Dec 062013
 

Mäletatavasti oli mul blogi majutamisega mõlema eelmise teenusepakkuja juures jamasid, kevadel kirjutasin sellest ka pikemalt.

Kolisin blogi omaette 2012 kevadel. Alguses olin tuttava serveris, kes pakkus soodsat kuumakset ja aitas blogi üles sättida. Juba paar päeva hiljem oli blogi maas – siis tegi tuttav selle kenasti korda ja blogimine jätkus mõnda aega probleemideta. Mingeid väiksemaid probleeme lahendas ta vist jooksvalt veel. Kuni blogi septembris jälle miskipärast kokku jooksis, tuttav mind kaks nädalat ignoreeris ning lõpuks teatas, et kui ma tahan, et ta seda jama lahendaks, pean talle selle eest maksma. Pikemalt kirjutasin kogu tolles vahejuhtumist siin.

Kolisin Netpointi ja esialgu sujus kõik imeliselt. Neil oli sama soodne kuumakse ja ümber kolimise teenus oli tasuta, kõik tehti minu eest ära. Ruigasin suurest rõõmust, sest kõik töötas laitmatult – näiteks WP uuendused, mida ma tuttava serveris ühe klikiga toimima ei saanudki, tegid ennast nüüd kenasti ja kiirelt ära.

Selle aasta veebruaris muutus Netpoint Radicenteriks. Täpselt kuu hiljem uuendasid nad oma servereid, misjärel minu blogi oli maas, nemad kirjadele ei vastanud ja lõpuks teatasid, et vaata ise, kuidas saad, pole meie asi. Ma siis sain, Lontu abiga.

Kaks kuud hiljem, aprillis, sain Radicenterilt kirja, mis teatas rõõmsalt, et kuna nad on nüüd kõvasti oma servereid uuendanud, et klientidele paremaid lahendusi pakkuda (my *ss, eks), tõstavad nad nüüd ka hindu. Ehk et kui ma olin maksnud seni umbes €3.49 kuus (ma enam täpselt ei mäleta, aga midagi sellist oli), siis edaspidi oleks kuutasu olnud juba €5.50 (see oli hind aasta kaupa uuendades, ma rohkem ei taha eriti korraga maksta). Olin nagunii mõelnud ettemaksu lõppedes nende juurest ära kolida, aga kes teab, kas oleks viitsinud – selles mõttes oli mul nende hinnatõusu üle hea meel, sest teised normaalsed teenusepakkujad olid neist nüüd juba odavamad.

Mai alguses oli mul mingi probleem pluginatega, millest enamik järsku kadus ja erroreid loopima hakkas. Taas kord oli Lontu see, kes aitas.

Ja ma ei teagi, oli siis süüdi see viimane vahejuhtum või serveri uuendamisega kaasnenud jamad, aga umbes sealtmaalt ei toiminud enam jällegi WP ühe kliki uuendused, mille tagajärjel ei saanud ma teha ka osade pluginate uuendusi, samuti ei töötanud enam see süsteem, et kui ma mõnd WP postitust lingin, tuleb lingitud postituse lõppu automaatselt pingback ehk kommentaar, mis linkimisest märku annab.

Ega ma selle kolimise teemaga ju enne tegeleda ei viitsinud, kui meili peale hakkasid tulema meeldetuletused, et majutuse ettemaks on 10. detsembrini. Olin juba ammu tahtnud blogi ühest serverist teise kolimise ise ära õppida ning turgatas pähe, et lähen just sobival ajal Tallinnasse, niisiis palusin Lontult kokkusaamist, et ta mul kõrval istuks ja näpuga kõik ette näitaks. Nii saigi :)

Seekord läksin kindla peale välja, valikus olid kaks Eesti vanimat tegijat Zone ja Virtuaal – vanu ja usaldusväärseid on muidugi mõnevõrra rohkem, aga teised olid kallimad ja kuna blogi on mulle puhas hobi ning mingit raha sisse ei too, ainult viib välja :) Siis oli hind oluline. Mitte küll olulisem kui usaldusväärsus, selle õppetunni olen kätte saanud :P

