August 2007

Welcome to London!

Nüüd on mul siis ametlikult puhkus ja sellest tulenevalt ka netitu olek. Iga päev keerleb mitu asja peas, millest blogi kirjutada, aga nüüdseks on kõik mõtted kas ununenud või vananenud.

Igatahes – tatatataa – Pips jõudis eile kohale! Ja tõi nänni… 😛

Ilm läks Pipsi saabumise ajaks muidugi sobivalt s*taks, eile oli veel enam-vähem, aga täna on allpool igasugust arvestust – vihm ja löga.

Eile õhtul tutvustasin Pipsi Oxford Streetiga, mis ei jätnud talle absoluutselt mitte mingisugust muljet. Mulle seal ka muide ei meeldi – liiga palju inimesi ja igavad poed. Mulle meeldib rahulikult shopata, mitte sellises massis. Mingi päev lähme hoopis Croydonisse. Ja siis muidugi Camdenisse.

Täna tulime Murakale külla. Ja ausalt, mitte et mul oleks olnud erilisi plaane, aga seda ma nüüd küll ette ei kujutanud, et ma kuskil väikelinnas shopates sada naela laiaks löön. Murakal oli vaja ühele oma lapsele sünnipäevakinki osta ja seega läksime Horshamisse, seal oli aga igasuguseid riidepoode ka…

Tulemus: kaks paari pükse, seelik, pesu, kaks märkmikku, kaart, peapael, sõrmus ja kõrvarõngad.

Hullult rahul olen, peab siiski mainima. Seelikut tahtsin ammu ja püksid… Püksid… Te ikka teate, KUI pikad jalad mul on??? Eestist pükse otsida on suht lootusetu, kord aastas enam-vähem okei raha eest EHK midagi leiab ja üle tonni makstes saab vast teksad iga kell, aga nii palju ma põhimõtteliselt ei maksa. Nüüd siis £20 ja £28 – mitte just kõige odavam, aga see fakt üldse, et MINA leidsin endale ühe päevaga kaks paari parajaid pükse… Halleluuja! Tall section, mu arm.

Okei. Tibijutu lõpp.

Kuna ma olen juba tund aega Muraka arvutis erinevate pilditöötlusprogrammidega võidelnud (tal pole Photoshoppi ja mina muid ei tunne), siis annan nüüd alla ja lähen piinlikkusest punastades tagasi seltskonda. Kui kunagi oma läpakaga netti saan, siis pikemalt 😉

Naljapäev

Täna on tööl veel parem kui eile, sest kõik asjad tunduvad millegipärast jube naljakad.

Ma ei mäleta, kas ma olen seda juba maininud, aga uuel poisil on keelebarjäär… Mis on tõenäoliselt üks põhjus, miks ta nii aeglaselt õpib ja asjadest aru saab. Teine põhjus on see, et kõik brasiillased on krdi aeglased. Igatahes täna ma lihtsalt naeran iga kord, kui ta jälle millestki aru ei saa. Tean küll, et ei tohiks, aga no ma lihtsalt ei saa, see olukord muutub juba naeruväärseks. Ja ega TEMA seda ei näe, et ma naeran, ma teen seda salamisi.

Joana juba nuttis ka siin, et ära mine puhkusele, jätad mu siia üksi kolme uue poisiga (sest lisaks Joaole ja Stevenile tuleb pühapäeval ka Stanislav). Nuttis, jah… Pigem naeris siis. Aga ma tunnen talle kaasa küll natuke – mida rohkem uusi, seda rohkem survet vanadel. Loodetavasti on Stanislav taibukas…

Steven see-eest on kohalik (jaa, meil on ometi üks päris britt, pärit Oxfordist) ning jagab asju tunduvalt kiiremini. Temast saab veel asja, ma ütlen.

Mingi tüüp käis kohvikust läbi, kui ma kassas olin ja andis kolm tasuta pääset selle klubi homsele peole. Ei tea, kas peaks minema või…

Vähem kui kaks tundi ja päev ongi läbi. Ja siis veel homne sulgemine… Ja siis puhkus!

