August 2007

Vaba päev

Jajah, mul on vaba päev. Eriliseks teeb selle asjaolu, et viimane vaba päev oli mul vist… 21. juulil? Mingi laupäev ja mitte nädal tagasi, vaid kaks.

Ja ma pean tunnistama, et (ennast kiitmast ma ei väsi) kell on alles kaks läbi ja ma olen juba hirmpalju kasulikku teinud.

Pesu pesnud ja selle kuivama pannud. Nõusid pesnud (no neid oli vähe, eks) ja pliidi ära puhastanud. Nägu koorinud-maskitanud-kreemitanud. Vannis käinud. Keha koorinud. Jalavanni teinud. Epileerinud…

Ja nüüd ma istun tööl, sest Pipsi artikkel ilmus täna ja mul oli ometigi vaja kohe samal päeval seda lugeda.

Olen ilus ja puhas ja pehme ja hästi lõhnav ja kuna oli üleslöömise tuju, siis on mul isegi kontsakingad ja ripsmetušš… Oi oi. Ütleme nii, et ma tunnen ennast päris hästi 🙂

Aga et kogu see sissekanne liiga positiivne ei saaks (irw), siis ma panen lõppu ikka natuke vingu ka.

Täna nimelt oli mul esimene kord võtmete puudumise üle korralikult vihastada. Tulin kodust välja ja olin juba metrooni jõudnud, kui järsku turgatas pähe, et ei võtnud jakki kaasa, kuna väljas oli palav… Ja ma hoian oma Oysterit jaki taskus, sest tavaliselt on mul jakk ALATI kaasas.

Lõppkokkuvõttes pidin ostma päevase travel cardi, sest üks ots metroos ilma Oysterita maksab £4 (oysteriga £2 ja mul on nagunii nädalane travel card, eks), aga päevane travel card paberkandjal ainult £5.10.

Oi oi, ma olin pissed. Aga midagi polnud teha, sest võtmeid polnud ja kedagi enne viit koju tulemas ka mitte.

Ah, mis seal ikka. Ei saa ometi mingil viiel naelal oma tuju rikkuda lasta 🙂 Varsti tuleb Murakas ka siia, saan temaga veidi chillida ja siis koju mehe juurde ja… Elu on ilus.

Ilm on ka suurepärane. Ometi kord sattus vaba päev õigele ajale!

Ja Marko külaskäigust ka

Meeldetuletuseks siis nii palju, et ta oli siin 12. juulil. Lihtsalt pole olnud varem võimalust ja/või tuju kroonikat kirjutada. Nüüd siis lõpuks ometi on 😛

Läksin Markole hommikul Victoriasse vastu, päeva eesmärgiks oli näha nii palju Londonit, kui see ühe päevaga üldse võimalik on.

Kuna Victoria Station asub teatavasti Buckinghami palee lähedal, mõtlesimegi selle esimesena üle vaadata. Ja kohe sai kirja esimese linnukese teemal Tikker ja orienteerumisoskus ehk ma leidsin selle üles küll, aga selle asemel, et otse palee ette minna, sattusime me kuidagi vales suunas jalutama, ümber aedade. Ja see aed on suur – I mean, SUUR. Aga lõpuks me kohale jõudsime. Pilti ei hakka panema, on ju varem näidatud ka, kole nagunii.

Siis võtsime suuna Camdenisse, kuna nälg oli suur, aga minul oli muust rämpstoidust kõrini ning ühtki head ja odavat hiinakat ma mujal ei teadnud. Pluss Camden on nii äge, et tahtsin seda Markole nagunii näidata.

Pilte jälle ei viitsi panna, midagi nii erilist seal ei teinud ka (erilist pilti, ma mõtlen). Lihtsalt sõime ja vaatasime niisama ringi, aitasin Markol Pipsile T-särki valida ja ostsime maasikaid ja…

Siis sõitsime minu töö juurde, sest Markol oli netti vaja ja tol hetkel teadsin ma ainsa tasuta wifi olevat sealses pargis. Sealt siis ka esimene illustratsioon. Just nii ma päevast päeva istusingi, kui Alconbury Roadil veel netti polnud:

Näitasin talle oma töökoha ka ära, istusime isegi seal veidi, jõime kohvi ja teed… See oli üldse esimene kord, kus ma all kohvikus nö kliendina istusin – mõnusam oli, kui oleks arvatagi osanud.

