August 2007

Oeh

Orkut on oma kujundust muutnud. Ilmselt ma harjuks sellega kiiresti, kui mul oleks vaid, kus netis käia.

Tegelikult on nii, et olen tagasi sellesama StreetNeti juures, mida kõige alguses angelis pargis kasutasin. See levib siinkandis igal pool suht hästi. Kas kohvikus sees ka, seda ei tea, miskipärast ei usu. Aga nii paarkümmend meetrit edasi trepi peal istudes on very good. Läpaka aku on mul küll juba nii p*rses, et peab ca 45 min, nii et igasugune trepi peal istumine on suht raskendatud, rääkimata sellest, et vihma võib hakata sadama ja…

Aga olgu, olen tänulik selle eest, mis antakse.

BT landline on ammu ära tellitud ja £50 ettemakski tehtud, aga ikka ei toimu midagi. Vihkan Londoni bürokraatiat.

Või nojah, praegu on asjad jälle nii, et ma ei tea, kas ongi vaja sellepärast muretseda – tundub, et pean vist hakkama endale uut elamist otsima…

Olin just kolm päeva haige – selle alla läks poolteist tööpäeva ja üks vaba päev. Ei julge mõeldagi, kui vähe järgmisel nädalal palka saan.

Veerand tunni pärast pean tööl olema.

Masendus.

Ehk saan pauside ajal veel netti. Kui akut laadida õnnestub või see võrk siiski kohvikus sees ka levib.

Jõuluks koju!

Nüüd on siis asjalood niiviisi, et Mees ostis meile üleeile lennukipiletid ära – 11-27. detsember oleme Eestis.

Ma olin kogu Eestisse tulemisega seonduva pärast hullult mures, sest minu jaoks oli olulisem ema juubel – pidu pidi algselt olema detsembri alguses, Mees tahtis aga kindlalt jõuludeks tulla. Tervet detsembrit Eestis olemist poleks ma endale puhtalt tööalastel põhjustel lubada saanud, kaks korda sõitmist rahalistel põhjustel ilmselt ka mitte. Ja eraldi sõita oleks veel eriti nõme olnud.

Aga ema ütles, et ta võib peo edasi lükata, kuni me tuleme ja järgmisel päeval oli Easyjetil sooduskampaania. Piletihinnad läksid nii kiiresti kallimaks, et Mehel polnud isegi aega enne ostmist minuga konsulteerida – olin sel ajal metroos, teel tööle. Aga ongi hea – ma oleks võinud vinguma hakata, et ma ikka nii pikalt ei saa, ehkki tegelikult olen praegu ülimalt rahul.

Mis tööst nüüd saab, seda ei tea – praeguses töökohas peaksin selleks ajaks enam-vähem nii palju puhkust välja kauplema, kirjutasin avalduse juba ära, aga ega nad jõulude ajal eriti anda ei taha ka. Uut kohta otsida, samal ajal teades, et mind pool detsembrit pole – khm. Aga olgu peale, selliste asjade pärast jõuab hiljem ka muretseda. Kõige tõenäolisemalt võtan detsembris nii palju puhkust välja, kui saada on ja tagasi tulles lihtsalt otsin uue töö. Raske küll on seal nii kaua vastu pidada, aga ilmselt on veel raskem antud olukorras uus töö leida. Ma vähemalt proovin muidugi.

Mul on nii kohutavalt hea meel. Üleeile särasin tööl niiviisi ringi, et üks töökaaslane küsis, ega ma pilves pole – ta polevat mind kunagi nii õnnelikuna näinud.

Ema ja Marise külaskäigust kirjutan kunagi hiljem, kui normaalselt netti saan – praegu istun korraks Ronni juures ja puu all on viimasel ajal ikaldus.

Sry, Piia, ma annan oma parima! 😉

Öös on asju

No nii libedalt lihtsalt ei anna minna.

Kuna olime väsinud, otsustasime õhtul paar tundi magada.

Ärkasime 2.15

Lahkusime kodust 2.30

Jõudsime bussipeatusesse 2.34 ja avastasime, et buss käib iga poole tunni tagant ning viimane läks just minut tagasi.

Ahastasime. Avastasime, et peale meie ootab bussi veel üks suure kohvriga mees. Lootus tuli tagasi. Buss tuli ühe minuti pärast.

