virin/urin

Valimistele mõeldes

Vastasin minagi Valijakompassi küsimustele. Raske oli, sest ma olen ju poliitikavõhik, uudiseid kah suuremat lugeda ei viitsi. Paljude küsimuste kohta lihtsalt puudus igasugune arvamus, üritasin ikka võimalikult ausalt vastata.

See ei üllata vist kedagi, et esimeseks jäid rohelised, keskkonnateemad on pea ainsad, mille suhtes mul arvamus on. Teiseks jäid sotsid, mis mind kah ei üllata. Väikeste lastega pere ju, see on minu jaoks teine kõige olulisem teema, otse loomulikult ma arvan, et lastetoetused peaks olema paremad ja kõigile.

Nojah, astmelise tulumaksu vastane olen muidugi ka 😛 Nipet-näpet oli veel, mille kohta pikemalt mõtlemata mingit arvamust omasin, enamik ülejäänust jättis aga külmaks või tegi suisa nõutuks.

Ma ei suuda isegi meenutada kõiki erakondi, kelle poolt ma minevikus hääletanud olen. Isamaliit ja rohelised kindlasti, aga on keegi veel? Valimisi on selja taga kindlasti rohkem kui kaks, samas ELi valimistel polnud erakondadega miskit pistmist, europarlamendi valimistel otsustasin üksikkandidaadi kasuks…

No igal juhul, milleni ma jõuda tahtsingi. Sattusin täna Blogtree kaudu lugema üht toredat arvamust, millest osa ma tahaks kohe siin tsiteerida:

Oht selle kompassiga on neil, kes võtavad tulemust kui lõplikku vastust, a la kui mu vaated selle erakonnaga kattuvad, ju ma siis peangi nende poolt hääletama. Ei pea ja ei tohikski sellisel moel toimida.

Üks asi on erakonna programm, teine asi reaalne elu; kas see erakond, selline programm ja suunad üldse elujõulised ja jätkusuutlikud on. Rahu ja õnne lubavad paljud, ent vaid vähesed suudavad seda ka reaalselt ellu viia. Oluliseks saab metoodika, juhid ning nende meeskonnad. Kui ikka juht on jobu, meeskond tainapea ja metoodika puhas populism, siis pole sealt midagi võtta.

Bold on minu poolt.

Nii ma kukalt kratsingi. Lubadused on ju kõigil ilusad, roheline maailmavaade on mul tugev. Aga rohelised on viimasel ajal kohutavalt vastumeelseks muutunud (ohPuu linkis FB-s just üht sellesse teemasse minevat postitust), üks suuri lemmikuid Isamaaliit pärast Res Publicaga liitumist enam nii suur lemmik ei ole, Reform kah ei meeldi, kristlikud ei saa mu häält juba sellepärast, et samasooliste abielude vastu on (arvaku nad siis muudest asjadest, mis tahavad), Rahvaliidust olen nagu ka viimasel ajal igast jama kuulnud, Keski ei ole vaja siin listis vist üldse mainidagi.

Lisaks tahaks, et mu häälest ka mingigi kasu oleks. Üksikkandidaadi valimisel läheks see lihtsalt musta auku.

Et siis… Seekord äkki sotsid?

Üldiselt on ikka kõikehõlmav tunne, et poliitika on p*rses ja valida pole kedagi. Aga valimata ju kah jääda ei saa. Ja isegi kui mitte mingit otsust ei suuda langetada, võib alati lähtuda ühest ja ainsast kuldreeglist, mis toimib alati ühtviisi efektiivselt: iga hääl, mille sa annad Keski VASTU, on juba kordaläinud hääl.

Internetireformist

Sattusin täna lugema üht mitme nädala vanust idiootuudist zombie-domeenidest, mille kommentaarid olid vastupidiselt Eesti keskmisele interneti peldikuseinale hämmastavalt ühtsed.

Mõtlesin, et võiks oma tähtsusetu arvamuse ka kirja panna.

Mul on juba pikka aega olnud unistus kolida see blogi omaette. Peamine põhjus, miks ma seda senimaani teinud pole, on lihtlabane: ma pole suutnud leida ühtki WP kujundust, mis mind nii visuaalselt kui tehniliste võimaluste poole pealt piisavalt rahuldaks, ikka on midagi olulist vajaka jäänud. Aga pärast “toredat” Eesti internetireformi on nüüd veel üks sama oluline põhjus.

