virin/urin

Äärmiselt häbiväärne

Kukkusin ARKi eksamil läbi. Olevat maanteel liiga palju kõikunud ja kiirusepiirangute ajal liiga viimasel minutil ja järsult pidurdanud ehk mitte autot piisavalt valitsenud. Njaa, sõiduõpetaja on ka selle kõikumise kallal võtnud. Kusjuures ise ei saanud täna arugi, et oleks midagi nii hullusti olnud.

Kuna maanteesõit oli esimene asi ja me sealt ikkagi ka linna sõitsime, siis eeldan, et kui oleks ülejäänud asjad ekstra hästi teinud, oleks ehk läbi saanud… Aga no ma suutsin ümber nurga tagurdamise ka p*rse keerata. See pole kunagi mu tugev külg olnud 😀 Esimene kord sõitsin muru peale ja teine kord keerasin liiga palju rooli, nii et tagumine ots läks vastassuunavööndisse. Eksamineerija siis kommenteeris, et see on ju nii lauge nurk, miks sa seda rooli nii järsult keerasid… Sellepärast, et jah, HARJUTASIME me alati selliste tänavanurkade peal, kus ei olnud midagi lauget, alati sain õpetajalt võtta, et rool tuleb kohe lõpuni keerata… Ja ma tõesti ei suutnud täna seal mõelda, et vohh, see nurk siin on nüüd laugem, tuleb keerata tasakesi. Blah.

Rismikel olevat vahel liiga kaua mõelnud. No ja kirsiks tordi peal, kui linna poolt ARKi tagasi keerama pidime, siis ma suure ähmiga sõitsin mööda. See on üldse üks tobe koht, millega alati hädas olin, ohutussaared ja õige paiknemine ja… No ma enam-vähem juba sain selgeks, siis joonistati mingi hetk rajad maha, mis oleks pidanud asja lihtsamaks tegema, aga viimati õppesõidus ma näiteks keerasin kogemata vale raja peale, liiga vara… Nüüd siis vaatasin, et jumala eest sellele ei keeraks ja sõitsin õigest kohast mööda. Sain muidugi kohe foori alt tagasipöörde teha, aga jah.

Ühesõnaga… Peale selle ümber nurga tagurdamise tundus ülejäänu mulle endale üsna okei olevat, aga nagu näha, siis ei olnud. Ja kõige nõmedam on see, et kui enne oli eksamijärjekord kaks nädalat, siis nüüd juba KOLM. Kui ma paberivabast ARKist vaatasin, siis üks aeg oli nüüd järgmisel kolmapäeval, aga seda ma ei saanud võtta, sest nädal peab vahet jääma, no see on nüüdseks juba läinud ka. Niisis hetkel on esimene vaba aeg alles 19. okt. Argh. Mul pole raha, et iga nädal muudkui õppesõidus käia, juba korduseksam üksi tekitab miinuse. Mida pikem aeg eksamini, seda rohkem ma unustan… No ma lähen homme Kaidiga sõitma, siis ehk saame ARKist läbi käia ja ma vaatan, äkki koha peal saab kellegi ära rääkida ja mingi aja kiiremini…

Ma nii lootsin, et ma pole 19. oktoober enam Eestiski. Ehkki jah, lennupiletid ostetud pole, aga kolm nädalat kannatada on lihtsalt piin. Niigi vastik, et läbi kukkusin ja uuesti proovimiseks nii pikalt ootamine ainult hõõrub soola haavale. Oleks nii tahtnud seda kolmapäevast aega – harjutanud nädalavahetusel Kaidiga, nädala alguses veel õpetajaga… Aga nojah, kui nüüd tõesti ei saagi enne 19. oktoobrit, siis ilmselt katsun lihtsalt vahepeal Kaidiga käia ja õpetajaga sõidan ikkagi alles viimased päevad enne eksamit.

Masendav.

Teha uuesti või mitte…

Omaraamat kuulutas hiljuti FB-s, et neil on kuu lõpuni -20%. Tekkis kihk teha mõni fotoraamat. Suurema mahuga projektide jaoks pole hetkel ei aega ega raha, neid on ka nagunii tunduvalt soodsam Blurbis teha. Aga pulmad ja Krista tehtud eelmise suve pildid, need tahavad mõlemat omaette raamatut ja väiksemad projektid on Omaraamatu praeguse soodustusega isegi Blurbist odavamad.

