virin/urin

Mnjah

Mul oli terve hommiku ja lõuna niiii hea tuju.

Ja siis ma läksin näljaseks ja tigedaks. Ja kui ma lõpuks süüa sain, olin ikka sama tige. Ja pärast poes käimist ikka sama tige. Ja kuna elekter läks ära ja Mees, kes oli taas lubanud klubis aidata, kodust väljas tähtsaid asju ajas, olin kohe eriti tige. Ja kogu see segadus tundus selline kaos, et ma ei osanud selle likvideerimisega kuskilt otsast pihtagi hakata – ja olin tige. Ja laps otse loomulikult ärkas ka poes üles, selle asemel et kolm tundi jutti magada, nii et ma pidin teda veel tund aega unele kussutama – mis ei teinud ka just tuju paremaks. No ja kui nii pimedaks läks, et enam suurt miskit teha ei näinud, siis olin ma kah tige 🙂

Elekter tuli tagasi punkt kell seitse – tund varem, kui lubatud. Nüüdseks laps magab ja mul on kõht täis ja… Ma lihtsalt enam ei viitsi. Koristada ei viitsi ja und ei ole ja Meest ka pole.

Eks ma ikka võtan ennast kokku ja sätin edasi, täna sai niigi üle mõistuse vähe tehtud – nõudekapi tegin korda ja alustasin teiste köögikappide sortimist, muud ei miskit. Sellise tempoga lõpetaks ma küll alles jaanipäeval.

Ja oi krt, kui tigedaks teeb, et JÄLLE on just enne mu sünnipäeva kolimisjärgne kaos ja Mees käib baarmenit mängimas, selle asemel, et aidata mul lahti pakkida ja kodu sisse seada (mhmh, ma olen ise ka süüdi – ta ju küsis enne, mis ma tema kluppi minekust arvan ja ma arvasin nagu tavaliselt. Ei jõudnud kohe kohale, kui palju väärtuslikku aega see ära võtab).

Tige siis, saite ikka aru, jah 😉

Eipole hullu, läkski kogu see kolimine liiga libedalt. Pean lihtsalt väheke auru välja laskma.

Homme on kindlasti parem päev.

Kas sellised inimesed on päriselt olemas?

Vaatasime Mehega just ära Soovide puu. Ja see oli jabur, no nii jabur. Kõik need kuradi tegelased olid nii jaburad.

Jättes kõrvale kõik muu – ei ole ju nii, et Tallinnas ei saaks 3000 krooni eest kuus elada mujal kui sellises urgasühikas (meie kahetoaline mõnus pesa Mustamäel maksis sama palju, ehkki maksud, olgem ausad, tulid lisaks) ning et seal poleks muud tööd kui strippar või kassapidaja.

Lugesin just arvustust, mis minu arust selle filmi kohta hästi sobib, eriti see osa:

Tervikule oleks kasuks tulnud, kui friikide karja seas olnuks ka üks harilik eluterve eesti mees või naine, kes kontrastiprintsiibi abil muude psüühilist vildakust ja alaarengut rõhutanuks.

Just!

Siin on veel üks hea arvustus.

Aga film iseenesest oli oma jaburuses päris vahva, mis siis, et minu jaoks mitte eriti usutav – need musta komöödia sugemed annavad asjale vürtsi. Vaatamiseks soovitan igatahes 🙂 ja Elina Pähklimägi on hästi armas.

See on juba omaette teema, miks kõik eestlaste filmid nii masendavad peavad olema. Mis mul esimese hooga pähe kargavad – Klass, Sügisball, Mina olin siin, Kuhu põgenevad hinged… Kõik on lihtsalt sünged. Olete tähele pannud, kui vähe on eestikeelseid komöödiaid? Just filme, uuema aja filme?

Okei – “Lõpp hea, kõik hea” oli komöödia, aga siiski piisavalt jabur ja minu jaoks ebareaalne, ma ei oska seda päriseluga seostada.

Kui mõni välismaalane üritaks ennast viimase aja Eesti filmide abil siinse eluga kurssi viia, jääks talle küll mulje, et Eesti on masendav peldik. Ma saan aru, et kõigi nende filmide puhul on aines pärit elust enesest ning sellised probleemid eksisteerivad päriselt, aga on ju ka nii palju muud, head, positiivset, NORMAALSET! Miks pole ühtki filmi sellisest elust, mida elan mina ja kõik minu sõbrad-tuttavad? Kas see on siis nii igav ja hea, et pole stsenaariumi kirjutamist väärt?

Äkki ma olen ülekohtune nüüd. Kui te teate normaalsemaid Eesti filme, siis soovitage julgesti!

Kevad in my ass

Saime välja minnes aru, mida kujutab endast ilmateates mainitud jäävihm. Mees suutis esimese kahe minuti jooksul kukkuda, minul õnnestus mitu korda päris napilt pääseda. Jõledaim ilm, mida tüki aja jooksul näinud olen! Tagasiteel oli too imelik vihm peaaegu lumetaoliseks moondunud ja antud asjaoludel on lumi isegi etem.