Ma olen alati tahtnud, et mu blogi oleks pri.ee lõpuga. ee, sest ma olen eestlane ja selle üle uhke. Pri, sest blogi on minu eraasi – jah, ma võin küll avameelselt kirjutada, jah, mu anonüümsus on näiline, aga see on siiski minu isiklik internetikodu ja ma ei jaga selle aadressi avalikult isegi nt FB-s. Ma ei häbene oma blogi, mind ei häiri, et igaüks saab tulla ja lugeda, aga mulle meeldib säilitada nii palju anonüümsust, et minu täisnime googeldades siia ei jõuta ning ise jagan ma aadressi vaid nendele, kellele soovin – jagan üsna vabalt, lihtsalt mulle meeldib selle üle teatud kontrolli omada. Kolida lihtsalt ee lõpuga aadressi alla oleks minu jaoks umbes sama, mis reklaamida seda blogi oma täisnimega postimehe bänneril. No okei, see oli ilmselge kunstiline liialdus, aga usun, et saate mu mõttest sellegipoolest aru.

Ka igasugused muud lõpud – net, eu, com jm – pole minu jaoks kunagi vähimalgi määral ihaldusväärsed olnud. Pri.ee oleks just see õige.

Ja asi pole ju tõepoolest sugugi selles, et ma ei jaksaks maksta 300 krooni aastas. Jaksaks ka 600 (serveriruumi jm kulu tuleks nagunii lisaks). Asi on suhtumises. Ma lihtsalt ei leia, et ma peaks nii palju maksma. Ma ei leia, et minu pisike absoluutselt mitte kasumile orienteeritud veebikodu, millele ma tahaksin patriootilikult tagasihoidlikku pri.ee lõppu, peaks maksma 300 krooni aastas. Minu meelest on täiesti õiglane, et need aadressid olid tasuta – või hea küll, kui tõesti oli vaja mingi tasu panna, siis 50 krooni aastas oleks näiteks suht mõistlik.

Minusuguseid on ju teisigi, enamik pri.ee lehti pole kasumile orienteeritud. Minu blogi siin on tõesti vaid omaenda lõbustus, aga on tunduvalt kasulikumaid lehti, millest inimestele reaalselt abi on, mis jooksevad puhtalt omanike entusiasmist, samuti ilma mingi kasumita.

Saan aru, et firmadele pole selle summa maksmine mingi probleem – nendele on olulisem kättesaadavus oma klientidele. Siiski on mul hea meel, et nii paljud avaldavad ühiselt protesti ja kolivad ee domeenidelt ära. See tähendab – mul on hea meel suhtumise üle. Ee domeenide kadumine iseenesest on vägagi nukker.

Mul pole õrna aimugi, kas midagi kunagi muutub ja ma ei välista, et ükskord, kui mul piss pähe lööb, hakkangi ehk põhimõttest hoolimata seda 300 krooni aastas maksma… Praegu aga küll veel sellist isu pole.

Nii ma siis olengi edasi Bloggeris. Välimusel pole ju viga, kõik on lihtne ja kena, igasugu häkkerite mõttes on ka hea ja turvaline, istu nagu vanajumala selja taga. Blogger on kindlasti oma turvamisse rohkem investeerinud, omaette aadressiga ula peal olles oleks juhuründed tõenäolisemad. Kui siia veel parooli võimalus ka tuleks, olekski ju peaaegu ideaalne… Mis sest omaette kolimisest ikka taga ajada.

Mh, tuli meelde, et ühes kommentaaris iriseti rahaahnuse üle ning toodi võrdluseks, et .de lõpuga domeenid on ee-st isegi veidi kallimad, aga sellegipoolest on need pärast com lõppu pea kõige levinumad. Noh, esiteks võiks võrrelda Saksamaa ja Eesti suurust ja rahvaarvu. Teiseks – ma ei tea, mis on Saksa keskmine palk, aga mul on tugevad kahtlused, et see on Eesti omast mõnevõrra erinev. Firmad on iseasi, aga eraisikute puhul võiks selliste võrdluste puhul võtta arvesse mitte ainult konkreetseid hindu, vaid ka sissetulekuid…

Räägitakse ju küll Eesti riigi, keele ja rahvuse säilimise tähtsusest, rõhutatakse Eesti kui e-riigi edukust. Siis aga lajatatakse oma internetireformiga mõnusasti näkku kõigile eestlastele, kes ennast mingil viisil internetis esitleda tahavad. Mis seal ikka…

Pähh

Telefoniarve oli kahtlaselt suur, vaatasin, et Teleyks on mingi kala teinud ja miinimumarve lisaks kõnedele veel otsa keevitanud. Tundub, et sain hoopis ise valesti aru (ega ma ju tavaliselt oma arveid ei vaatagi, otsekorraldusega lähevad) ja olengi tavalisest poole rohkem rääkinud.

