virin/urin

Einojah

Ma tegelikult eile õhtul ei olnudki enam vihane – kirjutamine ja rääkimine ilmselt aitas. Olin lihtsalt väsinud ja masendunud ja oleks hea meelega asjad selgeks rääkinud, kui teiselt poolt oleks mingi initsiatiiv tulnud. Mida muidugi ei tulnud.

Ja kui palju häda võib tekitada üks e-mail, mille sisu (kohati täiesti õige, kohati nii vale) mulle näost näkku öelduna oleks ilmselt asjad ära lahendanud, aga sellisel kujul minuni jõudnuna mind jälle nii metsikult vihaseks ajas, et…

Võib-olla ma peaks lihtsalt leppima sellega, et mõned inimesed on koos olemiseks liiga erinevad.

*puhiseb tigedalt*

Ma just lugesin oma viimase sissekande läbi ja naersin. Suhteliselt kibedalt. Sest vahepeal on juhtunud asju, mille tagajärjel mu mõtted (ajutiselt) täiesti vastupidiseks on muutunud.

Läksin tol reede õhtul koju ja kõik oli tore.

Siis tuli Swamm ja tahtis välja minna. Kuna mina pidin järgmisel hommikul tööle minema, siis arusaadavatel põhjustel keeldusin. Mees läks, põhjendusega, et terve nädal pole ometi midagi teinud, nüüd küll peaks.

Ma olin… Ma ei teagi, mida täpselt. No ikkagi, vihane. Pigem vihane, kui masendunud. Aga mitte suuremat tema, vaid pigem olukorra peale. Pole ju tema süü, et minul on nõme graafik, mis mind enamasti nädalalõppudeks tööle aheldab, samas kui tema töötab inimese moodi ja tunneb sotsiaalset survet just nädalalõppudel juua. Noh, ta OLEKS muidugi võinud midagi ilusat öelda lohutuseks enne äraminekut, kasvõi moe pärast, aga mis ikka, ma olen sellega juba harjunud.

Ühesõnaga välja nad läksid ja mina vahutasin tükk aega Iirisele oma raskest elust. Rahunesin lõpuks maha ka. Koristasin poole ööni, pakkisin pea kolm nädalat pärast sisse kolimist lõpuks oma asjad lahti.

Jah, KORISTASIN. Tõepoolest. Selle eest läheb küll kõik au Iirisele. Minul lihtsalt polnud jõudu üksi midagi suuremat ette võtta, sest Swamm on oma kipsis käe tõttu mängust väljas (ja olgem ausad, tal oleks nagunii pohhui) ja see vähene aeg, mis ma Mehega koos olla sain, tahtsin ma lihtsalt OLLA, mitte koristada. Aga tänu Iirisele saime kahe päevaga enamiku jamast likvideeritud. Ja tõele au andes, tema tegi vist kolmveerand kogu tööst…

Igatahes kell kaks läksin ma lõpuks voodisse. Mõtlesin veel, et oleks nii tore, kui Mees koju tuleks, ehkki arvasin, et nad jäävad ilmselt ööseks välja.

Khm, jah. Milline loll mõte.

Magama jääda ma ei jõudnudki, sest poisid tulid kell pool kolm tõepoolest koju, mõlemad purjupurjus, ja hakkasid rämedalt kõvasti muusikat kuulama. Elutoas. Ehk siis selles toas, kus Iiris parajasti magas.

(mitte et sel oleks mingit vahet, kus toas nad seda kuulasid, minu kinnise ukse taha oli seda piisavalt hästi kuulda)

Raisk, kuidas ma närvi läksin. Sõimasin natuke, mille peale Mees üritas muusikat vaiksemaks panna, aga Swamm keeras selle jälle kõvaks tagasi. Ja nii nad seal jaurasid, endal jõle lõbus olla. Polnud mitte mingit mõtet üritada nendega RÄÄKIDA, sest nad olid selleks lihtsalt liiga purjus. Ja oi, kuidas ma vihkan seda, kui ennast nii purju juuakse, et mõistus täiesti kadunud on.

