August 2007

Hakkan vist vanaks jääma…

Eile sulgesin ja jõudsin koju veidi enne poolt kahtteist õhtul. Täna avasin ja pidin seepärast viiest tõusma. Aga see pole ju midagi hullu, eriti arvestades seda, et mul oli just kaks vaba päeva. On vähemagi unega tööle tuldud ja midagi pole viga…

Aga täna olin juba enne esimest pausi poolsurnud.

Võib-olla oli viga selles, et ma pidin uut poissi õpetama, see on küll rohkem supervisori töö, aga Petra oli (talle iseloomulikult, võimendatud rasedusest ja varahommikust) suhteliselt kannatamatus tujus ja nii ma siis kantseldasin ise seda uut.

Aga kurat, kas teile on jäänud ekslik mulje, nagu mina OLEKS kannatlik? Ses mõttes, ma saan aru, et uutel läheb õppimisega aega, aga kui kuradi raske on aru saada sellest, kuidas smoothiet teha (ei ole raske, ausõna!) või… Krt, ükspäev ma küsisin ta käest, kui vana ta on ja TA EI SAANUD ARU, mis ma küsisin! Ma ei tea, kust ta pärit on.

Et iseenesest väga tore poiss ja nii, aga… Mitte just kirkaim kriit karbis, ütleme siis nii.

Ja suur boss oli ka täna siin, nii et kõik olid sellevõrra rohkem usinamad.

Esimesele pausile pääsesin nagunii ebaloomulikult hilja ja juba tunnike enne seda hakkasin ära vajuma. Lihtsalt unine, nõrk, väsinud ja selline tunne, et ei jõua raskeid asju käes hoida. Unustasin poole pealt ära, millega ma parajasti tegelesin jne.

Ja pausid ei aidanud ka üldse, pärast olin ainult veel rohkem väsinud.

Nüüd on tööpäev läbi, aga kuna ma tavaliselt siin rõõmuga netis istun, siis jätsin võtmed Mehe kätte ja enne viit seega koju sisse ei saa (ma ei usu, et Iiriski varem jõuab). Mitte et netis istuda oleks nüüd nii väga hull, aga… Ma parema meelega magaks kodus.

Pea valutab.

Meeldivaid tähelepanekuid

Oma mobiili idiot guide‘i tudeerides avastasin, et sõnumites saab sümbolid siiski tärniklahvi alt kätte, sinna tuleb lihtsalt pikalt vajutada. Ja et pikalt trellidele vajutades saab vibra peale panna.

Ja Orkut on lõpuks ometi aru saanud, et kui sa paned albumisse uusi pilte, siis need võiks kõige esimesteks jääda, mitte lõppu minna.

Ilus.

Ainult et nüüd pean kõik pildid teistpidi uuesti üles panema ja paus saab enne läbi, kui ma sellega ühele poole jõuan. See enam pole nii ilus. Aga olgu peale, homme on ka päev.

Nädalavahetus piltides

Need kolm päeva jäävad mulle kauaks meelde just oma palavusega. Suvi selle sõna kõige paremas mõttes – selline suvi, mille järele ma juba nädalaid igatsenud olin. Ja mul juhtus olema isegi kaks vaba päeva – puhas õnnistus.

Reedest Reinu pubi mainisin juba eelmises postituses. Tookord unustasin ära kaks pilti, mis tol õhtul tegin, saavad siis siia. Eks nädalavahetus algagi ju reede õhtust 😉

Esimene pilt läheb loomulikult tervitustega Pipsile. Mina muide ei teadnudki, et pip tähendab inglise keeles seemet, aga kui mulle seda öeldi, siis tuli küll meelde Bethi kanaarilind Louisa May Alcotti raamatust “Väikesed naised” (või mõnes selle järgedest), kelle nimi oli Pip ja seega ma eriti imestunud polnud.

Eriti auväärne 15 aastat vana viski veelgi auväärsema nimega, muhahaa.

Laupäeva õhtu algas minu jaoks taas Reinu pubis, kuhu minemisega seekord päris esimest korda üksi hakkama sain (see ei lähe arvesse, et ma Picadilly Circuses kõigepealt ajalehemüüjatelt suunda küsisin ja tee peal Mehele vähemalt kolm telefonikõnet tegin ja suurel hulgal roppusi karjusin, NÜÜD oskan edaspidi igatahes ilma igasuguse abita ise minna!)