Jõudsin juba neile kirjutada ja kurjustada ja blogis hädaldada ja lõpuks olen ikka ise süüdi 😛 Kustutasin selle sissekande ära, readerisse küll ehk juba jõudis tulla – ma ei taha ilmaasjata neid siin laimata.

Pean nüüd iseteeninduses neile kah vabanduse kribama. Õnneks väga kurjalt peale ei lennanud, ma sihuke viisakas inimene.

Sellest moraal, mu noored sõbrad – üheksa korda uuri ja kui viga tundub ikka tõepoolest olevat, alles SIIS kaeba. Muidu tunned ennast hiljem lihtsameelse idioodina, kes ei millestki kära tõstab 😛 Ja sellised inimesed mulle üldse ei meeldi.

Aga hirmus rott tunne on küll. Miks ma seda kõike üldse uurima hakkasin – otsekorraldus polnud arvelt maha läinud. Miks? Sest mul polnud arvel piisavalt raha. Närust 226 krooni! Miks? Toibume siiani kodu ostust, maksime see kuu viimase osa omafinantseeringuks laenatud rahast tagasi, selle võla pärast pole siiani krediitkaardi kasutamise nõiaringist pääsenud – maksan tagasi, et intressi ei tuleks ja kasutan siis jälle lõpuni. jJaanuaris enam lisavõlgu pole, siis saame selle korda, nii oligi kogu aeg plaanitud. Aga raha, mis juba eelmise kuu lõpus tulema pidi ja meid sel kuul pinnal hoidma – siiani ootame. Raha on praktiliselt täiesti otsas, isegi seda ajutist krediitkaarti tagasimakset intressi vältimiseks pole saanud täies osas ära teha. Intress ei tuleks küll suur, mu limiit on väike ja jaanuar pole enam kaugel, aga ikkagi, asi on põhimõttes – ma maksan ALATI kõik asjad õigeaegselt ära. Tigedaks teeb.

Aga nojah, elu läheb muidugi edasi. Nii palju Abikaasal veel ikka arvel on, et mulle puudujääv telefoniarve osa üle kanda ja krediitkaart pole veel päris nulli tõmmatud, natuke süüa saab kah. Siis on veel muidugi paari kinki vaja, millest kuidagi ei pääse ja…

Blah.

Miks ükski ilus päev ei võiks ka ilusalt lõppeda?

Ma olen lihtsalt nördinud. Enne olin maruvihane, nii et seegi on edasiminek.

Kõik läks täna nii hästi. Mul oli juba rohkem energiat (no teate küll, piisab usust, et vitamiinid mõjuvad) ja ma üritasin usin olla. Ärkasin suht okeil ajal, veidi peale üheksat, Plika ärkas ka juba enne kümmet. Sain laste kõrvalt ilusti kõik eelmistest päevadest tekkinud läbu ära koristada, Plikale putru teha, Poisi üheteistkümne paiku välja magama panna (lootuses, et ehk teeb ta nii õhtupoolikul ühe lühema toaune ja jääb siis üheksast ööunne), pesu pesta, Plika arvutist eemal hoida ja talle päeva jooksul ainult 20 minutit multikaid näidata. Ei olnud pea mingit jonni, mõnest virinast saime ilusti jagu, muidu koristasime tema mänguasjakappi, mängis päris pikalt ise ja minuga ka.

Ma ei käinud küll Plikaga õues, sest veidi haige tunne oli ikka veel, ei tahtnud ennast külmetada ja ei viitsinud ka. Plika ei maganud küll lõunaund, sest ta ei paistnud väsinud olevat ning vanaisa helistas ja ütles, et tuleb külla ja toob leiba. Tuligi, tõi kaks SOOJA leiba, piima ja Plikale mandariine. Plika oli rõõmus.

Abikaasa tuleku ajaks olin küll juba päris väsinud, aga Poiss jäi ilusasti poole kuue paiku magama, nagu mul plaanitud oli, mina sain pessu minna, Abikaasa tegi Plikaga süüa. Enda puhtaks küürimisest sain nii palju energiat juurde, tuju oli jälle hea. Poiss ärkas ja me sõime kõik koos ja Plika oli laua ääres nii unine, et Abikaasa pani ta veidi enne seitset paari minutiga magama. Küll selle mööndusega, et hambad jäid pesemata ja potil käimata, ta jäi lihtsalt Abikaasa kõrval suures voodis magama, Abikaasa pani talle siis ööriided selga ja tõstis oma voodisse.