Käisime sealsamas asuvast Bordersist läbi, sest Marko tahtis osta raamatut, millest ta seni oli lugenud vaid esimest viit osa. Neil oli ka ainult esimesed viis osa, aga meid suunati edasi mingisse raamatupoodi Tottenham Court Roadil, kust meid omakorda suunati edasi poodi nimega Forbidden Planet, mis Marko silmad üliväga särama pani ja kust ta oma raamatu ka päriselt leidis ja ära ostis.

Tegelikult ma pean tunnistama, et nüüd läheb kogu vaatamisväärsuste järjekord veidi häguseks ja ma võib-olla unustan midagi vahelt ära, aga kuivõrd fotod on kronoloogilises järjestuses, siis lähtun nendest ja loodan lihtsalt parimat.

Igatahes kärutasime metrooga mööda Londonit ringi ja vaatasime turistikaid ning ma tegin Markost rea pilte seeriast mina ja London 😛

Ehk siis… Marko ja Picadilly Circus:

Marko ja Trafalgar Square:

Vahepeal tahtis Marko minna Madame Tussauds vahakujude muuseumisse ning mina istusin seni tema läpakaga wifis ja kirjutasin tolle sissekande, mida ülevalpool ka linkisin. Ehk siis tegelikkuses sai aku peaaegu kohe tühjaks ja ülejäänud aja lugesin Jackie Collinsi raamatut, mis oli hirmpõnev ja mul oli väga lill olla.

Selleks ajaks, kui Marko muuseumist välja jõudis, olin mina võrdlemisi kärarikkal tänaval istumisest ja päevasest ringikablutamisest suhteliselt väsinud ja närviline. Seega võtsime suuna Tower Bridge’i juurde, et seal veidi chillida, jalga puhata ja viisakalt alkoholi tarbida.

Ja et ka ennast ära näidata, siis pilt nimega “mina ja Tower Bridge ja munakujuline maja” (ehk Londoni linnapea peakorter, nagu Maris selle postituse kommentaarides väitis):

Marko ja Tower Bridge:

Seejärel ostsime ostsime alkoholi. Kuna kohalikku siidrit ma võimalusel ei joo, sest see ei maitse üldse siidrina, küll aga meeldib mulle üks siidrilaadne kirsimaitseline magus löga, mida paraku müüdi ainult suures pudelis, siis… Mnjah. Kes kui palju joob 😀

Ja noh… Sellesamuse linnapea peakorteri juures oli ometigi kõige parem koht alkoholi tarvitamiseks.

Marko ja Tower Bridge, vol 2:

Ja siis olid seal erinevate piltidega kitarrid, millest paar tükki olid päris ägedad:

Lõpuks vaatasime Big Beni ka ära:

No mis te arvate, kellele ma siin sõnumit trükin 😛

Lõpuks, õhtul kümne paiku, läksime koju.

Selline päev siis oli. Palju ringi trampimist ja vaatamisväärsusi ja juttu ja… Chill. Ja jube tore oli üle pika aja Markot näha 🙂

Runnile!

Tundsin mullalõhna, hakkasin selle võimalike põhjuste üle juurdlema ja sain lõpuks aru, et oleks vist asjakohane mõned õnnitlused Eesti poole teele saata.

Tavaliselt otsin sellisel puhul netist midagi illustreerivat, aga seekord polegi vaja. Väike meenutus jõuludest, millest varem on siin blogis näha olnud vaid väike fragment selle posti sellel fotol.

Jaa, ma mõtlen ikka veel nii 😉

PALJU ÕNNE!

Maailmaparanduslikud mõtted

Kuigi esimene tänahommikune emotsioon oli piiritu kergendus, sest Mees suutis jälle täislauseid moodustada, ilma seinast kinni hoidmata ja oigamata kõndida ning veel mõndagi muud (muig), siis pärast tema tööle minekut jäin ma kuidagi torssi ja mõtlikuks.

Kui Iiris küsis, miks mul juba nii vara hommikul paha tuju on, ei osanud ma talle esimese hooga isegi vastata. Aga ma mõtlesin asja üle nii ja teistpidi ning jõudsin järeldusele, et see korter pole pärast pea nelja nädalat minu jaoks ikka veel kodu. Et ma ei taha seal olla ning kasutan iga võimalust, et eemale saada. Iirisel oli vaba päev ja ma oleks võinud temaga koos chillida ja aidata tal veidi koristada, sest Murakas tuleb oma õdedega ööseks, aga tulin juba hommikupoolikul tööle netti, ehkki alustan alles kella kolmest.

Et keegi valesti aru ei saaks – ma ei ürita praegu mitte kedagi mitte milleski süüdistada. Ei poisse ega iseennast… Pigem analüüsida põhjuseid, miks nii on ja mida teha, et enam nii poleks.