Pubist liikusime edasi Willesden Greeni Reinu juurde grillima. Teekond oli äärmiselt lõbus, ilmestatud Red Bulli ja Smirnoffiga. Metroo põrandat sai näiteks desinfitseeritud.

Reinu aeda kogunes tol õhtul (Londonile suhteliselt tavapärane) rahvusvaheline seltskond: Reinu majanaabrid, nende sõbrad ja muud loomad, sealhulgas Eesti neiu, kellel oli laps musta mehega (rahvus teadmata, aga ta rääkis oma sõbraga prantsuse keeles, mille peale mina taas igatsevalt mõtlesin, et kui oskaks ka nii hästi ja tahaks ikka veel õppida) – kõige nunnum pisike tõmmu lokkis juustega poisipõnn, kes igal pool ringi koperdas ja mingi hetk muru pealt viskipudeli kätte sai ning sellega ringi käis. Mul on sellest päris hea foto ka, aga pärast pikki kõhklusi otsustasin seda siia mitte panna, sest noh, (siiski suhteliselt) võõra inimese lapse pilt suvalises blogis, mulle vist ei meeldiks, kui minu lapse pildiga nii käitutaks ja luba küsida ma ei saa… Seega siis nii.

Äärmiselt värskendav ja mõnus oli üle pika aja olla lihtsalt purjus, olemata väsinud või midagi muud. Lihtsalt kohustustevaba, ergas ja purjus… Ja rõõmus. Ja ülemeelik.

Sellest ajast, kui hämarduma hakkas, on mul ähmasemad mälestused, aga parim neist on meenutus, kui hea oli Mehe süles magada ning kui mõnusalt pehme ja soe oli tema jope all 🙂

Ja pühapäev (kui jätta kõrvale mõned mitte nii toredad momendid, mida oli siiski vähe ja mida ma otse loomulikult ei meenuta) oli tõeline idüll.

Sõime hommikust ühes äärmiselt sümpaatses väikeses kohvikus, mille lihtsalt Streathami poole jalutades leidsime. Palavus, välilauad, rohelus, päikesevarjud, jääkülm smoothie, tasuta wifi (seda viimast küll ei kasutanud, aga tuleviku mõttes väga hea leid) – oleks tahtnud pilti teha, aga kuna olime teel shoppama ja meeletult palav oli, siis ei viitsinud kotti võtta ja mul polnud kaasas muud, kui vaid Oyster, telefon ja päikeseprillid.

Otsisime Streathamist (erilise eduta) kasutatud mööbli poode ning jõudsime lõpuks jälle Croydonisse. Käisime seal esimest korda juba paar nädalat tagasi, sest seal oli mingi riidepood, kuhu Mees minna tahtis – tookord küll juba suletud ja sel õhtul sai hoopis mulle roosa telefon ostetud. Juba siis mõtlesin, kui mõnus seal on – peatänav, mis oli täis poode ja sagimist ning kus ei sõitnud autosid… Just see viimane oli kõige sümpaatsem, meenutas mulle kangesti Horshamit.

Seekord oli seal veel mingi turulaadne üritus, erinevate maade tooted ja söögid ja letid ja… Mõnus väikelinna tunne tuli. Croydon meeldib mulle kogu Londonist siiani vist kõige rohkem.

Praegu on kahju, et kõigest sellest pilti teha ei saanud, aga tagasi mõeldes ei kahetse siiski kõige vähematki, et fotokat kaasas polnud – hea kerge oli ilma igasuguste asjadeta olla.

Ja õhtupoolikul vedelesime lihtsalt maja kõrval… Sellelsamal muruplatsil, mida hiljuti pildistasin.

Otsisime levi (lõpuks leidsime ka muide, ühe maja nurga juurest, aga see oli nii saast, et esialgu käin vist ikka pigem tööl netis, Mees rääkis midagi võimsamast võrgukaardist (?), eks näis):

Olime nunnud:

Ja mitte nii nunnud:

Ja siiski, päris nunnud:

Ja lihtsalt… Chillisime.