Igatahes kutsusin Iirise enda voodisse magama, et ta natukenegi rahu saaks. Õnneks olid poisid nii segi, et vajusid varsti magama ära, nii et see muusikajama lõppes ja meiegi saime paar tunnikest magada. Iiris pidi kusjuures veel varem tõusma kui mina, enne seitset. Just great

Järgmisel päeval olin ma endiselt tige ja masenduses. Läksin tööle. Taras küsis, kas ma tahan pühapäeval ka töötada. See vaba pühapäev, mille nimel ma nii raskelt võidelnud olin… Aga kuna ma teadsin, et (ennast ja Meest tundes) see asi nagunii ühe õhtuga ära ei lahene, siis mõtlesin, et olen pigem tööl ja teenin raha, kui istun kodus, kus pole midagi teha, vaikin ja mõtlen, kuidas ära saada.

Ühesõnaga ütlesin Tarasele, et olen nõus. Mille peale ta küsis, kas ma ikka saan hakkama, kuna olin juba seitsmendat päeva tööl ja järgmine vaba päev oleks olnud alles järgmisel reedel. Ma vastasin, et mida iganes ja põgenesin kööki, sest mul oli tõsiseid raskusi nutu tagasi hoidmisega. Tema ütles, et ta tahab teada, mida MINA tahan. Ja et ma hakkan alates pühapäevast saama 5.70 tunnis.

Siis ma hakkasin lihtsalt nutma. Koledalt nutma. Teist päeva järjest istusin ma kontoris ja luksusin nutta. Taras kallistas ja lohutas mind, uuris, mis viga. Ma siis seal luksumise vahepeale üritasin seletada, et graafik on ikka jõle k*pp ja mehega olen ka tülis ja üldse on ilge masendus… Mille peale ta lubas mulle järgmise pühapäeva ka vabaks anda.

Üldiselt oli lihtsalt piinlik.

Aga poiste peale tige olin ikkagi. Pärast tööd otsustasime Iirisega välja jooma minna. Läksin esialgu koju, kus Iiris tellitud kebabi ootas, aga kuller ei tahtnud millegipärast kohale jõuda. Poisse ma lihtsalt vältisin.

Kui ma olin Iirisega tükk aega köögis juttu rääkinud, tuli Mees ka lõpuks sinna ja küsis, kas ma ei kavatse temaga nüüd enam üldse rääkida. Küsisin, miks ma peaks. Selle peale jalutas ta lihtsalt minema ja rohkem ma temaga seni rääkinud polegi.

Ostsime Iirisega viis siidrit ja jõime ennast mingil suvalise Brixtoni umbtänaval täis. Tegin esimest korda elus ilma avajata pudeleid lahti – neli tükki teise pudeliga ja viimase mingi ääre vastu. Lahti sain kõik, ehkki mõned veidike pritsisid… Kuradi uhke olen enda üle 😛

Üldse mõtlen ma ikka iga päev, kui tore see on, et Iiris jälle ajutiselt meie juures elab. Mul on ju meeletu suhtlusvajadus, mis on seda hullem, et netti kodus pole. Tahan kogu aeg millestki rääkida, oma suvalistest mõtetest, sellest, kuidas päev läks, millest iganes… Aga Mees on ju see vaikne tüüp, minu täielik vastand… Ma olen suht leppinud sellega, et teda ei huvita need pisiasjad. Vahel ajab närvi küll, aga üldiselt ma aktsepteerin seda, et inimesed on erinevad ja mehed pidavat enamik sellised olema (selle viimase kohta ei oska midagi öelda, A ja Lepaga sai rääkida küll… Või noh, Lepaga ei saanud olulistest asjadest nii väga rääkida, aga nendest igapäevastest küll ja kuidas veel). Ühesõnaga nüüd on mul Iiris, kellele seda kõike rääkida ja ma ei pea enam Meest tüütama. Ja noh, naine on ikka naine, eks 😉

Igatahes… Jõime siis seal tänaval ja täitsa lõbus oli. Aga lõpuks hakkas rämedalt vihma sadama ja pidime koju tagasi minema. Mina olin oma kolmest siidrist juba piisavalt sassis (ja rääkisin vist Swammile selle tagajärjel mingit täiesti ebaadekvaatset juttu), Iiris koukis koju jõudes veel oma Liivimaa palsami välja. Kuna mina seda ei joo, võttis ta Swammi seltsi, Mees oli vahepeal magama jäänud. Nii nad siis hävitasidki kahepeale terve pudeli ära.

