raamatud

Tsitaat

Ma ei tea, kas asi on selles, et õhtu on nii hiline ja ma olen juba väsimusest sooda, aga ma lugesin ja naersin. Ja naersin veel.

Seriously, dude. It’s really not a good idea to mess with me. I’m FBI, a walking, talking death machine. You can’t hit me from fifteen feet with that popgun, but I can shoot the gold hoop out of your ear and call my mother at the same time while singing “Happy Birthday”.

Catherine Coulter “Power Play”, FBI Series #18

Tervitustega Marisele. Ma kahtlustan, et keegi teine selle seeriaga tuttav ei ole 🙂

Pildikesi igapäevaelust

2015-09-22 00.14.36Avastasin, et mingid fotod on tekkinud, mis pole blogisse jõudnud. Saagu see viga parandatud!

Esimesel pildil on e-lugeri hiljutine juubel 🙂 100 raamatut veidi enam kui kahe aastaga. Ütleks, et ost läks asja ette!

Ahjupuude ostmine jäi nagu tavaliselt häbematult hilja peale, aga mõni aeg tagasi sai need siiski riita laotud. Kas sellest poolkuivast puust mõne kuuga kütmiskuiv saab, eks ole näha. Oktoober pidavat soe tulema, aga samas vihmane, mis ei ole just väga hea… Noh, mis seal ikka, järgmisel aastal paremini! Pliidipuud on vähemalt kuivad ja kuuris 🙂

2015-09-20 19.34.09

Kui õeke augustis meil külas käis, ei saanud kingitusi mitte ainult Poiss, kel oli sünnipäev. Plika oli täiega pöördes, sest ta on suur Frozeni fänn ja suur loom bands fänn kah. Mina kusjuures neid kummijullasid edukalt ignoreerisin, aga Plika nii lunis, sai kõigepealt vanaemalt ühe väiksema komplekti, nüüd siis suure ja uhkema. Aga pilti tegin ma sellest hoopis muul põhjusel – kumme saab mitmeti kasutada 🙂

2015-09-22 20.20.18

2015-09-22 20.19.51

Plastiliin oli lastel pikalt ununenud, kuni Poisil tuli meelde seda ükspäev küsida. Ja oh seda suurt rõõmu siis, kui nad avastasid sünnipäevaks saadud komplekti, millest sai hunniku koletisi teha:

2015-09-26 12.05.56

Ma ei ole suurem asi pudrusööja, sest mul läheb kõht pärast seda nii kiiresti tühjaks, et see pole minu jaoks arvestatav hommikusöök. Kui lapsed olid kodused, sai neile igal hommikul keedetud, ise sõin võileibu. Nüüd söövad lapsed hommikust lasteaias, nädalavahetusel koos meiega, pudru keetmise traditsioon kadus… Viimasel ajal on aga Abikaasa hakanud jälle keetma, enamasti nõutakse riisiputru. Ja see on mulle täpselt paras hommikune “eelroog” – imemaitsev puder maasikate, kaneeli ja suhkruga. Kui see söödud, võib tunni-paari pärast “päris hommikust” süüa 😀

2015-09-27 09.37.47

2015-09-27 10.11.40

Hilinenud sünnipäevakingitus

Kui Maris Eestis käis, sain temalt hilinenud sünnipäevakingiks Apollo kinkekaarte. Käisin küll mitu korda poes uitamas, aga ei suutnud kuidagi otsustada, mille peale sooviksin neid kulutada.

Mai lõpus lugesin, et ilmub Minu Eesti 3. Esimene mõte – kahju, et varem ei ilmunud, oleks saanud sünnipäevakingiks paluda. Järgmine mõte – aga ma ju saangi 😀

Kui Tartus Kessul külas käisime, siis soovitas ta meil minna perega Supilinna Salaseltsi vaatama, et olevat tõeliselt mõnus film. Eile käisimegi. Muidugi oleks võinud ette teada, et kui filmis on midagi vähekenegi actionit meenutavat, siis Plika hakkab kartma ja ei taha vaadata… Pidime talle üsna filmi alguses vanaema järele tellima, kolmekesi vaatasime lõpuni.

Tõsiselt hea film oli, sobilik nii suurtele kui väikestele. Väga soojalt soovitan! Mulle tavaliselt Eesti filmid pigem ei meeldi, reeglina on need sünged või masendavad. Aga see oli lahe – lõbus ja põnev ja eestlaste kohta hästi näideldud. Ma armastan Tartut ja Supilinna, ka sellepärast oli vaatamine nii nauditav. Ja väga vahvalt oli kokku miksitud vanaaegsemat sorti väljanägemisega elukeskkond ja riided tänapäeva moodsa tehnikaga – läpakate ja nutikatega.

 Ühesõnaga absoluutselt suurepärane sünnipäevakingitus 🙂

Imeline lapsepõlv

Sattusin nädalavahetusel esimest korda elus Tigeri poodi, millest mitmelt poolt lugenud olin. Ostsin sealt lastele €3 eest kaleidoskoobi, see on suur hitt – eriti just Plika puhul. Ja ka ma ise unustan ennast vahel neid mustreid vaatama… Neis on lihtsalt midagi nii maagilist ja ilusat. Ja see keeramine on nii põnev – mis muster järgmiseks tuleb?