Jah, ma tean, et ma kordan seda peaaegu iga sissekande lõpus, aga ma lihtsalt ei suuda ära oodata 😉

Tapjatorud ja teisi stseene meie kööginurgast

…ja kui nüüd selgitada ka, siis…

Tapja- eesliide tuli esialgu ebanormaalselt suurte kultuurmustikate kirjeldamiseks, aga sobib väga hästi ka pildil asuvate ploomide puhul (Eviani pudel on lihtsalt suuruse võrdlemiseks). Ja torud on iroonia meie Alconbury Roadi off license‘ist, kus ploomide juures ilutses suur silt: plumbs 😀

Mees grillib tomateid:

Kui potikaanel nuppu pole, peab kasutama alternatiivseid meetodeid:

Maailmaga rahu(jala)l

Kahele eelmisele päevale vastandina oli täna tööl nii mõnus, et mul oli puhtast rõõmust pidevalt lai irve näol. Esiteks olid tööl normaalsed inimesed, kes meeldivad mulle iseloomult ja teavad, mida nad teevad. Ei pidanud kogu aeg uutel silma peal hoidma, selle asemel sai mõnusalt juttu vesta. Masin töötas ka lõpuks ometi korralikult ja mõnusalt vaikne oli ja… Lill ühesõnaga.

Üldiselt ma tunnen iga päevaga, kuidas ma hakkan seda tööd üha rohkem hindama. Jah, ma sellegipoolest kavatsen uue otsida, et normaalsemat graafikut ja veel paremat palka saada, aga kuniks seda juhtunud pole, on ju hea olemasolevat… Kas just nautida, aga võtta sellest parim.

Sest tegelikult tõesti – oleks võinud PALJU hullemini minna. Oleks võinud olla veel hullem graafik. Veel väiksem palk (või noh, alustavad kõik miinimumist, aga millal sa ükskord juurde saad ja kui palju, see on iseasi, eks). Oleks võinud olla idiootne vorm, milles töötades sa palavusse sured ja/või ennast lihtsalt naeruväärsena tunned. Oleks võinud olla veel hullemini haisev töö (selles mõttes, et praegu ma vingun oma juustele külge jääva kohvilõhna üle). Paari veidi iseloomult vastumeelse töökaaslase asemel (kellega ma siiski täitsa okeilt läbi saan) oleks võinud olla kõik idioodid ja nõme ülemus ka veel.

Ühesõnaga ma olen tõesti õnnelik ja tänulik, et ma sattusin siia Tinderboxi, kus enamik töökaaslasi on super, ülemus rohkem sõbra eest, nalja saab palju, töö (mis siis, et kohati tüütu) on piisavalt huvitav, meeldiv ja mitmekesine ning kus pärast kolme kuud olen ma saanud kaks korda palgakõrgendust, mis siis, et suht väikest.

Ma olen õnnelik, et ma ei tööta supermarketi kassapidajana, ma olen õnnelik, et ma ei tööta McDonaldsis (õigemini ükskõik millises rämedas haisevas rämpsuputkas), ma olen õnnelik, et ma ei tööta mõnes kohvikuketis, kus töö võib olla küll siinsega sarnane, aga kus peaks hommikul kell viis võileibu vorpima ja idiootset vormi kandma.

Ja kui ma alguses mõtlesin, et see koht mulle kohvikuna üldse ei meeldi, siis enam ma nii ei mõtle. Mida rohkem ma siin ise istun (sellest ajast saati, kui tasuta wifi tuli), seda rohkem mulle siin meeldib. Selline *oma* tunne on – kodune tunne 🙂 Muidugi, kui ma ise kohviku teeks, siis ma teeks kõik teistmoodi, aga siin on ka omamoodi nunnu.

Panete tähele, et ma pole viimasel ajal rääkinud muust, kui vaid tööst? Sest ma elan praegu sellist rahulikku valge inimese elu ja naudin võimalust kujundada seda väikest kooselu rutiini. Käia pärast tööd koos poes ja teha süüa (loe: lasta endale süüa teha), vaadata koos filmi ja lihtsalt… Olla. Just seda olen ma viimased kolm päeva teinud.

Ja hea on. No on 🙂

Eile olin jube usin ja tubli ning tegin ära kaks asja, mida oleks juba ammu teha tulnud. Esiteks läksin (kuu aega pärast kolimist) panka ja ütlesin neile, et mul on uus aadress.

Eestis oleks ma loginud hanzanetti ja lihtsalt uue aadressi sisse trükkinud. Siin see-eest pead täitma mingi kuradi põhjaliku ankeedi, nagu oleks kolimine kuritegu.

Ja teiseks tegin lõpuks ometi algust national insurance numberi taotlemisega ehk läksin Jobcenterisse ja helistasin, et aega kokku leppida. Numbrit on vaja selleks, et vähem makse maksta ja mõned töökohad näiteks ei võta üldse jutulegi, kui sul seda pole (ega muidugi enne ei anta ka, kui tööl käid). Polnud viitsinud sellega siiani tegeleda, Kay juures küll oli lauatelefon, aga ma olin lihtsalt laisk, hiljem ei viitsinud Jobcenterisse minna. Nüüd siis sai lõpuks ära käidud ja helistatud, kõne võttis aega ca 15 minutit (küsiti igasuguseid andmeid aadressist ja töökohast kuni rahvuseni) ning aja sain… 14. septembriks! Krt, ma ei arvanud, et neil NII pikad järjekorrad on. Vestlusel küsitakse lihtsalt selle kohta, mis sa teed ja teha kavatsed ning kui asjad on korras, siis on see rohkem formaalsus ja saadki numbri kätte (mis võtab kindlasti veel oma aja).

