Digikraadiklaasid ahju
Imestan mina, miks nii s*tt olla on, nagu oleks palavik (ja pigem kõrgemat sorti, mitte 37.1 vms) – kolmandal korral kahe tunni jooksul kraadides tuli pähe vana elavhõbedatermomeeter võtta, mis Tartu asjade hulgast välja tuli… 38. Novot, täpselt sihuke tunne ongi, ainult teki alla keerata ja magada tahaks.
Käisime nädalavahetusel Jõgeval (Abikaasa ka Tartus), tagasiteel polnud mantlit seljas, sest autos oli soe ja saime alati suht ukse ette parkida… Aga kolmes kohas ainult kampsuni ja mütsiga õue vahet lippamine ilmselt tervisele väga hästi ei mõjunud.
Seda nagunii, et pärast Haidega maast ja ilmast rääkimisest tabas mind välguna teadmine, et ma olen täielik idioot ja viimase aja viitsimatus-kannatamatus pole mitte lambist tulnud, vaid täieliku vitamiinipuuduse süü. Jajah, mina olen see, kes unustab võtmata teise pudeli rauasiirupit, mis ämmakas kaks päeva enne Poisi sündi veel võtta käskis, kaltsiumi unustasin kah pärast Eestisse kolimist kogu aeg ära (vahel ikka sõin), muust ma parem ei räägigi.
Kraamisin kõik totsikud täna välja ja tegin kindla plaani kõike korralikult võtma hakata, jõudsin ainult rauasiirupi ja D-vitamiiniga ühele poole, siis andis organism alla ja tuli palavik. Eks ma jätkan samas vaimus, vast aitab see kõik kiiremale paranemisele kaasa.
Hetkel lihtsalt kuden ja loodan, et läheb kärmelt üle. Ei jõua Poissi välja magama panna, ei jõua pliidi kütmiseks eeskojast puid tuua.
Plikale oli see reis kolimismuutuste kõrval veidike liig – üle poole ajast oli rõõmus krõll, aga päris palju ka virises, eile sai magama kesköö paiku ja tegi täna kõigi aegade rekordi – ärkas alles kell üks. Nüüd on küll rõõmus nagu noor nirk, esimese asjana üles tõustes nõudis oma papagoid (teate, see veneaegne multikas, kus on boa ja elevandipoeg ja ahviplika jne), siis putru (mis tema suust kõlab küll nagu prt-prt).
Poiss ei maga toas pikalt, tema ringi tassimine on paras ettevõtmine, sest ma olen seitsme kilo jaoks hetkel veidi nõrk, praegu õnneks tudub juba peaaegu pool tundi, mis tähendab, et kardetavasti pikka pidu enam pole.
Ehk Abikaasa jõuab töölt õigel ajal koju, nagu lubas…