Kuna Mees endiselt Swammi voodis magas, siis võtsin Iirise jälle enda juurde ja täna hommikul läksime mõlemad tööle. Mees kusjuures seda ei teadnudki, et ma töötan, sest me ju ei rääkinud. Ja siiani pole ta mu olemiste vastu huvi ka tundnud… Ilmselt ta nägi/kuulis, et ma tööle läksin, sest mingil määramata põhjusel oli tal kaheksaks äratus pandud (ilmselt oli tööpäevadest kogemata peale jäänud) – just siis, kui mina ära minemas olin. Ma muud arvata ei oska, sest kui ta EI saanud aru, et ma tööle läksin ja õhtul kaheksaks ikka ühendust võtnud pole, siis… Mnjah, ma parem ei lõpetaks seda lauset.

Praegu istun tööl netis, Iiris tuli ka siia, kuna mina hommikul võtmeid ei võtnud, aga tema arvas, et need on minu käes (ilmselt tegelikult siis kodus) ja poisse pole kodus. Mina kavatsen siin igatahes sulgemiseni istuda, sest koju vaikima minna küll ei taha. Või nojah, õige, ma ei saa ju sissegi, poisid on endiselt Gipsy Hillis (järeldan ma nende mõlema MSNis olemisest, mitte et keegi minuga suhelnud oleks või midagi).

Aga tegelikult ma ei tea, mis teha ja ma olen suht nõutu. Suht tüdinud ka.

Ses mõttes et… Kui mees on siga, siis on kaks varianti – kas sõimata või vaikida. Ma eelistan pigem viimast, sest milleks öelda koledaid asju, mida hiljem kahetsed. Ja kui ma üldiselt olen see inimene, kes absoluutselt ei oska pikka viha pidada, siis praegusel juhul ma küll ei tunne, et ma oleks vähekenegi leebunud.

Mind ajab ilgelt närvi see, kui minuga õhtul s*tasti käitutakse ja järgmisel päeval eeldatakse, et kõik on korras. Või noh, paremal juhul (mitte küll seekord) isegi öeldakse: “Vabandust, ma enam ei tee” ja eeldatakse, et kõik on kohe korras.

No ei käi need asjad nii. Kui sa oled nõmedalt käitunud, siis tee see kuidagi heaks, eks. Ja ainult vabandamisest ka ei piisa, sel juhul ju võikski pidevalt nõmetseda ja hiljem vabandada. Või õigemini – vahel piisab ka, kõik oleneb ju sõnastusest ja veenvusest…

Ega ma ausalt ei teagi, kuidas see asjade heaks tegemine täpselt välja nägema peaks, aga see on pigem juba selle inimese välja mõelda, kes nõmedalt käitus. Sel puhul siis Mehe. Ja minu ignoreerimine ei ole päriselt see, mida ma silmas pean.

Vot selline tore lugu siis. Sain ennast vähemalt natuke välja elada. Aga mis edasi saab, seda ei teagi. Jube kõrini on.

EDIT: Ma lasin Iirisel selle jutu läbi lugeda ja redigeerisin mõningad osad ära, sest nagu ma just ennist mainisin – kui ma olen tige, siis on targem vaikida, sest vastasel korral ütlen koledaid asju, mida hiljem kahetsen. Seekord otsustasin ennast siin välja elada ja eks ma tegin seda liiga põhjalikult, nagu mul kombeks. Sellistel puhkudel on hea, kui keegi kainema mõistusega inimene kõrval istub 😛

Blah

Tegelikult lubasin ma Pipsile juba eile Marko külaskäigust kirjutada (sest olin selle täiesti ära unustanud), aga lihtsalt ei viitsinud.

Täna olen kaks pausi netis istunud ja kaks tundi pärast tööd sinna otsa, aga ikka ei ole tuju.

Tuju ei ole sellepärast, et sain järgmise nädala graafiku. Ütleme nii, et pärast selle nägemist ma lihtsalt luksusin kümme minutit kontoris nutta. Raisk, kuidas ma vihkan oma emotsionaalsust sellistel hetkedel! Mulle ei meeldi avalikud stseenid, aga lihtsalt selline masendus tuli, et kole kohe.

Graafik ise siis selline:

P – vaba (ja oi, kuidas ma selle eest võitlesin! – ainus normaalne asi siis üldse selle graafiku juures)
E – 15.15-sulgemiseni
T – 7.15-15.15
K – 15.15-sulgemiseni
N – 15.15-sulgemiseni
R – vaba
L – 9-18

Esiteks tahan ma töötada kuus päeva nädalas, mitte viis päeva. Tähendab, mitte et ma nii kangesti tahaks, aga raha on vaja ja nad ei maksa mulle siin piisavalt palju, et ma saaks endale kaht vaba päeva nädalas lubada, vähemalt hetkel mitte. Või noh, kui keegi mulle mõlemat vaba päeva nädalavahetusel pakuks, siis ma ei suudaks muidugi vastu panna, aga nädala sees pole sel minu jaoks mitte mingit pointi.