Siis läks Abikaasa veel natukeseks tööle tagasi, mina koristasin Poisi kõrvalt köögi ära, läksime seejärel koos tuppa Abikaasat ootama, mina unistasin juba, kuidas Poiss jääb ilusti üheksast magama ja meil on ometi võimalus House’i viimane osa ära vaadata, ehk midagi muudki. Võimalus olla kahekesi ja nautida vaikset õhtut… Sest terve päev oli olnud nii ilus ja õhtu ka – perekondlik, sõbralik, õdus, arvutivaba… Mõtlesin, et nii heale päevale peab ju sama hea lõpp tulema.

Milline naiivne idioot ma küll olin!!!

Poiss muutus kaheksa paiku nii virilaks, et ei rahustanud miski peale tissi. See oli küll alles tund hilisemaks planeeritud, aga mis seal ikka. Pärast söömist ei tahtnud ta sugugi magada, vahtis ainult ringi. Ja siis otse loomulikult ärkas Plika üles ning hakkas nutma. Kell oli pool üheksa. Minu rahustamine ei aidanud, nõudis issit. Helistasime siis Abikaasale, too rahustas Plikat, lubas varsti tulla. Plika keeras ennast meie voodisse, tundus juba, et ehk jääb uuesti magama. Poiss, oh imet, jäi mu süles magama, panin ta oma voodisse. Läksin Plika kõrvale, tal olid juba silmad kinni, ilmselt oleks magama jäänudki…

Aga siis jõudis Abikaasa koju. Ma olin öelnud, et tulgu vaikselt, võtku riided seljast ära, ärgu tulesid põlema pangu, ehk saame Plika kohe uuesti magama. Oleks teadnud, et Plika nii uniseks jääb, oleks palunud tal üldse mitte magamistuppa tulla, aga ma ju ei teadnud. Nii äratas Abikaasa tulek Plika hoopis rohkem üles.

No ja siis läks nagu alati. Virin ja nutt ja hüsteeria ja “ei taha tudu”. Otse loomulikult ärkas Poiss ka üles. Otse loomulikult oli vaja veel tükk aega potil istuda ja nõuda korduvalt “tuppa” (elutuppa minemist).

Ja kui mul oli õnnestunud Plika tund-poolteist hiljem lõpuks maha rahustada, veenda teda oma voodisse minema, nii et kutsusin Abikaasa, et too Plikal magama jääda aitaks (kuna Plika nõudis endiselt issit) ning Poisi mulle annaks, siis otse loomulikult oli alguses kõik kena ja vaikne, Abikaasa laulis Plikale ja puha. Aga mingi aeg hiljem pikka nuttu kuuldes, mis enam kuidagi ei vaikinud, läksin asja kontrollima ning leidsin otse loomulikult eest magava Abikaasa ja Plika, kes oli oma voodist välja roninud ning tema jalgade ees kummuli nuttis.

Ja otse loomulikult võttis Abikaasa pärast seda, kui ma olin ta üles raputanud, Plika oma kaissu, selle asemel, et paluda tal oma voodisse minna. Ja otse loomulikult ei suutnud ma selle peale enam rahulikuks jääda, sest nii ei hakkagi Plika kunagi oma voodis magama. Otse loomulikult olid paar minu kurja lauset Abikaasale nagu hane selga vesi ja kuna ma isegi teadsin, et ma sellega kuskile ei jõua, taandusin Poisiga tagasi elutuppa.

Pärast seda, kui mul oli õnnestunud Poiss lõpuks magama saada ning ma ta voodisse tõstsin ja kergendatult ohates elutuppa ära tulin, ärkas ta otse loomulikult veel kord üles. Kuna ma ei saanud alguses aru, kumb lastest nutab, siis ei läinud kohe vaatama, mille peale tuli lõpuks muidugi vihane ja unine Abikaasa Poisiga, küsis, mis ma endast õige mõtlen, jättis Poisi elutuppa ja marssis minema. Mille peale ma rämedalt vihaseks sain, Poisi voodisse tagasi viisin, Abikaasa peale karjusin (no hea küll, ma ei karju õhtuti, ütleme siis nii, et rääkisin väga kõva häälega) ja magamistoa ukse kinni virutasin.