Lugesin täna Poisi soovil talle unejutuks taas Timmi tegemisi – ostsin selle vahva raamatu aasta tagasi ja see on meil risti-põiki läbi loetud, aga ikka küsitakse veel. Seekord valis Poiss täitsa juhuslikult, aga vägagi aktuaalse munade värvimise jutu ja seal on üks koht, mis mind alati nii kangesti naerma ajab, et mõtlesin seda teiega jagada:

Ema on võtnud sibulakorvi ja harutab sibula küljest koori lahti. Paneb palja sibula korvi tagasi, koored kaussi, võtab uue sibula ning hakkab jälle usinasti koori katkuma.

“Minu arust nimetatakse seda, mida sa teed, pahanduseks,” lausub Timm hämmeldunult.

2015-03-12 21.41.29

Kaleidoskoop 🙂

2015-03-12 21.42.30

Mõttelõng hallidel teemadel (ja uuest Bondist)

Käisin just piilumas, mida kinos näidatakse. Ei olnud miskit põnevat, seega uurisin tulevate filmide kohta. No ja siis vaatasin ära halli varjundite treileri. Ja jäin mõttesse.

Olles ennast läbi närinud peaaegu kahest raamatust (ja ükskord ma selle trioloogia ära lõpetan, sest ma ju tahan teada saada, mis kogu selle jama taga oli ja mis sorti happy ending välja mõeldi… ma lihtsalt tüdinesin ära vahepeal ja ootan vastavat tuju) – ma lihtsalt reaalselt ei kujuta ette, KUIDAS nad kõik selle porno ära mahutavad USUTAVALT filmi, mida näidatakse suurel ekraanil, ilma et selle raamatu IDEE kaduma läheks 😀 Ja kuidas nad selle sisemise jumalanna teema filmis lahendanud on 😀 Kahtlustan, et tema roll on lihtsalt välja jäetud, aga kurat teab muidugi.

No ja aitaks äkki kaasa, kui see mees oleks mu meelest seks, aga no ei ole… Sihuke poisikese tüüpi paistab, mitte kuidagi domineeriv, ja seda muljet ei paranda ükski fancy ülikond. Aga võib-olla ta on väga seks ja viga on minus. Lihtsalt see treiler ei tundu kuidagimoodi erutav, pigem piinlik. Aga jällegi, vabalt võib asi olla minus.

Sportlikust huvist vaatan kindlasti filmi mingi hetk ära 😛 Aga enne oleks vist kohane raamatud ära lõpetada. Oot, nad ju peavad siis KOLM raamatutäit porri ühte filmi mahutama… Samas, kuna ilmselgelt nad peavad seda ikkagi kõvasti tsenseerima ja muud tegevust peale seksi seal ju eriti polegi, siis peaks kenasti hakkama saama.

Oh jah.

EDIT: Aga ei, olukord pole sugugi nii lootusetu, ma leidsin päris mitu filmi vaatamiseks. Kas just kinos… Ehkki kui meie rahaline seis peaks nüüd tsipa paremaks muutuma, nagu tundub, siis võiks isegi korra kuus kinos käia 😀 Aga näiteks Still Alice, Focus ja siis muidugi Shaun the Sheep – jumal tänatud, et on üks lastefilm, mis mulle ka meeldib 😀 Lapsed on juba ammu tahtnud kinno minna, nüüd siis lõpuks võib.

Ja ooh, Bond ajab mind lihtsalt niiii kihevile. Uue filmi kohta on veel nii vähe infot, aga see vähenegi… Ma jään igaveseks Bondi fänniks, miskit pole parata. Ja näe, aega võttis, aga asja sai – praeguseks ma arvan juba küll, et Daniel Craig on seks. Isegi rinnakarvade puudumine ei häiri 😀

Ainult et SEKSI on viimastest Bondi filmidest kõvasti puudu. Ma ei ütle, et ta nüüd nii meeletult ringi tõmbama peaks, nagu esimestes filmides, aga mulle siiski meeldib, kui on special leading lady, kes püsib filmi lõpuni elus… Mitte mingid suvakad, kellega ehk paremal juhul korra kähkukas tehakse (või teise äärmusena armutakse) ja siis maha lastakse. No ma olen romantik, eks 😛

Ma nüüd vaatasin ära kõik, mis Spectre kohta avalik on ja kui ma nüüd õigesti aru sain, siis see maadleja on peamine kurikael ja blond on “hea” Bond girl? Ok, tundub päris hea, sest see teine tumedapäine tšikk heaks küll ei oleks sobinud. Ja pervo kurikael rikub mu meelest filmi täitsa ära, no näiteks Skyfalli Silva ajas oma välimusega nutma ja Tomorrow Never Dies Elliot Carver oli ka kohutav kuivik… Aga see praegune, potentsiaali tundub olevat 😛 Uus Q ja Moneypenny on ka mõlemad nii seksid, ainult et uus M muidugi, võeh, ma ju armastasin Judi Denchi, ta oli niiiii cool. Arusaadav muidugi, et ta nüüd välja vahetati, vanus pole naljaasi… Ralph Fiennes on aga kõike muud kui seks. Mitte et kõik peaks tingimata seda olema… Aga tuleks ju kasuks 😀

Uus Bond esilinastub Plika sünnipäeval. Kuna just tema sünni tõttu jäi katki mu pikaajaline traditsioon uut Bondi kohe kõige esimesel õhtul kinno vaatama minna (no ei võinud veel ühe päeva oodata, eks), tundub ainult kohane seda nüüd seitse aastat hiljem tema sünnipäeval jätkata 😛

Scroll to Top