Teiseks on mul kolm sulgemist. Seda s*temat, kolmest alates. Kahest alates on parem, siis saab 7 tunni eest raha. Kolmest alates ainult 6,5h (14 algaval vahetusel on kaks pausi, 15 algaval üks). Rääkimata sellest, et ma vihkan sulgemist. Ma tahaks sulgeda ainult nädalalõppudel, ehkki siis on kõige kiirem ja selles mõttes k*pp, aga Mehe kaisus välja magamine on seda väärt.

Lisaks on praegu Victoria Line’il ulatuslikud remonditööd, mistõttu see lõpetab E-N töö kell kümme õhtul, mis omakorda tähendab seda, et ma ei saa pärast sulgemist otse metrooga koju, vaid pean Stockwellist bussiga minema.

Ja mis kõige olulisem (loe: s*tem) – nädala sees sulgemine tähendab seda, et ma näen Meest ainult öösiti. Enamasti magavana. Sest selleks ajaks, kui mina peale 23 koju jõuan, ta reeglina juba magab. Või on unine ja magama jäämas.

Ja nädalavahetusel, kus ma tahaks just sulgeda, antakse mulle ikka see kõige nõmedam vahetus, mis terve päeva ära võtab. Noh, okei, nagu ma ka varem maininud olen – oleks võinud veel s*temini minna, 10-19, 11-20 või 12-21 vahetus näiteks.

Igatahes on tõeliselt k*pp.

Ma otsustasin juba tegelikult mingi nädal-paar tagasi ära, et otsin endale peale puhkust uue töö (enne mõtlesin, et kui palka juurde saan, siis võiks hea seltskonna pärast ikka jääda). Nagunii lähevad kõik järjest ära ja palga juurde küsimise peale lubas Taras lõpuks selle kõrgema ülemusega rääkida, mis tähendab seda, et mingi 15-20p tunnis ehk lõpuks saaks, mis on MÕTTETU.

Et mind ei hoia siin enam miski kinni. Graafik on nõme, kõik ägedad inimesed lähevad järjest ära ja palk on s*tt.

Katsun endale ka miskise 9-17 töö leida, kus ühtlasi rohkem makstaks. Luca soovitas panka proovida näiteks, mu inglise keel olevat piisavalt hea ja neil on seal full training jne. Ainus häda on selles, et töö otsimine eeldaks interneti olemasolu ja siin tööl neid väheseid minuteid varastades ma küll sellele aega raisata ei viitsi. Koju on netti vaja!

Noh, enne augusti lõppu ei lähe ma nagunii siit kuskile, puhkuseni tuleb ära olla.

Hoidke pöialt…

Muidu olen täna netis ainult oma blogi lugenud. Eelmise aasta sügist. Igasuguste asjade peale naeru pugistanud. Ilusa poisi situatsioon on tagantjärele mõeldes eriti naljakas.

Ma ikka meeldin endale, teate. Egomaniakk nagu ma olen. Muig.

Aga nüüd peab hakkama kodu poole hoidma, sest võtmed on Iirise käes ja Mees ei saa muidu töölt tulles sisse 😛

Internetist ja torumeestest…

…ehk ving ja hala teemal millal krt ma normaalselt elada saan 😛

Nagu mulle seletati, siis selleks, et saada meie korterisse BT landline, tuleb maksta 120+11 naela. Muudmoodi netti eriti võimalik saada pole, ehk Meest tsiteerides: läbi ussim*nni vist kuidagi on, aga meie ikka ei saa.

Teine kõige suurem jama on see, et vannitoa külma vee kraani surve on pea olematu. Siiani on välja pakutud variant, et toru on ummistunud. On see siis tõesti nii või midagi muud, ei tea. Aga ilmselgelt on selleks vaja torumeest ja mul pole õrna aimugi, kust teda saada või kui palju see maksab (tõenäoliselt suht palju).

Ja mul on endiselt küsimus, kas tasub seda kõike maksta või üürida lihtsalt mõni kallim korter (poisid on muidugi kindlalt esimese variandi poolt).

Igatahes võtame me Iirisega täna ja homme ette suuremat sorti koristusaktsiooni, nii et muud jamad peaks sellega lahendatud saama.