Õnneks oli Poiss piisavalt väsinud – ma ei tea, kas Abikaasa teda veel kussutas või jäi ta kohe magama, igatahes nuttu sealt enam eriti ei tulnud ja nüüd magavad kõik.

Ja ma tean suurepäraselt, et ma ei tohiks kasutada väljendit “otse loomulikult” nii ohtralt negatiivses kontekstis, sest sellega ma nagu tõmbaks endale seda negatiivsust kaela. My ass, kirjutan nii, nagu hetkeemotsioon on, taolised variatsioonid meil enamasti iga õhtu korduvadki.

Ma olen lihtsalt nii kohutavalt nördinud.

Ma võiks leppida sellega, et Poisil ongi öökulli graafik – nagu näha, siis teda vist enam üheksast magama ei saa, need ajad on möödas. Olgu siis nii, et päeva jooksul on kaks lühemat und toas ja üks pikem väljas, mingu siis ööunne alles kell üksteist.

Ma tean, et Plikal on tänu kolimistele ja pingetele meeletult raske. Et ta on kõigest väike laps ja meie, tema vanemad, peame aitama tal jälle turvatunde tagasi saada. Peame aitama õppida tal niiviisi magama jääma, et see oleks tema jaoks meeldiv tegevus, mitte midagi, mis seostuks igaõhtuse hüsteeriaga.

Vitamiinid ilmselt mõjuvad, ma tõesti jälle tunnen, et mul on sisemist jõudu see pikk ja vaevaline teekond ette võtta. Ma olen tarku raamatuid lugenud ja hüsteeria/jonnihoogude koha pealt veidi targemaks saanud, kahese kasvatamise/kuuletuma õpetamise koha pealt ka. Ma täitsa vaimusilmas näen, kuidas kogu see õhtune jant toimima peaks. Ma tean, et see ei ole kerge, aga ma olen igati valmis seda läbi tegema. Plikat nii kaua kindlameelselt oma voodisse suunama, kõik tema hüsteeriahood rahulikult välja kannatama ja talle toeks olema, tal tundide kaupa kätt hoidma, kuni ta lõpuks jälle normaalselt magab.

Aga mul on KAKS last ja ma ei saa seda kõike üksi teha. Ei saa teha ka nii, et Abikaasa tegeleb Poisiga ja mina Plikaga, sest Plika on eluaeg olnud issikas ja pool tema stressist tuleneb sellest, et ta Abikaasat nii vähe näeb. Tema jaoks on meeletult oluline, et issi oleks õhtuti kodus, et issi oleks see, kes teda magama paneb.

Ja see magama panemine EI SAA käia nii, et issi magab viie minutiga ja Plika nutab poolteist tundi.

Ja ma EI OLE SUUTNUD siiani Abikaasale selgeks teha, et mul on vaja ka tema 100% panust. Me oleme sellest korduvalt rääkinud, aga pole jõudnud kunagi mingite viljakate tulemusteni – nagu räägiks ja nagu lepiks milleski kokku, aga see lihtsalt ei toimi ja kõik läheb vanaviisi edasi. Ta kas lihtsalt läheb närvi, sest Plika “jonnib” või jääb lihtsalt magama. Või siis laseme Plikal keskööni meiega koos üleval olla, kui me siis kõik koos magama läheme, siis jääb Plika ka võrdlemisi valutult, vähemalt pole nii pikka hüsteeriat, lihtsalt veidi virinat-jorinat. Aga üks kaheaastane laps EI SAA kogu aeg keskööni üleval olla, see pole normaalne.

Ühesõnaga hoolimata sellest, et mul on parimad kavatsused, teadmised ja valmisolek… EI SAA ma seda teha. Sest Plika nõuab issit. Ja issi, kes on muidu maailma parim isa, pole miskipärast aru saanud, et tema laps vajab teda õhtuti nii väga, et ilma kohe kuidagi ei saa. Kellele ei jõua millegipärast kuidagi kohale, et õhtud, mis pole juba ammu enam meeldivad olnud, ei saagi enne kunagi normaalseks, kui ta suudab ennast nii palju kokku võtta, et lapsele pühenduda, mitte enne teda magama jääda ega tema peale närvi minna… Kuni meie pingutused lõpuks vilja kannavad.

