist ja seda infot ei leidnud ma mitte kuskilt mujalt, kui ainult Easy helpist, kus küsimuse vastus oli vaid naeltes, seega eurodes täpset summat ei tea, veidi kallim. Millal mis hind on, see jääb müstikaks, lihtsalt polegi muud teha kui vaadata, mis hind valitud ajal tuleb. Iirisel näiteks läks mai lõpp-juuni algus kaks otsa kokku £30.

Ryanil on pagasi hinnad vastavalt kaalule ja hooajale – valikus on 15 kg ja 20 kg, low season on okt-mai, high season juuni-sept. Madalhooaja 15 kg maksab €15 (naeltes on kõik hinnad nüüd ja edaspidi samad), kõrghooaja 20 kg €40 (kõiki hindu näeb siit).

Alla 2a laps maksab Easyl £20/€24, ryanil €20. Laste varustuse puhul on kaalukauss aga Easy kasuks – kui Ryanil on tasuta üks vihmavarju tüüpi käru ja reisivoodid/autoistmed (max 20 kg) igaüks €10 lisaks, siis Easyl võib iga lapse kohta olla kuni kaks asja ning käru võib olla ka selline, mis kokku ei käi.

Vot selline lugu siis. Ütleme nii, et lendama enam lastega minna ei tahagi 😀 Ühe alla kahesega oli igati okei, aga kahega, kui vanema eest peab juba täishinda maksma… Pigem käime praegu siis üksinda ja hiljem saab juba mõlemad paariks päevaks vanaema hooleks jätta.

Ikka ilus ja hea

No ausõna, ma ei oska enam normaalseid pealkirju välja mõelda, kogu aeg tahaks kasutada sõna “imeline”. Kevad mõjub hullupööra hästi, ausalt!

Eile käis mul külas üks väga vana sõbranna, kellega me vahepeal totaalselt eri lainel olime, põhjalikult tülli läksime ja selle tagajärjel viis aastat ei suhelnud. Nüüd aga viis saatus meid jälle kokku ning oleme jälle igati ühel lainel – tal on aastane laps ja vaated lastekasvatusest on meil väga sarnased. Nii me siis jutustasime terve päeva, et üksteist oma eludega kurssi viia ning lapsed said koos mängida.

Viimase aja suurim hitt on suur pappkast, mille sees mulle turvatool saadeti. Sellega saab ju igasugu tükke teha 😛

Täna jõudsin põhjalikult koristada, sõidutund läks ka nagu lennates (Papiniidu ristmik igast küljest) ja lõpetasin selle suure Maxima parklas, kus ma uhkelt täpselt nelja parkimiskoha keskpunktis auto välja suretasin 😀

Ma pole NII ammu Maximas käinud, üldse pole poes käinud, viimasel ajal käib alati Abikaasa. Läksin suhkruvarusid täiendama (seal on Dansukkeri fairtrade rafineerimata demerara €2.68/kg – ma odavamalt pole kuskilt leidnud), avastasin ühtlasi Vileda 40% sooduka ja tuli meelde, et nõudepesukäsnad on ammu otsas ning laualapid kah otsakorral, soetasin varusid. Kristina kiidetud mahemakarone ostsin prooviks ja mis kõige olulisem, leidsin ometi sobiva kasti laste konstruktori jaoks.

Kõlab lihtsalt, eks, kast konstruktorile. Aga ma otsin seda suvest saati 😀 Kõik olid kas liiga väikesed või liiga suured või lihtsalt koledad. Lisaks oli äärmiselt oluline aspekt tugev konstruktsioon, sest lastele meeldib igasugu kastidesse sisse ronida. Seni olid konstruktori jupid tavalises koledas pappkastis, selliseid nad lõhuvad sisse ronides mõnuga.

Novot, sellise kasti sain. Maksis €6.79, oleks küll nii umbes poole odavamalt tahtnud, aga arvestades seda, kui kaua ma otsinud olen, ei hakanud küll hinna pärast ostmata jätma, ega see tegelikult ju nagunii eriti kallis polnud.

Koju jõudsin alles kell pool kaheksa. Abikaasa pidi natukeseks tagasi tööle minema, aga sibulapirukas tuli just ahjust, lapsed jäid kell kaheksa kenasti ja kiirelt magama ning minul on ütlemata mõnus õhtu olnud.

Poisist on saanud täielik õuehull, tasub vaid mainida sõna õue või kiikuma, kui tema juba hüüab: kiiga-kaaga, ÕUE!, võtab oma kombe ja paneb välisukse poole jooksu. Ükspäev haaras riiulist Plika mütsi, ajas selle pähe ja tahtis minema hakata 😀

Homme tuleb ilmselt Kats külla ja nädalavahetuseks läheme Tallinna, mis tähendab, et homme on suuremat sorti küpsetuspäev – nii umbes kolm kooki ja kolm leiba, arvan ma. Külalisi vaja ju kostitada ja külakosti kaasa võtta.

Ja oh, nädala pärast on sünnipäev. Aeg lendab!

PS. Ilmselt on ka see puhtalt kevade teene, et kui ma viimased kuud olen minimaalselt pildistanud ja lapsi pea üldse mitte, siis nüüd järsku tahan ja viitsin jälle. Fotod on head!

Imeline hommik

Hoolimata sellest, et Abikaasa laseb mul nii kaua magada, kuni ta tööle läheb, on mul hommikuti tavaliselt üsna raske tõusta. Tihti ärkab Poiss tunduvalt varem kui kell seitse, siis peab teda kuidagi rahulolevana hoidma, kuniks Abikaasa “päriselt” ärkab.

Täna ärkas Poiss ka pool seitse ja virises. Võtsin ta meie voodisse, seal jäi rahulikuks – oli natuke kaisus ja nihverdas siis ringi. Saime veel rahulikult tukkuda, seitsmest tõusis Abikaasa üles, mina unelesin edasi. Kui ta kell kaheksa mind äratama tuli, et ise ära minna, oli pliit köetud, köök koristatud, lapsed riides ja kammitud ning istusid oma pudrutaldrikute taga.

See on tavaline, et Abikaasa hommikul pliiti köeb, Poisil mähet ja riideid vahetab ning lastele putru teeb. Aga et ta ka kööki koristas, ehkki see oli rangelt võttes minu eelmisel õhtul tegemata jäänud töö (õnneks polnud väga suurt segadust, ma natuke ikka kraamisin, lihtsalt lõpuni ei viitsinud), et Plika ka riides oli, et ta oli Plikal isegi pea ära kamminud ja soengu teinud… Vaat jaa, seda igal hommikul ei juhtu. Mul oli kohe nii hea olla, selline mõnus tunne, kui keegi sinu eest hoolitseb.

Nii et kui tavaliselt üritan hommikuti veel voodis või diivanil vedeleda, kuni kell näiteks kümme saab, siis täna jäin suurima rõõmuga ja vähimagi vaevata kell kaheksa üles – koristasin, pesin pesu, nüüd lõpetan hommikusööki. Koristan veel natuke ja siis läheme lastega õue mängima. Ja kahe paiku tuleb mulle külaline 😛

Oh seda ilusat elukest. Ja kevad annab veel kõigele vunki juurde.

Scroll to Top