Ja nüüd on viimane töönädal. Ja siis tuleb puhkus. Ja Pips. Ja Maris ja ema… On, mida oodata 🙂

Tappev palavus

Ausõna, ma ei mäleta, et mul kunagi oleks nii vaikne tööpäev olnud, saati siis laupäev. Aga siin pidavatki nii olema, et mida palavam, seda vähem inimesi.

Igatahes on meie kohvik täna praktiliselt surnud. Laupäeva kohta. Tööl on ekstra palju inimesi nagu alati ja nad lihtsalt PASSIVAD. Ja sellises kuumuses passimine on eriti jama, oleks vähemalt midagi tehagi!

Aga noh, asja hea külg on see, et mul on nö middle shift, ma ei ava ega sulge, st on väga tõenäoline, et ma saan vähemalt tunni varem koju minna. Pole seda juba teab mis ajast teinud, raha on olulisem ja pole eriti võimalust ka olnud, aga täna see £5.70 mind küll kinni ei hoia. Tahan siit välja ja puhata ja mängida.

Homme pidavat sama kuum olema, aga siis on mul õnneks vaba. Loodetavasti on kasutatud mööbli poed ka lahti, voodit oleks vaja 😛

Järgmise nädala graafik on nii normaalne, et pani mind peaaegu et nutma… Õnnest seekord. Esmaspäeval ja laupäeval sulgen, T-R on hommikused vahetused, T 6.15 algusega, ülejäänud päevad 7.15. Peaaegu nagu valge inimene!

Ja SIIS tuleb puhkus 😛

Olime eile õhtul tavalise seltskonnaga Reinu pubis ja me rääkisime Katrega muuseas tema töökohast ja sealsetest töötingimustest. Ta on general manager ühes kaupluses ketis nimega EAT ja manageri ametil pole seal viga midagi… Aga tavatöötajana oskan ma oma töökohta nüüd vist tõesti rohkem hinnata. Tundub, et £5.70 on päris okei, staff room – olgugi väike ja remontimata – on vähemalt olemas ja mis mõttes ma üldse nurisen oma koleda musta T-särgi üle, kui ma võiksin rõõmustada selle üle, et ma ei pea kandma eriti sooja pikkade käistega vormiriietust koos idioodimütsiga 30-kraadises kuumuses…

Et jah. Ma hakkasin oma tööd rohkem hindama. Samas, siiski – minu jaoks on £5.70 liiga vähe ja graafik liiga jama. Ma olen täiesti kindel, et väärin paremat ja kavatsen selle ka leida. Aga seniks lohutan ennast mõttega, et mul oleks võinud esimest töökohta otsides palju hullemini minna.

Kuumus on mu ajud kinni sulatanud… 😀

Mina Rimisse tööle ei saa!

Kõigepealt mainiks ära, et üks suvi ma tõepoolest üritasin Rimisse tööle saada – see oli pärast teist aastat ülikoolis ja ma lihtsalt otsisin Tallinnas tööd, kuhu võetaks vaid kaheks kuuks. Käisin kuskil pärap*rses töövestlusel, suutsin marsapeatust otsides hiljaks jääda ja (no ma loomulikult helistasin siis ja ütlesin, et ma hilinen, viisakas inimene, nagu ma olen)… Ja nad ei tahtnud mind isegi siis 😀 Ehkki blogi (muhahaa) hakkasin ma kirjutama alles pool aastat hiljem ja esimesed poolteist aastat oli see stiilis, mis küll kedagi kobisema ei tohiks panna.

Sain tööd hoopis maasikamüüjana. Minu lett oli Lasnamäe Centrumi Rimis, just nimelt Rimis sees. Ja ma tänasin iga päev jumalat, et ma sain just selle töö. Sest ma võisin seal rahus raamatut lugeda, kui kliente polnud ja marju süüa salaja (muig) ja üldse oli töö inimlikum, kui kassapidaja oma. Huvitav kogemus oli. Ja ma olin seal muide hinnatud töötaja 😉 See, kellele helistati, kui keegi teine oli alt ära hüpanud. Kes oli alati tööl, kui olema pidi ja kellel oli kõik alati korras. Ja nad helistasid mulle järgmisel kevadel ja kutsusid jälle tööle, aga siis olin juba parematel jahimaadel.

Selline meenutus siis.

Aga kui nüüd asja juurde asuda, siis tänases ÄP-s ilmus Pipsi kirjutet artikkel Kas blogimine võib maksta töökoha? – sisu siin ümber jutustama ei hakka, minge lugege ise ja vaadake kommentaare ka.