Sest halb on elada nii, kui kodu on vaid koht, kus magada. Ma ei mäleta, millal ma seal viimati sõin (õigemini – süüa tegin, mingit rämpsu olen ikka vahel koju kaasa ostnud). Me saime tänu Iirisele lõpuks suurema laga koristatud, aga kõik on ikkagi veel nii poolik. Ammu oleks olnud vaja kokku leppida mingid üldised reeglid koristamise/elamise korras hoidmise suhtes, aga olen selle asemel ise segadust juurde tekitanud ja seda ignoreerinud.

Mind häirib sügavalt, et pärast peaaegu kuud aega pole mu oma võtmeid. Paraku juhtus nii, et võtmeid oli vaid kaks komplekti ning kogu aeg olin mina see, kes tuli koju ajal, mil keegi seal juba ees oli. Nii on ühed võtmed kogu aeg Mehe ning teised Iirise käes. See häiriv tunne on seda sügavam, et võtmete probleemid olid (alguses) ka kahes eelmises kohas – kogu esimese kuu Kay pisikeses toas sõltusin nende tulemistest-minemistest ning Alconbury Roadil oli samuti vaid kaks paari võtmeid ja lõpuks mina olin see, kes pidi 12 naela maksma, et oma võtmed saada…

Ah, teate, savi sellest rahast, eks. Paraku on reeglina nii, et kel janu, sel jalad. Aga mis kasu sellest on, kui sellel, kel janu, pole vahendeid, et janu kustutada? Me ükskord Mehega isegi tahtsime võtmeid juurde teha, aga too koht ei saanud ühte võtit teha, sest see on mingi eriline. Ja siiani pole olnud aega otsida kohta, kus saaks. Ja TEGELIKULT ongi pea alati keegi kodus, nii et reaalset põhjust meeletuks vingumiseks ju pole – mitte et ma päevast päeva ukse taga istuks, eks. Aga lihtsalt see tunne, mis tänu eelnevatele sarnastele kogemustele on üha õnnetum…

Ühesõnaga võtmed tuleb mulle teha ja võimalikult kiiresti. Selleks tuleb otsida kohta, kus neid teha.

Siis muidugi internet. See (õigemini siis selle puudumine) on kindlasti üks suurimaid asju, mis mind kodust eemale peletab. Alguses mul polnud kuskil netis käiagi, aga õnneks on nüüd tööl tasuta wifi võimalus. Ja siin ma siis istungi, tunde. Enne tööd, pärast tööd, pauside ajal… Ma ei saa sinna parata, ma VAJAN netti, oma blogi, oma MSNi, meile ja muud eluks vajalikku. Ja mind ikkagi sügavalt häirib, et ma ei saa seda kõike teha kodus. Ja näiteks uue töö otsimine ei edene siin üldse, seda tahaks ainult ja ainult kodus teha. Ja on nii palju asju, mis tulevad pähe kodus, mida tahaks kohe uurida või teha, aga ei saa, sest netti pole. Ja kui ükskord tööle jõuan, siis olen kas juba unustanud või pole enam aega või tuju.

Neti saamiseks on kaks võimalust – uurida naabritelt, kas keegi tahaks wifit jagada või tellida £120 eest BT landline. Naabrite jaoks kirjutas Swamm vist isegi mingi kirja valmis ja Mees pidi selle töö juures välja printima, et postkastidesse panna, aga ükspäev ta unustas, siis tuli nädalavahetus ja meie suur tüli ja… Avarii ja… Nii see siis nüüd on.

Tuleks KOHE tegutseda, et asi lõpuks ometi liikuma saada. Mul on karvane tunne, et see naabrite asi ikka väga hea lahendus pole, nii et tuleks see £120 ikkagi ohverdada ja sellega kaasneks kindlasti veel nädal-paar ooteaega, aga kui ma vähemalt teaks, et asi liigub…

Siis tuleks korda teha vannitoa külmaveekraan, sest hetkel on duši all käimine minu jaoks täielik piin, mis on viinud selleni, et ma teengi seda nii harva kui võimalik, pestes vahepeal vaid pead. Ja mul on nii halb. Ma tahaks pesta ja mõnuga.

Tuleks kutsuda torumees ja nagu ma aru sain, siis kuivõrd tegemist on sotsiaalmajaga, peaks ta kuidagi isegi tasuta välja kutsuda saama, aga kuidas – ei tea. Loogiline oleks küsida korteriomanikult, aga tema on karup*rses. Järgmiseks oleks loogiline küsida omaniku sõpradelt, kelle kaudu selle üürisime, aga nemad on Swammi sõbrad ja Swamm on eestis. Et… Tuleks ilmselt ikkagi nendelt küsida või siis suvaliselt naabrilt või… Ma ei teagi. Aga KIIRESTI.