Ilm ilmaks. Käisime korterit vaatamas ja meeldis. Mitte nii palju, et oleks kohe ja kõhkematult selle kasuks otsustanud, aga piisavalt, et seda VÄGA tõsiselt kaaluda ning seega tuleb ka väga kiireid otsuseid teha. Mis oleks kõige õigem? Ei tea. Eks me nüüd siis kaalume ja mõtleme. Keeruline situatsioon nii ehk naa.

Kinnisvara viskab kopa ette

Käisime täna soovituse peale üht majaosa vaatamas (ruumikas, 3 tuba, odav, saun, kamin, aed), mis piltide pealt super paistis – oleks saanud otse omanikult, esialgu paistis ainus probleem olevat mööbli vähesus. Koha peal selgus otse loomulikult, et peale mööbli oleks pidanud ka külmkapi ostma ning siin-seal remonti tegema (fotod olid vanemast ajast, ühest toast polnud üldse), toad olid liiga jabura asetusega ja kui kõige eelneva puhul oleks ehk veel kaalunud, siis tuli välja, et omanikel on vaja siiski võimalikult kiiresti müüa, nii et kindlustunnet poleks seal olnud. Ühesõnaga jäi ära.

Mida rohkem selle teemaga tegeleda, seda rohkem ajab see kõik vihale! Peaaegu soovin juba, et meile poleks seda esimestki pakkumist sülle kukkunud – siis elaksime siin rõõmsalt ja rahulikult edasi. Nüüd on aga kahtlused ja pidev rahutus – kas kolida nüüd või suvel, kas äkki leidub ikkagi kuskil veel mõni veel parem pakkumine?

Ausõna, tahaks ära metsa kolida ja rahu saada.

Igal juhul vaatasin täna jälle viimase nädala kuulutused läbi ja leidsin täpselt ühe, mis võiks sobida. Kuna tegemist on reede õhtuga, saatsin maaklerile kõigepealt viisakusest meili – ei tea, kui palju ta viitsib nädalavahetusel töökõnesid vastu võtta. Kui ta sellele ei vasta, helistan esmaspäeva hommikul. Kui peaks välja tulema, et on juba läinud – ju siis polnud meile mõeldud.

Tahaks midagi ära otsustada ja ära teha, tahaks RAHU saada. Sest see praegune rahutus ei taha kohe mitte kaduda…

Otsin põetajat tõbiste kolooniale

Mehel on õigustus, eks, ta tuli eile hommikul haiglast. Väike palavik on endiselt, nina alles paraneb jne.

Eile olin mina veel triksis-traksis, käisin lapsega jalutamas, Mehele ravimeid ostmas, mähkmeid ja süüa ostmas jne.

Aga õhtuks läks minugi olemine s*taks ning hommik ei toonud loodetud kergendust. Vasak pool peast on korrast ära – eile õhtul tundsin, nagu valutaks vasak kurgupool ja kõrv, täna tundub sellele lisaks ka oimukohas valu tuikavat. Ma ei teagi, mis see kõik kokku nüüd täpselt on (loodetavasti lihtne külmetus, mis läheb ise üle), aga olemine on eiviitsi ja viuviu – mõte poodi või üldse välja minemisest on pähh.

Oleks vaja kedagi, kes tuleks koristaks, tooks ja teeks süüa, jalutaks last ja üldse hoiaks teda.

Okei, aitaks sellestki, kui keegi viitsiks mõnest odavast poest (Maxima, Rimi vms) meile etteantud listi järgi hunnikutes puuvilja, jogurtit ja muud kergemat haigetoitu kokku kanda (võin vabalt kinni maksta, lihtsalt ise ei kisu kuidagi praeguses seisundis nii kaugele minema – Kaubahallis pole ju midagi, Kaubamaja hinnad on üle igasuguse arvestuse)… Või siis kasvõi autoga tulla, et mind poodi ja tagasi sõidutada.

(See on muidugi iseasi, et siia segadikku ei tahaks ühtki inimest kutsuda ja mütsi pean ka enne silmini pähe tõmbama, kui avalikkuse ette ilmuda julgen – isegi duši alla minemine tundub liiga suur pingutus, ehkki juuksed näevad juba päris hirmsad välja)

Sõin eile hommikul neli võisaia tassi kohviga ja ülejäänud päeva jooksul mõned kõrsikud ja arahhiisi suhkrus. Kuna saiadki olid suht vastu tahtmist sisse topitud ning mõte kalapulkadele ja tatrale (mida varasemast ju alles oli) südame pahaks ajas, jäigi see ainsaks toiduks – meist kummastki polnud millegi asjalikuma jaoks tegijat.

Täna pole miskit söönud. Mees tegi kalapulki, aga üldse ei isuta. Peab vist siiski mõne sisse toppima, näljasurm pole teatavasti lahendus… Ise veel imetav ema. Oeh!

Scroll to Top