Kuna Krista pilte oli vähem, siis nendega nokitsema hakkasingi. Sain raamatu põhimõtteliselt valmis, ainult üksikud mustvalged pildid oleks tahtnud värviliste vastu vahetada, mõtlesin Kristale kirjutada ja faile küsida.

Ainult et täna ei tulnud see raamatufail mul enam arvutis lahti 🙂

See on Omasofti juures üldse kummaline, et kord juba salvestatud projektis muudatusi tehes sedasama faili uuesti salvestada ei saanud – pidid salvestama uue failina. Nii ma salvestasingi eile vähemalt kolm faili. Kuna arvutis on ruumi vähe, kustutasin vanemad ära ja tegin prügikasti ka tühjaks 😛 Kusjuures mu meelest enne isegi kontrollisin üle, et viimane fail ikka lahti tuleb ja tuli… Ja ma ei pannud isegi arvutit ööseks kinni… Aga täna enam ei avane.

Kuna tegu on ainult 65 pildiga ja mul on kõik värskelt meeles, saaksin paari tunniga uue raamatu teha. Küsimus on selles, kas ma peaksin? Kui see fail siin niiviisi saladuslikul kombel tuksi läks, ehk on see universumi märk, et praegu pole õige aeg…

Mis mõttes?

Privacy Settings

Site Visibility

Allow search engines to index this site.
Ask search engines not to index this site.

Note: Neither of these options blocks access to your site — it is up to search engines to honor your request.

Vanasti oli küll valikus, kas tohib otsimootorites näidata või mitte… Ja nüüd põhimõtteliselt sõltub sellest, kas otsimootor AUSTAB minu valikut või mitte? My ass…

Mitte et ma tahaks keelata… Ma käisin just kontrollimas, et kas on ikka lubatud. Kurdeti nimelt just, et ei leia mu blogi üles, ja tõepoolest – otsing ei näidanud. Jabur. Serveri kolimisega vist kuidagi seotud, vast mööduv nähtus.

Sellegipoolest peaks igal blogil olema võimalus valida, kas ta soovib olla otsimootorites kajastatud või mitte. Ja ärge tulge mulle siin rääkima, et kirjutage siis üldse sahtlisse.

Nojah, õnneks see teema mind ei puuduta. Minul pole otsingus kajastumise vastu midagi, unekool ja muud taolised teemad on teistelegi abiks ja peavadki leitavad olema.

Et mis siis õieti juhtus

Juhtus nii, et veidi üle kahe nädala tagasi esmaspäeva õhtul ma avastasin, et blogi on maas. Mingeid probleeme on omaette oldud viie kuu jooksul paar-kolm-neli korda varemgi ette tulnud, nii et sarnaselt eelmistele kordadele pöördusin tuttava poole, kelle serveris oma blogi hoidsin, ning küsisin, mis lahti.

No lühidalt oli nii, et mu blogi tekitas serveris julma ülekoormust. Seda on vist korra varemgi juhtunud. Miks, ei tea – mina ei teinud mitte midagi. Tuttav ütles, et ta ei mäleta, kuidas selle eelmine kord ära lahendas, tal on juhe koos ja järgmine päev programmeerijaga vaatab.

Ja siis ta lihtsalt ignoreeris mind kaks nädalat. No põhimõtteliselt ignoreerib siiamaani 😛 Vaadake, ta ongi maailma kõige süüdimatum tüüp. Ta on kohe eluvorm omaette. Need, kes teda tunnevad, saavad hästi aru, millest ma räägin. Ühesõnaga – ma ju ise teadsin, millega riskisin, kui oma blogi tema serverisse panin. Aga jah, seni oli kõik väga hästi olnud, varasemad korrad aitas ta mul alati max päevaga asjad korda saada.

Ja vaadake, ma ei tea siiani, kas nood erinevad probleemid, mis mul ette tulnud on, on sõltunud minust või serverist. Ma tõesti ei tea!

No igatahes, jätkakem. Pärast seda, kui ma olin üritanud tuttavaga tulutult mitmeid kordi ühendust saada (liiga tihti ei tahtnud ju torkida ka), avastasin nüüd laupäeval, et esmaspäeval, viis päeva varem, oli too programmeerija mind Skype kontaktidesse lisanud. Ma tõesti ei pannud seda pisikest number ühte Skype aknas tähele… Nädal aega lihtsalt ootasin ja passisin tühja… Lisaks sellele nädalale, mis ma juba enne oodanud olin, eks.