2.51 jõudsime Victoriasse.

3.03 jõudsime coach stationisse.

Paari minuti pärast sõitis Stanstedi buss ette.

Tagasiteel Victoriasse jooksin veidike. Mitte et ma oleks üritanud nii kangesti kuskile jõuda, aga lihtsalt sellepärast, et tänavad olid mõnusalt tühjad ja joosta oli nii kerge.

Peaaegu Victorias nägin oma bussi mööda sõitvat. Spurtisin taksode vahele (ei, mitte sõiduteele, need jaama ees seisvad taksod, eks) ja jõudsingi. 3.13 istusin bussis.

3.27 jõudsin Brixtonisse.

3.30 koju.

Mõtlesin postituse valmis kirjutada, et see hommikul üles riputada… Tegin elutoas läpaka lahti, avasin notepadi…

Ja hetk hiljem teatab mu läppar, et wifi on olemas ja signal strength on good. Seesama üks neist kahest võrgust, mida ikka puu all kasutanud olen, ainult et seal on see low või very low.

Talk about luck?

Ma nüüd üritan magama jääda… Homme tuleb pikk päev!

EDIT: Wifi on siiski väga hüplik – alguses good, siis kaob üldse ära, siis no signal, siis jälle okei jne. Aga sain vähemalt nii kauaks tagasi, et see jutt üles riputada. Ilus!

Pipsi reisipäevik, vol 5

Pips: Ma tahan ka netti saada.
Tikker: Siis saad, kui ma olen blogi ära kirjutanud.
Pips: Okei, ma hakkan siis jooma.

Ehk blogi kirjutamisega on viimasel ajal ikaldus olnud.

Pühapäeval töölt koju tulles olin omadega nii läbi, et isegi ei mõelnud puu alla minemisele (ilm oli kolepaha ka muidugi). Eile olin hakkamist täis, aga mida polnud, see oli nett. Lõikasin pildid valmis ning võtsin läpaka tööle kaasa – mõtlesin teksti metroos valmis kirjutada ja tööl üles riputada, kolm viimast tasuta wifi kaarti oli veel alles.

Läks aga teisiti… Raamat, mida lugesin, oli peaaegu lõppu jõudnud ja nii huvitav, et ei saanud metroos seda käest panna – lõpetasin täpselt siis, kui Angelisse jõudsin ja läksin veel raamatupoodi, et järgmine osa osta. Selleks ajaks oli plaanitud tunnist netiajast enne tööpäeva algust alles 15 minutit, mille jooksul jõudsin ainult pildid üles laadida. Pause oli vaid üks ja selle ajal kirjutasin vaevu mingi jutu valmis, mille lubasin järgmine kord netti saades ära lõpetada, aga täna hommikul enne tööd sai plaanitud poolest tunnist taas veerand (kunagi ei tea, kaua metroos aega läheb, eks) ning pauside ajal lihtsalt ei VIITSINUD kirjutada, lugesin selle asemel söögi kõrvale teisi blogisid, millega olen nagunii lootusetult ajaätta jäänud.

Aga nüüd õhtul tuli kolesuur blogi kirjutamise tuju, klõpsisin veel ekstra pilte ja puha. Tegelikult peaks muidugi seltskondlikum olema, aga kuivõrd Pips, Iiris ja Mees hakkasid nagunii Kreisiraadiot vaatama, millest mina midagi ei arva, siis tunnen ennast piisavalt seltskondlikuna nendega üht voodit jagades, läpakas süles.

Mitte et vahepeal rangelt võttes midagi hirmpõnevat või metsikut üldse juhtunud oleks, aga memuaaride mõttes tuleb lühidalt ikka kirja panna.

Pühapäevast pole tõesti midagi rääkida – mina olin terve päeva tööl ja teised magasid oma pohmakat välja.

