March 2012

Kuradi röövlid, ausõna

MIS MÕTTES maksab Ekspressis ÜHE ARTIKLI lugemine faking €1.50??? Ma pidin pikali kukkuma, kui seda summat nägin, ausõna.

Ma ei tarbi tasulist ajakirjandust kunagi, aga selle Kodutunde artikli eest oleks olnud nõus maksma. No igal juhul mitte sellist summat 😐 Viie tasuta minutiga läbi ei saanud, sest süsteem oli mulle võõras ja laadimine võttis ka oma aja.

Ma ei taha osta päevapiletit ega lehte, ma pole ülejäänust huvitatud. Ma tahan ainult seda ÜHT artiklit. Mis mõttes nad küsivad ühe artikli eest terve lehe raha? Digiajakirjandus my ass.

Öised võtted, vol 3

Need on eile öösel tehtud pildid, ei jõudnud varem üles panna. No mis teha, mul on praegu pildistamise hoog peal ja lapsed magavad meiega ühes toas, nii et iga kord magama minnes ootab jälle uus poos ees. Seekord on nad üsna ühesugused 😀

Jälle aasta vanem

TIKKER 28

Sain küll alles 28, aga miskipärast keerlevad peas mõtted, mis oleks kohased pigem 30 liginedes. Elus on lihtsalt parasjagu selline hetk, kus ees seisavad üsna suured muutused – kolm aastat harjumuspärast kodust elu on läbi ja tuleb jälle täie rauaga keskenduda kutsumuse otsinguile. Või nojah, esialgu lihtsalt sellele, et igakuised sissetulekud kataks kuidagimoodi ära igakuised väljaminekud 😛

Mulle kohutavalt meeldib vanemaks saada. Ma ei saa aru, miks peaks seda kartma? Ma õpin iga päeva, kuu ja aastaga nii palju uusi ja põnevaid asju, muutun selle võrra paremaks inimeseks, ma ARENEN. Kahekümneselt võis meri põlvini olla ja kolmekümnesed vanade peerudena tunduda, aga praegu küll ei tahaks enam 20 olla, isegi mitte viis aastat noorem. Ma olen nii rahul sellega, kuhu ma oma elus jõudnud olen – on nii palju olulisi asju, mis on paigas, on ka üsna selge, mis vajab veel tööd – ja selle nimel tulebki tegutseda.

Saime hiljuti ühe lähedase inimesega seotud üsna tõsise uudise, mis pani pikalt elu üle järele mõtlema. Õnneks on olukorral kõik eeldused positiivseks lahenemiseks, nii et parim, mida me teha saame, on palvetada ja sisendada, et kõik saab korda. Lihtsalt peab saama! Aga jaa… Õõnsaks võttis küll. Elu on vahel nii ootamatu.

Aina kindlam on see, et täiskohaga tööle minna ei saa ma hetkel veel kuidagi. Nagu varem mainitud, tundus see eelkõige mõistlik, mitte midagi sellist, mida ma tõepoolest TAHAKSIN. Nagu tellitult sain täna ka äraütleva vastuse kohast, mis mulle üldiselt igas mõttes sümpaatne tundus. Too teine koht, kus vestlusel käisin, lubas teada anda eelmiseks reedeks ja pole seda siiani teinud… Ma ei oska üldse kurvastada! Kõik – nii minu sisetunne kui asjaolud – viitab sellele, et mõnda aega peaksin töötama osalise ajaga ja võimalusel kodust. Ma ei muretse enam rahalise poole pärast, ma usun siiralt, et me saame hakkama. Abikaasal on paar rauda tules ja mind tabas täna lõpuks tegutsemishoog, sai ennast ka paari kohta pakutud, ehk kuskilt näkkab.

Sünnipäevast endast rääkides – ei plaaninud üldse mitte midagi, ainult ema ja tema mehe kutsusin kooki sööma. Hommikul tegi Abikaasa mulle kohvi ja võileibu, ma oleks need koos lauluga voodisse saanud, aga enne jõudis kohale üllatuskülaline Kaidi, kes enne tööpäeva algust mulle hunniku tulpe voodisse tõi. Vat siis 🙂 Hommikust sõin juba köögilaua ääres 😛 No ja Abikaasa vanaema käis ka, nagu ta alati käib, sain veel tulpe ja šokolaadi ja… Õhtul astus täiesti ootamatult läbi ka Abikaasa ema, kes tõi mulle imenunnu hüatsindipoti. Näis, kuidas mul seda soojas ja valges hoida õnnestub, meil pole siin väga häid tingimusi, aga hüatsindid mulle väga meeldivad. Nojaa, ja kingituseks tuli neilt mõlemalt veidi krabisevat, ma kavatsen selle VÄGA sihtotstarbeliselt ära kasutada ja lõpuks ometi ühe korraliku suure poti osta – meie viieliitrine läks mitu kuud tagasi katki ja tunneme suurt puudust. Seekord tuleb korralikum, et kauem vastu peaks!