Igatahes, algus on tehtud. Nüüd jääb üle vaid oodata. Aga see kuradi paberimajandus ja bürokraatia siinmaal… Ega’s muud, kui õpin rohkem Eestit hindama 😉

Kaks tööpäeva veel, siis tuleb puhkus 😀

Einokuratküll

Täna on tööl kõik kuidagi eriliselt p*rses.

Seda nagunii, et esimene masin, mida tavaliselt kasutame, oli terve eilse päeva p*rses ja pool tänast ka ja tagumist kasutada on k*pp, sest kõik asjad-süsteemid on esimese ümber ja tagumine teeb koledat häält ja shotid jooksevad kauem ja sada muud häda. Tehti siis esimene masin lõpuks korda ja nüüd jooksevad shotid lihtsalt liiga pikalt. Ma pole nüüd kindel, kas inimesed, kes kohvi tegemisega kokku puutunud pole, minust üldse aru saavad, aga lühidalt… Kohvi tegemine seisneb selles, et lased kõigepealt masinast 1-2-3 vms shotti kohvi ja siis valad kuuma piima peale. Shotid peaks masinast ise välja jooksma ja õigel ajal ära lõppema, nii et sinu töö on ainult kohvi masinasse panna, tass alla ja nuppu vajutada. Aga nüüd jookseb vesi liiga pikalt, nii et sa pead pärast nupule vajutamist peale passima, et sa selle õigel ajal kinni ka vajutaks, muidu tuleb ühest shotist umbes poole rohkem vett läbi kui peaks.

Uus poiss sai täna hakkama tõelise vaimuhiiglusega – pani blenderi alusele ilma kaaneta kannu ja selle siis tööle… Võite kolm korda arvata, kas terve blender oli p*ska täis või mitte – külmutatud mangotükid ja mahl. No kuidas saab ikka nii aju olla?

(Ja ma tükk aega mõtlesin, kuidas blenderit tõlkida, aga no sõnaraamatu kõige sobivam vaste saumikser ei ole ju ka see. Ehk siis ma jäin inglise keele juurde)

Ja teine töötaja, kes peale uue poisi ja supervisori veel praegu tööl on, see on lihtsalt jube aeglane kogu oma olekult. TEMALE muidugi kasulik, et miski teda endast välja ei vii, aga kui ta tänu sellele kõike muud ka umbes kolmandiku võrra aeglasemalt teeb, kui võiks, siis on minul suht s*tt.

Ja tasuta wifi kaardid on praktiliselt otsas! Mul on kõrvale pandud veel nelja tunni jagu ning all kassas on paar tükki alles, siis on kõik. Ma ei tea, mis edasi saab :'(

Et jah.

Positiivsema poole pealt nii palju, et eile Debbie naeris, kui ma pausile minnes võileiba valides nägusid tegin ja mina vastasin: don’t laugh, i’m trying to decide which one of them is least disgusting (mis btw ei õnnestunud, see OLI tõeliselt jälk, mille valisin, no mul on nii kopp ees kõigest), siis täna läks veidi paremini – esiteks oli meil mingi uus supp, mis maitses väga hästi ja teiseks oli miskil puhul saadetud mingi uut sorti kook (proovimiseks ilmselt vms) ja me võisime seda süüa ja see oli ka hea. Et vähemalt näljas ma täna ei ole.

Eelmise nädala payslipid saime täna lõpuks kätte (oleks pidanud juba eelmisel neljapäeval tulema) ja ma sain tõepoolest juba tolle nädala eest £5.70 (Tarase jutust jäi mul mulje, et oleks pidanud alates järgmisest nädalast saama), mis on äärmiselt positiivne, sest see oli mul 7 päeva ehk 50,5 tunni nädal. Juhhuu!

Ja siis veel üks tore asi – Mees helistas ja ütles, et me saime järgmiseks reedeks torumehe aja. Nii et kui hästi läheb, siis saab Pips viimased neli päeva Londonis ennast isegi normaalselt pesta. Noh, mina ka muidugi, aga mina olen (paraku) juba enam-vähem harjunud, ehkki Nadjat tsiteerides: igasuguse s*taga ei maksa ära harjuda.

Sedasi siis.

Scroll to Top