Esmaspäeval magasin pool päeva maha ja olin teise poole tööl. Pips läks esimest korda üksi linna peale, sildu üle vaatama ja niisama aega surnuks lööma. Iiris ühines temaga õhtul jalutuskäiguks Hiinalinnas:

Ja isegi minu töö juurest jõudsid nad läbi käia. Pips üritas mind tagajärjetult pildistada, aga tulemus oli umbes selline:

Eilsest veel nii palju, et mul käisid kohvikus päris elusad eestlased! Rääkisid omavahel ja kui inglise keeles tellima tulid, siis ütlesin neile tere. Päris ehmunud nägudega olid 😀 Rääkisime siis pikalt ja laialt juttu, aga ausalt öeldes oli väga veider tööl võõraste inimestega eesti keeles rääkida. Sõpradega on okei ja loomulik, aga small talk ja eriti tööalane jutt (toitudest-jookidest jms) tuleb ikka väga raskelt – peab kohe mõtlema, kuidas need väljendid eesti keeles on.

Eestlaste teemat jätkates – mina neid Londonis enne kohanud polnudki (suvalisi võõraid, ma mõtlen, tuttavaid on ikka üksjagu), aga Pipsi tulekust saati on see juba kolmas kord. Esimene kord oli Pipsiga ühel tema esimestest siinoleku päevadest bussis sõites, kui üks naine meie omavahelise jutu peale meiega eesti keeles rääkima hakkas. Teine kord jutustasime Camdenis, kui üks mees vahele segas ja uuris, mida eestlased Londonis teevad. Kolmas kord siis õekesed kohvikus ja kes teab, kes ja millal järgmiseks – kraan tundub olevat lahti keeratud, kõik eestlased tulevad kapist välja.

Tänaseks olin endale varase vahetuse välja kaubelnud, et Pipsi viimasel Londoni-õhtul ikka vaba olla. Iiris ja Pips käisid päeval meie vanas Alconbury Roadi korteris Iirise viimaseid asju ära toomas ning tulid pärast seda mulle tööle vastu.

Paar pilti meie koduteest:

Nii me siis istumegi hetkel kodus, hävitame Smirnoff Ice’i ja vaatame Kreisiraadiot (jah, ka mina olen tahtmatult kuulama jäänud ja heidan liiga tihti “kogemata” pilke kõrvalarvuti ekraanile).

Aga teile veel puhtast edevusest mõningaid pilte mu laupäevasest Camdeni saagist:

Pluus oli varem olemas, kõrvarõngad said spetsiaalselt selle juurde ostetud:

Suht s*tt pilt, aga aimu saate (eile õhtul metroos väravatest läbi minnes grupp töötajaid juba palus mul ringi keerata ja irvitas selle peale):

Pipsi toodud imearmsad lambad (sellepärast ma pipart otsisingi), mis varem miskipärast pildilt välja jäid:

Ja juba ühest varasemast Camdenis käigust pärinevad käerauad, millega Kantersi kingitud ja sellel peol katki tehtud lõpuks asendatud said:

Praeguseks vast küll. lippan välja puu alla ja riputan jutu üles.

Homme tulevad Maris ja ema, nii et enne neljapäeva õhtut ma siin endast suure tõenäosusega elumärke ei ilmuta – pigem veel hiljem 😛

Pipsi reisipäevik, vol 4

Viimasest sissekandest saati on üksjagu vett merre voolanud ja tagasi vaadates tuleb nentida, et olgu sul mis plaanid tahes, aeg teeb ikka omad korrektuurid. Aeg või miski muu… Igatahes juhtus nii, et tol viimati mainitud õhtul keeldus bool minuga koostööd tegemast ning purukainena otsustasin peole mitte minna. Hea oligi – muud asjad vajasid selgeks rääkimist.

Pips ja Iiris aga ei andnud alla ning võtsid pudelitäie booli tee peale kaasa. Lõpuks jäi bool alla ning neiud purju. Kõigist seiklustest saate lähemalt lugeda siit, Iiris on need päris haaravalt kirja pannud.

Laupäeval käisime Camdenis – Pips oli seda minu juttude peale pikisilmi terve nädala oodanud. Ilm oli Londonile sobivalt s*tt (sügis on tulnud, lapsed!), aga me ei lasknud ennast sellest häirida.

Seekord oli Suur Šoppingupäev eelkõige minu jaoks, panin igasuguse nänni alla magama ca £75 ja mul on nüüd peale uue koti, rahakoti, jaki, sviitri ja kahe paari kõrvarõngaste veel uhiuus t-särk kirjaga F*ck the gap – kes Londonis käinud/elanud, saab irooniast aru.

Paar pilti ka:

See on minu lemmikhiinakas, kus Camdenis käies alati sööme:

Scroll to Top