Kui mu blogi loeb mõni Londoni eluoluga tuttav inimene, kes oskab mu murede peale midagi asjalikku kosta, siis ma oleks igasuguse nõu eest enam kui tänulik 😉

Depressioon

Viimane öö oli s*tt.

Jõudsin töölt koju veidi enne keskööd ja und polnud, ehkki tõusin juba poole kümnest ja tööpäev oli suhteliselt kiire. Paraku polnud kodus absoluutselt mitte midagi teha, sest Mees juba magas, netti ju pole, isegi läpakat hoian enamik aega töö juures ja raamat oli ka läbi saanud.

Kehitasin õlgu ja läksin magama. Mõlgutasin voodis rahulikult omi mõtteid, tegin tulevikuplaane… Mulle vahel täitsa meeldib nii.

Aga ma lihtsalt ei saanudki magama jääda. sest nii vastikult niiske ja rõske oli. Sama vastik, kui esimesel ööl. Vahepeal oleme kütnud ja aknaid lahti hoidnud, nii et asi läks paremaks. Aga nüüd… Ma ei teagi, kuidas järsku jälle nii hull on.

Nii hull, et pärast tunniajalist voodis vähkremist panin ma riided selga tagasi. Riided! Magamiseks! Need, kes mind tunnevad, teavad, kuidas ma vihkan riietega magamist. Alasti on iga kell kõige parem. Aga kogu voodi tundus nii vastikult niiske, et riietega oli seekord mugavam.

Ega ma siiski magama ei jäänud. Olin poolärkvel kuni nelja-viieni hommikul, läksin lõpuks päris närvi, ehkki üritasin kõigest väest rahulikuks jääda. Lõpuks jäin magama, nägin mingit õudusunenägu (sisu olen õnneks juba unustanud), ehmatasin taas ärkvele ja sain siis paar tundi normaalselt magada, kuni Mehe mobiil kell kaheksa lärmama hakkas.

Selle peale kadus igasugune uni täiesti ära, aga kuna öö oli väga lühikeseks jäänud, sundisin ennast veel magama ja tõusin lõpuks alles pool kaksteist.

Mehel on juba üle nädala aja halb olla ja tunne, nagu oleks haige, ehkki palavikku ega midagi sellist pole. Ma olen täiesti kindel, et see on selle korteri ja rõskuse pärast.

Rollerit oli keegi öösel lõhkunud, nii et see ei sõida enam. Detaile ei tea – noh, vähemalt on alles.

Seda internetti, mis Mees meile koju tellis, ikka ei saa, sest nende levi või mis iganes ei ulatu meie majani. Tuleb midagi muud otsida ja jälle uus ooteaeg…

Ilm on sombune, ehkki ei saja (vähemalt siis ei sadanud, kui mina väljas olin). Kurk valutab natuke.

Kui Andrea poole tunni eest tööle tuli, oli meil järgmine tore jutuajamine:

Andrea: Hi, how are you?
Mina: Depressed.
Andrea: Me too. We’re gonna have so much fun today.

*mõru naer*

Ja Grace, kellega eile õhtul sulgesin, on palavikus ja sama depressiivne kui eile. Üldse tunduvad kõik kuidagi mornid. Ilm, noh, ilm!

Olen kindel, et kui päike välja tuleb, läheb kõik paremaks.

Aga üldiselt olen mures. Ma ei tea, kuidas sellest rõskusest lahti saada. Tuleks korralikult kütta, aga küttesüsteem, nagu varem mainisin, ei tööta korralikult. Selle korteri viimane elanik on omadega juba ammu karup*rses ja tema sõbrad, kes on ühtlasi Swammi sõbrad, kelle kaudu me sinna üldse saime, peaksid nüüd igasuguste probleemidega tegelema. Aga Swamm sõidab ülehomme varahommikul Eestisse ja ma tõesti ei usu, et ta nende järelejäänud kahe päeva jooksul suudab nendega midagi läbi rääkida. Oeh.

Ahjaa, midagi positiivset ka. Kuna Swamm enne kuud tagasi ei tule, kolib Iiris ajutiselt tema asemele, sest ta pole veel uut elamist leidnud ja raha ka Eestis käimise tõttu vähe. Et saame veel kuu aega koos elada. See on küll tore. Aga muidu on Iirisel ka masendus. Et ikka teemasse läheks.

Oeh. Ootame paremaid aegu.

Scroll to Top