Siis tuleks osta voodi ja voodipesu. Sest nii madala madratsi peal magada on ikka piisavalt halb, niiskus ei lähe päriselt ära. Ja olemasolev voodipesu on piisavalt kulunud ning jätab räpase mulje, ehkki oleme seda pesnud. See kõik lihtsalt maksab.

Ja siis tuleks lõpetada üldised koristustööd – likvideerida vahepeal jälle tekkinud segadus, vaadata läbi vist veel mingi kapi sisu, pesta jube korralikult ära põrandad, leppida kokku mingid üldised reeglid, et see kord ka säiliks… Ja siis veel üldist väiksemat nipet-näpet – teate küll, kõike seda, mis teeb ühest korterist kodu.

Ja kui kõik selle tehtud saaks, siis oleks juba päris hea.

Aga selle tegemiseks on esiteks vaja raha ja teiseks aega. Minul isiklikult pole eriti kumbagi. Säästan iga senti, et emale võlgu maksta ja… Ajaga on paraku nii, et seda isegi nagu oleks, aga ma pean silmas ühist aega, koos Mehega. SEDA on vähe.

Sellepärast see tüli nii suureks paisuski, kuna mul oli tunne, et meil polegi enam mingit suhet. Et elame küll koos, aga midagi ei toimu. Et nii harva, kui üksteist näeme, on ikka üks meist väsinud… Et siis, kui üks tahab välja minna, siis teine ei saa…

Siin pole ka suurt midagi muud teha, kui uus töö otsida. Minu teema seega. Aga enne septembrit see nagunii ei juhtu ja seniks üritan endale lihtsalt võimalikult hea graafiku sebida (mis on oi kui raske) ja loota, et ehk edaspidi oleme Mehega rohkem ühel ajal unised 🙂

Sellised lood siis. Ja tegelikult oleks ma tahtnud kogu seda juttu pigem Mehele rääkida. Silmast silma. Aga kuna mul on see nädal jälle eriti s*tt graafik, nii et enne laupäeva õhtut pole lootagi, et värske peaga ja pikemalt rääkida saaks (tegelikult, kui eriti hästi läheb, siis isegi homme õhtul), siis mõtlesin, et kirjutan blogisse. Sest mõtted keerlevad peas just nüüd ja praegu.

Ja nüüd, kui see kõik on kirjas, on ilmselt lihtsam seda kõik ellu viima hakata. Minu jaoks on õnneks suur motiveeriv faktor Pipsi iga päevaga lähenev külaskäik, sest kui üks su parimatest sõpradest ikka üheksaks päevaks su juurde elama tuleb, siis tahad ometi, et kõik oleks ilus ja korras. Ja teine suur motivaator on see, et mul on Iirise ees piinlik – et tema kolis sisse ja koristas ja tegi kõike muud, aga mina ei viitsi lillegi liigutada. Ma ei taha selline olla, ausalt.

Tegutseda, mis muud.

Näed. Ongi juba natukene parem tuju 🙂

Mis värk nende avariidega viimasel ajal on?

Kõigepealt sõitis Swamm paar nädalat tagasi rolleriga mingile autole tagant sisse (ei olnud tema süü, teise juhi oma), mille tagajärjel tal nüüd käsi kipsis on. Paar päeva hiljem sõideti Potsule otsa (ja tulemused olid koledamad, aga õnneks ka ei midagi VÄGA koledat). Nüüd siis…

Nüüd siis tegi Mees eile avarii. Rolleriga. Ma ei kavatse siin laskuda detailidesse, miks ja kuidas, ütlen vaid, et kõik on õnneks enam-vähem korras. Kriimustused ja marrastused, täna läks juba tööle.

Aga eile õhtul, kui ta mulle helistas ja seda ütles… Õnneks alles siis, kui olin juba nagunii peaaegu lõpetanud ja oli vaja vaid enne koju minemist riideid vahetada… Ma närisin küüsi kogu koju sõitmise aja.

Ja ma sain üle pika aja tunda seda abitut tunnet. Vaadata inimest, keda sa armastad, kellel on väga halb olla ja sa ei saa mitte midagi teha. Ei julge isegi kõvasti kallistada, sest kardad haiget teha…

Ma ei taha enam seda tunnet.

Aga kõik läks hästi, eks.

Lihtsalt… Ehmatus oli. Ehmatus ja abitus.

Aga täna on kõik juba palju parem. Ja see on ju peamine, eks.

Scroll to Top