Eelmise sissekande lÔpukommentaar Dakit segadusse ajanud vÔileivapiltide kohta ja Àsja lÔppenud imehea Ôhtusöök, mille konsistentsist ma juba kaht inimest MSNis informeerinud olen, viisid mu jÀreldusele, et toiduga seotu on mul tÔesti kergelt kinnisidee.
Sest noh, tegelikult ka, keda huvitab pidevalt lugemine sellest, mida ma parajasti söönud olen?
Aga minuga on tĂ”epoolest nii, et kuna ma ise sĂŒĂŒa ei tee (ma ei saa öelda, et ma ei oska – ma saan kĂ”igi elementaarsete asjadega hakkama ja nĂ€lga ei jÀÀ, mulle lihtsalt EI MEELDI sĂŒĂŒa teha ja mul pole kokanduslikku mĂ”tlemist, teen tĂ”esti vaid kĂ”ige lihtsamaid asju), siis olen ma siiamaani pisarateni tĂ€nulik kĂ”igile neile, kes oskavad ja viitsivad mulle sĂŒĂŒa teha.
Kui ma ĂŒksi elaks, siis ma ilmselt toitukski suures osas makaronidest, pelmeenidest ja erinevatest take awaydest, mis oleks ikka suhteliselt masendav.
Ănneks elan ma hetkel koos kolme noormehega, kes kĂ”ik kokkavad tĂ€itsa korralikult. Swammi osalusel valminud toidud on kĂŒll sageli vĂŒrtsikad, mistĂ”ttu ma need Ă€ra pĂ”lgan (ehkki muidu on need vĂ€ga head), aga Mehe ja Antti kokakunst on mulle vĂ€ga meeltmööda đ
Ja iga jumala kord, kui keegi jĂ€lle mingi hea söögiga hakkama saab, ongi mul nii siiras heameel, et tahaks kĂ”iki neid hĂ”rgutisi mĂ€letada. Nii ma siis kirjutangi teile tihti sellest, mida ma parasjagu söönud olen. Ja kui on eriti ilus, siis teen pilti ka đ
TĂ€na tegid Antti ja Rarru mingit (vĂ€idetavalt Prantsuse hĂ”ngulist) salatit, mis koosnes vĂ€rskest salatist (kurk, tomat, porru, spinat), praetud seentest ja peekonist, hallitusjuustust ning kĂŒĂŒslaugukastmest. No elu sees ei tuleks mulle pĂ€he mingit sellist asja teha. Aga keele viis alla! Lihtsalt NII hea oli.
Oehh đ
—
Mees oli eile töökaaslastega pubis enda ja ĂŒhe teise kolleegi sĂŒnnipĂ€eva tĂ€histamas ning kutsus minu ka sinna, et neile rÔÔmusĂ”numit teatada. Ma polnudki varem ĂŒhtki tema töökaaslast nĂ€inud, ainult hunnikute kaupa positiivseid jutte kuulnud. TĂ”epoolest, tal on oma tööga ikka koledasti vedanud, nad on Ă€gedad.
Igal juhul jÔin ma eile kaks klaasi ƥampust, sest kui see tÀhistamiseks lauale toodi, ei saanud ometigi pealt vaadata.
Hiljem kĂ€isime veel Reinu pubis, seal lĂ€ksin mahla peale ĂŒle đ
Ja siis me jooksime meeleheitlikult viimase rongi peale, mis vĂ”ttis mul vĂ”hma nii vĂ€lja, et pĂ€rast oli kohe paha olla. Koju jĂ”udes olin nagu laip ja pool tĂ€nasest pĂ€evast ka. Teine pool pĂ€evast oli juba tunduvalt parem – ehk sellepĂ€rast, et tööpĂ€ev hakkas lĂ€bi saama ja vĂ€ljas oli ilus ilm. Viitsisin duĆĄi all kĂ€ia ja koristada ja asjatada ja nĂŒĂŒd ongi kell mĂ€rkamatult juba kĂŒmme lĂ€bi saanud, mis tĂ€hendab, et peaks vaikselt magama minema, mul on ikka tavalisest rohkem puhkust vaja.
Ja homme on juba neljapÀev. Varsti ongi nÀdalavahetus kÀes ja isegi sooja ilma lubas! MÔnus.
—
Ahjaa, pĂ€rast eilset vestlust Tracie’ga sain teada, et ma saan vist ikka 20 pĂ€eva puhkust, mitte 10, nagu millegipĂ€rast arvasin. Arvestasin ennist tĂ€iesti automaatselt, et kui ma töötan septembri lĂ”puni, mis on pool puhkuseaastat, siis saan ka pooled puhkusepĂ€evad. Tegelikult aga ei lĂ€he ma ju töölt Ă€ra, vaid jÀÀn lihtsalt emaduspuhkusele ja olen firma hingekirjas edasi ning peaksin puhkust ikka tĂ€ie rauaga saama.
ĂhesĂ”naga saaksin juulis need vahepealsed viis pĂ€eva ka Eestis olla, kirjutasingi tĂ€na uue puhkuseavalduse Ă€ra. Kui see lĂ€bi lĂ€heb, siis on tĂ€iesti kindel, et saan 20 pĂ€eva. Ja siis on mul ĂŒlearu kaks lennukipiletit, mille ma loodan mĂ”nele eestlasele maha parseldada, kes juuli teises pooles nĂ€dalakese Londonit kĂŒlastada tahab. Saaks osa rahagi tagasi, oleks sĂŒda rahul.
(Tallinn-London E, 14.7 12.00-12.55
London-Tallinn P, 20.7 06.50-11.40 – anyone interested?)
Ja siis oleks mul VEEL kuus pÀeva alles. Ja ma ostsin just bussipiletid Pariisi, ehkki antud asjaoludel saaksin ma minna pikemaks ja nÀdala sees saaks ilmselt ka odavad rongipiletid. GRR! Aga no olgu peale, vaatame. Ehk lÀhen hoopis nÀdalaks Rootsi millalgi, augustis vms. Ootan kÔigepealt Àra, kuniks see 20 pÀeva asi tÀitsa kindel on.
EDIT: Rongipiletid on sellel ajal ikka ka nĂ€dala sees suht kallid ja bussipileti kuupĂ€eva muutmine maksab ainult ÂŁ3 + vĂ”imalik juurdemaks, kui teine pilet peaks kallim olema, mida ta ilmselt pole. Juhhei, siis on ju kĂ”ik korras, vĂ”tan lihtsalt kaks pĂ€eva puhkust ja lĂ€hen reede Ă”htu asemel kolmapĂ€evaĂ”htuse bussiga đ Aga ei tasu hĂ”isata veel, see puhkuseasi pole ju pĂ€ris kindel. Kirjutan igatahes homme avalduse Ă€ra, eks siis vaatab, kas annavad vĂ”i ei đ