Võtsin siis kontakti kenasti vastu ja nüüd esmaspäeval sain lõpuks rääkida. Tuli välja, et temale oli jäetud musta töö tegemine ehk mulle ütlemine, et nemad väidetavalt ei tea, kuidas asja korda saada ja kellegi leidmine, kes oskaks, maksab raha.

Tähendab, fair enough, eks. KUI see oli minu tekitatud probleem, siis ilmselt ei olegi nende ülesanne seda lahendada. Aga mind kaks nädalat lihtsalt IGNOREERIDA ja asi kellegi teise kaela lükata… No see teine inimene oli sama tige kui ma ise. Ma ütlesin talle ka, et TEMA selles olukorras kuidagi süüdi pole 😀 Aitas mul kenasti blogi seal serveris kokku pakkida, et ma saaksin mujale kolida.

Sest jah, nende kahe nädala jooksul olin katsetanud meeldetuletuseks nii Bloggerit kui WP online varianti – ja tuli üpris kiirelt meelde, miks ma omaette kolida tahtsin. Niisiis oli ilmselge, et pean oma blogi teise serverisse kolima – ajastus oli selles mõttes hea, et aasta ettemakstud hostingut oli just täis saamas. Tegin taustauuringut, leidsin talutava hinnaga piisavalt tuntud Eesti pakkuja – nii et nüüd olen Netpointi serveris ja maksan neile €3.77 kuus (tuttavale maksin €3.50). Pidin ainult liituma ja FTP kaudu oma kaks faili üles laadima, nemad panid kõik muu tööle. Nüüd vähemalt on mul kindlus, et kui mingi probleem tekib, siis nende klienditugi tegeleb minuga, mitte ei ignoreeri kaks nädalat.

Et jah… Keeruline värk on see omaette olemine. Ma ei tea, millest probleemid tekivad ja ma ei tea, kes neis süüdi on. Kui ma ise olen, küllap siis õpin hädaga neid ka lahendama. Peaasi, et teine pool minuga koostööd teeb, mitte ei ignoreeri.

Eks ole näha, kuidas nüüd uues serveris lood on. Pöidlad pihku, et probleeme ei tekiks!

Armas on see, et ma ei jõuagi kokku lugeda, kui palju lugejaid minuga nende kahe nädala jooksul erinevaid kanaleid pidi ühendust võttis. Tunti muret ja tunti puudust 🙂

Selle vahepealse blogivaba aja jooksul sai Herziga arutletud, et oleks ju hea kerge, kui me oleks ka sellised tavalised kõrge privaatsusega eestlased, kes enesest mitte midagi võõrastele avaldada ei taha. Siis ei oleks vajadust blogida või teeks seda kinniselt ja olekski korras. Aga näe, ei ole lihtsalt, ei ole. No ei oska mina sahtlisse kirjutada, see on igav. Mulle meeldib dialoog! Need kaks nädalat kirjutasin esimest korda elus FB-sse eraelulisi nupukesi, varem pole ma seda kunagi teinud. Aga blogisse kirjutada on ikka palju etem. Mm, aga peakski FB üle vaatama ja sealt ka mõned asjad siia kopeerima.

Lootusetu

Ma terve suve muudkui plaanisin kirbukale minna. Aga kas oli ilm kehv või polnud aega või siis oli ema kuu aega Rootsis või siis ei tulnud meeldegi… Kuni jõudis kätte augusti viimane laupäev ja ema oli jälle koolitusel ja…

Nüüd on mu ainus lootus, et ehk toimub ikka 1. septembril ka. Rahvas rääkivat, et toimub. Nojah, ilmast sõltub muidugi ka suuresti, s*ta ilmaga ei viitsi ju keegi ostma tulla… Ega ka mina müüma minna, olgem ausad 😛

Tahaks neist kottidest kapi otsas ometigi lahti saada! Kasvõi osastki kraamist! No ei ole viitsinud ma end suve jooksul ka nii palju kokku võtta, et asju üles pildistada ja netis müüki panna.

Noh, alati on võimalus kogu see kraam lõpuks lihtsalt lasterikaste perede liitu viia, sinna on nagunii juba palju rännanud. Aga jah, seda osa ma ju tahtsin üritada ju kõigepealt müüa. Ei teagi, mida asjade sellise seisuga mulle kõrgemalt poolt öelda tahetakse 😛 Kas seda, et oma viga, kui nii laisk oled või ehk hoopis seda, et sind on nii palju aidatud, jäta nüüd see meeleheitlik müümise plaan ja anna oma asjad nendele, kel rohkem vaja?

Scroll to Top