Ei osanud valida, jube kiire oli ka, lõpuks olin reede õhtul tõdemuse ees, et järgmiseks päevaks on vaja ja KUI juhtub, et kogu registreerimise protsess pole täiesti automaatne, siis olengi omadega pees. Pärast pikka valimist otsustasin Virtuaali kasuks, kuna esiteks selgus, et nende kuumakse on Zone’ist tiba soodsam, teiseks oli neil just kümne aasta sünnipäeva puhul soodustus. Ja õnneks oli registreerimine täisautomaatne, kohe pärast raha maksmist loodi konto ja sain meilile kõik vajalikud paroolid.

Seekord maksin siis aasta eest ette miski €48 ringis, edaspidi on aasta kaupa uuendades €60 aastas ehk €5 kuus.  €3.50 oleks muidugi parem, aga ma tõesti ei taha enam jamasid. Ja nüüd on reaalne lootus, et ehk neid enam ei tule. Või õigemini – kui tuleb, siis on lootust, et vastatakse normaalse aja jooksul ja viisakalt.

Kolisime blogi laupäeva õhtul Virtuaali serverisse ära. Nipet-näpet sai veel sel nädalal tehtud, õigemini küll Lontu tegi – Jetpack ei hakanud tööle, sest kausta õigused olid vanas serveris valed olnud vms, nii et see ei saanud ühes teistega kaasa kolitud.

Aga miks ma üldse praegu kirjutan… Ikka sellepärast, et ma naudin :) Naudin seda, kuidas kõik töötab laitmatult – ühe kliki uuendused ja pingbackid ja kõik muu. Loodetavasti jääbki töötama, mitte nagu Radicenteri puhul.

Teoreetiliselt on muidugi võimalik, et ma mõlema eelmise teenusepakkuja juures ise midagi tuksi keerasin, aga see pole sugugi kindel. Ja noh, suhtlusprobleem, seda nagunii.

Pöidlad pihku, et nüüdsest oleks mu veebimajutusega kõik korras. Igavest ajast igavesti. Või noh, vähemalt nii kaua, kuni ma blogima vaevun :)

Muig, ma ei usu, et keegi seda eepost üldse lugeda viitsis, piisavalt erialane, et mitte huvi pakkuda. Aga ma pean enda jaoks ikka kirjutama :D

  5 Responses to “Blogimajutuse saaga”

  1. Usu või ära usu aga läbi lugesin :)

  2. mina lugesin ka läbi, kuigi pooltest asjadest ei saanud aru..
    Aga mis tegelane see “blogimajutuse saaga” sul nüüd on, kes siin kopeerib ja kleebib kommentaare vanade postituste juurde?

    • Need ongi pingbackid :) Ma linkisin kõiki noid postitusi praeguses ja siis tuleb nende vanade lingitud postituste alla kommentaar, mille “autoriks” on praegune postitus. Enda blogipostide linkimise puhul polegi NII suurt vahet, aga näiteks kui ma kellegi teise WP blogi postitust lingin, jääb talle sellest sinna märk, nii et ta ise märkab kohe ja ka teised, kes loevad, näevad, et teema läheb kuskil edasi. Nii mõnus mu meelest, kahju, et see ainult WP sisene on…

  3. Miks üldse just Eesti pakkujate juurde jääda? Välismaalt saab palju paremaid (ja kvaliteetsemaid ;) ) pakkumisi. Ja tegelikult seda lugedes ma mõtlesin KUI rahul ma oma tavalise WordPressiga olen :) Savi puha, et seal taga see wordpress.com on – kõik töötab laitmatult! :)

  4. lugesin-ehkki kõike ei taipa, oli huvitav :)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.