Ja ma ei julge üldse unistadagi sellest, kuidas ma peaks Poissi iseseisvalt magama harjutama – see nõuab ka omajagu aega ja energiat ning pole kuidagi võimalik, kui Plika samas kõrval hüsteeritseb. Plika tuleb kõigepealt  korralikult magama saada, siis saan Poisi ette võtta. Praegu uinub ta mul enamik ajast süles ringi tassides, see kõige halvem variant ühesõnaga. Aga jääb reeglina vähemalt suht kiirelt, see käimine ei tekita enamasti frustratsiooni – mis siis, et vahel peab teda viis korda voodisse panema, kuna iga kord ärkab ja viriseb edasi.

Einoh, ma ei tea, miks ma seda kõike üldse siin kirjutan. Tean küll, ma olen lihtsalt nii närvis ja nördinud ja kurb ja õnnetu, et lihtsalt pidin ennast välja elama. Eks ma üritan leida võimalikult kiiresti aja, et Abikaasaga sellel teemal põhjalikult rääkida – seda aega ei kipu lihtsalt kunagi tulema. Täna näiteks tuli ta koju, siis käisin mina pesemas, kui ta süüa tegi, siis sõime koos, siis läks ta juba tööle tagasi, siis… Homme on tal saunapäev, mis tähendab, et enne üheksat-kümmet õhtul ma teda üldse ei näegi.

Kuidagi peab saama. Lastest on kahju ja endast ka.

Kergelt pääsesin

Palavik oli eile lõpuks stabiilne 39, värisesin lihtsalt terve õhtu voodis, korra isegi oksendasin ja kartsin meeletult, et olen jälle kõhuviiruse külge saanud (liikuvat ju praegu jälle ringi) – viimased korrad olen sellega haiglasse tilgutite alla sattunud, tõesti enam ei tahtnud.

Igatahes läks hästi, kõht on korras, süda rohkem pahaks ei läinud, sidrunivesi pani küll sees keerama, aga tavalist vett sain juua. Magasin kuidagi öö maha ja hommikul kell pool kuus oli juba selline nälg, et pidin kohe kööki sööma minema 😀 Mõtlesin küll, et ei tea, mida ja kui palju võib, äkki ikka kõht ei kannata… Sõin maitsestamata jogurtit ja paar kiivit, ei juhtunud midagi. Siis võtsin peavalu vastu ühe Paracetamoli ja magasin veel kolm tundi, pärast seda oli juba täitsa inimese tunne. Palavik oli varahommikul 37.4, rohkem pole kraadinud, peakski jälle…

EDIT: Juhhei, palavikku pole enam! Paracetamol ja magamine aitasidki viimasest jupist üle saada. Kusjuures ainult palaviku pärast ma poleks ilmselt rohtu võtnud, aga see peavalu oli vastik. kaks kärbest ühe hoobiga 😛

Abikaasa sai ennast täna poolest päevaks vabaks võtta – Poisil oli kell kaks massaaži aeg, viis ta ise sinna. Mina olin selleks hetkeks suht väsinud, üritasin voodis puhata. Plika jäi pärast Abikaasa ära minekut kööki välisukse juurde võtmetega mängima, aga iga kord, kui uks lahti teha, tuleb sealt ju pahvakas külma õhku… Mul ei olnud jõudu ega kannatust temaga seal seletada, võtsin lihtsalt võtmed käest, keerasin ukse lukku ja läksin voodisse tagasi. Kisa oli siis muidugi taevani, tükk aega nuttis ja virises. Mul olid närvid püsti, karjusin tema peale, et ta vait jääks. Sain muidugi ise ka aru, et nii ei tohiks, aga no ei jõudnud noh… Natukese aja pärast ütlesin talle rahulikult, et kui ta midagi tahab, siis öelgu või tulgu minu juurde, aga virisemist ma ignoreerin, olen liiga väsinud. Tükk aega hiljem ta tuligi minu kõrvale, rahunes maha, naeratas ja jäi mu kätt hoides magama. Ma ise ka magasin ja üles ärgates avastasin, et ta on voodisse pissinud.

Nüüd on hirmsad süümekad, et lasin tal niiviisi nutta, pole ime siis, et pärast kurnatult magama jäi (potil ju ka enne ei käinud) ja õnnetus juhtus. Lisaks pean hakkama kattemadratsi katet pesema ja vaatama, kuidas kattemadratsit ennast kuivaks saada. Uhh, suur töö, ei taha mõeldagi. Alumine madrats on õnneks kuiv ja pesumasin on ju küll suur, aga ikkagi…

Nojah, omad vitsad peksavad.

Vähemalt kõhuviirusest pääsesin, eks 😀

Scroll to Top