Ühesõnaga üsna vaikne päev, nagu ma plaanisin, aga inimesed on olnud nunnumad, kui ma eeldasin. Rõõm, puhas rõõm!

Inimesed on naljakad

Aga võib-olla on viga hoopis minus. Ma nimelt just lugesin seda artiklit (mhm, FB feedist muidugi, ise ma eriti uudiseid ja muud taolist ju ei loe).

Mulle nii meeldib FB. Ma olen loomult uudishimulik inimene, seda täiesti heatahtlikult – mulle lihtsalt meeldib teada, kuidas mu sõpradel ja tuttavatel läheb, sest kõigiga ei jõuaks ma elu sees nii palju suhelda, heade sõpradegagi ei jõua piisavalt tihti.

Ja mina olen see, kes tunneb rõõmu igapäevastest pisiasjadest, nii et mulle päriselt ka meeldib see, kui mu feedis on pilt mõnest koogist või ilusast joogist või… Ma ise FB-sse väga postitada ei viitsi, mul on emotsioonide virtuaalseks jagamiseks eelkõige MSN ja blogi. Aga mul on hea meel, et paljud mu sõbrad-tuttavad postitavad sinna rohkem, jagavad oma huvitavaid avastusi, jagavad oma häid emotsioone.

Minu meelest on igati loogiline see, et jagatud rõõm on kahekordne rõõm, ma ei oska seda kuidagi uhkeldamiseks pidada. Ja jagatud mure on pool muret, ka sel puhul võib FB vahel abiks olla. Muidugi on sada asja, mille üle võiks vinguda, aga pärast oma sõbralisti kriitilise pilguga üle vaatamist ning harvendamist ja mõne teismelise uuenduste feedist keelamist (palju väikeseid sugulasi, las nad elavad oma FB elu, mina ei oska lihtsalt sellega suhestuda, sest see on minu jaoks nii tobe) on mulle nähtav väga suures osas ainult huvitav ja tore info. Ühtki kroonilist jagajat mu sõbralistis enam polegi ja harvad jagamised ei häiri.

Minu meelest taandub kõik ikkagi sellele, kas suhtuda asjasse negatiivselt või positiivselt. IGA asja puhul annab ette lugeda nii plusse kui miinuseid. Ja nii kahju on neist, kes kõiges negatiivset otsivad. Milleks, elus on nii palju ilusat!

Aga võib-olla on mul lihtsalt liiga mõnusad sõbrad ja tuttavad.

Mulle meeldib FB. Mulle meeldib, et ma saan ära keelata kõik asjad, mis mind ei huvita, ning olla kursis paarisaja tuttava tegemiste ja mõtetega, olla tunnistajaks killukestele nende igapäevaelust, rõõmustada koos nendega, naerda koos nendega… Muidugi ei huvita mind kõik, mida nad postitavad, aga siis ma lihtsalt libistan pilgu üle ja liigun edasi. Mulle tõesti ei tundu, et keegi uhkeldaks selle sõna halvas mõttes, ma tõesti ei oska ka kedagi kadestada. Ma naudin igapäevaseid pisiasju.

EDIT: Ma mõtlesin veel pikalt ja mõtlesingi välja. On kaks väga sarnast väljendit – uhkust tundma ja uhkeldama. Me kõik tunneme oma elus teatud asjade ja saavutuste üle uhkust ning sellest tuleneva rõõmu jagamine on mu meelest super. Minu tuttavad on oma elu (pisi)asjade üle uhked ja mina olen nende üle uhke. Uhkeldajaid selle sõna halvas mõttes minu sõbralistis tõepoolest pole. Või siis olen ma oma eluga nii rahul, et ei oska seda uhkeldamist tähele panna. Teiste elud on ju ikka hambus peamiselt siis, kui enda omaga rahul pole…

Pallirindel

Eternal Isles kuues tase on täielik k*pp ja ehkki ma sain Nadjalt teoreetilisi nippe selle ära tegemiseks, see praktikas ei õnnestunud. Nüüd on punktid otsas ja ilma abivahenditeta seda nagunii ära ei tee, sestap tundus olukord üsna lootusetu.

Aga Nadja ütles just, et 300 tähekese täis saamisel saab ka 50 000 punkti, mul oli alles 242 tähekest. Hakkasin siis algusest peale neid tasemeid tegema, kus kolm tähte veel täis pole, sain kaks tükki juurde ja kaheksanda elu! Vot siis, jälle targem.

Eks ma siis teen nüüd neid esimesi tasemeid kolme tähekese peale, kuni 300 täis ja siis jätkan sealt, kus pooleli jäin.

See ei lõppe iial 😛

Scroll to Top