Kui Pips mulle rääkis, et seda artiklit kirjutamas on ning et annab ühe blogina firmajuhtidele analüüsimiseks minu oma, olin ühest küljest põnevil, teisest küljest veidi kahtlustav. Põnevil, sest teema on mul juba pikemat aega mõttes olnud ja viimasel ajal ka mitmetes blogides aktuaalne (Marta ja Potsataja nt); kahtlustav, sest esiteks oli mul just sel hetkel sügav mõõnaperiood (tüli Mehega jms), mis väljendus selgelt ka blogis ning arvasin, et ega need firmajuhid väga sügavuti minna ja vanemaid poste lugeda ei viitsi… Teiseks – no tõde on teatavasti valus 😀

Aga läks paremini, kui ma lootagi julgesin. Ma võin muidugi spekuleerida teemal, kas mõni vastanutest oli viisakusest positiivsem, kui tegelikult mõtles, aga ei usu. Ja Ruth Laatre… Muig. Ma isegi ei kommenteeriks – teised on seda minu eest teinud. Kopeerin siia vaid ühe kommentaari, mille sain Pipsi kaudu paberlehe artikli kommentaaride hulgast, millele ilma sisse logimata ligi ei pääse (nagu ma aru saan, siis online versioonil on ühed kommentaarid ja sisse logides veel mingid teised):

ANC: 03.08.2007 10:22:07
Ruth Laatre on leidnud väga täpse kommentaari iseenda kohta -“kurb, tige, väsinud.” Ega ei saagi inimeselt muud nõuda, kui sa pead igas tööle soovijas ainult potsentsiaalset kassapidajat nägema. Soovitan Ruthikesel kommenteerimise asemel leida mõni kassas istumise võimalus. Näppudel rohkem tööd ja ei pea nii palju mõtlema.

Aga tema viisakale soovitusele mõni sportimisvõimalus otsida (algselt soovitas ta muide lisaks sportimisele ka mõnd arendavat raamatut või koomiksit, aga selle lõikasid toimetaja nobedad näpud välja) – kuivõrd mul on ilmselt endiselt vedelad lihased, siis mõtlen sellele aeg-ajalt, aga tänu oma endiselt kiirele ainevahetusele pole seni tegudeni jõudnud. Soovitus on sellegipoolest kiiduväärt ja ujuma minemise mõte saab kunagi teoks ka, ma luban!

Artikli omapoolseks kommentaariks ütleksin ehk veel nii palju, et Eestis töötades ma oma töökohast kindlasti nii avalikult ei kirjutaks – ütleme nii, et ma olen oma vitsad juba kätte saanud 😉 Aga siin Londonis on hea ja anonüümne – ma tean, et ma ei tee sellega kellelegi halba.

Ma ei tea, millal ma ükskord jälle Eestis töötan ja ma ei usu, et ma sel juhul tööst täiesti kirjutamata jätaks (või noh, kui töö iseloom seda nõuaks, siis muidugi), aga kindlasti oleksin tunduvalt diskreetsem. Ma arvan, et oskan tänu minevikukogemustele suht hästi tunnetada, kust piir läheb.

Aga kui juba üldiselt tööjutuks läks, siis ma võin sama hästi siin ennast veidi kiita ka. Ma nimelt arvan, et ma olen kuradi hea töötaja ja seda ükskõik millise töö puhul – selle eeldusega muidugi, et ma arvan oma teadmised olevat piisavad ning töö enesele huvi pakkuva, vastasel korral ma ju üldse ei kandideeriks.

Ma ei saa öelda, et praegune töö oleks mu unistuste töö (naerukoht), või et seda oleks olnud too marjade müümine, mida ennist mainisin. Aga ma teen/tegin seda sellegipoolest hästi. Minu iseloom välistab igasuguse üle jala minemise või lohakuse. Kui ma midagi teen ja mulle selle eest makstakse, siis ma teen seda täiega, kogu raha eest.

