reisimine

Käru lennukis 2a+ lapse puhul?

Küsimus kõigile staažikatele lastega lendajatele: kui laps saab kaks aastat täis, kas see tähendab automaatselt, et käru lennule kaasa võtmise korral peab selle eest lisatasu maksma või saab mõne lennufirma puhul ehk ikka tasuta?

Ma ise pakuks, et tavaliste lennufirmadega ehk isegi saaks tasuta, aga odavatega vast mitte? Vähemalt esmapilgul tundus, et tasuta käru käib infant equipmenti alla ja nood peavad teatavasti alla kahe aasta olema…

Hetkel uuris seda mu sõbranna, aga hakkas ennast ka huvitama. Ja rohkem kodulehtedel tuulata ei viitsi, mõtlesin, et keegi äkki teab omast kogemusest.

Easy vs Ryan, pereinimese vaatenurgast

Kui mina viimati Easyga lendasin, maksis 20kg pagas £9 üks ots ning pileteid broneerides lisandus ostule ühekordne kaardimaksetasu, mis oli vist visa krediitkaardiga £8 ja deebetiga äkki £4 (sest UK deebetkaartidel on taga need numbrid olemas, saab netist osta ja puha, eesti deebetiga ei saa). Nüüd tuli Iiris rääkima, et Easy hinnad on kirveks läinud – kuna endal oli hiljutine kogemus Ryaniga, siis tegin kiirelt nende kahe vahel ühe võrdleva uuringu, see postitus saab siis täienduseks tollele, mille info on praeguseks vananenud.

Easy admin fee ehk nö kaardimaksetasu on nüüd ühe bookingu ehk ostu kohta (mis võib siis sisaldada näiteks neli inimest edasi-tagasi) Visa krediitkaardiga £9/€11 + 2,5% kogusummalt (miinimum £4.50/€6).

Easy 20 kg pagas maksab nüüd £9-16 olenevalt liinist ja seda infot ei leidnud ma mitte kuskilt mujalt, kui ainult Easy helpist, kus küsimuse vastus oli vaid naeltes, seega eurodes täpset summat ei tea, veidi kallim. Millal mis hind on, see jääb müstikaks, lihtsalt polegi muud teha kui vaadata, mis hind valitud ajal tuleb. Iirisel näiteks läks mai lõpp-juuni algus kaks otsa kokku £30.

Ryanil on pagasi hinnad vastavalt kaalule ja hooajale – valikus on 15 kg ja 20 kg, low season on okt-mai, high season juuni-sept. Madalhooaja 15 kg maksab €15 (naeltes on kõik hinnad nüüd ja edaspidi samad), kõrghooaja 20 kg €40 (kõiki hindu näeb siit).

Alla 2a laps maksab Easyl £20/€24, ryanil €20. Laste varustuse puhul on kaalukauss aga Easy kasuks – kui Ryanil on tasuta üks vihmavarju tüüpi käru ja reisivoodid/autoistmed (max 20 kg) igaüks €10 lisaks, siis Easyl võib iga lapse kohta olla kuni kaks asja ning käru võib olla ka selline, mis kokku ei käi.

Vot selline lugu siis. Ütleme nii, et lendama enam lastega minna ei tahagi 😀 Ühe alla kahesega oli igati okei, aga kahega, kui vanema eest peab juba täishinda maksma… Pigem käime praegu siis üksinda ja hiljem saab juba mõlemad paariks päevaks vanaema hooleks jätta.

Luksemburgi!

No ühesõnaga, kuni Maris polnud oma Luxi tööle minemist avalikustanud, ei saanud ju mina ka öelda, et talle külla lähen. Igatahes oli nii, et kui ma ühel õhtul õhkasin, kuidas tahaks talle külla jõuda, aga see on ju nii neetult kallis, siis Maris ütles, et tegelikult on päris odavaid viise ka ja alates aprillist lendab uus Ryani liin Tallinn-Frankfurt. Ma siis natuke uurisin ja sain lennupiletid kokku €45 eest + bussipiletid Frankfurt-Lux (2h sõit) on pikemalt ette ostes €5, nii et koos Tallinna piletitega läheb see reis kokku maksma ca €70. Koha peal saab rottida ja noh, Maris lubas mulle süüa anda 😀

Kogu perega minna oleks olnud kaugelt liiga kulukas, aga Abikaasa lubas mulle minipuhkuse, ema saab aidata laste hoidmisel ja… Nii need piletid ära ostetud saidki. Maikuu esimese neljapäeva õhtul lähen lennuki peale, öösel jõuan kohale, tagasi lendan teisipäeva varahommikul ja jõuan pärastlõunaks Pärnusse.

Ma ei suuda seda siiani uskuda. NELI päeva kevadises Euroopas! Ma võin bussis ja lennukis lugeda või magada või ükskõik mida teha, ei pea igal hetkel lapsi lõbustama 😀 Eelmisel aastal, kui Maris Luxis praktikal oli, tundus see kõik absoluutselt kättesaamatu – rahaliselt liiga kallis ja füüsiliselt liiga kurnav (tissititat poleks saanud ju maha jätta). Aga nüüd sai see unistus nii ootamatult ja lihtsalt tõeks.

Ma ei jõua ära oodata!

Reisile!

Oh issand, kui põnev, ma ostsin just praegu täiesti ootamatult lennukipiletid (ja mitte Londonisse ega üldse UK-sse :P). Ma ei saa praegu veel täpsemalt rääkida, millal ja kuhu, aga varsti-varsti… Seniks lihtsalt häman – rõõm on nii suur, et ei saa mitte enda teada hoida 😀

Pole hirmus ammu lennanud

Lugesin uudist Ryanairi teenustasude tõusu kohta. Irvitasin ja samas tõdesin, et minu jaoks on hind paraku ikkagi kõige tähtsam – kui Ryan on oluliselt odavam, lendan sellega. Ma oskan kõigi lisanduvate tasudega juba üsna hästi arvestada. Jah, see lisatasude süsteem on idiootne, aga kui pileti lõpphind tuleb siiski odavam, oleks lollus end sellest häirida lasta.

Minu jaoks on Ryani suurim miinus nende pagasi kaalulimiit ja üüratu hind. Easyjetiga lennates on 20 kg €17, Ryanil hetkel 15 kg €20/25 ja 20 kg €25/30, uuest aastast läheb kõigele veel €5 otsa. Odavam hind siis oktoobrist maini, kallim suveperioodil ja jõulude ajal. Ühesõnaga päris mõnus hinnavahe.

Teine asi, mis mind Ryani juures tõsiselt häirib, on nende lendudel pakutav lõputu idiootne kraam. Hetkegi ei saa rahus olla, juba tuleb JÄRGMINE teenindaja JÄRGMISE “suurepärase” pakkumisega. Lotopiletid, lõhnad ja muud äärmiselt vajalikud asjad 😛

Aga üldiselt – kui olla ise hoolikas (võtta arvesse kõiki lisatasusid ja reegleid) ja jätta emotsioonid kõrvale, siis Ryan on vahel odavaim. Ja hinnatundlikele klientidele on see äärmiselt teretulnud.

Hakkasin mõtlema, et ma pole juba tõsiselt kaua aega lennanud. Viimati vist oligi siis, kui teist korda Londonist Eestisse kolisime, AirBalticuga mai lõpus 2010 – ja see oli nii positiivne kogemus, et mul on nende praegustest jamadest jube kahju, enam ei julgeks küll nendega lennata. Või on nad juba ametlikult pillid kotti pannud? Ei jälgi eriti uudiseid.

See on pikim lendamise vahe üle aastate… No mis teha, kui on väikesed lapsed. Igatsen kangesti Londonisse, aga tahaks ILMA lasteta. Ühe väikese lapsega, kellele meeldis reisimine, oli see kõik käkitegu, sai shopatud ja kõiki sõpru nähtud… Kahe lapsega, kellest ühe puhul tuleb odavlennufirmadele juba pileti eest täishinda maksta ning teine ei kannata shoppamist – tänan ei 😛

Mõtlesin isegi välja skeemi, kuidas ilma lasteta käidud ja siiski kõik vajalikud asjad tehtud saaks: üks läheb varem, miski hetk tuleb teine järele, nii et paar päeva saab koos olla, siis esimene koju ja teine veidi hiljem järele. Nii on üks vanem enamik ajast laste juures – Plikaga poleks ju probleemi, aga Poissi üle ühe öö ei julge emaga jätta. Ühesõnaga sellise süsteemiga saaks me teha koos neid asju, mida tahame koos teha ja eraldi neid asju, mille jaoks teist vaja pole – kui Abikaasa riideid ostmas käib, siis tahan ma küll kaasas olla ja meil on palju ühiseid kohti, mille järele igatseme, aga kui ma endale ja lastele riideid ostan või oma sõpradega jutustan, pole selleks Abikaasat vaja, samuti ei tunne ma vajadust tema sõpradega pikemaid pidusid pidada, ühest õhtust Reinu pubis piisaks mulle küll 🙂

AGA. Ma arvan et niipea me siiski Londonisse ei pääse. Esialgne unistus oli jaanuar/veebruar 2012 – no et Poiss on juba piisavalt vana, lennupiletid odavad, allahindlused jne. Probleemiks saab raha – kuna minu VH on lõppemas ja tööd ju veel pole, ei julge midagi kulutada. Aga KUI peaks juhtuma ime, nii et leian kiirelt normaalse töö, siis võib kaaluda plaani B – kevad Londonis. Allahindlusi siis küll pole, aga hinnad on seal nagunii odavad, ilm oleks tunduvalt mõnusam (kes ei jumaldaks Londoni kevadet) ja pileteid peaks aprillis-mais veel suht okei hinnaga saama.

Kõige tõenäolisem on muidugi see, et kevadel ei mängi ka välja. Eks näis – läheb täpselt nii, kuis minema peab. Ükskord jõuame me Londonisse niikuinii! Ja tahaks loota, et Easy, mitte Ryaniga 😛

Scroll to Top