Mulle meeldib teha kõike kiiresti, põhjalikult ja korralikult. Ma ei kannata aeglust ega lohakust. Ma muidugi OSKAN asju üldisemalt võtta ja veel kiiremini teha (kui on tõesti nii vähe aega, et tuleb osa põhjalikkust kiiruse nimel ohverdada) – aga kui vähegi võimalik, siis ma eelistan teha asju nii, et need ikka tõesti tehtud on. Et paremini enam suurt ei saa. Ja ma teen seda sellegipoolest kiiresti. Muig.

Ma olen kuradi hea suhtleja. Klienditeeninduskogemust on aastaid. Mitte et ma tahaks ses vallas igavesti jätkata, aga see on hea alus tulevikule, eks. Suhtlema peab ka kontoris või mujal – kolleegid ja kliendid on pea igal pool.

Oskan töötada nii tiimis kui üksi – töökaaslastega läbi saamisega ja nendega arvestamisega pole mingeid probleeme (isegi kui nad mulle mingil põhjusel isiklikult ei meeldi, on mul väga lihtne professionaalsel tasandil viisakaks ja meeldivaks jääda – siinsamas Tinderboxis järele proovitud ja varemgi), aga üksi on ka mõnus – just sellepärast, et siis ei pea teistega arvestama ning saad asja otsast lõpuni ise ja *kõige paremini* ära teha 😉

Arvude ja detailidega meeldib töötada, tuletan meelde, et kõikvõimalikest veidratest asjadest statistika tegemine on üks mu suurimaid kiikse ja hobisid (fotode ja blogi kõrval… aga ikkagi ei midagi sellist, mida CV huvialade alla panna, damn!)

Juhiomadused on mul olemas ja õiges olukorras rakendan neid hea meelega. Eesti viimases töökohas polnud paraku eriti kuskile (kõrgemale) areneda ja siin kohvikus on liiga väike palk ning mulle ebasobiv graafik need põhjused, miks ma isegi ei mõtle võimalikuks supervisoriks saamisele…

(Muide, alates 12. augustist olen siin peale supervisorite kõige vanem töötaja. Ja ma tulin siia alles aprilli lõpus. Kõhe! Aga tegelikult tunnen ennast kõigis oma kohustustes juba mõnda aega koduselt ja muretult, ei pea eriti MÕTLEMA sel ajal, kui midagi teen ja töö lendab käes… Nii et pole hullu, mis?)

Mainiks ehk mõne oma nõrga külje ka ära?

Kannatamatus ilmselt on üks suurimaid. Ma ei oska eriti hästi oodata, tahan kõike nüüd ja kohe. Ja kuna mulle meeldib asju kiiresti teha, siis vahel tekivad sellepärast hooletusvead. Aga mu loomupärane korralikkus ei lase sel liiga tihti juhtuda ja eks ma üritan ennast kogu aeg parandada.

Liigne emotsionaalsus on see, mis mind ennast kohati häirib. Vahel kohe tahaks, et oleks pohhuist, ei laseks end häirida sellest, mis eraelus toimub… Aga siinkohal jällegi – kliendid seda ei näe. Ma suudan nendega suurepäraselt viisakaks jääda, nii et nemad ei saa kunagi teada, kui mul on paha tuju või kodused probleemid. Ma pole tõesti tundnud kunagi vajadust ennast klientide peal välja elada, suudan neile alati naeratada – ka paha tujuga. Eks ma üritan käituda nii, nagu ma soovin, et minuga käitutaks.

Jne. Jne. Jne. Ma jätan nüüd midagi head oma CV jaoks ka, kõike ei saa ometi siia kirjutada.

Aga kokkuvõttes siis jah – ma olen kuradi hea töötaja. Ja ma julgen öelda, et kõik mu senised töökohad on minuga rahule jäänud.

Tsiteerides oma viimase Eesti töökoha kõige kõrgemat ülemust: “Sa oled küll hull, aga sa oled siin meile väga vajalik.”

Tsitaat pole kindlasti sõna-sõnaline, aga mõte oli umbes selline.

Ja nii ongi. Ma võin olla eraelus nii hull, kui tahes ja mingil määral on see kindlasti minuga tööl kaasas (kolleegidega suhtlemises jne), aga tööalaselt olen ma alati äärmiselt hästi organiseeritud ja usaldusväärne.

Ja kui veel see va kutsumus mulle puuga pähe lööks… Ma olen kindel, et siis oleks ma oma töös suisa särav! Parimatest parim. Muig.

Scroll to Top